دانلودهای رایگانعشق بازی با خدای مهربان

شباهت ارتباط کامپیوتر با اینترنت و ارتباط انسان با خدا

در این ویدیو در رابطه با ارتباط انسان با خداوند صحبت می کنیم. و این ارتباط رو با یک مفهوم کامپیوتری به اسم کلاینت و سرور (Client and Server) مقایسه می کنیم.

من چون تحصیلاتم در رشته کامپیوتر بوده، خیلی چیزها رو با بحث کامپیوتری مقایسه می کنم و واقعاض استفاده می کنم. حالا کلاینت و سرور یعنی چی؟ یعنی شما کامپیوتر خونتون یک کلاینت یا مشتری حساب میشه برای اون سرور به عنوان مثال گوگل. شما وقتی توی خونتون کامپیوتر رو به اینترنت وصل می کنید، از طریق شبکه اینترنت به سرور گوگل وصل میشید و هر اطلاعاتی که بخواید از گوگل جاری میشه و به کامپیوتر شما میاد. و اگر کامپیوتر خونه ارتباطش با اینترنت قطع باشه، من اینطوری حس می کنم که انگار کامپیوترم مرده و به هیچ جا وصل نیست. انگار حیات توش وجود نداره. هر چی که توش بوده، همونها هست. به هیچ جا وصل نیست که اطلاعات رد و بدل بشه، دانلود کنی، اطلاات بگیری، سرچ کنی.

و توی بحث انسان و خدا هم همینه. من فکر می کنم اگر رابطم رو با خدا قطع کنم، مثل یک کامپیوتری می مونم که به اینترنت وصل نیست. همینی که هستم، دیگه باید خودم از پس خودم بر بیام. خودم از پس مشکنلاتم بر بیام. خودم از پس خیلی چیزها توی زندگیم هست و خارج از توانایی من هستش، خودم به تنهایی بر بیام. و سخته. خیلی سخته. یک جاهایی هستش که انسان واقعاً نیاز داره که به خدا اتکا کنه و اون کانکشنشو وصل کنه تا اون نور خدا وارد بشه. الهامات الهی وارد بشه.

دقیقاً مثل گوگل که سرچ می کنی که اطلاعات وارد بشه؛ شما هر چیزی که دوست داشته باشی، توی اینترنت باید سرچ کنی. نمی دونم هر چیزی. هر سؤالی توی هر زمینه ای از بند کفش بگیر تا اون بالا. شما هر چی توی گوگل سرچ کنی، اطلاعاتش میاد. انگار انسان به یک منبع بی نهایت اطلاعات وصله.

حالا خداوند هم همینه. این مفهومی هستش که من همیشه استفاده می کنم. اگر یک روز که با خدا ارتباط نداشته باشم، حس می کنم که خالی شدم. حس می کنم دیگه از دنیا قطع شدم. از اون مرکز آگاهی بی نهایت و فراست بی نهایت الهی قطع شدم. و اون وقته که دیگه خودم می خوام بشم خدای زندگی خودم. و واقعاً خطرناکه.

همچین جاهایی شیطان میاد سراغ انسان و میگه: خوب… تو خودت خدایی! تو خودت خیلی بزرگی! تو خودت می تونی از پس همه چیز بر بیای! تو اصلاً نیازی به خدا نداری! و اینجوریه که انسان به سمت بی خدایی کشیده میشه. مخصوصاً اگر اهل مطالعات علمی هم باشه، یک سری چیزها می خونه و میگه: ببین مثلاً الان اینجوریه… اینا همش اینجوریه. علم اینه. ما حتی کشف کردیم که چند ستاره و سیاره و کهکشان و… اصلا می دونی ما انسان ها چقدر می دونیم؟ پس خدا چه کاره است؟

در صورتی که ما انسان ها فقط کشف کردیم! فقط تونستیم پی ببریم به اینکه چه چپیزهایی وجود داره در این عالم! و کی اومده اینها رو آفریده؟ میلیاردها کهکشان رو کی آفریده؟ یک ویدیویی که چند وقت پیش توی تلگرام ناسا پخش کرده بود و چقدر قشنگ مقیاس داده بود همه چیز رو. از کره ماه شروع کرده بود و یکی یکی می گفت: هر کدوم قطرش چقدره. و می رفت تا کهکشان راه شیری و بعد کهکشان کوچیک میشد و بعد کهکشان آنترومدال و بعدش چندین هزار کهکشان دیگه و همه اینها رفت عقب عقب تا اینکه تبدیل شد به جهان و یونیورس. باز به اینجا ختم نشد، گفت این یونیورس تازه یک جهانه که ما کشف کردیم. دنیاهای دیگری (مالتی ورس) وجود داره که ما اصلاً خبر نداریم. و انسان فقط تونسته ببینه که اینها هست.

حالا حسابشو بکنید: خدا اینها رو با دقت تمام آفریده، همشو تداعی کرده مثل ساعت اینها دارن کار می کنن. این میلیاردها میلیادرها کهکشان هیچکدومشون به اندازه یک سر سوزن از جای خودشون پایین و بالا و عقب و جلو نیستن. سرعت ها همه تنظیم شده. ببینید علم خداوند تا چه حدیه… حالا من انسان اگر بخوام روی خودم فقط حساب کنم بگم نه، من خدا رو نیاز ندارم توی زندگیم، خودم ضرر می کنم.

خودم از اون منبع بی نهایت دانش و علم و قدرت و همه چیز که خودتون می دونید و همیشه گفتیم: مهربانی و همه چیز رو که در نهایت خودش داره، خودمو محروم کردم. پس درست نیست که انسان بیاد به خاطر یه سری چیزهایی که این ور و اون ور می خونه، ارتباطش رو با خدا قطع کنه و فکر کنه که خیلی می دونه. چرا. انسان اگه به خدا وصل بشه، می تونه بگه که من قدرت دارم. حالا نماینده خدا روی زمین من هستم. اونوقت می تونه بیاد مثلاً حداقل پیش خودش بگه: من پشتم محکمه. دلم قرصه که به خداوند وصلم.

و این اینترنت من به گوگل وصله. ولی اگه وصل نباشه، هر چی می زنی، صفحه آفلاینه. اصلاً هیچی وجود نداره. یک مقایسه بود که پیش خودم انجام دادم. و اصلاً کلاً بحث کلاینت و سرور رو من همیشه استفاده می کنم. همیشه. مثلاً برای آپدیت شدن. توی طول روز دیدین حالتون بده؟ مثل یک نرم افزاری می مونیم که ورژن جدیدش اومده، ورژن قدیمی خوب کار نمی کنه، می زنی آپدیت میشه، تلگرام جدید آپدیت میشه و رفرش میشه و آخرین ورژن میاد. خود انسان هم وقتی حالش بده، می تونه سریعاً حال خودشو با خداوند خوب کنه و اطلاعات خدایی رو دانلود کنه توی وجود خودش.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن