آیا واقعا میشود میل جنسی را استحاله کرد؟

آیا واقعا میشود میل جنسی را استحاله کرد
0
(0)

سلام به کاربران عزیز مس به طلا از کنار زاینده رود و این ساعت اول صبح بسیار زیبا و با طراوت. کاربری یک موضوع بسیار جالبی رو با ما مطرح کردن. هم حالت سؤال بود و هم مکالمه ای که ما با ایشون داشتیم، گفتم که توی این ویدیو جواب بدم. گفتن: این غریزه جنسی آیا غریزه ای نیستش که ما نمی تونیم هیچکاری باهاش بکنیم و اصلاً اینهمه پرهیز و استحاله ای که ما میگیم آیا اصلاً عملیه؟ یا اصلاً یک غریزه ای هستش که اگه نیاز پیدا کرد و عود کرد، دیگه هیچ راهی نیست که با اون کاری انجام داد؟ و اینکه آیا این آموزش های استحاله که ما میدیم برای همه افراد قابل استفاده هست یا فقط افراد خاصی می تونن استفاده کنن؟

سؤال خیلی جالبیه. ببینید دوستان اولین مطلبی که هست، درسته. میل جنسی یک غریزه ای هستش که خداوند در وجود ما قرار داده و یک نیاز هست. ولی خداوند نیازهای دیگری هم در وجود ما قرار داده مثل غذا خوردن و گرسنگی. ولی خدا میاد مثلاً توی دوازده ماه میگه یک ماه رو روزه بگیرید. یعنی شما علاوه بر اینکه نیاز دارید و غریزه گرسنگی شما با تموم وجود به غذا نیاز داره، میگه که یک ماه غذا نخورید. اصلاً خدا به ما یاد میده روی غریزه هامون که اینقدر هم بهشون نیاز داریم و اینقدر هم به اونها عادت کردیم، یک پرهیزی روی اونها بگذاریم و این باعث بشه که ما روحمون رشد کنه و ارتقای روحی پیدا کنیم و اراده مون قوی بشه و به خدا نزدیک بشیم و خیلی مزایای دیگه داشته باشه.

حالا اینقدر در دوران امروز جوری شده که استفاده از غریزه رو آزاد گذاشتن که اینقدر عادی شده، مخصوصاً غریزه جنسی که وقتی ما میگیم پرهیز بگذاریم یک ذره میل جنسیمون رو استحاله کنیم و به سمت درست هدایت کنیم، عجیب به نظر می رسه. در صورتی که اصلاً تفاوت انسان با بقیه جانداران در این هستش که غرایزی که خداوند بهش داده و می تونه استفاده کنه و اوج لذت رو از اونها ببره، یه جاهایی یه ذره اونها رو متعادل کنه و روحش رشد کنه و لذت دو چندان رو اونجا ببره.

و حالا این موضوعی هم که میگیم اصلاً منظور ما از استحاله این نیستش که ما تا آخر عمر توی پرهیز بمونیم. کلمه پرهیز رو با کلمه استحاله اشتباه نگیریم. این خیلی مهمه. بعضی دوستان میگن: خوب من استحالم رو تا کی نگهدارم؟ اون که میگه تا کی نگهدارم، اون پرهیزه. فرق داره با استحاله.

استحاله یعنی تعالی میل جنسی. استفاده میل جنسی در راه درست. حتی برای متأهل ها.

چونکه ما در دوره استحاله میل جنسی جلسات متعددی رو در رابطه با استحاله متأهلین صحبت کردیم. اینکه چیکار کنیم از رابطه نهایت لذت رو ببریم و چیکار کنیم که انرژی زن و مرد رو به بهترین نحو ممکن تبادل کنیم و انرژی همسرمون رو دریافت کنیم. اصلاً در کل توی مس به طلا ما شعارمون ازدواج کردنه.

نمیایم بگیم تا آخر عمر مجرد بمونیم. پرهیز فرق می کنه با استحاله. پرهیز برای وقتیه که فردی میخواد خودارضایی و اعتیاد جنسی رو کنار بگذاره. یک مدت باید کلاً کات کنه و پرهیز کنه تا دوباره اون انرژی جنسیش از راه منحرف شده برگرده به مسیر درستش و بعد بره سریعاً ازدواج کنه. یک سال، ماکزیمم دیگه دو سال کافیه برای مجرد بودن. حالا بستگی به شرایط و شدت نوع اعتیاد داره. ولی خوب یک سال، دو سال یا نهایتاً سه سال.

بعد از سه سال هر نوع اعتیادی که توی وجود انسان باشه دیگه فروکش کرده و به مسیر درست هدایت شده. پس وقتی ما میگیم پرهیز کنیم و میل جنسی رو استحاله کنیم، این چیزی هستش که خدا از ما خواسته. خدا توی قرآن از ما خواسته که پرهیزکاری کنیم. توی هر دین و مکتبی هم که برید، میگن یه ذره روی نفستون پا بگذارید و برید توی تبت، توی شائولین. روی نفس کار می کنن، روی خوراک و همه چیز کار می کنن تا روحشون تقویت بشه. پس این موضوع رو با هم اشتباه نگیریم.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید