ازدواج آسان قسمت ۲- هدف ازدواج

به نام خدا
دوستان در ادامه ویدیوهای ازدواج آسان، توی این ویدیو در رابطه با هدف اصلی ازدواج صحبت می کنیم. خوب شاید خیلی ساده به نظر برسه. انسان ها هر کی ممکنه بگه خوب معلومه ازدواج می کنیم که با همسرمون بریم بچه دار شیم و… منظورت چیه از هدف ازدواج؟

خیلی مهمه که ما هدف نهایی و خیلی مهمی که توی ازدواج وجود داره رو اول درک بکنیم و بعد بر مبنای اون هدف، همه چیزهایی که به اون هدف مربوط میشه، معنی پیدا می کنه، جهت پیدا می کنه و ما راحت می تونیم توی مسیر ازدواج قدم برداریم. توی انتخاب همسر، توی برگزاری مراسم ها، توی مراحل بعدی خیلی قشنگ تر می تونیم تصمیم بگیریم و قدم برداریم.

هدف ازدواج چیه؟ بر خلاف تصور عام که فواید ازدواج رو بیان می کنن و فکر می کنن که این فواید هدف ازدواج هست، هدف ازدواج رسیدن به خدا در کنار همسر هست. یعنی یک روح مؤنث و یک روح مذکر با هم تلفیق میشن و این دو روح مسیر تکاملی خودشونو به سمت خداوند و ساختن زندگی ابدی و تا ابدیت در کنار هم بودن رو انجام میدن. پس هدف ازدواج اینه. هدف ازدواج اون فواید ازدواج نیست. حالا میگم اونها چی هستن.

پس ببینید این درک کلی رو ما باید داشته باشیم وقتی می خوایم تصمیم به ازدواج بگیریم، به این فکر کنیم که خدا خواسته روحم رو با ازدواج تکمیل کنم و خیلی نباید ازدواج رو به تأخیر بندازم و بگم حالا پول و ماشین و این و اون درست بشه تا این کارو بکنم. نه! برای همینه که میگم در سن پایین انسان باید ازدواج کنه. چرا؟ چون هدف، هدف خیلی معنوی و مقدسیه. نمیشه تأخیر بیش از حد توی اون انداخت. کما اینکه بحث مادی و… هم توی جلسات آینده میگیم که نگران بشی و بگی من حتماً باید سی سالم بشه، چهل سالم بشه و خونه و ماشین و… جور کنم، از هدف معنوی انسان عقب افتاده.

این مطلب هم عالیه:  ورزش و رفع افسردگی

هر یک روزش خیلی به ضرر انسانه. حالا مزایای ازدواج چیه؟ اون چیزهایی که همه فکر می کنن، اونها هست. مثل چی؟ مثل برطرف کردن نیاز جنسی، مثل همون نزدیک شدن همسران به همدیگر از نظر عاطفی، دریافت آرامش، آروم شدن، پیشرفت مالی، بچه دار شدن. خود این بچه دار شدن توی بعد معنویش خیلی ارزش معنویش بالاتر از ارزش مادیشه که من بچه دار شم که کمک کنه توی کار و … نه! اگر ما بعد معنوی رو پشتش گذاشتیم، فوق العاده تصمیمات و مسیر ازدواج ما درست پیش میره و درصد طلاق خیلی پایین میاد. چون نگرش ها اشتباهه.

در ویدیوهای بعدی اهداف اشتباهی رو که بعضی ها ازدواج می کنن به منظور کسب اهداف مختلف اشتباه، اونها رو در ویدیوهای بعدی میگیم که اشتباهاً به اون دلایل ازدواج نکنیم، چون همه اونها اکثراً به طلاق منجر میشه. پس ویدیوهای ازدواج آسان رو دنبال کنید.

6 پاسخ
  1. مرآت
    مرآت says:

    دوران ما گناه و حرام آسان اما حلال،سعادت گران است؛ و به همین دلیل رسیدن به اهداف پاک و نجات بخش دشوار و گاهی ناممکن نمود پیدا میکند. ویاس و ناامیدی وجود اغلب ما را فرا می گیرد. همین باعث دور شدن انسانها و افراد از رسیدن اهداف و حتی انتخاب اهداف سالم و اصیل می شود.

  2. اقا رضا
    اقا رضا says:

    این برای مرد مهمه که زود ازدواج کنه تا زودتر مساءل جنسی رو تجربه که به تعبیر دیگه هرچه زودتر تجربه شود بهتر است. تجربه دیرتر یعنی اصرار بیشتر و مردو از هدف اصلی که به پرواز درآوردن روحش ودور شدن از نیاز های جسمی است دور میکند

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا تمایل ورود به این بحث را دارید؟
اگر تمایل دارید، شرکت کنید!

پاسخ دهید