خاطره ترک شهوترانی در محرم

به نام خدا
دوستان عزیز در این ویدیو در رابطه با یکی از خاطرات خودم در زمانی که قدیم ها بود، نوجوانی و حالا چندین سال پیش که من خودارضایی می کردم، صحبت می کنیم. خاطره ای هستش که الان در ماه محرم هستیم برام زنده شد و  وقتی که فکر می کنم اون زمان چه حس و حال بدی داشتم و الان چقدر حس و حال انسان خوب میشه وقتی که این کارو کنار می گذاره؛ یک مقایسه ای کردم و گفتم: خدایا شکرت. ما کجا بودیم و چقدر دست ما رو گرفتی، چقدر کمکم کردی و چقدر تو لطف کردی که تونستم رهایی پیدا کنم از این کار خیلی مخرب. از این عادت اعتیاد گونه.

ماه محرم که میشد دوستان، خوب من پیش خودم اعتقادات خودم رو داشتم، ولی میگم خودارضایی و کارهای اینجوری، یک چرخه اعتیادی داره که وقتی گریبان یک نفر رو گرفت، دیگه ربطی به اعتقادات و… نداره. خیلی قدرتش زیاده و میاد مثل یک بولدوزور اعتقادات شما رو و همه چیز شما رو توی خودش له می کنه، رد می کنه و میره. بعد ماه محرم که میشد، چیکار می کردم؟ من پیش خودم می گفتم: خدایا شکرت ماه محرم شد و حداقل من توی این ماه این کارو نکنم. و خوب هم بود. هفته اولش، ده روز اولش، یکی دو هفته اول یا توی ماه رمضون به همین شکل، این کارو انجام نمی دادم.

بعد چی میشد؟ وسط هاش می دیدم که عه! اصلاً بدون اینکه فکرشو بکنم، توی اون حال و هوای فکری اون کار قرار می گرفتم، که توی چرخه اعتیاد جنسی هم گفتیم که توی مراحل پری آکیوپیشن (Preoccupation) و مراحل چهارگانه اش رو که شرح داده بودیم، وقتی که توی اون فضا قرار می گرفتم، اصلاً نمی فهمیدم چه اتفاقی می افته که من اون کارو انجام می دادم. توی یک عمل انجام شده و بلافاصله حس پشیمانی و اینکه خیلی حس نا امید کننده ای داره. اینکه حتی محرم هم نتونست جلوی منو بگیره!

ای خدا پس من کی رها میشم از این قضیه؟ خیلی دردناکه. خیلی دردناکه… ولی همه اینها رو گفتم که به شما بگم: اگر راه درست ترک کردن خودارضایی رو انسان یاد بگیره و از راه درست خودش؛ حالا راه درستش چیه؟ اینکه بشناسه که این بیماری چی هست و از راه درستش اونو درمان کنه، خیلی راحت تر از این حرف ها می تونه کنار بگذاره. و اصلاً لازم نیست اون آزمون و خطاهایی که ما انجام می دادیم این کارو بکن و عهد بذار و قول بده و قسم بخور و حالا وایسا تا ماه رمضون بشه و فکر کنی که این ماه کمک می کنه.

کمک می کنه البته. و خیلی هم کمک می کنه. اصلاً ماه محرم و ماه رمضان خیلی مقدسه و انرژیش خیلی بالاست. یه ذره انسان حواسش باشه، می تونه. ولی وقتی که چرخه اعتیاد جنسی قوی باشه، انسان رو بر می گردونه به همون حالت قبلی و دوباره انسان رو درگیر همون مسأله می کنه. حالا فایل هایی که در رابطه با اعتیاد جنسی هست رو حتماً گوش کنید. اون چرخه اعتیاد جنسی که صفحه جامع ترک خودارضایی در وبسایت مس به طلا هم به شکل متنی توضیح دادیم و هم به شکل ویدیو، حالا فایل صوتیش هم هست توی کانال و وبسایت. که متوجه بشید که چه اتفاقی می افته که چهار مرحله ای که انسان درگیرش میشه بدون اینکه اصلاً حواسش باشه، اون کارو انجام میده.

گفتیم که مرحله اولش پری آکیوپیشن هستش که ذهن انسان شروع می کنه به وارد شدن به اون فضای فکری که به خودارضایی و… منتهی میشه. مرحله دوم آماده سازی شرایط و مکان و همه چیزهایی که می خوای اون کارو انجام بدی. مرحله سوم گفتیم خود اون کار خودارضایی یا هر گونه خلاف یا لغزش هست. مرحله چهارم هم غصه خوردن و پشیمانی و احساس گناه هست. که احساس گناه بر می گرده خودشو متصل می کنه به مرحله شماره یک که پری آکیوپیشن هست. اینها رو کامل شرح دادیم.

پس ما خوب باید بشناسیم بیماری خودارضایی رو. نمیشه که فقط بیایم با استفاده از این ماهی که مقدس هست، فکر کنیم که فقط این ماه می تونه کمک کنه. چرا. مواردی هم داشتیم. شاید کم هم نباشن، کسانی رو داشتیم که اصلاً یک لحظه توی ماه محرم یا رمضان منقلب شدن و خدا بهشون لطف کرده و نور خدا تابیده و حالا اون شدت اعتیادش اونقدرها قوی نبوده و متوسط بوده و تونسته اونو کنار بگذاره و رها شه.

این مطلب هم عالیه:  ترک پورنوگرافی 3 - مقایسه زناشویی و پورنوگرافی- قسمت سوم

حالا می خواستم در رابطه با این احساس پشیمانیش صحبت کنم. کاربری پیام داده بود توی وبسایت که جوابشم هم دادم. گفته بود: من این کارو کردم، باز هم نشد. از هر راهی رفتم نشد. من آدم بدی هستم. با چندین جمله منفی خودشو سرزنش کرده بود. مثلاً من خیلی بدم و خدا از من بدش میاد و من از خودم بدم میاد. وای بر من. عذر می خوام مثلاً خاک بر سر من که اینقدر من… اینها رو اصلاً به خودتون نگید. شما به عنوان یک انسان روح الهی بسیار مقدسی توی وجودتون هست.

اصلاً مهم نیستش که خودارضایی یا اعتیاد جنسی یا هر چیزی که دارید، چقدر پیشرفت کرده؟ اون اعتیاد یا اون چرخه اعتیاد جنسی که در وجود شما شکل گرفته، یک چیز جدای از وجود شما به عنوان یک انسان اشرف مخلوقاته. اون یه چیزی هست مثل آفتی که به درخت ها مثلاً زده، اون آفت رو باید بزنی بکشی و تموم شه بره. اون اصل درخت، اون درخت هایی که می بینید، اصلش یا اصل وجود شما پاک و مقدسه. شما انسانید. هر کاری هم بکنید، شما اشرف مخلوقاتید. پس خودت رو نسبت به اون اعتیاد جنسی که توی وجودت شکل گرفته، خودت رو جدا کن و بگو: من یک انسان الهی، مقدس و پاک هستم. یک آفتی زده، کرم زده دیگه حالا آفت گرفته روحم رو. و میرم سمومش رو از راه مطالعه و راه درستش درمان می کنم.

این آفت ها پاکسازی میشه و من همون درخت زیبایی میشم، مثل این درخت هایی که ما سم زدیم، پاک میشم. اصلاً مشکلی نداره. به خودتون اصلاً نگید من انسان بدی هستم. به روح خودتون هیچگونه بر چسب بدی نزنید. روح شما ارزشش بی نهایت بالاست. روح شما همون روحی هستش که می تونید توی همین ماه محرم اون کارو کنار گذاشتید، درکی از ماه محرم داشته باشید که شبانه روز توی یک، حالا علاوه بر عزاداری و اشک و گریه، در کنارش یک نشاط بسیار بزرگ روحی به انسان میده. همین عزاداری. اونوقت که روح پاک شد، آفت ها، شته ها، کرم ها، اینهایی که توی روح هست رو پاکسازی کردی، کنار گذاشتی، اونوقته که نماز به شما حال میده و محرم به شما خیلی لذت میده.

لذت منظورم نه که خوشحال باشید ها! همون گریه کردن و عزاداری آنچنان نشاط روحی به انسان میده که اصلاً باور نکردنیه. تموم بزرگان میگن اینو. از خودم نمیگم. حتی صحبت های آقای پناهی هم گوش می کردم خیلی قشنگ می گفتند: شما اینقدر غم و غصه دارید وقتی که می خواید برید به سمت کربلا، تا میری کربلا  می بینی که اصلاً اشکت نمیاد. حالا برای بعضی ها اینجوریه. چرا؟ چون روح آروم میشه و در دل امامش قرار می گیره. آروم میشه. خودشو می ندازه توی دل امامش و آروم میشه. به خانه بر می گرده.

و وقتی که خودارضایی و شهوترانی رو از وجودت پاک کنی، همه چیز به شما لذت میده. نماز، معنیش اصلاً خیلی فرق می کنه. محرم معنیش خیلی فرق می کنه. شما مثلاً فاتحه برای کسی بخونی، اصلاً فکر می کنی که روحش اونو گرفت و تشکر کرد از شما. می دونید چی میگم؟ خیلی اوضاع فرق می کنه. پس با قدرت، با امید و با توکل به خدا بشناسید بیماری رو و همه اون فایل هایی که گذاشتیم توی کانال و وب سایت مس به طلا، یکی از منوهای اصلی رو ما گذاشتیم ترک جامع خودارضایی در دختران و پسران. مشخصه دیگه. همه مطالب رو بخونید. همه فایل های صوتی در انتهاش هست، تموم ویدیوها در انتهاش هست. همه رو بخونید. کامنت بگذارید و نظراتتون رو بگید و دیگران رو هم تشویق کنید که اونها هم بتونن استفاده کنن و از تجربه شما استفاده کنن و امید بگیرن.

1 پاسخ
 1. Morteza
  Morteza says:

  باسلام ممنون از زحمات بی نظیرتون
  من خودم ب یاری خدا تونستم توی ماه محرم خ. ا رو کنار بذارم و الانم نزدیک ی ماهی میشه
  با کمک شما انگیزه خیلی قوی برای ترک اینکار در ادم ب وجود میاد.
  بسیار مچکرم از شما استاد عزیزم و فقط از خدا میخوام اجروپاداش اینهمه زحمتتونو بده

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا تمایل ورود به این بحث را دارید؟
اگر تمایل دارید، شرکت کنید!

پاسخ دهید