هوس یا عشق

هوس یا عشق
0
()

آیا نمود و تجلی ظاهری عشق، بوسیدن و معاشقه است و هر کس دیگری را بوسید یعنی عاشق او است؟

در این فایل صوتی در رابطه با تفاوت بین هوس و عشق واقعی صحبت میکنیم و این موضوع را بیشتر باز میکنیم.

فایل صوتی هوس یا عشق را دانلود کنید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

این مطلب هم عالی و مفیده:  چطور از چنگال خیانت نجات رهایی پیدا کنیم؟

2 دیدگاه برای “هوس یا عشق

 1. reza99
  reza99 گفته:

  جناب زارع اینکه میفرماید رابطه ی جنسی رواقایون تا عروسی انجام ندن و اگه دیدن خانمه مناسبش نیست طلاق بگیرن ، به عقیده ی من یه مقدار زیاد از حد دور از دسترسه و اینکه خیلی از خانم ها میتونن خیلی زود ازدواج کنند و شرط رو بر این اساس بزارن که تا وقتی عقد هستیم نباید رابطه ی جنسی برقرار بشه و بعد بخوان طلاق بگیرن و مهریه رو مطالبه کنن
  شاید رابطه ی جنسی نداشتن تا عروسی عشق واقعی رو اثبات میکنه ولی واقعا به نظرتون تا این حد موکول کردن و همچنین با وجود این شرایط مهریه ، حرکت درستی هست؟

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   با سلام
   سوال شما ترکیبی از دو موضوع مختلف هست:

   1- مهریه – پیامبر اصلام ص فرموده اند که مهریه سنگین ، باعث کدورت میشود . چیزی که الان در جامعه ما به وفور داره اتفاق میفته و تند تند بعضی زنها میروند و مهریه رو به اجرا میگذارند چون 500 یا 700 سکه یا بیشتر، هر کسی رو میتونه به راحتی اغوا کنه .
   این که زنی مهریه اش رو به اجرا بگذاره، هیچ ربطی به سن ازدواج، یا اینکه قبل از ازدواج رابطه جننسی داشته اند یا نه ، نداره. فقط و فقط بر میگرده به اینکه مهریه بدون علت سنگین نباشه، و اینکه ظرفیت اون زن در تحکل سختی های زندگی چقدر باشه، و خصوصا اینکه دیدگاه و هدف اون زن از ازدواج چی بوده؟
   کم انداختن مهریه و ازدواج بر اساس ایمان، مقوله کاملا جدایی هست که خودش شاید یک سایت جداگانه نیاز داشته باشه تا فرهنگ سازی بشه.

   2- رابطه جنسی قبل از ازواج –
   حتما حتما باید این رابطه فقط شب عروسی یا بعدش انجام بشه. و در مقابل ، مهریه زن هم معقول و کم باشه. اگر مردی توانست تحمل کنه در دوران عقد همسرس رو فقط برای خودش بخواد نه برای رابطه جنسی، خیلی چیزها رو به زنش ثابت کرده. ولی اگر 2 روز بعد از نامزدی رابطه جنسی گذاشته باشه، جذابیت رابطه جنسی اصلا فرصت شناخت همدیگر رو نمیده و اگر حتی این دو نفر اصلا هم به درد هم نخورن، به خاطر لذت جنسی با هم ازدواج میکنند و سپس به احتمال زیاد بین 3 الی ماکزیمم 15 ماه، طلاق میگیرند.

   بله صد ذر صد ، نداشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج کاملا عملی هست و نیاز امروز زوجهای جوان ما همین هست.

   موفق باشید.

پاسخی بگذارید