تفاوت استحاله و پرهیز، سالیتود و تجرد

تفاوت استحاله و پرهیز، سالیتود و تجرد
0
(0)

توی این ویدیو یک سری از واژه هایی که توی مس به طلا زیاد استفاده می کنیم رو توضیح میدیم که کاربرها بین اینها تفاوت قائل بشن و اینها رو با هم اشتباه نگیرن.

ببینید استحاله میل جنسی یعنی میل جنسی تعالی پیدا کنه و اون رو  در راه درست استفاده کینم. پرهیز کردن یعنی اینکه ما بیایم و اصلاً میل جنسی رو استفاده نکنیم و یک مدتی در پرهیز قرار داشته باشیم. مخصوصاً برای کسانی که می خوان خودارضایی و انحرافات جنسی رو کنار بگذارن، پرهیز نیاز داره. پس پرهیز و استحاله با هم فرق می کنه.

نکته دیگه اینکه توی بحث سالیتیود، سالیتیود به معنای خلوت درون و آمادگی و خودساختگی قبل از ازدواج هست و تفاوت داره با تجرد یا سلیبسی (Celibacy). تجرد یک سبکی از زندگی هستش که مخصوصاً توی کاتولیک ها فکر می کنم که یک فرقه هایی از مسیحیت توصیه می کنن که تا آخر عمر مجرد می مونن. پس تجرد خیلی فرق می کنه با سالیتیود.

ما اصلاً نمی خوایم اینجا  تجرد رو آموزش بدیم. ما میگیم: قبل از ازدواج یک زمانی رو حدود یک سال یا ماکزیمم دو سال در حالت سالیتیود قرار داشته باشیم، بخاطر اینکه  خودمون رو بشناسیم و وقتی که وارد ازدواج شدیم، ازدواجمون شکست نخوره. بدون آگاهی و بدون دانش وارد ازدواج نشده باشیم. این میشه سالیتیود.

چونکه خیلی ها از ما می پرسن و میگن: شما که میگین سالیتیود، پس توی اسلام گفته ازدواج کنید؟ ما نگفتیم که ازدواج نکنید. ما گفتیم که  اتفاقاً ازدواج بکنید؛ ولی با خودشناسی و خداشناسی، کار کردن روی خودتون و یک انتخاب صحیح. و یک ازدواجی که واقعاً همون سنت پیامبر رو به شکل درست اجرا کنیم. ازدواجی نباشه که منجر به شکست و طلاق بشه. این میشه دوران سالیتیود.

و مخصوصاً برای کسانی که حالا شرایط ازدواج رو ندارن و حالشون بده، چیکار کنن که حالشون خوب باشه؟ حال بدی نکشن از این مجرد بودنشون. این آموزش رو ما توی سالیتیود آموزش میدیم. پس تفاوت این واژه هایی که ما استفاده می کنیم و آموزش ها رو دقت کنید که شبهات و سؤالات اینجوری پیش نیاد.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید