دانلودهای رایگانروابط عاشقانه

جمعه رنگی

دوستان عزیز از روی قایق در دریاچه چیتگر این ویدیو رو براتون ضبط می کنم. یکی از کاربران از ما سؤالی رو پرسیدن، در ادامه بحث خیلی طولانی در رابطه با حجاب. ایشون پرسیده بودن: شما آقایون در ایران آیا خودتون می تونید یک لباس سیاه، روسری سیاه سرتون کنید توی این گرما؟ آیا خودتون افسردگی نمی گیرید که سیاه می پوشید؟ چرا فقط شما از ما می خواید که توی دینتون سیاه بپوشیم؟

خوب سؤال خیلی خیلی از خانم ها این هست. مخصوصاً خانم هایی که اعتقاد به چادر ندارن. در این ویدیو در رابطه با این موضوع یک توضیح کوتاه میدیدم. ببینید دوستان اولاً اینکه از نظر پوشیدن چادر مشکی و روسری، اصلاً توصیه نشده که روسری مشکی بپوشید. حتی توصیه نشده که چادر مشکی هم پوشیده بشه. عرف جامعه ما بر این هستش که خانم ها چادر مشکی بپوشن. وگرنه در دین اسلام گفته شده که زن پوشش و چادر خودشو داشته باشه و هر رنگی می خواد باشه. اینجور نست که حتماً مشکی باشه. ولی در ایران عرف بر این شده.

و اتفاقاً من خودم شخصاً داشتم به این فکر می کردم که در مقابل یا کسانی که به این چیزها اعتقاد ندارن، اومدن یک چهارشنبه ای راه انداختن و گفتن: ما در این چهارشنبه روسری و حجابمونو بر می داریم، برای خانم هایی که می خوان چادر سرشون کنن و نمی خوان مشکی باشه و بحث افسردگی رو پیش می کشن که در رابطه با اون هم توضیح میدم که اصلاً افسردگی در کار نیست. ولی باز برای اینکه رنگی باشه و زیباتر باشه، مثلاً ما بیایم یک جمعه رنگی، یک کمپین جمعه رنگی راه بندازیم و خانم ها بیان چادر رنگی بپوشن. و وقتی که یک نفر در جامعه چادر رنگی پوشید، کسی فکر نکنه که لباس خونه و چادر خونه اش رو پوشیده. اصلاً این نیست که چادر رنگی برای خونه باشه.

از نظر بحث افسردگی دوستان اصلاً همچین چیزی نیست. اولاً اینکه انسان وقتی عاشق بشه، هر کاری برای معشوقش می کنه. اگر خانم های معتقد برای عشقشون که خداوند هست، میان و چادر مشکی می پوشن، آقایون که مشکی پوشیدنشون سهله. میرن جبهه شهید میشن، کشته میشن، تکه تکه میشن! اینها همش عشقه. عشق برای معشوقه. حالا یه مشکی پوشیدن که چیزی نیست. خود من وقتی که محرم و صفر میشه، مشکی می پوشم. شادی در طول سال مشکی پوشیدن برام زیاد معنی نداره. ولی زیر بنای اون حرکت خیلی مهمه.

این مطلب هم عالی و مفیده:  اگر به مدارج بالای علمی برسم منحرف نمیشوم؟

وقتی که انسان برای عشقش، برای معشوقش مشکی می پوشه، دیگه اصلاً نباید به این فکر کنه که لباس من مشکیه و افسرده میشم و… چون زیر بنا، زیربنای عاشقانه هست. وقتی که زیر بنا عشق باشه، دیگه افسردگی معنایی نداره. مثلاً شما دیدید در ایران وقتی که یکی در خانواده یک نفر فوت میشه و همه فامیل خونه اون فرد جمع میشن، برای چی مشکی می پوشن؟ دلیلش اینه که اونها می خوان با اون فرد همدردی کنن. اون هم باز زیربناش عشق به اون فرد و کمک کردن و همدردی کردن با او هست و اینکه بخوان حال خوبی رو اون فرد تجربه کنه.

پس اگر کسی به خاطر معشوق خودش هر کاری رو انجام بده، به هیچ عنوان این عشق، افسردگی نمیاره. و کلاض زنها طوری وجودشون ساخته شده و خدا اینو ازشون خواسته که تمام زیباییشون، تمام لوندی و رفتارهای زنانه ای که بخوان از خودشون بروز بدن، تمومش باید مختص به شوهرشون باشه. فقط و فقط برای شوهرش. دلیلش همینه که گفتن: زن باید چادر بپوشه. برای چی؟ برای اینکه اون خانم وقتی که در سطح جامعه داره راه میره، اصلاً نباید به این فکر کنه که من جنسیتم چیه! اصلاً جنسیت نباید مطرح باشه. جنسیتش مهم نباشه که مؤنث یا مذکره. یک انسانه. یک روحه. یک بدنی هم بهش داده شده و داره حرکت می کنه، معاشرت می کنه، کار می کنه یا هر کاری.

ولی زیبایی ها، لوندی ها، خوش صحبتی ها، هر کاری هست فقط برای شوهرشه. اینجوری هم رابطه بسیار عمیق و دوست داشتنی میشه و هم اینکه خود زن احساس عزت نفس و امنیت می کنه. اینها رو فقط خانم هایی که بی حجاب بودن و چادر سرشون کردن، متوجه میشن. پس اصلاً اینطور نیست. کسی که مشکی می پوشه، به خاطر عشق به خداوند داره این کارو می کنه. معشوقش گفته اینطوری بپوش و ایشون هم گفته چشم. من این کار رو خواهم کرد.

 

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

پاسخی بگذارید

بستن
بستن