پیش گیری از خیانت در شبکه های اجتماعی

 

فاکتورهایی که نشان دهنده ناسالم بودن رابطه در شبکه های اجتماعی است (خصوصا برای متاهلین) عبارتند از:
۱- اینکه فرد دوست ندارد همسرش از این رابطه مطلع شود.
۲- اینکه کلمات و جملاتی رد و بدل میشود که فرد نمیخواهد کسی آنها را ببیند.
۳- فرد به این نوع رابطه چتی، وابسته شده است.

3 پاسخ
 1. behzad urmia
  behzad urmia says:

  سلام اقای زارع عزیز.
  واقعا از حرف های شما لذت میبرم و سعی میکنم حرفهای شما رو سر لوحه زندگیم قرار بدم.
  اقای زارع ببخشین بنده یه سوالی داشتم از خدمتتون.واقعا به راهنمایی شما نیاز دارم.
  اقای زارع بنده با یک دختر خانومی درگیر یک رابطه تلفنی و چتی هستیم ولی از قبل همدیگر رو میشناسیم.. مدتی در دانشگاه با هم کلاسی بودیم.اون موقع با هم رابطه داشتیم ولی مدتی رابطه ما قطع شد.الان باز رابطه ما شروع شده من به ایشون واقعا علاقه مندم ولی اون طرف فقط میگه رابطه ما فقط دوستانه است و قرار نیست ما هیچ وقت ازدواج کنیم.ولی فعلا میتونیم باهم رابطه داشته باشیم.این موضوع منو خیلی اذیت میکنه.نه میتونم دل بکنم نه میتونم دل طرفمو به دست بیارم.اون واسه من خیلی مهمه ولی اون با بی اهمیتی هایی که میده منو خیلی اذیت میکنه و کلا تمرکرم رو ایشونه و اصلا رو زنگی خودم تمرکر ندارم.واقعا میخواستم منو راهنمایی کنین که چجوری یا این رابطه رو درست کنم یا از این رابطه بیرون بیام و خودمو پیدا کنم.
  خیلی خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین.منتظر جوابتون هستم

  • مس به طلا
   مس به طلا says:

   سلام دوست عزیزم
   کاملاً شما و رابطه ای که در آن هستید را درک می کنم. به نظر می‌رسه این رابطه بیش از آنکه بر مبنای عشق باشه بر مبنای شهوت هست. شاید شنیدنش برای شما سخت باشه ولی این را بدانید که اگر در یک رابطه بین دوجنس مخالف یکی از طرفین بیشتر از دیگری عاشقانه رفتار کنه ولی طرف دیگر در حالت بی تفاوتی و شک به سر ببره این رابطه مبنای سالمی نداره.

   خانم محترمی که شما با او در ارتباط هستید احتمالاً هنوز تصمیم خود را برای اینکه با چه کسی ازدواج کنه نگرفته و یا اینکه کلا تصمیم به ازدواج نداره و ترجیح می‌ده فعلا بدون فکر کردن به آینده، از رابطه فعلی لذت ببره ، حتی اگر رابطه در حد چت باشه. ریشه این رفتار از سمت ایشون، میتونه هر کدوم یا همه این عوامل باشه:

   ترس از صمیمیت: شاید ایشون، از اینکه بیش از حد به دیگران از جمله شما نزدیک بشه، هراسان هست. این به تجربیات دوران کودکی انسانها بر میگرده. زیر بنای اون، ترس از تنها ماندن، ترس از مورد خیانت واقع شدن، ترس از انتخاب اشتباه و … است.

   دوست نداشتن خود: اینکه شاید ایشون خودش را سزاوار عشق خالص و پاک نمیبینه و باور نداره که میتونه مورد عشق بی شرط و شرایط قرار بگیره.

   خود بزرگ بینی: شاید ایشان در فانتزی های ذهنی خودش، انتظارات و توقعاتی رویایی از مردی داره که همه چیزش خیلی بهتر از شماست.

   اعتیاد عشقی: شاید ایشان علاوه بر شما با مردهای دیگری هم رابطه چتی داره و از اینکه ازدواج کند و محدود به فقط یک مرد بشه، هراس داره. این از نشانه های اعتیاد عشقی است. فرد مبتلا، از کاسته شدن ماده مخدر مصرفی اش که همان رابطه های چتی و احساسی است، به شدت هراس داره.

   لذتجویی : شاید ایشان فقط دنبال لذت جویی از هر نوعی است که سر راهش قرار بگیره، که در مورد شما، لذت جویی از نوع رابطه چتی با شماست.

   یا هر دلیل دیگری میتواند داشته باشد که فقط مراجعه به مشاوری که در زمینه اعتیاد عشقی مسلط هست، میتونه درونیات ایشون رو کشف کنه.

   در هر حال، برای شما، راهکاری که پیشنهاد میکنم اینه که یک بار در صمیمیت و امنیت کامل با او صحبت کنید یا با هم به مشاوره برید و ببینید مشکل کجاست و روی حل کردن آن کار کنید.

   اگر ایشان از مشاوره آمدن امتناع میورزند به این بهانه که اصلا در فکر ازدواج و رابطه جدی نیستند، کات کنید و هر گونه ارتباط با ایشون رو در پرهیز قرار بدید. خیلی مهمه که شما احساسات و انرژی خودتون را جایی صرف کنید که نتیجه بده و طرف مقابل هم با عشق پذیرای شما باشه و اون هم بدون چشم داشت، به پای شما مهر بریزه. غیر از این باشه، شما ضرر میکنید.

   موفق باشید

 2. behzad urmia
  behzad urmia says:

  سلام.
  اقای زارع عزیز واقعا خیلی ازتون ممنونم که وقت گذاشتین و جواب بنده رو دادین.
  باید اعتراف کنم که بنده پاسخ شما رو کاملا قبول دارم.
  من ۲۵ سالمه و این خانوم ۲۷ ساله هستن.من خیلی وقتها به ایشون شک کردم که با کس دیگه ای رابطه دارن ولی ایشون همیشه منو به بدبینی متهم کردن.من شده یک ساعت بهش زنگ بزنم و تلفنش اشغال باشه ولی بعدا بگه با ابجیش حرف میزده؟مگه میشه ادم هر روز با ابجیش اینقد حرف بزنه؟
  یا واسش گل میخرم برمیگرده میگه خیلیا هستن که واسه من گل بخرن فقط تو نیستی.
  یا همیشه از خواستگارایی که داشته تعریف میکنه و چه کارایی که براش کردن میگه.از پولشون از شهرت و اعتبارشون که این اونارو رد کرده و الان داره پوزشونو میده.
  یه شماره دیگه داشت که از من مخفی میکرد ولی میدونستم مال اونه.اخرش که متوجه شد من میدونم گفت قرار نیست تو همه زندگی خصوصی منو بدونی.
  این کارای ایشون نشانه چی میتونه باشه؟؟
  میخواستم بدونم ایا واقعا میشه رو همچین ادمی حساب کرد؟من از کجا بدونم اون منو دوس داره یا نه؟؟احساس میکنم این خانم هیچ علاقه ای به من ندارن و به قول شما واسه رفع نیازهای خودشون با من رابطه دارن.چجوری میتونم به بهترین شکل خودمو از این رابطه بیرون بکشم و پرهیز داشته باشم تا وقتی عشق خالص رو تجربه کنم؟
  بازم تشکر میکنم ازتون و معذرت که وقتتونو می گیرم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا تمایل ورود به این بحث را دارید؟
اگر تمایل دارید، شرکت کنید!

پاسخ دهید