ثروت و مثبت اندیشیدانلودهای رایگان

رسالت بر مبنای علاقه

دوستان در این ویدیو در رابطه با رسالت در زندگی صحبت می کنیم. البته در رابطه با این موضوع در دوره استحاله نیروی جنسی به صورت یک جلسه کامل، صحبت کردیم. ولی خوب کاربرانی از ما پرسیده بودن و گفته بودن: ما چیکار کنیم که رسالت زندگی خودمونو پیدا کنیم؟ من برای چی توی این زندگی اومدم؟ اصلاً برای چی اومدم توی این دنیا و اصلاً رسالتی که می خوام پیدا کنم، آیا مورد علاقه ام هست یا نیست؟ اینها رو چیکار کنم؟

ببیند دوستان یک قانون کلی که همیشه وجود داره در رابطه با کشف رسالت این هستش که ما اگر می خوایم کاری کنیم که در زندگی ما رو شاداب نگهداره و در عین حال کسب درآمد داشته باشه و اوقات ما رو به خوشی پر کنه، اون کار باید هم مورد علاقه ما باشه و هم اون کار بر مبنای خدمت کردن به خلق باشه. اگر ما بحث خدمت رو فراموش کنیم و فقط به شکل پول به قضیه نگاه کنیم، بگردم ببینم که چه کاری پول توش هست و برم دنبال اون، بگردم ببینم که چه کاری توی بورس هست، بگردم دنبال اون.

این درست هست. شاید این قضیه درست باشه، ولی باید بحث خدمت کردن به خلق رو حتماً حتماً در اون قرار بدیم. چاشنی کار اینه که ما به خلق خدا خدمت کنیم. و اگر خدمت بکنیم، اونجوری هم از کارمون بیشتر لذت می بریم، هم پول به راحتی دنبال شما میاد و هم اینکه می تونیم اون کارو سال ها و سال ها ادامه بدیم، بدون اینکه هیچ وقت خسته نشیم.

اینجاست که مولا علی علیه السلام می فرمایند: بزرگترین تفریح کار است. حالا چه کاری؟ بیل زدنی که من علاقه نداشته باشم، واقعاً خسته کننده هست. یا هر کاری که من دوست نداشته باشم. مثلاً  یک کار استخدامی در یک شرکت باشه، اصلاً علاقه نداشته باشم، صبح ساعت پنج صبح بخوام پاشم و با اکراه و درد و غصه بخوام برم سرکار و عصر خسته برگردم! اینکه بزرگترین تفریح نیست!

بزرگترین تفریح، کاری هست که هم مورد علاقه من باشه و هم اینکه خدمت در اون باشه. خدمت خودش باعث میشه که ما علاقمون بیشتر و بیشتر و بیشتر بشه. حالا در بحث خدمت هم خدمت ها شاخه بندی میشه و اون چیزی که من توی زندگی بهش رسیدم، این بود که در اوایل گفتم: من می خوام به جامعه خدمت کنم، به مردم خدمت کنم. فوق العاده حس عالی بود  و به کسانی که دارن درد می کشن، کمک کنم.

اوایل مس به طلا اگر ویدیوهای ما رو نگاه کنید، خیلی لذت می بردم از اینکه کاربرها فیدبک می دادن و خودارضایی رو کنار گذاشته بودن و واقعاً لذتی که از خدمت کردن به دیگران، به انسان دست میده، اصلاً غیر قابل وصفه و با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. ولی وقتیکه بیشتر رفتم جلو، دیدم که خود عمل خدمت کردن، جوری هستش که ما می تونیم سطح خدمت کردن رو هی بالا و بالا و بالاتر ببریم.

برای همینه که من در ابتدای سال ۹۷ گفتم: من به این نتیجه رسیدم که من می خوام به امید خدا آموزش های مس به طلا در راه ظهور حضرت مهدی عج الله باشه. چرا؟ چون من توی این دو سال به این درک رسیدم که اگر بخوای خدمت کنی، باید بری به سرچشمه خدمت کنی. چرا؟ چون اگر ما به ظهور حضرت مهدی عج الله کمک کنی، اون باعث میشه که به همه مردم دنیا کمک کرده باشی.

یعنی خدمت ما مثل یک چشمه ای می مونه که از سرچشمه آب آوردی و از سرچشمه آب به همه دنیا می ریزه. اگر من بیام یه گوشه رو بگیرم و بگم: من می خوام به این آدم ها کمک کنم، فقط به اونها خدمت کردم و فقط به کسانی که فقط به خودارضایی دچار هستن. یا توی این زمینه یا توی اون زمینه. مثلاً کسی که بی پوله شاید خیلی، حالا درسته آموزش های مس به طلا در مورد ثروت صحبت کرد، ولی توی آموزش های رایگانمون خیلی فرصت نشده که روی بحث ثروت کار کنیم.

به عنوان مثال کسی که افسردگی داره، هر کسی هر مشکلی داره و دنبال هر چیزی هست. و بالاتر از این هر کسی که بخواد مقام اصلی و والای انسان ها رو به اونها نشون بده و بهشون بشناسونه و بهشون بگه: شما روح هستید، جسم و مادیات نیستید، کی می تونه این کارو بکنه؟ وقتی که ما بریم توی زمینه ظهور خدمت کنیم و اونجا دیگه حتی من یه خدمت کوچیک هم انجام بدم، اون خدمت به همه دنیا می رسه. دیگه اونوقت به امید خدا که ظهور اتفاق بیفته، به همه دنیا کمک کردیم. اینجوری رسالت ها رو پیدا کنیم.

موانع ظهور حضرت مهدی عج الله بی نهایت هست. چرا؟ چون دشمنان حضرت مهدی دارن بی نهایت مشکل می تراشن و با قدرت تمام دارن مشکل تراشی می کنن و دارن سناریوهای قلابی و فیک در دنیا پخش می کنن. همه اینها هست. ما توی هر کدوم از این زمینه ها بخوایم کار کنیم، اون میشه خدمت. به درآمد می رسیم، به پول می رسیم، به برکت می رسیم، به حال خوب، به معنویت و به همه اینها در مسیر می رسیم.

اگر می خوایم خدمت کنیم به کسی یا جایی، به جایی خدمت کنیم که این خدمت دوپلیکیت بشه و سریان پیدا کنه به کل جهان. یعنی خیرش به هفت میلیارد مردم جهان و کل نسل های مردم جهان در آینده و آینده ها برسه. اینجوری می تونیم به قضیه نگاه کنیم. درکی هستش که امروز خداوند به من داده. و خیلی هم خوشحالم که دارم در این زمینه، هر کاری که از دستم بر میاد، انجام میدم.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن