درمان-عوارض-بعد-از-خودارضایی

درمان عوارض بعد از خودارضایی

درمان عوارض خودارضایی

در این مقاله به بررسی و تحلیل در رابطه این سؤال می‏پردازیم که آیا پس از ترک خودارضایی عوارض و مشکلاتی که برای بدن، مغز، جسم و روح انسان به وجود اومده بود، برطرف می‏شه و انسان درمان می‏شه یا نه؟
جواب اینه که بله. درمان امکان‏پذیر هست. کمی زمان می‏بره و حتماً این اتفاق خواهد افتاد. اینکه چه مدت طول می‏کشه تا عواملی مانند ضعف حافظه، ضعف‏های جسمانی، مشکلات روحی روانی (که در اثر خودارضایی و دیدن پورن برای انسان پیش اومده) برطرف بشه، برای هر کسی فرق می‏کنه و مدت زمان مشخص و دقیقی رو نمی‏شه تعیین کرد. و طول دوره درمان بستگی به شدت بیماری، شدت وابستگی و مقداری که اون بیماری پیشرفت کرده داره و برای هر فردی فرق می‏کنه.

اما نکته ‏ای که مهمه اینه که حتماً (همونطور که در فایل‏های قبلی هم گفتیم)، ضررهایی که به مغز خورده و بهم ریختن تعادل در هورمون‏های مغزی، همه این‏ها به حالت طبیعی برمی‏گرده. کمی زمان می‏بره، وقت و پشتکار می‏خواد در این راهی که انسان چکار کنه علاوه بر اینکه خودارضایی رو ترک می‏کنه، باعث بشه بدن زودتر خودش رو بازیابی و ترمیم کنه و بهبودی فیزیکی خیلی سریع حاصل بشه؛

مهم‏ترین کاری که انسان باید انجام بده اینه که سعی کنه به هیچ عنوان در دوران اولیه مثلاً چند ماه اول به غیر از هنگام دستشویی رفتن، به آلت تناسلی خودش دست نزنه و فقط موقع شست و شو این‏کار رو انجام بده. چرا؟ چون‏که هنگام خودارضایی عصب‏هایی موجود در اعضاء جنسی انسان فوق حساس می‏شن و با لمس کردن‏های زیاد حساسیتشون بسیار بالا می‏ره و هر چقدر انسان این قسمت‏ از بدن رو کمتر لمس کنه و فقط در صورت نیاز و موقع شست و شو لمس کنه، این باعث می‏شه حساسیت اعصاب عضو جنسی به حالت طبیعی خودش برگرده. البته می‏گم که زمان می‏بره؛ ولی بالاخره پروسه ‏ای هست که باید طی بشه.

ورزش منظم بسیار کمک می‏کنه که ضعف‏های جسمانی که در اثر خودارضایی به وجود اومده، کم کم شروع به درمان کنه. خواب زود یعنی خوابیدن در ساعت ۱۱ شب باشه فوق ‏العاده مؤثر هست و اصلاً خوابیدن در این ساعت در کل سلامتی انسان هم مؤثره. اما خب اختصاصاً برای کسانی که خودارضایی رو هم زیاد انجام می‏دادن و اکثراً دیدن پورن هم که نصفه شب انجام می‏شه، اصلاً کلاً لازمه که الگوی خوابیدن عوض بشه و ساعت خواب ۱۰ باشه و تا حد امکان باید سحر خیز بود. سحرخیز بودن فوق‏ العاده برای همه چیز خوبه. برای روح، جسم، نشاط، وقت و برنامه‏ ریزی و همه جوره سحرخیزی خوبه. پس اگر ما می‏تونیم ساعت ۱۰ بخوابیم و ۵ بیدار بشیم، خیلی عالی هست.

خب درسته مخصوصاً خونه‏ هایی که در اون تلویزیون وجود داره، سریال‏هایی که ۱۱ شب شروع می‎‏شن و ۱۲ تموم می‏شن، انجام این دستورالعمل کمی سخت هست، اما اگر ما بخوایم سلامتیمون رو به‏ دست بیاریم باید یک سری چیزها رو قربانی کنیم. تلویزیون رو ساعت ۱۰ خاموش کنیم و بخوابیم. چون‏که سال‏های سال نگاه کردیم و باز هم سال‏های سال برای نگاه کردن به تلویزیون و سریال وقت داریم. ولی حالا که ما خودارضایی رو کنار گذاشتیم و می‏خوایم خودمون رو درمون کنیم، این‏ها بهایی هست که باید بپردازیم. زود بخوابیم و زود بیدار شیم که انسان اگر بتونه سحرخیز باشه و وقتی که سحر بیدار شد، به نماز، دعا، مراقبه و چیزهایی که روح و معنویتش رو تقویت کنه،

تموم این‏ها روی جسم هم اثر می‏گذاره. و همونطور که در مقالات قبل هم گفتیم کلیه عوامل ورودی به بیماری اعتیاد جنسی، خودارضایی و اعتیاد به پورن رو قطع کنیم. مثل چشم‏ چرانی، عکس، فیلم، پورن، نگاه کردن و تخیلات جنسی. تغذیه مون رو هم باید درست کنیم و تا می‏تونیم مصرف سبزیجات، میوه و ویتامین‏ها رو زیاد کنیم. اصلاً کلاً در زندگی خیلی خوبه که تغذیه انسان بیشتر به سمت سبزیجات باشه و مصرف گوشت رو محدود کنیم. حالاخیلی ها هم اصلاً علاقه دارند که خام گیاهخواری رو هم در پیش بگیرن که در این مورد چون من خام گیاهخوار نیستم نمی‏تونم اطلاعات خاصی بدم.

این مطلب هم عالیه:  علم روز و ترویج شهوت

ما نمی‏خوایم کار سخت کنیم. برای اوایل کار انسان همون خودارضایی رو کنار بگذاره و ورودی‏های ذهن و جسم رو ببنده، همین خودش قدم بسیار بزرگی هست. تغذیه رو هم به سمت سالم‏تر غذا خوردن هدایت کنیم. تا اینکه کم کم روی همه این‏ها که مسلط بشیم، که مثلاً بعد از یک‏سال زندگی کردن با این سبک، به این نتیجه برسیم که: خب من اونقدر روی خودم و نفس خودم تسلط دارم که خام گیاهخواری و رژیم‏هایی از این قبیل رو بتونم در پیش بگیرم. پس نگران نباشیم. درمان شدنی هست. ضعف حافظه، مشکلاتی که برای هورمون‏های بدن و هورمون‏های مغزی به وجود اومده، به امید خدا همه این‏ها برطرف می‏شه.

یک نکته‏ ای که شاید در مقالات علمی نشه اون رو به صورت علمی روی کاغذ آورد، اینه که “خداوند کمک می‏کنه“. اون امداد الهی و کمک خداوند رو که هیچ دانشمند و مقاله علمی نمی‏تونه این رو ثابت کنه، مثلاً یک دانشمند بیاد در یک ژورنال علمی اون رو چاپ کنه و بگه: “چند واحد از امداد = X2امداد خداوند = ترک خودارضایی”. اصلاً چنین چیزی نیست. اما اتفاقی که می‏افته اینه که “خداوند خیلی کمک می‏کنه”. خیلی از کاربرها که پیام میدن و تجربه‏ هاشون رو می‏گن، خیلی جالبه. خدا کمک می‏کنه در اون شرایطی که فردی که رابطه ناسالمی داشته و بعد از اینکه تصمیم گرفته که خودش رو پاک نگهداره، اون فرصت‏هایی که قرار بوده اون کار براش پیش بیاد، حتی اگر خود اون فرد هم می‏خواسته، اما انگار که اون فرصت جفت و جور نشده. یعنی ما وقتی عزم و اراده می‏کنیم خداوند امدادهای غیبی خودش رو برای ما می‏فرسته و واقعاً این موضوعی هست که علم نمی‏تونه ثابتش کنه ولی خود ما که می‏تونیم ثابت کنیم، تجربش کنیم و معنویت و روحانیت رو تجربه کنیم.

نباید منتظر این بشینیم که دویست هزارسال دیگه علم یک چیزهایی رو ثابت کنه که خداوند هم کمک می‏کنه. نه! اتفاقاً امشب پستی رو در یک کانال خوندم که حتی چند تا لینک خبرش رو هم گذاشته بود که دانشمندها دارن ثابت می‏کنن که روح وجود داره و حافظه انسان بعد از مرگ باقی می‏مونه و حافظه و هوش فرد می‏تونه بعد از مرگش باقی بمونه. و همین خبری رو که در سایت‏های خارجی منتشر شده بود و خبرش هم خیلی جدیده، اصلاً دنیای آتئیست و بی خدا بودن رو کلاً زیر سؤال می‏بره که می‏گه : “مرگ پایان کار نیست” و یک چیزی بعد از مرگ هست.

حالا تا بیایم ثابت کنیم که اون چیز چی هست، خودش شاید دویست هزار سال دیگه طول بکشه. من خودم ترجیح می‏دم که همین الان استفاده کنم و صبر نکنم که یک روزی علم بیاد و این‏ها رو ثابت کنه. چون مطمئنم، باور دارم و با تک تک سلول‏های بدنم و تک تک ذرات وجودم ایمان دارم که خداوند وجود داره و کمک می‏کنه به ما. بنابراین اگر دچار خودارضایی بودیم و الان کنار گذاشتیم، علاوه بر اون چیزهای علمی، فیزیکی، تحقیقاتی و مقاله ‏ای، همه این‏ها درست؛ بدن شروع به بازیابی و بهبود خودش می‏کنه. و امداد و نور خداوند وقتی وارد شد، اونجا همه چیز رو می‏تونه به کلی عوض کنه. بنابراین “امیدمون رو از لطف خداوند از دست ندیم“.

 

برای دانلود فایل درمان عوارض بعد از خودارضایی کلیک کنید.

18 پاسخ
 1. salah
  salah says:

  خسته نباشید استاد زارع
  راستش من همه عوارض خودارضایی رو که میگین دارم مخصوصا اختلال هورمونی واسم خیلی مهمه که باعث اختلال اضطرابی در من شده…بنظر شما حتما دلیلش همین خودارضتیی هس? و آیا حتما با ترک خود به خود خوب میشه?
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • مس به طلا سلمانی
   مس به طلا سلمانی says:

   سلام دوست عزیز….
   بله بخاطر خودارضایی هست ، به خودتون فرصت بدین جسم و روح خود درمانی خودشونو شروع میکنن و حتما نتیجه خواهید گرفت…
   فقط بیشتر با خدا خلوت کنید، ارامش بدین به خودتون از طریق مراقبه، پیاده روی، و اینکه سعی کنید تغذیه خودتونو هم به سمت سالم خواری هدایت کنید..

 2. بنده خدا
  بنده خدا says:

  با سلام خدمت استاد زارع
  بنده هم عوارضی مثل پرخاشگری و عصابی شدن شدید، عدم انتقادپذیری، کاهش قدرت حافظه، کاهش اعتماد به نفس، خلوت گزینی، ضعف در قدرت بیان و …. را دارم، حال سوال من این هست که با ترک این افعال زشت بعد از گذشت چه مدت زمانی این ویژگی های ناشی از آن به حالت طبیعی و نرمال خودش بر می گرده؟
  با تشکر از شما

  • مس به طلا سلمانی
   مس به طلا سلمانی says:

   سلام دوست عزیز….
   قبلا هم گفتیم که تمامی عوارض روحی وجسمی خودارضایی برطرف میشوند اما زمان مشخصی نداره، شما فقط تمرکزتون روی امروز وبهبودیتون باشه و سعی کنید کمتر صحبت کنید، هنگام خشم خواست خدا را بطلبید و سعی کنید هر روز یک کار برخلاف میل خود انجام بدین.

 3. ahmadianegin9m
  ahmadianegin9m says:

  سلام اقای زارع گام اول دردرمان ترک خود ارضایی میباشد به طوری که ابتدا باید اراده وجود داشته باشه سپس از مثائلی که باعث برانگیخته شدن این حس است جلوگیری کرد مثل نگاه حال به جنس مخالف یافیلم یا عکس لمس کردن و هر کاری که باعث میشود انسان به سمت خود ارضایی میگردد

 4. omid98
  omid98 says:

  من که تو اوج جوونی و ۲۰ سالگی زندگیم نابود شد و باید تا آخر عمر با عوارض این کوفتی زندگی کنم و درد بکشم و با حسرت به گذشته خودم نگاه کنم. از خودم منتفرم. وقتی به این فکر میکنم که با دستای خودم همه چیزمو نابود کردم و خودمو از خیلی از لذتای زندگی تا آخر عمر محروم کردم. امیدوارم هر چی زودتر از شر این زندگی نکبت بار خلاص بشم. به خدا دیگه روی نگاه کردن تو روی پدر و مادرمو ندارم ‌. اونا این همه برای بزرگ کردن من تلاش کردن بعد من اینجوری مزد زحمتاشو دادم. خدایا زودتر مرگمو برسون. خسته شدم از این زندگی.

  • مس به طلا سلمانی
   مس به طلا سلمانی says:

   سلام دوست عزیز….
   حس ندامت شما قابل تحسین هست ، فراموش نکنید که خدا در توبه را باز کرده و هنوز فرصت هست ، مهم الان تصمیم به درست شدن دارید توکل کنید به خدا آموزش های ما را جهت ترک شهوت رانی دنبال کنید خداوند منتظر بازگشت شماست ..
   ماهم کنار شما هستیم.

 5. omid98
  omid98 says:

  برگشتن من به چه دردی میخوره وقتی که همه چیزمو از دست دادم و دیگه اون آدم سابق نمیشم و قراره یه عمر با درد و رنج زندگی کنم‌. ای کاش خودکشی حرام نبود و هر چه زودتر خودمو از شر این زندگی نکبت بار خلاص میکردم. دیگه خیلی دیر شده برای اصلاح. اون موقعی که باید عقلم کار میکردو خودمو نجات میدادم غفلت کردم. به هر حال هر اشتباهی یه تاوان داره که متاسفانه اشتباه من تاوانش خیلی سنگینه و جبران ناپذیر.

  • مس به طلا سلمانی
   مس به طلا سلمانی says:

   سلام دوست عزیز
   اصلا ناامید نباشید چون خدا مکرر گفته از رحمت من ناامید نباشید ، تا زمانیکه زنده هستید دیر نیست برای اصلاح اشتباهات فقط باید به خودتان فرصت بدید وبا توکل به خدا شروع کنید مطمئن باشید شما که حرکت کنید اتفاقات قشنگی خواهد افتاد این صحبت ها را با دل و جان میزنم چون برای ما هم اتفاق افتاده بود حرکت کنید و ناامید نباشید .

 6. Pooriaro
  Pooriaro says:

  سلام استاد زارعی
  من حدود ۳ ساله خود ارضایی می کردم و خیلی پشیمونم و تو این چند روز سعی کردم کارایی که شما گفتین رو انجام بدم

  می خواستم بدونم بعد از زمانی که فرد ترک می کنه حالا هر چقدر که طول بکشه تمام عوارض خوب می شن یا نه عوارضی هست که تا اخر عمر تو بدن باقی بمونه .

  • مس به طلا سلمانی
   مس به طلا سلمانی says:

   سلام دوست عزیز….
   بله تمامی عوارض خودارضایی با توجه به زمان مصرف و باتوجه به درست رعایت کردن اصول ترک خودارضایی کم کم از بین می روند فقط کافیست روز به روز برین جلو و تمرکز نکنید روی این عوارض

  • مس به طلا سلمانی
   مس به طلا سلمانی says:

   سلام دوست عزیز…
   مطمئن باشید ما همه را همراهی کردیم و می کنیم ذاتا انسانها پاک هستند و خدا لطف کرده به ما که به پاکی خودشان برگردند فقط ممکن شما سوالی کرده باشید و بین انبوه سوالات پس وپیش شده ، مطمئن باشید ما در حد توان و قدرت خودمان به همه خدمت میکنیم و همه به نوعی درگیر این اعتیاد هستند ملاک همراهی ما پاکی وناپاکی نیست اصلا چون این بیماری را کاملا درک کردیم

 7. Elnaz Ad
  Elnaz Ad says:

  سلام من دختری هستم ۲۵ساله و باید بگم که به دلیل یک سری مسائل که در کودکیم پیش اومده متاسفانه از ۶سالگی یعنی زمانیکه اصلا نمیدونستم این کار چیه به این بیماری مبتلا شدم و تا الان ادامه داشته متاسفانه تمام این عوارضی که شما میگید رو من داشتم همش رو و الان به شدت تصمیم گرفتم به طور خیلی جدی این بیماریو ترک کنم به نظر شما امکانش هست که بتونم بعد از بیست سال ترک کنم و اینکه آیا این عوارضی که گریبان گیرم شده بعد از ترک ممکن هست که خوب بشه و روی من هم جواب بده عوارض از جمله ریزش مو شدید لاغری و ضعف خراب شدن پوست ضعف بدن…لطفا صادقانه جواب بدین مطمعن باشید جواب شما هرچی باشه نظر من رو عوض نمیکنه چون تصمیم ام جدی هست برای ترک این کار حتی اگه عوارضش دیگه خوب نشه فقط میخام بدونم لطفا جوابمو بدین

  • مس به طلا
   مس به طلا says:

   با سلام

   خدا را شکر میکنیم که تصمیم گرفتید این بیماری رو ترک کنید. مطمئن باشید با ترک، عوارض این بیماری تا حد زیادی بهبود پیدا میکنه و خداوند هم شما را به عنوان یک بنده توبه کننده، دوست داره . مهم اینه که شما مورد محبت خداوند قرار بگیرید و برای مهار کردن غول شهوت تلاش کنید. این هست که ما انسانها را از فرشتگان برتر میکنه . داشتن شهوت ولی مهار کردن اون . با قدرت کامل ترک کنید و همه فایلهای ویدیویی و صوتی ما در این صفحه را گوش کنید. و مهم تر اینکه به تک تک دستورالعمل هایی که داده میشه عمل کنید.
   خداوند هم کمکتان خواهد کرد. شک نکنید!

   کسانی هستند که ۴۰ سال شهوترانی کرده اند ولی الان پاک پاک هستند و زندگی معنوی و عالی را تجربه میکنند. اگر هم تنهایی برایتان سخت است، میتوانید دنبال جلسات انجمن معتادان جنسی گمنام یا SA در شهر خودتان بگردید و در جلسات رایگان آنها شرکت کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا تمایل ورود به این بحث را دارید؟
اگر تمایل دارید، شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید