avicenna-ibn_sina-se-xual-abstinence

تبدیل نیروی جنسی به ثروت – قسمت ۱۶ – ابن سینا و پرهیز جنسی

در این مقاله نظر دانشمند بزرگ کشورمون ابن سینا رو راجع به مضرات داشتن رابطه های جنسی افراطی و بیش از حد بررسی می کنیم. چونکه در بحث استحاله نیروی جنسی ما گفتیم: خیلی مهمه که ما تا بشه مایعات جنسی بدنمون رو از دست ندیم و اونها رو ذخیره کنیم و کلاً بیایم به میل جنسی یک جوری نگاه کنیم که این حالت از تولید مثل فقط یک مجرایی باشه برای اینکه ما عشق رو بین همسران گسترش بدیم و وارد رابطه های زناشویی افراطی نشیم. ابن سینا میگه: رابطه زناشویی مثل یک تیغه دو لبه هستش. چرا؟ چونکه انسان اون غذایی که می خوره و پروسه هضم روش استفاده میشه و به قول معروف آماده استفاده بدن میشه. و به قول ابن سینا لطیف میشه و آماده استفاده میشه، با انجام رابطه های جنسی افراطی و بیش از حد کلاً از بدن خارج میشه و اون انرژی که قرار بوده این غذا به بدن انسان برسونه، از بدن تخلیه میشه.

ایشون میگه: اگر صد برابر مایعی که موقع انزال از بدن خارج میشه، خون از بدن خارج بشه، اونقدر که توی یک انزال بدن سست میشه و انرژی از دست میده و ناتوان میشه، توی اون صد برابر خون، بدن انسان ضعیف نمیشه. یعنی اون مقدار مایعی که موقع انزال از بدن انسان خارج میشه، صد برابرش خون خارج بشه، ضرر کمتری برای بدن داره. مضرات دیگر رابطه جنسی افراطی از نظر ابن سینا این هستش که: بدن سرد میشه و روی قوه شنوایی و بینایی انسان اثر می گذاره. و همچنین ساق پای انسان سست میشه و دیگه ساق پای انسان نمی تونه وزن بدن رو تحمل کنه، چون این شیره حیاتی از وجود انسان کشیده شده و تخلیه شده. امکان داره سرگیجه پیش بیاره و از نظر روحی هم پژمردگی و افسردگی رو گاهاً به همراه داره. و از چیزهای دیگه ای که ابن سینا بهش اشاره می کنه، تنگی نفس و تپش قلب هست و گودی زیر چشم ها و کم اشتهایی، اینها همه مضرات داشتن رابطه های جنسی بیش از حد هست. و توی محصول استحاله نیروی جنسی هم کاملاً توضیح دادیم که اون مایعات جنسی، مخصوصاً اسپرم مرد وظیفش فقط و فقط این نیست که توی رابطه جنسی دفع بشه یا هنگام لقاح برای بچه دار شدن مورد استفاده قرار بگیره و وظایف بسیار بیشتری برای بدن انسان داره.

این مطلب هم عالیه:  هنر گوش کردن و اجرا کردن

اینکه جذب خون میشه و میره احیای سلول های مغز رو انجام میده و خیلی خواص دیگه ای هم داره. از دست دادن بیش از حد مایعات جنسی واقعاً برای انسان ضرر داره. امام علی علیه السلام می فرمایند: هرکس که طالب عمر جاویدان است (که جاویدانی فقط برای خداونده)، لباس سبک بپوشد، صبح زود غذا بخورد و از آمیختن با زنان بکاهد. یعنی حتی ایشون هم توصیه کردن که آمیزش با زن ها رو کمتر کنیم. چونکه می دونستن این انرژی بسیار قدرتمندی که توی وجود ما هست نباید به این راحتی هدر بشه. و توی بحث استحاله چی میگیم؟ میگیم: حالا که این نیرو رو هدرش ندادیم و توی وجود خودمون ذخیرش کردیم، هدایتش کنیم به سمت کانال های موفقیت، ثروت، خلاقیت و معنویت از اون استفاده کنیم که توی دوره استحاله نیروی جنسی کامل این روش رو آموزش دادیم.

این فایل صوتی را از اینجا دانلود کنید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا تمایل ورود به این بحث را دارید؟
اگر تمایل دارید، شرکت کنید!

پاسخ دهید