حساسیت روی حجاب

حساسسیت روی حجاب
5
(1)

دوستان یکی از کاربران یک سؤالی رو در رابطه با حجاب مطرح کردن و گفتن: چرا وقتی صحبت از حجاب میشه، توی ایران اگه کسی حجابش رو رعایت نکنه و روسریش رو برداره، ما واکنش نشون میدیم و حساس میشیم. ولی وقتی ما ایرانی ها خارج از کشور میریم، خیلی هم احترام میذاریم و اصلاً این موضوع برامون حساسیت ایجاد و توجهمون رو جلب نمی کنه و خیلی هم برامون عادیه. و فقط توی ایران هست که به حجاب خانم ها گیر میدیم… ایشون گفتن: ظاهراً مسأله حجاب در ایران حل شدنی نیست و چرا اینطوریه؟

ببینید دوستان بحث حجاب یک بحث خیلی عمیق و گسترده ای هست که در یک ویدیو کوتاه نمیشه به اون پرداخت. ولی موضوعی که اینجا هست اینه که وقتی یک موضوعی همه گیر بشه و همه بخوان طبق اون روش رفتار کنن و چشمشون به دیدن اون عادت کنه، این دلیل بر صحت اون موضوع نیست. شما وقتی میرید خارج از کشور، روسری نپوشیدن و حجاب نداشتن و راحت لباس پوشیدن خانم ها همه گیر و جهانیه و همه دنیا اینطور هستن. چشم همه دنیا بهش عادت کرده و دیگه هیچکی بهش حساس نیست و دیگه چیز خاصی نیست که بخواد جلب توجه کنه.

ولی توی ایران اصالت زن همیشه حفظ شده و ارزشی که جامعه برای زن قائل میشه، همیشه بوده. و اخیراً برخی زن ها دارن تلاش می کنن که به هر قیمتی که شده حجاب رو بردارن، خوب معلومه که این به چشم میاد. و بحث اینکه کدومش درسته، باز هم بحثش جداست. ولی ببینید چیزی که ما می خوایم بگیم اینه که: در خارج از کشور عادی شده. خیلی از چیزها عادی شده که هنوز توی ایران عادی نشده. و امیدوارم که هیچوقت هم نشه. روابط کاملاً عادی شده. مشروب خوردن کاملاً عادیه. عادی بودن این چیزها دلیل بر صحت و درستی اونها نیست.

کشور ما مسلمان هست و معلومه این چیزها در جامعه مسلمان واقعی، زن ها حجاب دارن. به خاطر همینه که وقتی یک زن در یک جامعه مسلمان قرار می گیره، توی جمعی که همه مسلمان هستن و شاید پنجاه درصد از اون افراد حجاب براشون مهم باشه و پنجاه درصد نباشه، اونجا کسی که میاد حجابشو بر میداره، بیشتر به چشم میاد. و به عنوان کسی که ساختارها رو شکسته، بهش نگاه میشه. این مبحث خیلی مهم هست و اینکه کدومش درست هست، زن باید حجاب داشته باشه یا نداشته باشه، اینو من واقعاً دوست دارم که خانم ها خودشون تجربه کنن. که آیا پوشیدن حجاب کامل بهشون احساس بهتری میده یا اینکه باز گذاشتن بدن و در معرض دید قرار دادن براشون بهتره؟

شاید یک خانم ایرانی وقتی که توی ایران بوده، روسری و مانتو داشته و وقتی میره خارج، کم کم کم کم تحت تأثیر اون محیط روسری و بر میداره و کم کم لباس عوض می کنه و …. عادت می کنه! ببینید عادت کردن دلیل بر صحت نیست. باز هم میگم: عادت می کنه به اون شرایط. چشمش، بدنش، روحش عادت می کنه. نگاه های شهوت آمیز اگر بهش بیفته، دیگه حواسش نیست. دیگه روح به نوعی کدرتر میشه.

 اون خانمی که برای روح و اصالت خودش ارزش قائله و اجازه نمیده که هر کسی از اندام، مو و آرایش و زیباییش همینطوری بخواد مفت و مجانی لذتشو ببره و بره. اصلاً اینطور نیست. زیبایی زن برای همسرشه. همسرش باید تلاش کنه که اون زن رو به دست بیاره. تلاش کنه و به دستش بیاره، عشق به پاش بریزه، زندگی براش مهیا کنه که بتونه از زیبایی های اون زن استفاده کنه.

 اصلاً زن ها دوست دارن که دست نیافتنی باشن. دوست ندارن که آسون و راحت دست یافتنی باشن. ولی وقتی که زنی همه چیزشو در اختیار همه قرار میده از لحاظ چشمی، دیگه راحت به دست اومده و هیچ تلاشی نمی کنه که بدونه اندام این زن چه شکلیه؟ اونها رو می بینه دیگه، موهاشو داره می بینه. هر چیزی که زن داره رو داره می بینه و این ارزش خود زن رو پایین میاره. عزت نفس زن رو پایین میاره و به عزت نفس اون زن در اصل داره توهین میشه.

ما در کشور خودمون و در اسلام برای اصالت زن ارزش خیلی بالایی قائل شدیم. گفته که اینطوری نیست که بخواید زیبایی های یک زن رو به آسونی و راحتی بهش دسترسی پیدا کنید. فقط باید تعهد بدید، مرد زندگی باشید، بیای جلو، خواستگاری کنی و ازدواج کنی، تا بتونی به زیبایی های زن دسترسی پیدا کنی. این برای خود زن خیلی بهتره و زن رو در مقام خیلی بالایی قرار داده و گفته: هیچ چیزی اینجا مفت و مجانی و راحت هر طوری که تو بخوای در اختیارت قرار گذاشته بشه، نیست! زن مقامش خیلی بالاست و در دین اسلام اینطور بهش نگاه میشه.

 و همون کسانی که فرهنگ غربی رو در دنیا جا انداختن و میلیاردها آدم دارن بدون روسری می گردن، همون صهیونیستی که توی این قضیه دخیل هست، وقتی که توی دین خودشون (حالا خودشون هم به دینشون زیاد پایبند نیستن)، در دین یهود حجاب آورده شده و باید زن ها حجاب داشته باشن. در دین مسیحی هم هیچ پوشش ول و بازی برای زن تعریف نشده. همه دین ها گفتن: زن باید مقام داشته باشه. در ایران باستان خودمون هم همینطور. در زمان هخامنشیان هم به زن ها می گفتن: خودتون رو بپوشونید که نگاه هر مرد هرزه ای به شما نیفته.

این واقعیت هست. و خانم هایی که یه مدت بی حجاب بودن و بعد به هر دلیلی تصمیم گرفتن حجاب داشته باشن و چادر بپوشن و خودشونو بپوشونن، برید با اونها مصاحبه کنید. که ما در یکی از فایل ها داشتیم خانمی که می گفت: خیلی عزت نفس پیدا کردم، اعتماد به نفسم بالا رفت، آرامش پیدا کردم. اینکه من ارزشم این نیست که بخوام روزی چند ساعت جلوی آینه وایسم و خودمو بچینم برای اینکه توی جامعه بهم نگاه بشه و توجه بشه و مردها بگن: اوکی! پسندیدیم. لایک، بیگل ایک. لایک! این نیست! ارزش زن این نیست که بیاد توی جامعه که مردها تأییدش کنن یا ردش کنن. نه!

 اون زن جسم و ظاهرش رو می پوشونه و میره روی روحش کار می کنه. میگه: من همینم که هستم! من یک خانم چادری هستم. یک صورت بدون آرایش دارم. اگر می خوای با من آشنا بشی و با من ازدواج کنی، بیا توی بعد روحم و ببین که توی روحم چی دارم. این مسائلی هستش که نمیشه در این دوره و زمونه واضح روش کار کرد. سریعاً جبهه می گیرن و فکر می کنن که زن ها هر چی بهشون آزادی بدی، مثلاً بهشون احترام گذاشتی! آزادی اینه که هر جور دوست داری لباس بپوش، تو آزادی! تو زنی! حق داری هر جوری بپوشی و راحت باشی و…

اگر شما برید کتاب هایی که در این رابطه نوشته شده رو مطالعه کنید، می بینید که در کشورهای غربی خیلی راحت زن ها ابزارهایی هستن که برای تبلیغات استفاده میشن، توی فیلم های نا درست ازشون استفاده میشه. و در خود جامعه نیروی کار ارزان هستن و کسانی هستن که نمی تونن خوب از خودشون دفاع کنن و هر بلایی که بخوان، می تونن روی سرشون بیارن. درسته که الان زن ها دارن کار می کنن و زن ها دارن میشن مدیر و … ولی زن اصلاً جایگاهش این نیست. اون مرده که باید این کارو بکنه. زن ها دارن برای حقوق مرد بودن تلاش می کنن. این حقوق زنها نیست. این حقوق مردان هست که بخوان کار کنن و پوزیشن های شغلی رو بگیرن که من شغل خوبی رو به دست آوردم. می تونن بگن: من مرد خوبی شدم! نه زن خوبی شدم! این خیلی مهمه. حالا میگم خیلی این بحث جنجال بر انگیزه.

 ولی دلیلش اینه که این خانم این سؤال رو پرسیدن. من وقتی توی مجلس عروسی خودم خاانمی روسریش رو برداشت و اومد کنار من و عکس گرفت و من ناراحت شدم، به خاطر این بود که اون خانم به عقاید من احترام نذاشت. چرا باید احترام یکطرفه باشه؟ خانمی که مثلاً خیلی دوست داره روسریشو برداره، چرا فقط من باید بهش احترام بذارم؟ بگم خوب تو عقایدت اینه، باشه. حالا که در مجلس من در کنار خانم من وایسادی عکس می گیری، خوب شما هم وظیفه داری به ما هم احترام بذاری. احترام باید دو طرفه باشه. وقتی که می خوای بری توب مجلس خودتون، کوچه و خیابون، شما هر جوری که دلتون خواست می تونید باشید.

تجربشو باید توی زندگی و روح خودت باید ببینی. اینکه می بینیم در خیلی از کشورهای خارجی، خودکشی زیاده، افسردگی زیاده، هر کاری که می کنن، حالشون خوب نمیشه، به خاطر اینه که وقتی یک زن خیلی راحت خودشو در اختیار دیگران قرار میده، در اختیار نگاه دیگران قرار میده، این روی روح اثر میذاره و کم کم کدر میشه، وقتی که کدر شد، نور خدا توش خاموش میشه و افسردگی می گیره. بعد می بینه که عه! چرا اینجوریه؟ چرا هر پسری میاد، فقط منو برای سکس می خواد؟ چرا هر پسری میاد، برای خودم با من نیست؟ خوب برای اینه که خودت خودتو اینطوری جذب می کنی انسان ها رو.

خیلی مهمه این قضیه. ولی باز ما اصلاً توصیه نمی کنیم که حجاب داشته باشید یا نداشته باشید. خودتون برید تجربه کنید. اگر بی حجاب هستید، مدتی با حجاب بودن رو تجربه کنید و خودتون اون عزت نفس و آرامش روحی رو مقایسه کنید. هر کدوم بهتر بود، همونو انتخاب کنید.

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

7 دیدگاه برای “حساسیت روی حجاب

 1. خدایا پناهم باش
  خدایا پناهم باش گفته:

  درود تازه به جمع بابرکت شماعزیزان پیوستم ازمدیرعزیز سایت هم ممنونم که دستاوردهای خویش را بااین زیبایی و بااخلاص بیان می کنند
  ازخدامی خواهم من رانجات دهد هرچند سن من سی ونه سال است وشاید دیر باشه
  برای همه توفیق ازخداخواستارم

  • کوثر سلمانی
   کوثر سلمانی گفته:

   سلام دوست عزیز
   خیلی هم خوش آمدین ، و بسیار خوشحالیم که اینجا هستین
   هیچ وقت برای انجام هر کاری دیر نیست برای خودتون محدودیت درست نکنید واگر تصمیمات خوبی دارین حتما عملی کنید سن و سال چیزی هست که انسان این اعداد را ساخته و اصلا این محدودیت ها را تا میتوانید بشکونید و وارد مرحله عمل شوید

 2. nazi j
  nazi j گفته:

  سلام جناب زارع بی نهایت خوشحالم که خداوند توفیقی داد تا با مطالب شما آشناشم و ممنون بابت حرفهای ارزنده و بینظیرتون. خیلی وقته دچار شکیاتی شدم و ازخیلیا هم پرسیدمشون حرفهای خیلی خوبی زدین از حجاب اما من باز هم دچار شک هستم .
  من دانشجوی روانشناسی هستم و بسیار معتقد به اسلام و پیرو حقیقت متاسفانه روانشناسای بد زیادشده و دارن رومخ جوونای ماکارمیکنن همه چیو دارن عادی جلوه میدن و من به امیدخدا دوس دارم ازراهنمایی های شما توکارم استفاده کنم اما هم خودم دچار شک شدم هم واقعا اگرخودمم کاریو انجام ندم اما نمیتونم دلیل محکمی برای توضیح اینکه چرا دیگران اونکاروانجام ندن بیارم مثلا میگم روانشناسم و میان ازم میپرسن چنتاچیزمیگم اما اونا پشتش صدتاحرف میارن و من نمیتونم جواب بدم
  چطور میتونم ازتون بپرسمشون?
  ازطریق آیدی ساپورت میشه?

 3. nazi j
  nazi j گفته:

  راجب حجاب هم
  اینکه میفرمایید تو ایران بیشترتحریک کننده ست تا خارج
  مگه میشه?
  اونا که لختن! اگر لخت بودن باعث تحریک کمتره پس بهترنیست حجاب آزاد میبود توکشورما?تا تحریک کنندگی کمتری اتفاق میفتاد و اتفاقا بهتره که پسرای خیلی حساس برن خارج از کشور تاکمتر اذیت شن.

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام کاربر گرامی
   اگر شما دقت کنید، دارید با کلمات بازی میکنید تا یک حقیقت رو پنهان کنید.
   امتحان این موضوع خیلی ساده است. شما اگز متاهل هستید، یک بار بدون لباس جلوی شوهرتان حاضر شوید و یک بار دیگر، با لباسی تحریک کننده. ببینید در کدام یکی از این دو حالت، ایشان بیشتر تحریک میشوند.
   مردها از نظر بصری، دوست دارند قسمتی از بدن جنس مخالف به شکل راز و معما باقی بماند و خودشان تصویر سازی کنند . اگر زن کاملا لخت شود، تحریک بسیار کمتری خواهد داشت و چه بسا مرد اصلا دیگر به او نگاه هم نکند. پوششی مثل لباس زیر و … است که مرد را به شدت تحریک میکند.
   روانشناسانی که قصد تخریب کشورهای ما را دارند، این موضوع را خوب میدانند و صنعت لباس زن را طوری طراحی کرده اند که مردها را کاملا روانی کند ( از نظر تحریک جنسی) . این یک اصل شناخته شده در کل جهان است که تمامی تولید کنندگان لباس زیر زنان و … به خوبی به آن آگاهند.

   ولی از نظر اینکه چرا خداوند نخواسته همه زن ها لخت باشند، یکی از دلایلش این است که در این صورت، مردها به راحتی تحریک نمیشوند و مجبور میشوند به گناهان مختلفی روی بیاورند تا تحریک شوند. اگر همه زن ها در خیابان ها لخت باشند، دیگر هیچ رمز و رازی از بدن آنها باقی نمی ماند که رمزگشایی وجود مرد را ارضا کند. در نتیجه مردها به کارهای گناه و انحرافات عجیب غریب کشیده میشوند بلکه بتوانند کمی تحریک شوند.

   بهترین راه حل همان است که خداوند خواسته : زن ها در جامعه پوشش داشته باشند و باعث تحریک مردان نشوند، و در خانه برای همسر خود نهایت جذابیت و لوندی و سکسی بودن را ارائه دهند. این تعریف یک جامعه سالم از دید خداوند است.

   بزرگترین جنایت در حق یک جامعه این است که زن های آن جامعه، نیمه پوشیده و سکسی بیرون بیایند مثل خیلی از خانمهای هموطنان خودمان که با پوشیدن مثلا ساپورت چسبان، مانتوی جلو باز و …. باعث تحریک مردان میشوند.
   اتفاقا یک توریست خارجی میگفت در ایران بسیار بیشتر از نظر شهوانی تحریک میشود تا در آمریکا و اروپا.

   خداوند خیلی هوشمندانه دستورات خود را صادر کرده. پوشش زنان در جامعه، باعث میشود مردان هم تمرکزشان روی کار و پیشرفت باشد هم به شکل طبیعی بسیار تحریک پذیر باشند و مشکلاتی از قبیل ناتوانی جنسی و … همگی برطرف شوند.

پاسخی بگذارید