احترام-به-پدر-و-مادر-و-ارتقای-روح

احترام به پدر و مادر و ارتقای روح

در این فایل صوتی در رابطه با یکی از قوی ترین تمرینات برای ارتقای روح و بزرگ شدن آهن و اذیت شدن به خداوند و باز شدن درهای برکت به زندگی انسان صحبت می کنیم.

بله این تمرین و عملکرد بسیار قوی چیزی نیست جز بوسیدن دست و پای پدر و مادر و درکل احترام قائل شدن برای این دو بزرگوار.

شاید همه جا شنیده باشیم یا دیده باشیم که می گویند به پدر و مادر خود احترام بگذارید ولی در این فایل دوست داشتم کمی بیشتر این موضوع را باز کنیم و ببینیم که وقتی که ما به پدر و مادر خودمان احترام می گذاریم چه اتفاقی در درون ما می افتاد و چگونه این اتفاق باعث می شود که بعد روحانی وجود ما رشد کند و به قول معروف روح ما بزرگ شود؟

وقتی انسان دست یا پای پدر مادرش را می بوسد باعث می‌شود که فروتنی در وجود او شکل گرفته و غرور در وجودش شکسته شود و نه‌ تنها باعث می شود که پدر و مادر انسان را دعا کنند بلکه باعث می شود که روح ما نیز قفس هایی که به دورش تنیده شده است را بشکند و روح بزرگ و بزرگتر شود.
علاوه بر این ما می توانیم فرآیند احترام گذاشتن به پدر مادر را روز به روز ارتقا ببخشیم و شکل آن را بهبود دهیم.

مثلاً اگر در ابتدا با بوسیدن دست پدر و مادر آغاز میکنیم مرحله بعدی این است که سعی کنیم پای آن‌ها را ببوسیم. و پس از آن سعی کنیم به عنوان مثال پای خود را جلوی آنها دراز نکنیم و روند احترام گذاشتن را ادامه دهیم و تا جایی که مثلاً هنگامی که پدر یا مادر وارد اتاق می شود جلوی پای آنها بلند شویم و بایستیم.

این مطلب هم عالیه:  تبدیل نیروی جنسی به ثروت - قسمت 9 - استحاله نیروی جنسی، چه چیزی «نیست»؟

شاید این اقدامات خیلی ساده به نظر برسند و در ظاهر ارتباطی با بعد معنوی انسان نداشته باشند ولی واقعیت چیز دیگریست…

هنگامی که انسان غرورش را زیر پا گذاشته است سرش را از بالا به پایین می‌آورد و پای مادر یا پدر خود را می بوسد حتی فرشتگان نیز به این صحنه غبطه می خورند.
گفته می‌شود که اگر هنگامی که انسان پای مادرش را می بوسد حال مادر منقلب شده و گریه کند، هر و دعایی که مادر در آن لحظه بکند مستجاب می شود گویی یک کانال ارتباطی بسیار قوی بین انسان و کائنات تشکیل می شود که این کانال پر از نور و پر از مرحمت و فضل خداوند است و دعای مادر از طریق این کانال به خداوند فرستاده می شود و خداوند دعا را استجابت میکند.

منتظر نظرات و تجربیات شما دوست عزیز در رابطه با احترام گذاشتن به پدر و مادر هستیم.

این فایل صوتی را از اینجا دانلود کنید.

1 پاسخ
  1. John Snow
    John Snow says:

    صحیح می فرمایید. احترام به پدر و مادر در تمام ادیان هم مهم تلقی شده و در دین اسلام هم تاکید بسیاری روش شده و احترام گذاشتن به پدر و مادر تاثیر مثبتی در زندگی اشخاص داره و همونطور که فرمودید باعث تعالی روح شخص میشه. نکته دیگه اینکه احترام گذاشتن به پدر و مادر باعث میشه در آینده که شخص صاحب فرزند میشه فرزندش هم بهش احترام بزاره و این امری تضمین شده است و نمونه هاش رو میتونید در اطراف تون مشاهده کنید. ممنون از شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا تمایل ورود به این بحث را دارید؟
اگر تمایل دارید، شرکت کنید!

پاسخ دهید