دانلودهای رایگانروابط عاشقانه

زن خانه دار

دوستان در این ویدیو در رابطه با یک موضوع بسیار مهم و البته جنجال بر انگیز و بحث بر انگیز صحبت می کنیم. مسأله کار کردن زن در اجتماع. خیلی خوبه که زن بره تحصیل کنه و در ادارات مختلف مشغول به کار بشه و کس و کار و بیزینس داشته باشه. همه اینها عالیه. ولی نکته ای که فیمینیسم در دنیا پیاده کرد و توی دنیا از غرب شروع شد و در کل دنیا حتی در کشور خودمون داره اجرا میشه اینه که زن ها دارن کار می کنن، ولی هیچکس بهش اشاره نمی کنه که زن اگر توی خونه بشینه، آیا بدخت شده؟ زندگیش هدر رفته؟ یا اینکه تلف شده؟ و وقتی که خودشو مقایسه کنه با زنی که بیرون از خونه داره کار می کنه، باید فکر کنه یه چیزی رو از دست داده؟ اصلاً اینطور نیست. اتفاقاً و دقیقاً بر عکسه!

نکته ای هستش که در دنیا دیگه صداشو در نیاوردن. سالهاست و مدت هاست دارن جا می ندازن که بر عکس همه فکر کنن. در صورتی که حقیقت اینه که از بین کل مقاماتی که زن می توهه داشته باشه، چ از نظر شغلی، کاری، تحصیلی، مدیریت و بیزینس و… از نظر انسانی بالاترین مقام برای زنی هستش که در خانه، مقر فرماندهی خودشو در خانه خودش قرار بده. نقش مادر و یک همسر خوب رو بازی کنه. این میشه بالاترین مقامی که یک زن می تونه داشته باشه. این صحبت من نیست. صحبت خداوند هست که در آموزه های اسلامی میگن: جهاد مرد در جبهه جنگ و زمینه های مختلف جهاده، جهاد یک زن در خانه هست و خدمت به همسر و خانواده خودش.

این چیزی هستش که خدای عالم، خدایی که تموم کهکشانها و بی نهایت رو آفریده داره اینو میگه. حرف من یا فرد دیگری نیست. حالا درسته سریعاًکسانی که طرفدار فمینیسم یا طرفدار مدرنیسم و چیزهای روز دنیا هستن، میگن: نه این حرف ها مذهبیه این حرف ها پوسیده و کهنه شده، زن باید بیاد توی اجتماع، چرا ما باید زن رو توی قفس کنیم توی خونه؟ اصلاً توی قفس رفتن نیست. اتفاقاً خداوند زن رو جوری آفریده که احساسات لطیف و DNA وجودیش همه اینها که بخوایم حساب کنیم، همه اینها طوری طراحی شده که در فضای خانه بتونه عشق و محبتش رو سر ریز کنه.

همیشه من گفتم: زن در خانه سر چشمه عشق و محبته. باید همینطور دائم از خونه عشق و محبت بجوشه. ولی وقتی که زن میره برون از خونه کار می کنه، از صبح تا عصر، هشت ساعت، اون هشت ساعت در خونه حضور نداره و وقتی هم که عصر خونه بر می گرده، تازه خستگی روز هست که اون چشمه وجودی زن شاید بتونیم بگیم: اون زلالی و آرامش خودش رو نداره. چرا؟ چون که توی محیط کار هم خودش استرس ها، اونواع مراودات با افراد مختلف و بستگی به نوع شغلش با افراد مختلف دعواها، استرس ها، استرس شغلی و اینها همش وجود زن رو تحت استرس قرار میده و باعث میشه که اون زن نتونه وجود خودش رو اونقدر پاک و لطیف قرار بده که فقط سر منشأ عشق باشه در خونه برای همسر و فرزندانش.

حالا فرزندی که مادرش از صبح تا عصر نیست، خیلی فرقشه تا اینکه مادر توی خانه باشه و توی خونه زیر پر و بال مادرش بزرگ بشه. و این نکته خیلی مهمیه و می دونم که شادی خیلی ها خوششون نیاد و بگن: اصلاً اینطور نیست و میلیون ها نفر زن دارن بیرون از خونه کار می کنن و همش عالیه. ما نمیگیم اونها بده! ولی اگر رتبه بندی کنیم، بالاترین رتبه برای زن این هستش که توی خونه داره کار می کنه. با افتخار باید بگه: من خانه دارم. بالاترین مقام یک زن رو من اشغال کردم که در خانه در خدمت همسرم هستم.

اگه ریز بشیم توی آموزه ها، میگن: زن هر ظرفی که بشوره، معادلش چقدر خدا بهش نعمت های بهشتی میده، هر غذایی که می پزه، اینها همش باعث میشه که زن، زن باشه. از نشانه های آخرالزمان چیه؟ میگن: زن و مرد نقششون جابجا میشه، زن ها مرد میشن و مردها زن! و این اتفاقات داره می افته. شما می بیند توی کشورهای خارجی سخت ترین کارها رو هم زن ها انجام میدن. حتی کشتی کج و ورزش های سنگین رزمی زن ها رو هم شما دیدید.

این زن دیگه از طبیعت خودش خارج شده. یک موجود دیگه ای شده. دیگه زن نیست. زنی که خداوند آفریده اونه که زن باشه، لطافت زنانگی در وجودش باشه. ولی وقتی که میره اینقدر حرفه ای توی ان ورزش ها کار کنه، شاید از اون فطرت الهی خودش دور باشه که حالا اگر کسی هم دوست داشته باشه، نمیگیم که انجام ندن، ببینید توی رتبه بندی بالا، ما میگیم: بالاترین رتبه برای زنیه که انتخاب می کنه با اختیار کامل در خانه شروع می کنه به خدمت کردن به همسر و فرزندانش.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن