تیپ جیغ و نیاز به دیده شدن

در رابطه با یک موضوع بسیار مهمی می خواستیم صحبت کنیم. اینکه الان توی جامعه امروز خانم ها و حتی آقایون سعی می کن که بر طبق مد روز و فشن لباس بپوشن، خیلی شیک باشن، آخرین لباس های مد روز دنیا رو بپوشن.

دلیلش که من روش بررسی می کردم، می تونه این باشه که ما انسان ها همیشه دوست داریم که به بقیه توی جامعه این پیام رو بدیم و بگیم که: من آدم به روزی هستم و من خیلی مثلاً آپ تو دیت هستم. بابا بدونید که منم حالیمه، منم از پشت کوه نیومدم! یه همچین چیزهایی می تونه بک گراند ذهنی فرد باشه. حالا مثلاً شاید خیلی ها گیر بدن به بی حجابی و … وارد اون بحث نمی خوام بشم،

ولی همه اون افرادی که فشن می پوشن و آخرین مدها رو می پوشن و به قول همه بی حجابی می کنن و… دلیلش این نیستش که بخوان آدم های منحرفی باشن. نه! چون ذاتاً انسان دوست داره که دیده بشه. مخصوصاً خانم ها که دوست دارن دیده بشن و به همه بگن: من هم آخرین چیزهای دنیا رو بلدم. منم بلدم به خودم برسم. منم خیلی خبر دارم توی دنیا چه خبره.

ولی نکته ای که می خواستم بگم اینه که همه اینها درست. ولی انسان می تونه به نوع دیگری خودش رو بروز بده و درونیات خودش رو به نمایش بگذاره. اگر خانمی بیاد و بگه: من فقط دریچه ظاهری رو در نظر نمی گیرم برای بیان کردن چیزهایی که توی زندگیم و ایده آل هام دارم. دریچه فیزیکی  رو نمی خوام رو کار کنم. میام روی چیزهای دیگه کار می کنم. روی جود خودم و از گوهر درونی خودم جوری مراقبت می کنم که هر کسی توی کوچه و خیابون اجازه نداشته باشه، نتونه ببینه که من از نظر ظاهری چه چیزهایی دارم.

این مطلب هم عالیه:  داستان سفر من از عالم بی خدایی تا خدا

ولی اگر کسی این کارو بکنه، حتی آقایون هم همینجور. مثلاً من پسر اگه بخوام انواع و افسام فشن و چیزهای آخرین روز دنیا رو بپوشم؛ اون یک روشه برای اینکه خودمو ابراز کنم. یک روش دیگه هم اینه که معمولی باشم، خیلی شیک و تر و تمیز. ولی روی خودم کار کنم و کم کم خداوند کاری می کنه که انسان اون درونیاتش خودبخود به نمایش گذاشته میشه. حال هم از طریق مثلاً کسی که تولید هر نوع محتوایی یا کتابی، نوشته ای داشته باشه، خودبخود در گویش، در بیان، در سبک زندگی خودشو نشون میده.

یعنی پر بودن درونیات انسان خودبخود سر ریز می کنه به بیرون. بدون اینکه حتی کسی اونقدر بخواد خودشو جوری آرایش کنه، جوری بچینه که همه در ظاهر بخوان بهش جذب بشن. نکته ای هست که برای کسانی که شاید براشون سؤال باشه که من خانم چه جور بخوام خودمو بپوشونم که در معرض دید نباشم. من دوست دارم که دیده بشم. دیده شدن زن نیازه زنه. درسته. ولی زن می تونه خیلی قشنگ تر دیده بشه. یعنی جوری دیده بشه که در جامعه با کمالاتی که داره، کمالات از او سرازیر بشه و همه بخاطر نجابت، علم، فهم و تقوا و… دیده بشه. خیلی راحت تر.

آقایون هم به همین شکل. و این برای خانم ها توی خانواده هم خیلی مهمه. یا همسرشون، یا پدرشون، یا مادرشون اونقدر باید به اون فرد توجه کافی داشته باشن که دیگه نیازی نداشته بیاد توی کوچه و خیابون اینقدر جوری لباس بپوشه که به قول جوونها جیغ باشه و توی چشم بیاد که نه دیگه نیاز نداره. طرف اون روحش ارضا شده. و اون توجه لازم رو گرفته و معمولی و خیلی شیک و تر و تمیز لباس می پوشه و توی خیابون میاد.

 

1 پاسخ
 1. milad68
  milad68 says:

  سلام استاد عزیز
  من خودمم یه زمانی دیرگیر این نوع نگرش بودم اما الان سادگی رو بهتریین مد و تیپ میدونم نمیدونم دلیل این تغییر نگرش چی بود اما فک میکنم کم سنی و بی تجربگی
  و ابراز وجود علتش بد
  ممنون از سایت مفید و کاربرذیتون

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا تمایل ورود به این بحث را دارید؟
اگر تمایل دارید، شرکت کنید!

پاسخ دهید