حسن نیت در روابط عاشقانه

حسن نیت در روابط عاشقانه
0
(0)

در این مقاله در رابطه حسن نیت داشتن در رابطه صحبت می کنیم.

منظور از رابطه، یک رابطه عاشقانه بین همسرها، بین نامزدها، یک خانم و آقایی که وارد رابطه شدن و می خوان به امید خدا ازدواج کنن، یک حسن نیتی باید انسان نسبت به همسرش داشته باشه. مخصوصاً زن ها روی این نکته خیلی حساسن که مردشون نسبت به اونها حسن نیت داشته باشه، نیتش مثبت باشه.

مثلاً اینکه مرد درگیر کارهای خودش هست، کارهای روزمره بسیار سنگینی داره و اون خانم هم می دونه که مردش مشغله اش زیاده، ولی توی وجود خودش اون خانم منتظره که ای کاش توی بحبوحه کار سنگینش، این مرد یک توجه کوچیکی هم به من می کرد! حتی اگر نمی تونست… مثلاً مرد می تونه توی این بحبوحه در حد اینکه یک پیام کوچیکی بده که من خیلی حجم کاریم زیاده، ای کاش وقت داشتم با تو صحبت کنم… یعنی حسن نیتش رو نشون میده که ای کاش من وقت داشتم چند دقیقه با تو صحبت می کردم. همین برای روح زن کافیه.

برای اکثر زن ها همین که بدونن که مردش توی فکر و دلش، همین که دلش می خواست یه کاری کنه که ایشونو خوشحال کنه، ولی الان در شرایطیه که نمی تونه این کارو بکنه، همین کافیه براشون. زن کلی خوشحال میشه. انگار که یک ربع ساعت با تلفن صحبت کردید باهاشون! اینقدر اثر داره؛ تا اینکه هیچ کار نکنه و هیچ حسن نیتی نشون نده و هیچ تلاشی نکنه و بعد پیش خودش بگه: من درگیر کارم، اینقدر کارم سنگینه که اصلاً زنم باید درک کنه. درسته زن درک هم می کنه، مرد هم درک می کنه فرقی نداره. ولی اون حسن نیت از حالت نرمال و عادی یک پله بالاتره. که واقعاً مثبت باشیم. یک کار خیلی مثبتی که حال طرف رو خوب کنه. این میشه حسن نیت.

مثلاً مردی از زنش می خواد که فلان جور لباس بپوشه. و مثلاً توی یک مهمونی خاص هست و اون زن تموم تلاش خودشو بکنه، با اینکه شاید معذوریتی هم باشه، توی یک مهمونی هست که زن نمی تونه یه کم رعایت کنه، یا هر چی. یه کاری که زن صد در صد اون چیزی که مرد مد نظرش هست رو عملاً نتونه اجرا کنه، ولی از نظر ذهنی و از نظر نیتی به مردش بگه: ببین من نیتم اینه که اون صد در صدی که توی میخوای اجرا بکنم، ولی می بینی که نمیشه! همین حسن نیت باعث میه که مرد دلش آروم بشه.

حالا جالبه من آژانس گرفته بودم و  با راننده صحبت می کردم، می گفت: من با خانمم همثچین موردی پیش اومده بینمون، درد دل می کرد بنده خدا. می گفت: من از صبح تا شب دارم دنده عوض می کنم، کلاژ می گیرم، پام، زانوم اصلاً سر شده و… این زن من نمی فهمه که من این کارها رو دارم برای اون می کنم، بعد تازه زنم به من میگه: چرا به من نمیگی که دوستت دارم؟ خوب درسته که تو داری این کارها رو می کنی، غیر مستقیم زنتو دوست داری، داری براش این کارها رو انجام میدی، ولی چه اشکالی داره که در طول روز هم بگی من تو رو خیلی دوستت دارم، ای کاش بیشتر می تونستم کنارت باشم… همین برای زن کافیه! همین که بدونه تو دلت می خواست کنارش باشی.

ولی برای خودمون مثلاً چیزهایی در نظر بگیریم بگیم: من که اینقدر سرم شلوغه که زن باید خودش بفهمه که من از صبح تا شب دارم کار می کنم، برای عمه ام که کار نمی کنم! دارم برای تو کار می کنم، درسته. این حرف درست؛ ولی گفتن یک دوستت دارم زیاد وقت و انرژی نمی بره! دل زن رو گرم می کنه. خانم ها هم همینطور. خانم ها می تونن اینطور جملاتی به آقاشون بگن، مثلاً خانمی که شاغل هست، می تونه به همسرش بگه: ای کاش من بیشتر می تونستم تو خونه باشم و اوضاع خونه رو ردیف کنم که تو راحت تر باشی.

همین گفتنش و حسن نیت نشون دادن خیلی فرقشه تا اینکه حق به جانب باشیم و توی اون شرایطی که هستیم حق رو به خودمون بدیم که اون طرف باید درک کنه که من توی این شرایط هستم، نمی تونم هیچ کاری برای تو بکنم و نمی تونم باهات تماس بگیرم، تو باید درک کنی و خودت بفهم! درسته انسان ها می فهمن، مشکلی هم شاید پیش نیاد، ولی اگه یک حسن نیت کوچیک نشون بدی، حال اون فرد خیلی بهتر میشه و عشق و علاقه خیلی نسبت به همدیگه بیشتر میشه.

این فایل صوتی را از اینجا دانلود کنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

6 دیدگاه برای “حسن نیت در روابط عاشقانه

  1. John Snow
    John Snow گفته:

    بسیار عالی. متاسفانه بیشتر طلاق ها بخاطر ناتوانی طرفین در برقراری روابط عاطفی است و درصورتی که طرفین بتونند نکات ذکر شده رو به نحو احسن رعایت کنن و انجام بدن بسیاری از مشکلات حل میشه و کانون خانواده ها گرم میمونه. ضمن اینکه خیلی از زوج ها متاسفانه از بروز احساسات شون به هم دیگه اجتناب میکنن و همین به مرور باعث بروز مشکلات در زندگی ها میشه. سپاسگذاریم از شما

  2. اقا رضا
    اقا رضا گفته:

    حسن نیت نشان دادن یا اطمینان خاطر دادن به همسر یکی ازستون های زندگیه…..فکرشوبکن همسرت بهت حسن نیت نداشته باشه…گاهی اقایون فکر میکنن همه چی کاره …در صورتی که با یه مقدار کاستن از فشار کار و با خانواده بودن میشه زندگی رو زیبا تر کرد …یا حتی با یکلمه عاشقانه به همسر به اون بفهمونی که تمام تلاش هایم برای رفاه توست

دیدگاهتان را بنویسید