آیا میتوان در اوج ابتلا به خودارضایی ازدواج کرد؟

در  این ویدیو در رابطه با ارتباط بین ازدواج و ترک خودارضایی صحبت می کنیم. حالا هم کاربرانی از من پرسیده بودن و هم دوستانی هستن که توی این حوزه کار می کنن، فقط و فقط نسخه ازدواج رو میگن اگر که شما ازدواج کردی، همه چیز درست میشه و شما می تونی خودارضایی رو ترک کنی.

دوستان عزیز اصلاً اینطور نیست. ازدواج وقتی خوبه که فرد پرهیزکاری رو تمرین کرده باشه. یعنی بر مبنای پرهیز و پاکی بره ازدواج کنه نه اینکه بر مبنای شهوترانی. چونکه اگر کسی فقط و فقط مثلاً من خودارضایی دارم، اعتیاد به پورن دارم، برم ازدواج کنم خوب میشم، این اتفاق نخواهد افتاد. چونکه خیلی از کسانی هستن که متأهل هستن و همچنان دارن پورن نگاه می کنن، همچنان دارن خودارضایی می کنن. این کار رو هم نکنن، چرا خیلی از متأهل ها چشمشون دنبال زنهای دیگره؟ چرا فکر می کنن که مرغ همسایه غازه؟ چرا میرن خیانت می کنن و رابطه های پنهانی می گذارن؟ اینها به خاطر اینه که اون شهوتی که توی وجودشون هست، اون شهوت نفس رو روش کار نکردن.

کی باید انسان روی اینکار کنه؟ وقتی که مجرده. بهترین فرصت برای اینکه انسان دستور خداوند رو توی قرآن اومده که: “پرهیز کنید و تقوا پیشه کنید” رو تمرین کنه، در دوران مجردیه. توی مجردی هستش که انسان می تونه پاکی بگذاره، چند ماه، شش ماه، ما حتی میگیم تا یکسال. تا هر موقعی که حس می کنی شهوت از وجودت رفته و عشق در وجودت مونده.

حالا بر اساس عشق باید ازدواج کنی و اگر خداوند یک همسر به شما داد، دیگه واقعاً اون همسر رو با تمام وجود دوستش داشته باشی، عاشقش باشی و زندگی زیبا حتی به فکرت هم نرسه بری خیانت کنی و حالا بعد از ازدواج مزه اش بره زیر زبونت و بیفتی دنبال زنهای دیگر…

مگه کم داریم کسانی که این کارو می کنن؟ جوونهایی رو من می شناختم که وقتی مجرد بودن خیلی بی دست و پا، خجالتی، بعد از ازدواج که یاد گرفتن ارتباط با زن رو، چون شهوت رو روش کار نکرده بودن، زن باز شدن! یا یاد گرفتن چطور با دخترها حرف بزنن. افتادن دنبال زن و دوست و دختر و… دنبال پورن و دنبال اون چیزهایی که توی پورن دیدن رو، روی اون خانم بیچاره خودشون پیاده کنن. اینها بخاطر اینه که توی مجردی پرهیز رو انجام نمیدن.

و حالا من خودم هم کاربری ازم پرسیده که آقای زارع چرا شما ازدواج نمی کنی؟ من دوست داشتم که یک الگویی باشم برای کسانی که خودارضایی رو ترک کنن و شهوت رو از وجودشون پاک کنن، که سه سال مجرد باشم و پرهیز داشته باشم و بگم که: دوست عزیز من سه سال مجرد بمونم و پرهیز کنم، روی پرهیز کار کنم، میل جنسیم رو در وجود خودم استحاله کنم و اون رو به معنویت تبدیل کنم و تو هم می تونی.

این مطلب هم عالیه:  ترک پورنوگرافی 3 - مقایسه زناشویی و پورنوگرافی- قسمت سوم

حالا من ازدواج کرده بودم. مزه ازدواج کردن و همسر داشتن رو چشیده بودم. خیلی باز سخت تره نسبت به کسی که اصلاً ازدواج نکرده. و توی این شرایط می خواستم الگو باشم. اصلاً یک مأموریتی توی زندگیم هستش که این سه سال رو در پرونده مس به طلا ثبت کنم و امید، الگو یا مدلی باشم برای کسانی که می خوان این کارو بکنن که خوششون بیاد و دلگرم باشن که آقای زارع تونست این کار بکنه، پس اگر که میگه ترک کنید و پرهیز کنید، امکانش هست.

من نمی خوام کسی باشم که رطب خورده باشم و منع رطب کنم!

اینطوری که نمیشه… من خودم باید پرهیز رو داشته باشم که بگم شما حالا نمی خواد سه سال پرهیز داشته باشید. سه سال اون عددیه که من برای خودم انتخاب کردم. حداقل شش ماه، یکسال باید پرهیز داشته باشی، شهوت رو از وجودت پاک کنی و بعد بری ازدواج کنی که ازدواج بر مبنای عشق و پاکی باشه که اونوقت اون ازدواج به راحتی ها گسسته نمیشه.

قبلاً هم گفتم: اون رابطه توی نامزدی فرد کلی لذت میبره. اصلاً نیازی نداره که به کس دیگری نگاه کنه. اصلاً نیازی نداره بخواد خودارضایی کنه. اینقدر عشق اغنا می کنه وجود اون فرد رو؛ چرا؟ چون پرهیز کرده. پرهیز خیلی مهمه. نمیشه بدون پرهیز همینجوری نسخه ازدواج رو بپیچیم. ازدواج بسیار عالیه. سنت پیامبره. خود من اصلاً اکیداً توصیه می کنم به ازدواج؛ ولی بعد از اون دورانی که پرهیز رو توی زندگیتون داشته باشید، پاک بشید و به امید خداوند پیش خداوند انسان رو سفید باشه. بگید: خدایا من خواسته تو رو اجرا کردم، تقوا و پرهیزکاری رو پیشه کردم، حالا از تو می خوام که همسر مناسبم رو سر راهم بگذاری.  حالا دوران سالیتیودی که گفتیم روش کار کنید و…

این نکته ای بود که خیلی دوست داشتم توی این ویدیو خیلی واضح بیان کنم که ما به گمراهی نکشونیم  کاربرها رو که طرف خودارضایی داره، بره بلافاصله بعد از خودارضایی بری ازدواج کنی، اصلاً توی رابطه زناشویی کم میاره اون مرد. زودانزالی هست، ترس از اون حقارت ها هست. اینا باید درمان بشه، پاک بشه و بعد طرف بره ازدواج کنه. خیلی مهمه که این نکته رو در نظر داشته باشیم.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا تمایل ورود به این بحث را دارید؟
اگر تمایل دارید، شرکت کنید!

پاسخ دهید