ازدواج آسان قسمت ۷ – جهیزیه

دوستان در ادامه مباحث ازدواج آسان، در این ویدیو در رابطه با جهیزیه صحبت می کنیم. در ویویوی قبلی در رابطه با مهریه صحبت کردیم. جهیزیه یکی از عوامل دیگری هستش که خیلی برای مخصوصاً خانواده دختر و مخصوصاً خانواده هایی که چند تا دختر دارن و می خوان اینها رو شوهر بدن، شاید مسأله بزرگی باشه. حالا جهیزیه هایی که از اون سنت پاک و قشنگ جهیزیه خارج شده و به انحراف کشیده شده. این سنت زیبا آفت زده.

آفت هاشو ما می خوایم سم پاشی کنیم. چطوری؟ کاری که من و همسرم انجام دادیم و می خوایم برای شما توی این ویدیو براتون بگیم و برای عزیزانی که می خوان ازدواج کنن و جهیزیه تهیه کنن، می تونن در نظر بگیرن و اینجوری زندگیشونو آغاز کنن. ببینید دوستان ما اصلاً مخالف زندگی مرفه نیستیم. چرا؟ چون طبق باورهای فراوانی که در جلسات پولسازی دوره استحاله میل جنسی آموزش دادیم (کارگاه پولسازی ۱، ۲، ۳) توی اونها کاملاً شرح دادیم که ما در دنیای فراوانی دارم زندگی می کنیم. باورهای ثروت رو اگر عوض کنیم و باورهای ثروت آفرین رو در ذهنمون بکاریم، خیلی هم خوبه در عین حالی که ما ایمانمونو به خدا داریم و دلبستگی به مال دنیا نداریم، زندگی مرفهی رو داشته باشیم.

چه اشکالی داره؟ متنتهاش نکته ای که اینجا وجود داره این که: این زندگی مرفه و زیبا و پر از مبل و چیزهای خیلی شیک و گرون و… همش نباید بیاد به عنوان پیش نیازی قبل از ازدواج قرار بگیره. فرض کنید اینجا ازدواج و زندگی مرفه هست، ما نباید بیایم اینها رو بندازیم قبل و پیش نیازش! که تا شما از اینها رد نشدید و همه چیز رو تهیه نکردید، نمی تونید ازدواج کنید! اصلاً همچین چیزی نیست! جهیزیه یعنی چی؟ جهیزیه یعنی این دو تا جوون می خوان زندگیشونو شروع کنن و حالا شاید اول زندگیشونه و وضع مالیشون خوب نیست، پدر و مادر بهشون کمک کنن و چند تا وسیله اساسی که برای زندگیشون لازمه رو بخرن که اینها بتونن ندگی رو شروع کنن.

از اونجا به بعدش انحراف و خرافات و آفتیه که به مبحث جهیزیه وارد شده. چند تا چیز اصلی رو تهیه کنن که اینها بتونن زندگیشونوو شروع کنن. بعد در طول زندگی وقتی این زن و شوهر زندگی کردن، خداوند اینقدر برکت . ثروت و فراوانی به اینها میده که اصلاً می تونن قصر برای خودشون درست کنن. زندگی مجلل درست کنن. ولی بعد از ازدواج. حالا توی اصفهان داریم: چینی های مرغی و موزه درست می کنن، یه سری چینی هایی که بیست سال استفاده نمیشه. می چینن روی سر و کله هم و میلیون ها تومن پول خرج می کنن.

یا یه سری مبل های چوبی سنگین که این مبل های دیپلماتیک هست و نمی دونم چرا توی خونه ما ایرانی ها راه پیدا کرده؟ مبل های بسیار سنگینی که وقتی روش می شینی، اینقدر سفته و درسته که میلیون ها تومن پول خرجش شده، ولی اصلاً راحت نیستی وقتی میشینی، اصلاً احساس راحتی نمی کنی! این برای دیپلمات ها هست که مثلاً می خوان یه قرارداد رو امضا کنن و یه چیز تشریفاتی و رسمی بشینن روی اون مبل ها و ده دقیقه یا نیمساعت پاشن برن. نه اینکه اینها رو بیای توی جهیزیه قرار بدی که پدری که سه تا دختر داره، عزا بگیره: ای وای! من چطور می خوام دختر شوهر بدم؟ چه گناهی داره اون پدر؟

این مطلب هم عالیه:  ازدواج آسان قسمت 3 - دلایل اشتباه برای ازدواج

ولی وقتی که پدر دختر بدونه چند تا وسیله ضروری رو بخواد تهیه کنه و بقیه اش رو خود مرد بتونه تهیه کنه و خانواده داماد هم بتونن کمک کنن، چه اشکالی داره؟ که اساسی و ضروریات رو تهیه بکنن که بتونن زندگیشونو آغاز کنن. بعدش می تونن در طول زندگی هر جور که دوست دارن برن وسیله تهیه کنن و زندگیشونو مجلل کنن. دوره استحاله میل جنسی رو تهیه کنید و جلسات باورهای ثروت رو گوش کنید. ما توی دوره به شما آموزش میدیم که چیکار کنید باورهای ثروت خودتون رو عوض کنید و به ثروت زیادی برسید.

حالا اگر خانواده ای خیلی ثروتمنده که اصلاً که این چیزها براش مهم نیست، باز هم به نظر من نباید این کارو بکنه. به خاطر چی؟ به خاطر اینکه اگر من خیلی ثروتمند باشم و بیام یک ازدواج بسیار مجلل و اشرافی راه بندازم، این در جامعه دیده میشه و اون جوونی که نداره و نمی تونه این کارو انجام بده، اون یه جورایی نگرشش نسبت به ازدواج اشتباه میشه و میگه: نگاه کن، پس من نمی تونم ازدواج کنم! اگر ازدواج اینه، پس بهتره که مجرد بمونم. و این مجرد بودن چقدر اشکالات داره. انحرافات جنسی هست، به سگار کشیده میشه، الافی و بیکاری و تا ظهر خوابیدن و تولید ملی میاد پایین. و مجرد ماندن جوونها روی همه چیز اثر می گذاره.

ولی اگر ازدواج راحت باشه، همه ازدواج کنن و تند تند همه برن سر زندگیهاشون، بهره وریشون میره بالا، پتانسیل پول زاییشون بیدار میشه و دیگه تا لنگ ظهر نمی خوابن و کلاً زندگیشون عوض میشه. پس ما بیایم اگر هم ثروتمند هستیم، توصیه ای که دارم به عزیزان ثروتمند اینه که: ثروتی که دارن، توی زندگی خصوصی خودشون خرجش کنن. ولی وقتی یک مجلسی برگزار بشه و یه جهیزیه ای تهیه بشه، نکنیم این کارو. مثلاً بیایم بگیم چندین میلیون پول جهیزیه دادیم، اون دختری که نداره، هم باعث غصه اش میشه و هم حالت پز دادن میشه و هم اینکه تعریف ازدواج در جامعه به انحراف کشیده میشه.

بعد یه خانواده ثروتمند دیگه میاد میگه: عه این اینکارو کرد، من هم می خوام بهتر از اون باشم. و اصلاً مسیر زیبای ازدواج منحرف میشه. پس اینکارو نکنیم. حالا در رابطه با من و همسرم هم چون من مهریه همسرم رو توی ویدیوی قبلی گفتم: چهارده سکه خود ایشون پیشنهاد دادن و من هم گفتم: شما هم اگر می خواید جهیزیه بیارید، سعی کنید مبلغش در حدود همین چهارده سکه باشه، که حالا نمی دونم چقدر شد. و حالا پدر و مادر ایشون یه سری چیزهایی از چهار پنج سال قبل خریده بودن و گفتن: بالاخره ما اینها رو خریدیم و باید اینها رو بگذاریم. و بشهون گفتم: به هیچ عنوان خودتونو توی قرض و وام و اینجور چیزها نندازید و من راضی نیستم.

فقط کافیه که داماد به خانواده عروس بگه: شما خودتونو توی دردسر و قرض و وام نندازید. من که نمی خوام کمر طرف زیر بار مهریه یا هزینه ازدواج شکسته بشه! اگه اینطوری باشه، خیلی راحت خانواده ها می تونن یک ازدواج سبک و آسان انجام بدن و برن زیر یک سقف زندگیشونو شروع کنن و بعد از شروع زندگی میلیاردر شن، قصر بسازن، هر کاری که دوست دارن بکنن.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا تمایل ورود به این بحث را دارید؟
اگر تمایل دارید، شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید