خدا و معنویتدانلودهای رایگانزنان

توبه خانم ها بعد از گناه

یکی از خانم ها پیامی به من دادن و گفتن: ما چیکار کنیم دخترانی که در دوران نوجوانی، جوانی یا گذشته شون خطاهایی رو مرتکب شدن، گول خوردن، دوست پسری داشتن، یه کاری کردن، خطاهایی کردن و الان پشیمانن و اگر رابطه ای گذاشتن و الان نگران این هستن که در آینده جه اتفاقی می افته، وقتی می خوان ازدواج کنن؟ چیکار کنن که احساس عذاب وجدان و گناه تمام وجود اون دختر رو گرفته و توی خونه نشسته و داره غصه می خوره.
ببینید دوستان بهترین مثالی که شما می تونید به اون فکر کنید و آروم بشید، مثال زلیخا هست در سوره یوسف. زلیخا اتفاقی که براش افتاد چی بود؟ این بود که شهوت تموم وجودش گرفت و می خواست اون کارو با حضرت یوسف انجام بده و همه چیز خودشو از دست داد و آبروش رفت و کم کم همه فهمیدن که زلیخا شهوترانی کرده. زن شاه بود و خودتون دیدید یا توی قرآن آورده شده که پیرزن شد، زیباییشو از دست داد، آواره شد، ثروتشو از دست داد، همه چیزشو از دست داد، بیناییشو از دست داد، هیچی براش نموند و به اوج و قعر نداری روحی و مادی رسید.
ولی چه اتفاقی براش افتاد؟ اونجایی که زلیخا به سمت خداوند برگشت و توبه کرد و وقتی که توبه کرد، خداوند همه چیز رو به او برگردوند. زیبایی، چشم، عزت، احترام و خود یوسف رو به او برگردوند. و به معشوق خود رسید و بالاتر از اون به خالق یوسف و به یوسف آفرین رسید و خدا رو توی زندگیش پیدا کرد و دوباره به اوج عزت و عشق و همه این چیزهایی که یه عمر دنبالش بود، رسید که فکر می کرد توی شهوت می تونه اونها رو پیدا کنه.
دید که نه! توی خداونده، در توبه کردنه که ما می تونیم به همه چیز برسیم. و وقتی که شما توبه کنید، خداوند شما رو می پذیره و همیشه میگیم: حواستون باشه تا وقتی که قلم هایی که برای شما داره می نویسه، مواظب باشید تا وقتی قلم ها رو زمین نگذاشتن، ما هنوز فرصت داریم. همین که ما زنده هستیم و نفسمون داره میاد و میره و زنده هستیم توی این دنیا، بزرگترین نعمت برای ماست که می تونیم توبه کنیم و برگردیم به سمت خدا. اصلاً مهم نیست که گذشته ما چی بوده! صد ها بار اگر توبه شکستی، مهم نیست، هنوز دارن می نویسن! هنوز کاتب ها دارن اعمال ما رو می نویسن.
خیلی مهمه که ما توبه کنیم و خداوند با آغوش باز ما رو می پذیره و قبلاً هم گفتیم: خداوند به انسان عزت میده، حال خوب میده، معنویت میده، نوازش می کنه، روح ما رو آروم می کنه و اگر اون اتفاق قشنگ قراره بیفته و شما ازدواج کنید، ازدواج درست رو خدا رقم می زنه و ما نمی تونیم هیچ قضاوتی روش داشته باشیم. حتی اگر دختری برای باکرگیش هم اتفاقی افتاده باشه، خداونده که باید این قضیه رو حل کنه. فقط تنها کاری که ما می تونیم بکنیم اینه که توبه کنیم و برگردیم به سمت خدا و خالصلانه و صادقانه از خداوند بخوایم که در راه درست باقی بمونیم و زلیخا رو مد نظر داشته باشیم. بهترین مثال هستش برای اینکه دل شما عزیز رو آروم کنه.
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. سلام آقای زارع عزیز،
  در قرآن در مورد توبه و ازدواج و جوان شدن زلیخا مطلبی نیامده داستان همسر عزیز مصر بعد از مهمانی زنان مصری که دست خود را میبرند تمام میشود.

  ضمن اینکه در سوره یوسف میفرماید در داستان یوسف و برادرانش عبرتهاییست برای انان که عبرت گیرند.
  نه اون چیزی که در سریال یوسف بولد شد که اصلا در قرآن نیست.
  ‍لطفا منبع قرآن را بکار نبرید.
  ممنون

پاسخی بگذارید

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن