روابط عاشقانهمقالات

تاثیرات بی محلی به دختر یا پسر در یک رابطه چیست؟

در این مقاله در رابطه با این موضوع صحبت می کنیم که آیا کم محلی کردن در یک رابطه عاشقانه باعث میشه که طرف مقابل بیشتر به ما جذب بشه و ما محبوب تر بشیم یا خیر؟ این دیدگاه یا نظریه دیدگاه اشتباهی هست که توضیح میدم این دیدگاه از کجا میاد. حالا چرا اشتباه هست؟ اگر در رابطه ای کلاً روشی که انسان بخواد به کار ببره برای محبوب تر شدن و مورد خواست واقع بشه، اگر از طریق سیاست ریختن و پالتیک زدن و اینجور چیزها باشه، این نشون میده که اصلاً صداقتی در کار نیست.

مثلاً اگر من با یک خانمی در یک ارتباط هستم، اگر قرار باشه نقشه بریزم و بگم: من امروز کم محلی می کنم و فردا پر محلی می کنم و هی پلن می ریزم و هی سیاست بریزم و پالتیک بزنم که اون خانم جذب من بشه یا بر عکس اون خانم بخواد با پالتیک زدن و نقشه کشی کاری کنه که اون آقا جذبش بشه این اصلاً صداقتی درش نیست! ببینید سیاست در رابطه با اصل خود رابطه که دوست داشتن دو نفر هست، اونجا نمیشه سیاست به کار برد. چونکه اصل رابطه بر اساس عشق علاقه هست و اینکه دو نفر واقعاً همدیگه رو بخوان، همینجوری بدون اینکه هیچ کاری بخوان انجام بدن باید همدیگه رو بخوان و دوست داشته باشن و بدون هیچ شیله پیله ای دوست داشته باشن در کنار هم باشن و همدیگه رو خوشحال کنن. شاید در این مثال من متوجه نباشم که تاثیرات بی محلی به دختر در یک رابطه، باعث بدتر شدن رابطه میشه نه بهتر شدنش. باعث میشه اون خانم هم سعی کنه مقابله به مثل کنه نه اینکه بیشتر عاشق من بشه.

 

حالا یه سری سیاست های دیگه ای رو داریم که نمیشه به اونها سیاست گفت، یه سری تکنیکه، یه سری کارهاییه که برای اینه که ما چیکار کنیم که بانک عشقیمون رو افزایش بدیم. راه های مختلفی هست برای سورپرایز کردن، هدیه دادن و خوشحال کردن و غافلگیر کردن های عاشقانه. اینها دیگه سیاست هایی نیست که مربوط به هسته خود رابطه باشه. و اینطور نیست که من یه سیاست و نقشه ای بریزم که اون طرف به من جذب بشه. این جذب شدن دو طرف به همدیگه باید به طور پیش فرض اتفاق بیفته و بعد برای بهبود رابطه تکنیک هایی هستش که انسان به کار می بره. مثلاً هدیه خریدن و… یا روش های مدیریت خانواده ها. ارتباط با پدر و مادرها و فایمل ها و مهمون ها…

و مدیریت کردن اینها دیگه سیاست هایی نیست که مربوط به فنداسیون خود رابطه باشه. اینها تکنیک ها و مهارت هایی هستش که باید طرفین کسب کنن تا رابطشون رو درست هدایت کنن. حالا این داستانی که میگن: شما اگر کم محلی کنی، طرفت بیشتر جذبت میشه، زیاد خودتو مشتاق نشون نده! اینها می دونید از کجا میاد؟ یه اصل کلی داریم که صحیحش اینه: اگر فردی دارای اعتماد به نفس بسیار خوبی باشه، خودش رو هر جوری که هست، همونجوری قبول داشته باشه و خودشو دوست داشته باشه.

این خصوصیات در وجود هر کسی باشه، باعث میشه که اون فرد جذاب باشه برای جنس مخالفش. یعنی طرفین همیشه کسی رو دوست دارن که خودشو دوست داره. فرض کنید یک خانمی می خواد با یک آقایی وارد رابطه بشه، می بینه که این آقا اونقدر برای تغذیه خودش ارزش قائله، اونقدر برای نظم، ورزش و ساعت های کاری خودش ارزش قائله و همه چیز خودشو درست تنظیم کرده که این نشون میده ایشون خیلی خودشو دوست داره. و یه جاهایی اعتماد به نفس در رفتار اون مرد نمایانه. مثلاً اگر اعتماد به نفس نباشه، اینجور میشه که اون فرد حالت مستأصل رو داره. حالت این رو داره که اون خانم هر چی میگه، ایشون باید گوش کنه. یا هر جوری که باشه، خانم ها سریعاً احساس می کنن که اعتماد به نفسی وجود نداره.

بر عکسش هم همینه اگر مردی ببینه که یک خانمی خیلی خودش رو دوست داره و برای ارزش ها و تفکر خودش، برای تغذیه و همه چیز خودش ارزش قائله و خیلی محکم رو پلنی که برای زندگی خودش داره، هست؛ این جذابیت داره! کلاً اعتماد به نفس  و دوست داشتن خود که ما توی بحث سالیتیود در رابطه با اون صحبت می کنیم جذابیت ایجاد می کنه.

خانمی در اروپا تعریف می کرد که با یک آقای اروپایی رفته بودن مدرسه و یه چایی بخورن، اون آقا اول حساب کرده بود برای خودش و اولین بار بود که اینها توی زنگ تفریح همدیگه رو می دیدن و هیچ حساب و رابطه ای بینشون نبوده. و می گفت: وقتی تموم شد و به قول معروف زنگ خورد که برن سر کلاس، اون آقا گفت: شما به من این مقدار یورو بدهکاری! اون آقا به اون خانم گفته بود که براش یه نوشیدنی خریده بود. حالا این توی فرهنگ ما این وجود نداره، ولی خوب اون آقا خیلی راحت اینو گفته بود و اون خانم می گفت: اینقدر این کار برای من جذابیت داشت که اون آقا نشون می داد روی اصولی که برای خودش داشت پایبند بود طبق فرهنگ خودشون.

چون خانم ایرانی بود و اون آقا اروپایی بود. می گفت: اون طبق فرهنگ خودش اصلاً به این فکر نبود که من چه فکری می کنم و بهم بر می خوره یا قهر می کنم؟ نه ایشون طبق سیستم فکری خودش بعد از اینکه چایی یا قهوه یا هر چیزی که بود، خوردن؛ گفت: دقیقاً سهم شما اینقدر میشه و پول منو بده!!! درسته این توی فرهنگ ما ایرانی ها نیست، اصلاً مرام ایرانی فرق می کنه. منظور این نیست که من بخوام این کار رو تأیید یا ردش کنم، فقط می خوام بگم: وقتی فردی یک عقیده ای داره و بدون ترس از قضاوت روی عقیده خودش هست، و رفتاری که از نظر خودش درسته رو داره انجام میده، این از اعتماد به نفس و دوست داشتن خود میاد. و این دو خصلت باعث جذب میشه که طرف مقابل جذب انسان میشه.

اصل داستان این بوده که گاهاً داشتن اعتماد به نفس و رفتار کردن بر اساس میل خود انسان اینجور برداشت میشه که طرف فکر می کنه که ایشون داره کم محلی می کنه. در صورتی که اینطوری نت. مثلاً فض کنید در یک رابطه ای یک فردی خسته است و می خواد بخوابه. حالا اگه اون فرد در بحث اعتماد به نفس و دوست داشتن خود مشکل داشته باشه و با فردی که باهاش در رابطه هست، بگه: میای امشب بیای بریم بیرون؟ و اون فرد هم توی رودرواسی بمونه و بگه: باشه میام، بله! و در اوج خستگی روش نشه بگه: بابا من امشب خستم، می خوام بخوابم، ولی اگر اعتماد به نفس داشته باشه میگه: من امشب خسته ام، نمی تونم بیام، می خوام بخوام.

ولی اون فرد مقایل اینطور برداشت می کنه: ببین امشب کم محلی کرد! در صورتی که اعتماد به نفس اون فرد باعث ایجاد جاذبه شده. ولی برداشتی که ازش میشه اینه که داره کم محلی می کنه! اصلاً اینطور نیست. چون اگر فردی بخواد واقعاً کم محلی کنه و نقشه بریزه و پالتیک بزنه، کاملاً مشخصه. اصلاً تشعشع و رفتاری که از ملام فرد ساطع میشه، کاملاً مشخصه که از روی نقشه هست و اصلاً کار درستی نیست.

بنابراین اصلاً اینطور نیست که اگر ما کم محلی کنیم، بیشتر محبوب میشیم! و طرف مقابل رو به خودمون بیشتر جذب می کنیم. جذب کردن طرف مقابل اینه که ما خودمون باشم. صداقت محض! صداقت مطلق داشته باشیم. اگر اون فرد یک کاری از ما می خواد، بدون اینکه اینو در نظر بگیریم و بگیم: وای اگر من مخالفت کنم، اون فرد از من فرار می کنه و از من دور میشه، واقعاً خودمون باشیم. اگه نمی تونی بری، بگی: من نمی تونم بیام. این واقعی بودن و اینکه انسان خودش باشه، خیلی بیشتر جذابیت ایجاد می کنه. و اینه که گاهاً اینجور رفتار اینطور تعبیر میشه که طرف داره کم محلی می کنه. در صورتی که این کم محلی کردن نیست.

در این مقاله تاثیرات بی محلی به دختر یا پسر در یک رابطه رو بررسی کردیم و اگر بخواهیم کل این مقاله رو در یک کلمه خلاصه کنیم، اون کلمه داشتن “صداقت” در رابطه هست.

[تعداد: 11    میانگین: 4/5]

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن