خودارضایی-فن-بیان

خودارضایی و فن بیان

در این مقاله یکی از عوارض خودارضایی با عنوان کاهش قدرت بیان یا کاهش اعتماد به نفس در صحبت کردن رو مورد بحث قرار می‏دیم.

قبلاً هم اشاره‏ای بهش داشتیم، اما در این بحث بیشتر موضوع رو باز می‎‏کنیم. وقتی خودارضایی انجام می‏شه، یک کار غیر الهی در وجود انسان اتفاق افتاده و اون وجدان یا ذات و فطرت پاک الهی انسان خودبخود واکنش نشون می‏ده. هر چه قدر هم ما رفته باشیم، گول خورده باشیم و چیزهایی رو توی اینترنت خونده باشیم که خودارضایی اشکالی نداره و تحت اون انحرافات علمی فیک قرار گرفته باشیم و خودمون رو توجیه کرده باشیم که خودارضایی مشکلی نداره، فطرت انسان می‏فهمه که یک کاری رو بر خلاف اون انجام دادی. و بلافاصله حالت دفاعی می‏گیره و احساس عذاب وجدان، پشیمانی و احساس گناه سراغ انسان می‏آد.

حالا گناه بحث مذهبی نیست. درسته که دین ما خودارضایی رو گناه کبیره در نظر گرفته، ولی وقتی که می‏گیم احساس گناه، منظور احساس پشیمانی و احساس نارضایتی بسیار شدید از خود انسان هست. چرا؟ چون خودبخود روح انسان تاریک می‏شه. وقتی که روح تاریک بشه، حال انسان بد می‏شه. انگار ارتباط با خداوند یک لحظه قطع می‏شه. و در نهایت خودارضایی باعث می‏شه که همه این احساس‏ها با هم جمع بشه و تبدیل می‏شه به یک حس حقارت بسیار عمیق درونی، که فرد از خودش ناراحته که چرا این کار رو کرده؛ پیش وجدان و فطرت خودش شرمساره؛ و به این دلیله وقتی که در یک جمعی قرار می‏گیره، همه دارن صحبت می‏کنن و نظر می‏دن، این هم می‏خواد حرفی رو بزنه و حقش هم هست که بگه، پیش خودش یک حالتی مثل گفتن اینکه: “من به اندازه کافی خوب نیستم” توی وجودش شکل گرفته. چرا؟

چون خودارضایی یک کار مخفیانه و حمل کردن یک راز سنگین با انسان هست و وقتی که انسان اون راز رو با خودش حمل می‏کنه، انگار باید یک زندگی دوگانه رو داشته باشه و توی جامعه باید ماسک خوبی، خوش اخلاق بودن و هیچ مشکلی نداشتن رو بزنه و توی خونه و خلوت خودش درونش بهش می‏گه: تو که می‏دونی حالت بده! تو که می‏دونی داره اون کار بد رو انجام می‏دی! و شیطان هم اینجا بیکار نمی‏شینه. بنابراین هندل کردن این دوگانگی شخصیت خیلی سخته. جاهایی که نیاز هست که اون فرد اعتماد به نفس داشته باشه و حرفش رو بزنه و راحت باشه، اون نداهای درونی همینطور می‏گه: تو که می‏دونی کارت درست نیست! تو که می‏دونی دیشب تو خونه خیلی اون کار رو انجام دادی! چی می‏خوای بگی؟ بشین سرجات! این ندای درونی که در اصل از شیطان می‏آد و به انسان تزریق می‏شه، باعث می‏شه که اون فرد قدرت بیان نداشته باشه، اعتماد به نفس نداشته باشه و از حقش نتونه دفاع کنه.

و کلاً توی بحث خودارضایی و شهوت‏رانی، شیطان مثل یک اره دو سر می‏مونه، از این طرف وسوسه می‏کنه و می‏گه: انجام بده انجام بده انجام بده، تو الان نیاز داری، اگه الان انجام ندی، عصبی می‏شی، دیوونه می‏شی… انجام بده، خیلی خوش می‏گذره، انجام بده… به محض اینکه انجام دادی، می‏آد می‏گه: خاک تو سرت که انجام دادی! آخه تو چرا این کار رو انجام دادی؟ دیدی تو اصلاً به هیچ دردی نمی‏خوری؟ دیدی تو اصلاً چه انسان بدی هستی؟ دیدی چقدر از خدا دور شدی؟ فایده نداره. تو اصلاً خدا دوستت نداره، دیگه اصلاً خدا به تو محل نمی‏ذاره! حالا بیا یک‏ بار دیگه انجام بده شاید یک کم بهتر شدی… دوباره وسوسه رو شروع می‏کنه. یعنی این اره دو سر از این طرف می‏گه: انجام بده خوبه و بعد از اینکه انجام دادی، می‏گه: وای بر تو که انجام دادی! حالا که حالت بده بیا انجام بده دوباره… این یک سیکله. این سیکل همین جور می‏چرخه می‏چرخه و می‏چرخه و به خاطر همینه که هنرپیشه‏ های پورن خودشون رو می‏آن می‏کشن.

این مطلب هم عالیه:  درمان عوارض بعد از خودارضایی

با اون سیکلی که داره انجام می‏شه، اون سیکل حقارت و تکرار اون سیکل اعتیاد جنسی، طرف نمی‏تونه ازش نجات پیدا کنه. اگر خدا نیاد این سیکل رو نشکنه و نجاتش نده، خودش میخواد خودش رو نجات بده و خودش رو می‏کشه. خودارضایی هم همینه. البته خودارضایی هم وقتی به مراحل بالای خودش برسه، همین سر انجام رو داره. حالا فردی بود که می‏گفت: برید بیمارستان‏ها رو ببینید، کسانی که بیماری خودارضایی در اون‏ها تکرار شده و به مراحل نهایی خودش رسیده، دیگه اصلاً دست و پاشون رو به تخت می‏بندن. یعنی اینجوری می‏شه که طرف رعشه میگیره و تمام سیستم بدنش به هم می‏ریزه و همین‏طوری اینکار رو انجام می‏ده تا بمیره. دستهاشو به تخت می‏بندن و حالت جنون روانی پیدا می‏کنه.

حالا این‏ها رو می‏گم که رنج ناشی از خودارضایی رو بزرگ نمایی کنیم که بدونیم توی چه مسیری افتادیم… اگر شما دوست عزیزی که خودارضایی می‏کنی، آخرش اینه. آخر مسیر رو برای شما باز کردیم. در نهایتش اینه که دست‏هاشون رو باید به تخت ببندن و تحت نظر دکترها باشن. روانی می‏شن و کلاً حالت دیوانگی به اون‏ها دست می‏ده. این چیزهایی که ما داریم می‏گیم، قدرت بیان و حس حقارت و… تازه این‏ها اول کاره. این چیزهایی هست که انسان می‏تونه هنوز توی جامعه خودش رو نگهداره و بکشونه و کار رو انجام بده. ولی همین‏جور که ادامه پیدا کنه، روز به روز حافظه ضعیف می‏شه، دید چشم کمتر می‏شه. حالا امشب قبل از اینکه من این مباحث و مطالب رو آماده کنم، یکی از کاربرها که چند وقتی بود با من صحبت می‏کرد و می‏گفت که من ترک کردم و… پیام داده بود: الان دید چشم من خوب شده و دیگه جایی رو تار نمی‏بینم. الان دارم ورزش می‏کنم و عضلات بدنم داره خط می‏ندازه و بدنم داره شکل می‏گیره. این مهمه. این دلیل و مدرکی هست که ما دنبالش هستیم. و خدا رو بابت این قضیه شکر می‏کنم. ببینید دید چشمش تار شده و حالا برگشته و داره بهتر دنیا رو می‏بینه و حتی از نظر فیزیکی هم انشان چقدر تغییر می‏کنه.

امیدوارم اگر که ما دچار خودارضایی هستیم، با تمام قوا درد ناشی از ترک رو تحمل کنیم. هر دردی می‏خواد داشته باشه. اگر لازمه حتی خودمون هم به تخت ببنیدیم، داد بزنیم، مثل این فیلم‏هایی که نشون می‏دادن مواد مخدر رو ترک می‏کردن و داد می‏زدن و… اگر اون کار هم لازمه، انجام بدیم. این درد خیلی شیرین‏تر از اون درد سوزانی هست که می‏خواد انسان رو نابود کنه. این درد دردیه که روز به روز مقدارش کم می‏شه و داره لذت و معنویتش زیاد می‏شه و واقعاً معامله بسیار با ارزشیه که انسان درد خماری ترک شهوت رو بکشه. درد بکشه، اشکال نداره. نترسیم بابا نترسیم. از درد ترک کردن ما نباید بترسیم. افسردگی، بد خلقی، عصبانیتو بهم ریختن نظم و سیکل خواب ممکنه سراغ انسان بیاد، شاید بدن نتونه تحمل کنه و زمین و زمان توی گوش تو می‏گن که تو نیاز داری، باید این کار رو انجام بدی… همه این‏ها رو باید تحمل کرد و رها شد از شر این بیماری بسیار پلیدی که در وجود انسان هست. برای همه کسانی که دچار  خودارضایی  هستن دعا می‏کنیم و به خدای بزرگ می‏سپارمتون.

11 پاسخ
 1. Amirfarhad
  Amirfarhad says:

  باسلام خدمت شما آقای زارع عزیز
  براتون آرزوی بهترین هارو دارم و توفیق بیشتر از خداوند براتون دعا میکنم.
  دارید موضوع هایی رو مطرح میکنید که خیلی ها جراتش رو ندارن بگن و چقد مهم و اساسی هم هست.
  خدا خیرتون بده…

 2. Gol bahar
  Gol bahar says:

  سلام آقای زارع خسته نباشید
  ممنون بابت سایت و کانال خوبتون مخصوصا که مثل یه مرکز همیار و همراهه اینجا واسه ترک گناه بد ما .
  من دختر ۲۳ساله ام که از ۵ سالگی به صورت ناخواسته مبتلا شدم که از ۱۶ سالگی به بعد هم با پورن همراه بود. تقریبا هم هر ۵ روز یک بار متاسفانه اتفاق میوفته البته قبلا بیشتر بود چندساله می خوام ترک کنم اما همش ۵ روز نهایت ۱۰ روز دوام میارم البته یه بار که رفتم کربلا تا ۱ ماه تقریبا پاک بودم .
  خسته شدم می خوام واقعا تلاش کنم واسه ترک خودارضایی و خیلی از عادتای بده دیگم.خیلی دوست دارم ازدواج کنم چون حس میکنم واقعا به شریک و همراه نیاز دارم از طرفی حرفتون رو قبول دارم که می گین یه دوره پرهیزبرای بازیابی توانایی جنسی و سالیتیود برای شناخت خودمون نیازه .
  ۱٫با توجه به شرایطم چند ماه حداقل پرهیز برام نیازه تا بتونم وارد زندگی مشترک بشم و اینکه بعدش در رابطه با همسرم دچار مشکل نشم .
  ۲٫میشه آموزش هایی رو هم ارائه بدین که این تصویر خود ارضایی. و پورن ها تو ذهنمون و شرطی شدن نسبت به برون ریزی که در خودارضایی رخ می ده از ذهن و وجودمون پاک کنیم و بتونیم مثل آدم های عادی زندگیمون رو ادامه بدیم .
  ۳٫می شه کتاب هایی رو در زمینه ی خود شناسی و درک وجودی خودمون و اصلاح رفتارمون بهم معرفی کنید ؟
  ممنون از زحماتتون اجرتون با امام زمان که دارین به جوونا کمک می کنین گناهشونو ترک کنن تا راه برای ظهورشون هموارتر شه .

  • مس به طلا
   مس به طلا says:

   سلام و ممنون..
   در مورد سوال اول بهتر شش ماه الی یک سال پاکی و کار بر روی خود و حفظ نیروی جنسی و ارتقا ارتباط خود با خدا بعد از آن به فکر ازدواج باشید که در این رابطه بعد ترک محصول استحاله نیروی جنسی به شما هم برای ورود به ازدواج کمک خواهد کرد.
   در مورد سوال دوم طول میکشه آن تصاویر ازذهن شما پاک شود اما هر بار که تصویرآمد برای هنرپیشه های آن فیلم دعا کنید و همیشه در کنار دستتون یا توی اتاقتون منظره زیبا که اسم خدا هم در اون باشه بهتره داشته باشید و در سایت هم مقاله دردمورد برون ریزی در خواب هست این برون ریزی ها بعد مدتی متوقف می شود
   حتما قبل خواب از خداوند بخواهیدکه شمارا در خواب پاک نگه دارد و بگین خداوندا من هیچ قسمت شهوت را چه خودآگاه چه نا خودآگاه و چه بیرونی و چه درونی نه میخواهم ونه تحمل میکنم لطفا آنرا از من بگیر و حتما قبل خواب پایان روز برای همان روز که پاک ماندین شکرگزاری کنید و حتی میتونید افکار ذهن را روی کاغذ بنویسید.
   کتاب خودشناسی برای خودسازی از محمدتقی مصباح یزدی.و کتاب بخواهید تا به شما داده شود از استرهیکس

   موفق باشید

 3. salah
  salah says:

  واقعا مطالب مفید هستن..تمام این عوارضو من هم دچار شدم ..منم بین دوستام این اعتماد به نفسو ندارم که از حقم دفاع کنم یا نظر بدم ..میترسم کم بیارم یا سوتی بدم …خیلی ممنونم از مطالبتون که به ما کمک میکنه دوباره به زندگی برگردیم

 4. بنده خدا
  بنده خدا says:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  دقیقا من هم چنین مشکلاتی رو داشتم، اعتماد به نفسم به شدت پایین بود، موقع صحبت کردن به مِن مِن کردن می افتادم و دامنه لغاتم به شدت پایین بود و از نظر حافظه هم یاداوری مطالب برام سخت بود، این مطالب شما کاملا صحیح هست چون من تجربه کردم انشاا…. خدا بهتون اجر بده که کار بسیار بزرگی برای نجات جوان های به دام افتاده مملکت انجام میدید.
  با تشکر فراوان

 5. reza99
  reza99 says:

  درود بر شما جناب زارع
  من هنر پیشه های پورن زیادی رو دیدم که دقیقا به همین خاطر دست به خودکشی زدن
  به قول شما شیطان اول میگه انجام بده بعد وقتی انجام میدی میگه چرا انجام دادیو احساس پشیمونی خفه میکنه ادم رو

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا تمایل ورود به این بحث را دارید؟
اگر تمایل دارید، شرکت کنید!

پاسخ دهید