شهوت قاتلان حسین ع

شهوت قاتلان حسین ع
0
(0)

 

توی این فایل صوتی در رابطه با نقش شهوت در کشتن امام حسین علیه السلام صحبت می کنیم.

ببینید دوستان طبق قانون جذب هر چیزی هم فرنکانس و هم ارتعاش خودش رو به خودش جذب می کنه. حالا فرض کنید کسی که زمامدار جامعه ای هست، در مسند قدرت نشسته، بیاد چه کسانی رو به خودش جذب کنه؟ کسانی که از نظر فکری و فرکانسی و ارتعاشی مثل خودش هستن. دقیقاً مثل کی؟ مثل معاویه. در زمان امام حسین علیه السلام ایشون که خلیفه بودن، کسانی رو هم فکر و هم فرکانس خودش بودن دور خودش جمع کرده بود. یزید و عمر بن سعد و ابن زیاد و اینها همشون با هم توی یک فاز فکری بودن. تمومشون در یک کلمه بخوایم بگیم، دنبال ارضای شهوت بودن. یعنی شهوتران بودن.

امام حسین علیه السلام از قماش اینها نبودن. امام حسین ولی خدا بودن. ارتباطشون با خداوند ارتباط بسیار عمیق الوهیتی و دنبال مال دنیا نبود و به خاطر همین بود که اینها باهاشون مخالفت می کردن و برای همین بود که دلشون می خواست امام حسین نباشه. اولش می خواستن به زور شمشیر و تطمیع و هر چی که بود، امام حسین رو بیارن که به مردم اینطوری بگن توی رسانه ها که مردم بگن: ایشون با ماهاست. و اگر می خواستن از ایشون بیعت بگیرن، دیگه کارشون حل می شد و می تونستن به شهوترانیشون برسن. ولی نتونستن این کارو بکنن.

امام حسین علیه السلام گفتن: من خودمو در جرگه شما قرار نمیدم. یعنی اجازه نمیدم که این اتفاق بیفته که منم اسمم قاطی شما باشه. و شما دین رو منحرف کردید، حق رو منحرف کردید و شراب خواری و همه کار کردید و شما اصلاً سمبل دین اسلام نمی تونید باشید! سمبل هیچ دینی نمی تونید باشید، حتی مسیحیت. شما نمی تونید سمبل خوبی باشید. شما ظالمید، شهوترانید.

و برای همین امام حسین علیه السلام رو کشتن و با اون کینه و بغضی که توی وجودشون بود، امام حسین رو کشتن. حتی با رفتار خیلی جوانمردانه ای ایشون رو شهید نکردن، رفتاری که یک مبارز می تونه داشته باشه، نا جوانمردانه این کارو کردن!

حالا شهوت مراحل مختلف داره، از شهوت جنسی بگیرید تا کسی که در مسند قدرت قرار گرفت، همیشه شاهان دیدیم توی تاریخ، برای خودشون حرمسرا درست می کردن. زن های زیادی رو می ریختن توی حرمسرا که شهوت جنسیشون ارضا بشه. تازه این شهوت جنسی یک مرحلشه. شهوت پول هم هست، شهوت جنسی هم که بیاد اینها هی همدیگه رو تقویت می کنن. تازه اینها به کنار، یه فاز بدترش! طرف یک مرحله که شهوترانیش عمیق میشه، میفته توی شهوت قدرت و دیگه از پول و دختر و زن و… رد میشه! میفته توی شهوت قدرت! می خواد بگه حرف من درسته! من برشم بیشتره! من من من!

اگه دیده باشید، توی همه فیلم های مافیایی همینه دیگه. طرف وضعش خوبه از لحاظ مالی، کازینو دارن، بیزینس مواد مخدر دارن، ولی جنگی که با هم می کنن سر قدرته! اون خانواده می خواد بگه من زورم بیشتره، این خانواده می خواد بگه من زورم بیشتره! حالا توی اون زمان هم همین بود، معاویه و یزید و… می خواستن بگن من قدرتم بیشتره. حکومت فلان جا رو به من بده، اون یک جا رو دادی، جای دیگه رو هم به من بده! خیلی از اونها به خاطر وعده های حکومتی که بهشون داده بودن، اومدن و این کارو کردن و توی جنگ با امام حسین علیه السلام قرار گرفتن.

شهوت و قدرت و پول و سکس وقتی ترکیب شدن در یک جایی، این شهوت کاری می کنه که فرد حتی ولی و امام خودشو می کشه! کسی که پیامبر اینقدر برای شخصیت و اعتبار امام حسین علیه السلام قائل بودن، که اینها حرف پیامبر خودشونو زیر پا گذاشتن!شهوت میاد این کارو می کنه. شهوت پول، شهوت جنسی، شهوت قدرت، همه اینها در کنار هم یک نوع شهوتی هستش که وقتی انسان بهش اجازه بده که بزرگ بشه، میشه همین کسانی که اینکارو کردن.

حالا توی این زمان هم داریم، کاری به اون زمان نداریم. همین الان مگه آمریکا نیست؟ ابر قدرت جهانه مثلاً! میاد چیکار می کنه؟ میاد توی خاورمیانه، این کشورو می کوبونه، نفت اینو می خواد بگیره، همینطور شبانه روز به این فکر هستن. حالا خاور میانه رو مثال زدم، چونکه پول و ثروتی که اینجا خوابیده، یه جورهایی گل دنیاست و خیلیه. که اینها شبانه روز برنامه و زندگیشون برای اینجاست که از اینجا بکنن و ببرن. و باز هم کشور خودشون برای خودشون کافی نیست! می خوان از همه دنیا بدوشن.

توی دنیای امروز هم همینه. چون قیام و مبارزه کردن با ظلم، چیزی هستش که امروز هم همین اتفاق داره می افته. حالا ما شاید پیش خودمون اینطوری در نظر بگیریم و بگیم: ای کاش من اون زمان بودم و اجازه نمی دادم که اون زمان به امام حسین تعرض کنن! و من هم ای کاش شهید می شدم. تستش خیلی ساده هست. آیا ما با یزید زمان داریم می جنگیم یا نمی جنگیم؟ یا از نظر قلبی با یزید زمان موافقیم یا مخالفیم؟ یزید زمان کیه؟ آمریکا و اسراییل!

اگر ما با این یزیدهای زمان قلباً موافقیم و مشکلی نداریم با کارهاشون، خوب توی لشکر ابن زیاد هستیم دیگه! یعنی اگر توی زمان امام حسین علیه السلام بودیم، اگر ما این تفکرو داشته باشیم، قطعاً توی لشکر ابن زیاد هستیم. به این راحتی! اصلاً چیز سختی نیست. اونهایی که زمان امام حسین توی لشکر مخالف امام حسین بودن،  خودشونو آدمهای جنایتکاری نمی دیدن! همشون خودشونو مؤمن و مسلمان می دونستن و اصلاً با وضو وارد جنگ شدن! پس ببینید تفکر باطلشون این بود که ما در راه حق هستیم!

الان هم همینه. اگر الان من با جنایت های آمریکا موافق باشم و مشکلی نداشته باشم و بگم دیگه کاریش نمیشه کرد و هیچ کاری نکنم و حداقل این دغدغه درونی رو نداشته باشم که اینها چرا دارن این کارها رو می کنن؟ من در لشکر عمر بن سعد هستم و در مقابل امام حسین وایسادم! اگر اینطور نباشه و حداقل دغدغه ای داشته باشم که ای کاش می تونستم کاری کنم که دستشونو قطع کنم یا هدایت بشن یا نسلشونو برداریم یا یه کاری بکنم که این دغدغه درونی رو داشته باشم، حداقل می تونم بگم که در لشکر امام حسین علیه السلام هستم.

حالا در بعد عملیش باز اونجا هم خیلی فرقه بین حرف تا عمل. عمل رو چه کسی داره؟ کسانی که شهید شدن مثل شهید حججی. هم از نظر تئوریکی در لشکر امام حسین علیه السلام بودن و هم از نظر عملی وارد جنگ شدن.

بنابراین بحث شهوت خیلی مهمه. دوست داشتم بهتون بگم که این شهوت چیکار می کنه! شهوت اومد این کارو کرد که اینها اومدن امام خودشونو کشتن! امامی که اگر می خواست از قدرت هایی که خداوند در اختیارش قرار داده بود، استفاده کنه اصلاً براش کاری نداشت. مگر لشکر جنیان روز کربلا نیومدن خدمت حضرذت و گفتن: می خواین به طرفه العینی اینها رو همشونو پودرشون کنیم، ایشون گفتن: نه. من انتخاب می کنم که باید کشته بشم. ملائکه اومدن و گفتن: می خواید به طرفه العینی همشونو نابود کنیم که به شما و خانواده شما تعرض نشه؟ امام حسین علیه السلام گفتن: نه. خواست خدا بر اینه که من کشته بشم. ممنون و بفرمایید. خوش آمدید. فرشته ها رو هم مرخص کردن.

یه همچسن کسی اونها وایسادن جلوش و جنگ کردن. و اونها فکر می کردن در راه خدا هستن. و اومدن راه شیطان رو انتخاب کردن و شهوترانی رو انتخاب کردن. کسانی که شرکت کردن، حالا گفتیم معاویه و… دنبال چی بودن و مردم عادی دنبال یک سری پول و چیزهای مادی. یا حتی شهوت چسبیدن به دنیا! تهدیدشون کرده بودن که می کشیمتون. هر کی با خلیفه مخالفت کنه، می کشیمش. مگه ندید مسلم رو کشتیم. ترس و شهوت دنیا و شهوت اینکه بچسبم و جونمو حفظ کنم که چیزی نشه.

حالا چه اتفاقی افتاد؟ اون دوران گذشت و سالها ازش گذشت و تا ابدالدهر اینها تحت لعن و نفرین دنیا هستن دیگه. ببینید اینها چه انتخابی کردن؟ چقدر ساده لوحانه تصمیم گرفتن و چقدر باخت کردن؟! اجازه ندیم که شهوت به ما غلبه کنه. اینکه ما میگیم ترک خودارضایی و تعالی میل جنسی، اینها همش از زمینه میل جنسی شروع میشه. وقتی انسان افتاد توی میل جنسی و با پول و میل جنسی تونست خیلی کارها بکنه، بعد شهوت و قدرت و پول و مشهور بودن و… میاد جلو. پس حواسمون به این موضوع باشه.

این فایل صوتی را از  اینجا دانلود کنید.

 

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

8 دیدگاه برای “شهوت قاتلان حسین ع

 1. dehghani
  dehghani گفته:

  سلام.مطلب ارتباط شهوات با شهادت امام حسین جالب بود.از اونجا به بعد دیدم وارد سیاست امروز شد مطلبی که با اهداف شما تناقض داره.بنظرمن اگه مطالب را سیاسی نکنیم بهتره.وارد بعد سیاست نشیم بهتره چون ممکنه افرادی را که به مطالب ارائه شده علاقمندشدن ازبحث اصلی دور کنه یا کلا از مطالب فراری بشن.بنظرم وارد سیاست نشید بهتره.ممنون

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام

   با تشکر از شما و نظر خوبتون

   چه کنیم که وقتی باوری مثل اکسیژن در خون انسان باشه و وجود انسان از اون تغذیه کنه، نمیشه اون رو نگفت و خودبه خود سرازیر میشه.

   البته مساله قیام مولا حسین ع، تنها سیاستی در جهان هست که عین معنویت و الهیت هست و تجلی عینی یکی بودن معنویت و سیاست هست. یعنی بیان این داستان، به معنای سیاسی بودن نیست بلکه به معنای معنوی بودنه.

   ممنون از پیام خوبتون .

 2. سادات
  سادات گفته:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  یکی از شایع ترین شبهات اینه که امام حسین برای دین قیام کرد نه سیاست
  و دین از سیاست جدا هستش و …
  امروزه با این حجم و تعدد بسیار زیاد افراد تحصیلکرده در کشورمون وااااقعا و جدا بعید هستش که باز هم ازین قبیل سوالات پرسیده بشه و حتی انکار بشه
  لطفا و خواهشا کمی نسبت به این موضوع فراگیر مطالعه کنیم
  کما اینکه انسان برای رشد نیاز به دوبال داره
  یکی بال علم و دیگری بال معنویت
  یکیش لنگ بزنه از پرواز جا میمونی …
  التماس تفکر

پاسخی بگذارید