روابط عاشقانهمقالات

وسوسه دوست دختر

یکی از کاربران سؤال جالبی پرسیدن و گفتن: آقای زارع من وقتی مجرد بودم، همیشه توی فکر این بودم که ازدواج کنم و خانواده تشکیل بدم. ولی الان که متأهل شدم و ازدواج کردم، الان مدتی شده که دائماً وسوسه اینکه برم دوست دخترهای پنهانی بگیرم، شهوترانی کنم و دنبال زن های دیگه باشم، این وسوسه توی وجود من فکرش داره توی ذهن من بازی می کنه.

ببینید دوستان این می توه دلایل خیلی مختلفی داشته باشه. حتی اگر فردی همسر خودش رو دوست هم داشته باشه و هیچ مشکلی با همسر خودش په از نظر احساسی، چه از نظر جنسی، هیچ مشکلی نداشته باشه، که در بهترین حالتش هست؛ باز هم اگر فردی روی شهوت خودش در دوران مجردی کر نکرده باشه، روی همون پرهیزی که ما گفتیم: باید انسان پرهیز بگذاره و توی این پرهیز به خودش فرصت بده که روی خودش کار کنه، خودش رو بشناسه، نیازهای خودش رو. رابطه با خدای برقرار کنه، خوب این احتمال هستش که بعد از اینکه متأهل شد، فکر کنه که از قافله ای که زنان و دختران دیگه توش هستن، عقب مونده و به اندازه کافی بهره نبرده از این دنیای زن ها!

خوب این چی رو به ما ثابت می کنه؟ انسان باید روی خودش کار کنه. وقتی مجرد هستیم، ما باید خودمون و خدای خودمون رو بشناسیم که برای چی؟ برای چه کسی ما باید پرهیز کنیم و یه ذره بیشتر روی خودمون کار کنیم؟ الان برای چه کسی من می خوام به همسرم پایبند باشم و به همسر خودم راضی باشم؟ آیا برای خدا هست؟ برای چه کسی هست؟ اگر انسان رابطه شو برای خدا تنظیم کنه، طبق اون اصولی که توی قرآن گفته شده حفظ کنه، می بینه که دلیلش خیلی محکمه. پس یکی از دلایلی که این فکرها سراغ انسان میاد اینه که توی جوانی و نوجوانی و مجردی زیاد وقت نذاشته که خودش رو بشناسه.

حالا متأهل هستید که نمی تونید این کارو بکنید. می تونید مدتی رو روی افکار خودت و خودت کار کنی، قدر زن خودت رو بدونی و هر روز خصوصیات مثبت همسرت رو بنویسی و بابت تک تک اونها از خداوند سپاسگزاری کنی و بدونی ک هیچ جای دیگری هیچ خبری نیست! هیچ جای دیگری هیچ خبری نیست! همه زن ها جدای از بعد فیزیکی و جسمیشون که شاید فرق کنه، وقتی توی بعد روح وارد میشی، همشون یک روح واحد الهی دارن. چه فرقی می کنه؟ شما از طریق همسر خودت می تونی به اون روح ابدیت الهی دست پیدا کنی و با همسرت ابدیت رو تجربه کنی.

دلیل دومش که الان بحث ابدیت شد دقیقاً همینه که انسان تکلیفش با ابدیتش مشخص نشده باشه. اگر فردی زنگی رو در چهارچوب همین دنیای مادی که هستیم تا پایان عمر فیزیکی بدن حس کنه، خوب خیلی احتمالش هست که بیاد بگه: عمر من داره تموم میشه و بدن من داره پیر میشه و من هیچ لذت کافی از دخترها و زن های مختلف نبردم! خوب این برای کسی اتفاق می افته که به ابدیت ایمان نداشته باشه و متوجه نباشه که روح انسان یک روح ابدی هست و هیچوقت نمی میره! جسم می خواد بمیره خوب بمیره، روح همیشه زنده هست. و ما زندگی ابدی رو در پیش داریم و خیلی چیزهای بهتری رو به ما خواهند داد. هر چیزی، هر گونه لذتی که فکرش رو بکنید، در دنیای بعد از مرگ خیلی بعدش بیشتر هست.

حالا این موضوع وارد بحث معاد میشه که یک بحث خیلی ریشه ای هست و فرد باید بره روی اینها کار کنه و تکلیفش رو با ابدیت خودش مشخص کنه. دلیل سومش چی می تونه باشه؟ خیلی راحته. شهوت نفس همیشه در گوش انسان می خونه و به انسان وعده خوش های بیشتری رو میده و میگه: تو اگر یه زن دیگه رو پیدا کردی و باهاش وارد رابطه شدی، مطممئن باش خیلی لذت می بری و هی وعده و وعید میده. اکثر این وعده ها هم پوشالی و تو خلی هست و فکر نکنید راسته! اصلاً شیطان کارش اینه. همیشه وقتی می خواد انسان رو به یه گناه و انحرافی تعقیب کنه، وعده میده و میگه: مطمئن باش که بهت خوش می گذره اگه این کارو بکنی!

این مطلب هم عالی و مفیده:  عید قربان

اون فردی که به یک دختربچه کوچیک تجاوز می کنه و می کشه مثل اون اتفاقی که افتاد، انقدر شیطان توی گوشش وعده داده که گفته: تو لذت می بری! مطمئن باش که لذت می بری! و انواع و اقسام حملاتی که شیطان داشته روی اون فرد اجرا کرده که وسوسه وقتی زیاد باشه و شیطان روی وسوسه کار کنه و خیلی خیلی قوی بشه، وسوسه تبدیل میشه به اجبار. یعنی طرف مجبور میشه که اون کارو بکنه. اینقدر طرف وسوسه توی ذهنش رشد کرده و به اندازه کافی اون وسوسه بزرگ شده که دیگه دست خودش نیست. اجباراً اون کارو انجام میده که تموم شه و از شرش راحت شه.

حتی شاید توی اعماق وجودش بدونه که کار اشتباهیه، ولی به وسوسه خیلی اجازه داده که بزرگ بشه، به اغواگری شیطان اجازه داده که رشد کنه توی ذهنش و وسوسه تبدیل میشه به اجبار. یک رفتار اجباری که دیگه دست خودش نیست. یک رباتیکه دیگه عقلش کار نمی کنه و کور میشه عقلش. و این فکرهایی که برای شما میاد و فکر می کنید که اگر با زن های مختلفی دوست بشید، اگه دوست دختر بگیرید، لذت بیشتری می برید، این همون وسوسه هایی هستش که شروع شده. اگه در نطفه خفه اش نکنید، همینطور ادامه پیدا می کنه و هی دلیل و توجیه میاره، هی مدرک و سند برات میاره که فلانی این کارو کرد، جامعه چه جوریه، برو تو ماهواره ببین کشورهای خارجی چطوری هستن… اینقدر شیطان برات دلیل و مدرک میاره که یه وقت دیدی این کارو کردی!

بعدش که این کارو کردی و پشیشون شدی و مشکلاتی بین خودت و همسرت پیش اومد، دوباره احتمالش هستش که انسان با همون درد ناشی از این که به وجود اومده دوباره پناه ببره به همون رابطه مخرب. که اون رابطه مخرب دوباره میشه دلیلی برای اینکه فرد این کارو انجام بده و حالت مسکنی میشه برای درد و مشکلاتی که براش پیش اومده. و دوباره پناه می بره به همون مشکل. و خیلی جالبه. این چرخه ای هستش که قبلاً گفتیم: چرخه اعتیاد زا. برای همینه که ما گفتیم توی آموزش هامون و تأکید کردیم اگر کسانی که به شهوترانی و خودارضایی دچار هستن، باید و باید اینو از وجودشون کلاً پاک کنن و تکلیف خودشون رو با خودشون و خدای خودشون و رابطه و درک صحیحی از رابطه پیدا کنن و اگر مرد هستید، درک صحیحی از یک زن و همسر داشته باشید، که الان برای چی من می خوام ازدواج کنم؟ می خوام به کجا برسم؟ هدف فقط میل جنسیه؟ یا نه! فراتر از میل جنسی ما می خوایم با همسرمون با همدیگهروحون تا ابدیت ادامه پیدا کنه و حالا حالاها کار داریم ما با هم. اگه اینجوری فکر کنیم، خیلی کمتر این افکار و وسوه ها می تونه روی شما اثر بگذاره.

 

فایل صوتی وسوسه دوست دختر را دانلود کنید.

[تعداد: 5    میانگین: 4/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن