مقایسه باور ثروت و شهوت

مقایسه باور ثروت وشهوت
5
(1)

در این فایل صوتی به مقایسه باورهای ثروت ساز و باورهای ترک شهوترانی می پردازیم. چون که ما در دوره استحاله میل جنسی چندین جلسه در رابطه با تغییر باورها نسبت به ثروت صحبت کردیم. و گفتیم وقتی شما می خواید دنبال پول و ثروت برید، اولین کار اینه که باورهایی که نسبت به پول و ثروت داریم رو عوض کنیم. و بعضی باورها اونقدر در عمق وجودمون ریشه دوونده که واقعاً عوض کردنشون می تونه شوک انگیز باشه. آدم وقتی که بهش بگن: این باوری که تو داری کاملاً اشتباهه، شاید اونقدر مقاومت کنیم و شوکه بشیم که بگیم: نخیر! باور نکنیم، مقاومت کنیم، انکار کنیم… مثلاً باور اینکه پول درآوردن راحت ترین کار دنیاست. این باوری هست که اگر ما این رو در وجود خودمون بسازیم، کائنات هم وظیفه اش این هست که باورهای ما رو به خود ما اثبات کنه، جوری برای ما رقم خواهد زد که: پول در آوردن راحت ترین کار دنیا برای ما باشه.

ولی اینکه ما برای اینکه باورهای فردی که سالها فکر می کرده پول درآوردن سخت ترین کار دنیاست، پول سخته، پول گیر نمیاد، اوضاع خرابه، اگر بخوای این رو به همچین فردی بگی، خوب مطمئناً مقاومت می کنه، مطمئن باشید. حتی شاید عصبانی بشه بزنه تو گوشت! یعنی چی؟ این چه حرفیه که تو می زنی پول درآوردن راحت ترین کار دنیاست! مگه نمی بینی واقعیت جامعه ما رو؟ مگه نمی بینی اینطوریه؟ خوب این باور سال ها رخنه دوانده توی ذهن اون فرد و اون نورون های مغزی که باعث شده این تفکر بشینه توی وجود فرد، تشکیل شده و در واقعیت و دنیای بیرون هم اینو داره می بینه دیگه! داره می بینه که پول درآوردن سخت ترین کار دنیاست. ولی برای کسی که سال ها و ماه ها روی خودش کار کرده، اون نورون های مغزی این ارتباط رو توی مغزش تشکیل میدن که پول درآوردن راحت ترین کار دنیاست، برای اون فرد می بینی که پول درآوردن راحت ترین کار دنیاست. خوابیده پول درمیاره، مثلاً توی خواب داره فروش انجام میده.

و این حس رو در نظر بگیرید برای فردی که می خوای بهش بگی: آقا پول درآوردن راحت ترین کار دنیاست، چقدر مقاومت به خرج میده؟ چقدر براش عجیبه؟ چقدر شوکه میشه؟ و چقدر بدش میاد؟ و حالا بیاین همینو مقایسه کنیم در رابطه با مسائل جنسی و میل جنسی و میل شهوت. یک جمله ای من توی یک کتاب یا جزوه ای خوندم که مربوط به یکی از NGOها بود و خیلی عجیب بود. این جمله منو خیلی تکون داد و اولین باری که این جمله رو دیدم، منم مثل اون فردی که در مثال قبلی گفتم، شوکه شدم و مقاومت کردم و اصلاً حالم بد شد و بدم اومد و گفتم: عجب ابلهی اینو نوشته! مگه میشه هچین چیزی؟ و اون جمله این بود که: داشتن رابطه جنسی اختیاری است. یه کم روش فکر بکنید. داشتن رابطه جنسی اختیاری است. یعنی یک آپشن اختیاریه توی وجود انسان.

می دونید سریعاً همین الان که شما این جمله رو شنیدید، هزار و یک فکر مقابل این به ذهن شما هجوم آورد که مگه میشه؟ نیاز جنسی! بچه دار شدن! نسل بشر! نخیر! میل جنسی واجبه! اگه کسی میل جنسی رو استفاده ازش نکنه می میره! خاموش میشه! مردها اسپرمشون از بین میره و… همینجوری بمباران چیزهای مخالف میاد توی ذهن انسان. که حتماً باید انسان بشینه اینو باز کنه که یعنی چی جمله ای که ایشون گفته: رابطه جنسی داشتن اختیاری است، به چه معناست؟ و من این خیلی اولش برام تعجب انگیز بود. ولی بعد که پرهیز گذاشتم به منظور نزدیکی به خداوند، به منظور درست کردن و راست و ریست کردن تفکرات جنسی، تفکرات نسبت به جنس مخالف، تفکرات نسبت به خودم و جهان هستی، تفکرات نسبت به سکس، می خواستم اینها رو درست کنم و مدتی پرهیز گذاشتم که الان مجموعاً خدا رو شکر پرهیزم به بیشتر از سه سال رسیده، الان می فهمم که یعنی چه!

اینکه داشتن رابطه جنسی اختیاری است به این منظور نیست که شما تا آخر عمرتون رابطه جنسی نداشته باشید. منظور این نیست که شما ازدواج نکنید. منظور این نیستش که ما مخالف میل جنسی هستیم و تجرد و سلیبسی رو می خوایم ترویج بدیم. اصلاً منظور این نیست! منظور اینه که شما اگر می خوای برای مدتی که می خوای پرهیز بگذارید و روح خودتون رو پالایش کنید، اگر رابطه جنسی نداشته باشید، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. شما نمی میرید! من انسان نمی میرم از نداشتن رابطه جنسی. داشتن رابطه جنسی یک آپشن اختیاری هست. شاید به هر دلیلی فرد در طول زندگیش نمی تونه ازدواج کنه، نمی تونه شریک جنسی داشته باشه، نمی تونه صیغه کنه و هیچ شرایطی نداره که بتونه از میل جنسیش استفاده کنه. توی اون شرایط موقت که هر مدت می تونه باشه، اگر رابطه جنسی نداشته باشه و کلاً پاک باشه و پرهیزکاری رو پیشه کنه، هیچ اتفاقی نمی افته. یک آپشن اختیاری هست. برای اون موقع ما داریم میگم. که داشتن رابطه جنسی یک آپشنه، اختیاریه.

مثلاً وقتی که شما می خواید برید یک ماشین بخرید که میگه: آقا شیشه برقی یک آپشنه. یک آپشن اختیاریه. اگر داشته باشه که خوبه و اگر نداشته باشه، اون ماشین به کار خودش ادامه میده. هیچ فرقی نمی کنه و با دست پایین و بالا می کنه. و هیچ فرقی توی سرعت و راحتی و کیفیت ماشین نداره. حالا یه آپشن راحت تره. می دونید چی میگم؟ حالا داشتن رابطه جنسی یک آپشن اختیاری در وجود ما هست که اگه ما از اون در راه درست و ازدواج استفاده کنیم، بسیار عالی هست. در راه اینکه بتونیم با همسرمون رابطه خوبی داشته باشیم. و رابطه جنسی رو همونطوری که در دوره استحاله میل جنسی آموزش دادیم به عنوان یک ابزاری برای ملاقات با روح همسرمون ازش استفاده کنیم. ابزاری برای کسب معنویت بیشتر ازش استفاده کنیم، برای نزدیکی به خدا استفاده کنیم و برای ایجاد نسلی پاک بعد از خودمون. اینجوری خیلی عالیه.

اگر شرایطشو به هر دلیلی نداریم، باز هم چیزی رو از دست ندادیم. یعنی نداشتن رابطه جنسی به هیچ عنوان نباید در میزان نشاط درونی یک فرد تأثیر بذاره. چه رابطه جنسی، چه رابطه عاطفی. هیچ کدومش. من بارها و بارها گفتم: اگر انسان هیچگونه هیچ رابطه ای با هیچکس نداشته باشه، نه رابطه عاطفی، نه رابطه جنسی، باز هم می تونه در نهایت نشاط درونی و کودک روان درون انسان می تونه در نهایت شادی و سلامتی زندگیشو ادامه بده. نمونه اش هم خود من و تمام کسانی که پرهیز رو تجربه کردن، از کاربرهای ما، از کسانی که من می شناسم. کسانی که پرهیز جنسی رو تجربه کردن می دونن که نه تنها در کیفیت شادی درونی انسان تأثیری نداره که بخواد کمش کنه، بلکه بیشترش هم می کنه. چرا؟ چون رابطه مستقیم با معنویت و رابطه با خداوند داره. چون دقیقاً مثل یک الاکلنگ می مونه. وقتی که میل جنسی و شهوت بره بالا، اون ور معنویت میاد پایین، اگر میل جنسی و شهوت بیاد پایین، معنویت میره بالا. شک نکنید. این اصلاً چیزیه که کسی تجربه کنه، می تونه متوجه بشه که پرهیز جنسی همون پرهیزکاری که خداوند توی قرآن گفته.

اگر کسی پرهیز جنسی و عاطفی بگذاره به منظور و نیت ارتباط با خدا این کارو بکنه، فوق العاده لذت بسیار بزرگی رو در رابطه با معنویت و در رابطه با ارتباط با خداوند تجبه خواهد کرد. و این رو واقاض توصیه می کنم به مخصوصاً عزیزانی که میل جنسیشون از راه درست و اصلی خودش منحرف شده، مثل کسانی که خودارضایی می کنن یا رابطه جنسی متعدد دارن، دوست دختر دوست پسر، رابطه های بی سرانجام دارن، اگر بیان پرهیز جنسی بگذارن می بینن که چقدر انرژی به وجودشون برگشت و چقدر می تونن راحت تر به سمت موفقیت و ثروت خیلی بیشتر حرکت کنند.

دقیقاً مثل یک اهرمی می مونه که شما می خوای یه سنگ بزرگی رو جابجا کنی، مثلاً سنگی که هم قدر یک فردی هست، خیلی سنگین و بزرگه، هر چقدر زور می زنی، تکون نمی خوره. ولی اگه یه مکانیسمی ایجاد بشه یک سنگی بذارن کنارش و یک چوب بزرگ مثل یک اهرم بیارن و بذارن زیرش و تکونش بدی، می بینی که تکون خورد! دیدیم که اهرم خیلی قویه. یکی از اهرم های قوی که می تونه مارو به سمت ثروت و موفقیت بکشونه، مثل اون اهرمی که میذاریم زیر اون سنگه و فشار میدیم و این سنگ بلند میشه و میغلطه و می افته جلو، و اون سنگ رو به عنوان موفقیت و کسب ثروت در نظر بگیریم، اهرمش میشه میل جنسی و پرهیز جنسی. پیام دوره استحاله میل جنسی همینه. واقعاً مهمه که ما میل جنسیمونو در راه درست استفاده کنیم. چون مثل یک اهرم می مونه. مثل یک اهرم بسیار قدرتمند.

پس باورهای ما نسبت به میل و رابطه جنسی خیلی مهمه که چه باوری داریم؟ آیا من باور دارم که اگر سکس نداشته باشم، می میرم؟ آیا من باور دارم اگر یار یا شریک عاطفی نداشته باشم، می میرم؟ اگر این باور رو داشته باشم، جهان هستی هم همینو به من ثابت می کنه. میگه: حالا که تو داری اینجوری فکر می کنی، باشه پس بمیر دیگه! زندگی سختی داشته باش! حالا منظور از مردن حالت افسرده بودن و داغون بودنه. نه حالت واقعیش. پس اینجوریه. اگه من باور داشته باشم که داشتن رابطه جنسی اختیاریه. من برای مدت یکسال دوسال هر مدتی که دارم آماده میشم شرایط ازدواجم جور بشه، هیچگونه رابطه ای با هیچکس نداشته باشم و در سالیتیود و خلوت دورن خودم باشم، اگر باورم بر این باشه که این دوران بهترین دوران زندگی من هست و می تونم خیلی به خدای خودم نزدیک بشم، جهان هستی هم میگه: بله قربان. همین که شما خواستید رو ما برای شما اثبات می کنیم.

به قول آنتونی رابینز انسان ماشین اثبات باورهاشه. هر باوری که ما داشته باشیم، جهان هستی اون رو به ما ثابت می کنه و همونو به ما نشون میده. اگر من باور داشته باشم که با پرهیز جنسی و عاطفی و پاک بودن و پرهیزکاری خیلی نعمات بسیار زیادی دریافت می کنم، جهان هستی هم همونو به من خواهد داد. ححالا برای اینکه راهکارهایی که چطور ما میل جنسی خودمون استفاده کنیم، میل جنسی به این قدرتمندی و انرژی بسیار عظیمی که در میل جنسی نهفته هست رو بخوایم استفاده کنیم؟ چطور استفاده کنیم؟ چطور متعالی کنیم؟ چطور حتی خود اون انرژی رو که به شکل انرژی واقعی که در چاکراه های انرژی وجود داره، بکشونیم بالا و ازش استفاده کنیم، می تونید به دوره استحاله میل جنسی و تبدیل میل جنسی به ثروت رجوع کنید و آموزش های کامل رو دریافت کنید.

فایل صوتی مقایسه باور ثروت و شهوت را دانلود کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید