دانلودهای رایگانروابط عاشقانه

رهایی از وابستگی های چتی

در این مقاله در رابطه با رهایی از وابستگی های عشقی و مخصوصاً چتی صحبت می کنیم. قبلاً هم گفتیم این رابطه ها چقدر ضرر داره، چقدر روح و جسم انسان رو درگیر می کنه. مخصوصاً اگه اون چت کردن حالت غیر مشروع داشته باشه. مثلاً یک زن شوهر دار و یک مرد زن دار بخوان با هم صحبت کنن، خیلی ضرر داره. خوب همه اینها درست.حالا چیکارکنیم که رهایی پیدا کنیم؟

 مهم ترین قدم که همیشه بارها و بارها گفتیم اینه که: اون رابطه و اون نوع رابطه و اون کاری که داریم انجام میدیم، در پرهیز مطلق قرار بدیم. یعنی رابطه باید حتماً قطع بشه. باید و باید بلاک بشه. باید و باید چت ها همه پاک بشه. عکس ها باید پاک بشه. شمارش از گوشی شما پاک بشه. و حتی اگر لازمه شماره موبایل خودتون هم پاک کنید. از بین ببرید. تحویل بدید بره. تحویل کسی دیگه داده بشه. می‌ دونید چی می گم. بسوزونید اون سیم کارت رو و یک شماره جدید برای خودتون بخرید. که اینو خیلی کاربرا سوال می پرسن میگن: نه، من ده ساله این شماره رو دارم. همه این شماره رو دارن. مهم نیست. دیگه شما حتماً باید اون فرد نتونه به شماره شما دسترسی پیدا کنه.

نکته دیگه که همیشه به فکر انسان میاد اینه که: خوب اگه من این قضیه رو کات کنم، پس اون چی؟ اون دلش می شکنه! اون به من دل بسته! آیا خدا رو خوش میاد؟ بله، خیلی هم خدا رو خوش میاد. شما اگر می خواهید رهایی پیدا کنید، با اینکار هم به خودتون لطف می کنید هم به اون. اون رو به دستان خداوند مقتدر می سپاریم. لازم نیست که شما غصه اینو بخورید که حالا سر اون چی میاد؟ شما فقط براش دعا می کنید، قضیه رو کات می کنید و میگید: این رابطه نامشروع باید تموم بشه و توکل به خدا. من می خوام خودمو نجات بدم. با نجات دادن خودم یه لطفی هم در حق اون می کنم. حالا می تونید قبل از اینکه کات کنید بگید: این کار ما اشتباهه. من برات دعا می کنم و شما رو به خدا می سپارم. و بدون که من تو رو به خدا سپردم و تموم شد. دیگه نمی تونی به من دسترسی پیدا کنی. این کار رو انجام میدیم و بعدش دیگه توکل به خدا. با قدرت کامل توی پرهیز باید بمونی. حملات وسوسه ای که باید باهاش تماس بگیری رو تحمل کنی. ولی اون مکالمات ذهنی که خیلی آدمو اذیت می کنه، همین هاست دیگه: آیا خدا رو خوش میاد؟ بله خدا رو خوش میاد. بعدش چه بلایی سر اون میاد؟ اون دیگه ربطی به ما نداره.

اون هم خودش خدایی داره. خداوند هم هوای شما رو داره، هم هوای اون فرد رو داره. نگران اون فرد نباید باشیم. می سپاریمش به خدا و از ته دل براش دعا می کنیم و این رابطه رو کات می کنیم. و اینو بگم: شاید ده یا بیست روز اول سخت باشه. ولی بعدش اگه آدم هیچگونه تماسی نداشته باشه، هیچگونه یادآوری نکنه، حتی اگه فکرشم اومد، اون فکر رو توی نطفه خفه کنه و اجازه نده که اون فکر بیاد بالا و پخش بشه تو ذهنش، در نطفه باید فکر رو خفه کرد. فکرشو نکنید. سریع فکرمون رو منحرف کنیم به یک چیز دیگه. یک چیز بهتر. و اینکه بگید: من سلامتی رو می خوام. من سلامت روانی رو می خوام.

وقتی که به اینها فکر کنی. می بینی کم کم اصلاً بعد از یک دو ماه رابطه تموم میشه و به اون روزهایی که درگیر بودی و فکر می کردی که هیچ راه نجاتی نیست برای رها شدن، اصلاً می خنده آدم. میگه: من گیر چی بودم! امیدوارم که این روش ها رو انجام بدید توی زندگیتون، خیلی با قدرت روشون کار کنید و اگر وارد رابطه نامشروعی شدید، به امید خدا اون رو کنار بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن