تبدیل میل جنسی به ثروتمقالات

استحاله عاطفی

در این فایل صوتی در رابطه با استحاله عاطفی صحبت می کنیم.

ما در آموزش های کانال خیلی در رابطه با استحاله میل جنسی صحبت کردیم، ولی نکته بسیار مهمی که وجود داره اینه که استحاله میل جنسی فقط به قسمت فیزیکی میل جنسی نیست، بلکه احساسات و عواطف عاشقانه یا شهوانی که در وجود انسان هست، اونها هم باید استحاله بشه و به شکل درست و صحیح از اونها استفاده بشه. برای اینکه موضوع رو متوجه بشید، بر عکسش رو توضیح میدم. اگر اتلاف بشه و انرژی عاطفی انسان تخلیه بشه چه اتفاقی می افته؟ و چه ضررها و چه عواقبی داره؟ و به چه شکل هست؟ بعد خودبخود مشخص میشه که ما وقتی جلوشو بگیریم و نذاریم این انرژی ها تخلیه بشه و تلف بشه، چقدر این مضراتی که گفتیم، نه تنها اون ضررها رو نداره، بلکه منافع بسیار زیادی رو داره. ببینید وقتی که انسان میاد خودش و ذهنش رو درگیر یه سری روابط عاطفی می کنه که این روابط درست و سازنده نیستند، انرژی بسیار زیادی از وجودش تخلیه میشه. دقیقاً مثل اون افرادی که گفتیم میان روابط جنسی بیش از حد انجام میدن، هر روز، هر روز به تعداد زیاد رابطه جنسی انجام میدن یا خودارضایی انجام میدن، همه انرژیشون تخلیه میشه و در بعد فیزیکی خیلی انرژیشون تخلیه میشه.

در بعد عاطفی هم همینه. کسانی که وارد رابطه هایی میشن که هر روز چت می کنن، مثلاً یه آقایی با یه خانم که ربطی به اون نداره، هر روز چت می کنه و یا اینکه هر روز داره میره اینستاگرام، فیسبوک، اینور، اون ور، فایل های مردم رو چک می کنه، پروفایل های مردمو چک می کنه ببینه این چکار کرد؟ اون چکار کرد؟ کی چه جوریه؟ آیا چطور می تونم یکی رو قلاب کنم؟ چطور می تونم با یکی دوست بشم؟ اینها همش به شکل بسیار بزرگی انرژی عاطفی از انسان تخلیه می کنه. که حتی دردش شاید خیلی بیشتره نسبت به انرژی جنسی که در بعد فیزیکی تخلیه میشه. البته هیچ چیزی بدتر از خودارضایی نیست، ولی حالا فرض کنیم کسی که شریک جنسی و همسرش هست و حتی توی اون خیلی بیش از حد زیاده روی می کنه، ولی خوب اون هم انرژیشو تخلیه می کنه، ولی حداقلش اینه که در چهارچوب ازدواجه و از نظر شرعی مشکلی نداره. و انرژی یه جورایی بین خودش و مرد تبادل شده و خودش اینجا انرژی از دست میده توی بعد فیزیکی. ولی زن اونقدرها انرژی از دست نمیده.

ولی اگر همون زن بیاد و با همکارش شروع کنه به چت کردن خارج از چهارچوب زناشویی خودش شروع کنه به چت کردن، به شدت انرژی معنوی و عاطفیش تخلیه میشه. و دیگه از زندگی نا امید میشه، افسرده میشه و همیشه پریشون و پکر و حالش بده. واقعاً اینها رو چون کاربرهایی بودن که از من سؤال پرسیدن، دارم میگم. خانمی که متأسفانه یه جورایی با یک نفر رابطه چتی پیدا کرده بود. و حتی به رابطه فیزیکی هم نکشیده بود. ولی می گفت: دارم دیوانه میشم و از ندگی نا امید شدم. اگه بهش پیام بدم، یه جور حالم بده! اگه بهش پیام ندم، دیگه بدتر حالم بده! و می دونید مثل اینه که توی یه جایی گیر افتاده باشید، اتاقی که هر چهارطرفش آتیشه و هر طرف که بخوری، می سوزی! وارد همچین رابطه هایی شدن، انرژی عاطفی رو اینقدر تخلیه می کنه که انسان نمی دونه باید چیکار کنه؟ باهاش تماس بگیرم حالم بده! باهاش تماس نگرم حالم بدتره! مخصوصاً اینها چزهایی هستن که ما باید به اونها دقت کنیم.

و چرخه اعتیاد جنسی وجود داره و فرد به روابط جنسی معتاد میشه، به خودارضایی و برون ریزی های بیش از حد معتاد میشه، اون یه چیزه. اعتیاد عاطفی و همون اعتیاد عشقی هم که قبلاً گفتیم، اون هم خودش یه نوع اعتیاده. و شیوع این نوع اعتیاد خیلی بیشتره در جامعه ما! و خیلی ها به این دچار هستن و نمی دونن انرژیشون از کجا داره تخلیه میشه؟ میگم مثلاً افرادی که توی اینستاگرام میرن می گردن دنبال پروفایل افراد مختلف و پروفایل ها رو چک می کنن، عکس ها رو. هر عکسی رو، حتی عکس های معمولی افراد رو، مخصوصاً برای مردها یه حسرت ایجاد میشه، شروع کنه بره پروفایل دخترها رو نگاه کردن. این دختر، اون دختر، هیچکدوم رو هم که نداره! همش توی صفحه موبایله. توی فضای مجازیه و همینطور انرژی از او تخلیه میشه. و بعد از یک ساعت که این کارو کرد، انگار که کوه کنده طرف! بلافاصله انسان احساس افسردگی و تخلیه بودن، حتی درد بدن، احساس نا امیدی و تاریک بودن روح می کنه. ولی همون یکساعت رو انسان کافیه بره با خدای خودش راز و نیاز کنه، با خدای خودش رابطه برقرار کنه. یه کتابی بخونه و یه کار مفیدی انجام بده و این انرژی رو تخلیه نکنه، فوق العاده مؤثره.

حالا من تهران که بودم، یکی دو aب خونه یکی از دوستای عزیزم، وحید جان بودم. و یه شب دیدم رفت توی انبار خونه و یک مانیتور که خاکی شده بود، آورد بالا و داشت تمیزش می کرد. گفتم این مانیتور از کجا بوده؟ گفت: این مانیتور مال یکی از دوستای من بوده که قبلاً بیزینس و یک تجارت خوبی رو شروع کرده بود. یک تجارتی که حالت استارت آپ داشت و می خواست موفق بشه و خیلی هم خوب داشت پیش می رفت و گفتم: چی شد؟ گفت: بعد با یک دختری آشنا شد و از روزی که با این دختر آشنا شد، کسب وکاری که تازه راه انداخته بود، شروع کرد به افت کردن و افت کردن و افت کردن، تا جایی که شکست خورد و تعطیل شد و همه وسایلش موند و این مانتیتورش هم به من رسید و داد به من.

و می گفت: وقتی خودش هنوز وارد رابطه نشده بود، هر روز تا دیروقت می موند توی شرکت و کار می کرد و انگیزه داشت و… و بعد از اینکه وارد رابطه شد، که ظاهراً رابطه دوست دختر دوست پسری بوده دیگه؛ ازدواج که نبوده، چون می گفت: با یه دختر دوست شد، نگفت ازدواج کرد! می گفت: هر روز سر ساعت پنج خداحافظ من رفتم! نه تنها زود می رفت هر روز، حالا زود رفتن اشکالی نداره، ولی کیفیت کارش توی اون هشت ساعت روز خیلی پایین اومده بود. به نحوی که هر روز ساعت پنج رفتن و ول کردن و… باعث شد کیفیت کار افت کنه و اون بیزینسی که شروع شده بود، تموم بشه و خاموش بشه و مانیتوری هم که اونجا بود، بقایای اون شرکت و بیزینس بود و نشون میده که اون بیزینس شکست خورده که مانیتورش اینجا افتاده تو خونه دوست من. اینجوریه که انرژی از دست میده.

این مطلب هم عالی و مفیده:  جذب ثروت از طریق استحاله نیروی جنسی

یا یکی از دوستان من فردی بود که من می شناختم و با اینکه متأهل بود، یک رابطه ای داشت با یک خانمی خارج از ازدواج. و حتی صیغه هم کرده بود و از لحاظ شرعی هم مشکلی نداشت، ولی ایشون نمی تونست این قضیه رو هندل کنه و انرژی بسیار زیادی داشت از دست می داد. و من مدت ها بود به این فرد می گفتم: شما باید این کار رو کات کنی و کات کردن این قضیه باعث میشه که هم حس و حال روحانیت خوب بشه و هم توی کسب و کارت موفق بشی. چون توی کسب و کار هم هر چی می دوید به هیچ جایی نمی رسید! هر کار که می کرد، انگار یک ظرفی که تهش سوراخ باشه، به هیچ جا نمی رسید! و بهش گفتم: درسته این کار شرعیه و از لحاظ شرعی هیچ مشکلی نداره، ولی شرایط تو ایجاب می کنه که این کارو کنار بگذاری. شاید یک نفر دیگه بتونه این کارو بکنه، دستور خداونده. مشکلی نداره. صیغه حلاله. ولی برای تو که نمی تونی هندل کنی این قضیه رو، برای تو مخربه. می دونید چی میگم؟ و ایشون باور نمی کرد و من به مدت سه سال به ایشون گفتم.

توی این سه سال فقط دور خودش می چرخید و به هیچ جا نمی رسید و همینطوری با پول بخور و نمیر زندگی می کرد! و بعد از اینکه به این نتیجه رسید که به آخر خط رسیده و اون اتفاقی که باید براش بیفته، اون دردی که باید به وجودش رسیده شد. مثل اون میوه ای باید منتظر بشیم رسیده بشه تا بچینیم، اون درد و رنجی که توی این قضیه بود به جایی رسیده شد که دیگ نمی تونست اون درد رو تحمل کنه. و من بهش گفتم کات کن و… خدا رو شکر بعد از یک مدت شاید بگم ده روز بود که کات کرده بود و با قدرت که داشت روی خودش کار می کرد که دیگه برنگرده، به قول داستان اعتیاد اون خماری رو داشت پس می داد، می گفت: با اینکه خیلی درد دوری رو دارم می کشم، ولی چقدر من انرژی دارم و می تونم توی کسب و کارم موفق باشم! چقدر رابطه ام با خداوند خوب شده! ده روز بود که کنار گذاشته بود! گفتم: صبر کن دو سه ماه بگذره، شش ماه، یکسال بگذره، تو تازه می فهمی که سه سال گذشته چطور خودتو نابود کردی!

و واقعاً الان هر از گاهی که باهاش صحبت می کنم، میگه: واقعاً چقدر ترک کردن روابط عاطفی مخرب چقدر انرژی به وجود انسان بر می گردونه! و چقدر انسان رو جلو میندازه توی کسب و کار! توی فروشش تأثیر گذاشته و توی همه چیزش تأثیرگذاشته. اینه که میگیم استحاله فقط جنسی و فیزیکی نیست. استحاله عاطفی خیلی مهم تره. و وقتی که ما میگیم: پرهیز بگذارید و اگر هم می خواید وارد رابطه عاطفی بشید، حتماً درچهارچوب ازدواج باشه، حتماض پدر و مادرها در جریان باشن و یک اتفاق مقدس و خیلی روشن باشه. نه اینکه دوست دختر و دوست پسری خیلی انرژی از انسان می گیره. پس استحاله عاطفی رو روش فکر کنید و روش کار کنید که انرژی از دست ندید، توی گروه ها، چت ها، گروه هایی که چندین نفر هستن، پسر و دختر همینطور دارن شب و روز چت می کنن و همینطور باید جواب بدید.

من تنها گروهی که عضو بودم و گروه فامیلی بود و همه هم پسر بودیم، یک روز دیگه خارج شدم از اون گروه. دیگه هیچ گروهی عضو نیستم که چندین نفر هی پیام بدن و من برم بخونم و حالا بیام جواب بدم ببینم که جواب منو مردم می پسندن یا نه؟ کسی از حرف من خوشش اومد یا نیومد؟ یا فلان خانمی که قبلاً رفتم پروفایلشو چک کردم و از عکس هاش خوشم اومده، آیا اون نظرش چیه؟ اونو چطور می تونم توی قلاب بندازم؟ اینها همینجور درگیری های ذهنیه که یک ریال ارزش نداره و یک ریال به زندگی ما کمک نمی کنه واقعاً! هیچی هیچی! پوچه واقاً! می بینی طرف ساعت ها توی گروه ها و چت ها می گذرونه و هیچی به هیچی! آخرش نه یه ریال پول توشه نه آب توشه نه حال خوب معنوی توشه، نه علم توشه و نه رشد توشه! به هیچ دردی می خوره این گروه ها!

واقعاً سعی کنیم که اگر می خوایم پیشرفت کنیم، استحاله رو اینجوری بیایم توی زندگی پیاده کنیم. هم استحاله میل جنسی و کنترل میل جنسی و هدایتش به سمت درست و هم استحاله عاطفی که جامعه ما بهش دچاره! از نظر عاطفی و احساسی هم انرژیمونو برگردونیم به وجود خودمون که مثال هاشو براتون زدم. امیدوارم که همه مردم ایران به اون آگاهی بالای جنسی و سلامت عاطفی و سلامت جنسی برسن و روز به روز جامعه ما مردم سالم تری داشته باشه و مردم ما عاشق در کنار همسرهاشون زندگی زیبایی رو تجربه کنن.

فایل استحاله عاطفی را دانلود کنید.

[تعداد: 2    میانگین: 4/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن