دانلودهای رایگانروابط عاشقانه

نزدیکی عاطفی و خطرات آن

سلام خدمت کاربران عزیز مس به طلا.

در کنار این ساحل مصنوعی هستیم و در رابطه با یک موضوع بسیار مهم صحبت می کنیم. در رابطه با روابط بین زن و شوهر. یک نکته ای که خیلی از ماها به اون توجه نمی کنیم، اینه که وقتی یک زن و مرد، یک زوج با هم ازدواج می کنن و به هم نزدیک میشن، این نزدیک شدن مزایای خیلی خوبی داره. محبت ها بیشتر میشه، عشق بیشتر میشه و خیلی بیشتر می تونن به هم محبت کنن. به خاطر اینکه این دو نفر به هم نزدیک میشن، همه چیزو همه رفتارها و واکنش ها اثرشون چندین و چند برابر میشه، نسبت به وقتی که دو نفر از هم دور هستن.

مثلاً یک دوست معمولی، یک همکلاسی که انسان باهاش رابطه نزدیک نداره، کاری بکنه، حرفی بزنه یا هر چی، شاید اونقدرها انسان رو اذیت نکنه، تا اینکه شما با او وارد رابطه شدی. حالا توی مسائل مثبت به همین شکل هست. خوبی کردن، محبت کردن، عشق ورزیدن، عشق ورزیدن های دو نفری که به هم نزدیک شدن و وارد حریم خصوصی همدیگه شدن، خیلی قوی میشه، خیلی زوم میشه و اثر بخشی زیادی داره.

منتهاش در کنار این در بحث مسائل منفی هم به همین شکل هست. وقتی که ما خیلی به یک فرد نزدیک میشیمف چون که اون فرد به ما اجازه داده که وارد خصوصی ترین حریم اون فرد بشیم. یعنی هیچکس در این عالم بهاون فرد نزدیک تر از ما نیست. پس توی اون محیط و شرایطی که ما از نظر روحی قرار داریم، خیلی بیشتر می تونیم به هم آسیب بزنیم. برای همینه کسانی که عاشق میشن و وارد رابطه میشن، مثلاً میگن: پنج سال اول زندگی خیلی مشکلات زیاده.

چرا؟ چون ما خیلی به هم نزدیکیم. کوچکترین حرکتی که باب میل اون فرد نباشه، باعث میشه اون فرد اسیب ببینه. دقیقاً مثل این می مونه که شما این سنگ رو از راه دور بندازی به یه فرد بخوره، حالا از راه دوره و چیزی نیست، تا اینکه بیای از نزدیک بزنی تو سرش! خوب معلومه چون فاصله نزدیکه، نکات منفی، گوشه کنایه ها، رفتار کردن بر خلاف میل اون فرد، همه اینها قدرتش چند برابر میشه و اثر بسیار زیادی داره. برای اینه که میگن: عه شما که اینقدر عاشق هم بودید، برای چی یهو از هم متنفر شدید؟

دلیلش به این خاطر هست که وقتی دو نفر خیلی به هم نزدیکن، اثر بسیار زیادی روی هم میذارن. باید خیلی مواظب باشن مخصوصاً در اون چند سال اول ازدواج اصلاً و ابداً توهین نباشه، همدیگه رو ناراحت نکنن و طبق خواسته همدیگه رفتار کنن. پس حواسمون باشه ما تا وقتی که وارد حریم خصوصی کسی نشدیم، خیلی سیوتره، وقتی که وارد حریم خصوصی همدیگه شدیم، باید دقت و تمرکزمون روی رابطه باید صد برابر بیشتر باشه نسبت موقعی باشه که وارد اون حریم نشدیم.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن