آموزش دو برابر کردن پول

آموزش دو برابر کردن پول
4
(88)

شاید این سوال در ذهن شما هم پیش اومده که: «چطوری پولمو دو برابر کنم؟» اگر اینطور هست، لطفا تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

یک سوال مهم:چگونه پولمو دوبرابر کنم؟

همه ما دوست داریم پول داشته باشیم و با کمک پول کافی، به آرزوها و اهداف خود برسیم. پولدار شدن به ما کمک می کند تا تفریحات دلخواه خود را انجام دهیم، چیزهایی که دوست داریم را به راحتی و بدون ترس از بی پولی خریداری کنیم و درباره آینده زندگی و خرجهای زندگی نگران نباشیم. خیلی از ما عاشق پولدار شدن هستیم و مدام از خودمان می پرسیم که: چطوری پولمو دو برابر کنم ؟ چطوری سرمایه بیشتری داشته باشم؟ چطوری به سطح مالی دلخواهم برسم؟

همانطور که پول درآوردن مهم است، حفظ پول و افزایش آن نیز بسیار اهمیت دارد. متاسفانه بعضی از افراد هستند که ماهانه 20 میلیون درآمد دارند؛ اما پولشان را بدون فکر و برنامه ریزی خرج می کنند! در نتیجه، در آخر ماه، پول زیادی در حساب بانکی این افراد وجود ندارد و موجودی حسابشان به زیر 100 هزار تومان می رسد. حالا بعضی از افراد هم وجود دارند که بیشتر به فکر پس انداز کردن هستند و هر ماه، مبلغی از درآمدشان را پس انداز می کنند؛ اما نمی دانند با این پول چه کار کنند و مانند آب راکد به آن دست نمی زنند. مثلا شخصی که هر ماه می تواند 2 میلیون تومان پس انداز کند را در نظر بگیرید. این فرد در انتهای سال، 24 میلیون تومان در بانک کنار گذاشته است؛ اما اگر روشهای رشد پول و افزایش پول را بلد باشد، می تواند این 24 میلیون را به 50 یا 100 میلیون تومان تبدیل کند.

پس نکته مهم برای ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن این است که: ابتدا تلاش کنید تا پول کافی را به دست بیاورید، سپس پولتان را درست خرج کنید، هر ماه مبلغی از پولتان را برای پس انداز کنار بگذارید و بعد با روشهای رشد پول، پس انداز خود را چندین برابر کنید.

آیا شما روشهای رشد و افزایش پول را بلد هستید؟

خیلی از ما ایرانی ها، می دانیم که برای خوب زندگی کردن، باید خوب کار کنیم و پول زیادی به دست بیاوریم؛ اما هوش مالی خوبی نداریم و نمی دانیم چگونه پولمان را بیشتر و بیشتر کنیم؟ اگر شما به فکر وضعیت مالی خود هستید و می خواهید سرمایه بیشتری داشته باشید، بهتر است هوش مالی خود را تقویت کنید و روشهای چند برابر کردن پول را نیز یاد بگیرید. این نوشته جواب این سوال شماست: چطوری پولمو دو برابر کنم؟

در این مطلب، ما می خواهیم بهترین روشهای دو برابر کردن پول در ایران را به شما یاد بدهیم و از شما دعوت می کنیم که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

با چه روشهایی و چطوری پولمو دو برابر کنم؟

روشهای زیر، جزو مناسب ترین روشهای دو برابر کردن پول در ایران هستند. فرقی ندارند یک هزار تومانی در دست داشته باشید یا اینکه 10 میلیون تومان در حساب بانکی شما وجود داشته باشد. این روشها به شما کمک می کنند تا پول خود را دو برابر و حتی چند برابر کنید.

 1. آموزش دادن:

فرقی نمی کند دانشجو باشید یا اینکه درستان را تمام کرده باشید، شما می توانید با آموزش دادن، پول دربیاورید و پول خود را افزایش دهید. مثلا می توانید در سایتهایی مثل مکتب‌خونه، فرانش و… دوره های آموزشی تولید کنید و آنها را برای فروش در این سایتها بگذارید. اگر دقت کرده باشید، خارج از ایران هم از این روش برای کسب پول بیشتر استفاده می کنند. مثلا سایت یودمی (Udemy)، سایت بین المللی است که دوره های مختلف را به اشتراک می گذارد.

 1. کرایه دادن:

چطوری پولمو دو برابر کنم؟ خیلی راحت! وسایلی که استفاده نمی کنید را کرایه بدهید. یکی از روشهای دو برابر کردن پول و سرمایه اولیه این است که ماشین یا خانه خود را کرایه دهید و از دیگران پول بگیرید. مثلا اگر خانه شما دو طبقه هست و یکی از طبقه ها را خالی گذاشته اید، آن را اجاره دهید. یا اینکه چند روز در هفته ماشین خود را به فرد دیگری قرض بدهید تا با آن کار کند و در درآمد آن شریک شوید. البته به غیر از خانه و ماشین می توانید به کرایه دادن ابزارآلات، کامپیوتر، ساز موسیقی، اجاره پارکینگ، اجاره تجهیزات سفر و کوهنوردی و… نیز فکر کنید و از این روشها نیز پول دربیاورید.

 1. انجام کارهای دانشجویی و تحقیقاتی:

اگر به تازگی درس خود را تمام کرده اید، می توانید به دیگران خدمات دانشجویی بدهید و بابت این کار پول دریافت کنید. کارهایی مانند تایپ، ترجمه، برنامه نویسی، انجام پایان نامه و تحقیق، انجام پروژه های اتوکد، انجام ماکت و… از جمله خدماتی هستند که دانشجویان می توانند انجام دهند و پول دربیاورند.

 1. صرفه جویی در هزینه ها:

عادت ناپسندی که بسیاری از ما ایرانی ها و حتی مردم سایر کشورهای دنیا داریم، خرید کردن بیجا و مصرف گرایی است. یکی از ساده ترین روشها برای پس انداز کردن و رشد پول این است که کمتر خرید کنید. نیازی نیست هر روز غذای بیرون را بخورید، نیازی نیست هر ماه لباس بخرید و وسایل غیرضروری در اینترنت را خریداری کنید. مثلا خیلی از ما، عادت داریم به کافه برویم و خود را به صرف یک چای یا قهوه دعوت کنیم. شما می توانید به جای خرید قهوه از کافی شاپ، از پودر قهوه های آماده استفاده کنید و چند هزار تومان از پولتان را ذخیره کنید. مثلا می توانید به جای آژانس گرفتن، مسیرهای نزدیک را با وسایل حمل و نقل عمومی طی کنید. با همین راهکارهای ساده و کوچک، پول شما ذخیره می شود و می توانید بعد از چند ماه، پول خود را چندین برابر کنید. چطوری پولمو دو برابر کنم؟ با کمتر خرید کردن و صرفه جویی بیشتر، پول داخل حساب بانکی شما چند برابر می شود!

 1. اضافه کاری:

اگر در شغل شما، شرایط اضافه کاری وجود دارد، می توانید برای بیشتر کردن پولتان اضافه کاری کنید و با این کار، میزان پول خود را افزایش دهید. یادتان باشد که اضافه کاری به صرف وقت و انرژی بیشتر نیاز دارد و بهتر است برای سالم ماندن، بین کار و زندگی تعادل برقرار کنید.

 1. فروش کالاهای دست دوم:

یکی از کارهایی که باعث افزایش پول و سرمایه شما می شود، فروش کالاهای دست دوم است. اگر مقداری پول دارید و به دنبال روشی برای دو برابر کردن پول خود هستید، می توانید به این راهکار فکر کنید. بنشینید و فکر کنید که چه اجناسی را می توانید با قیمت کمتر بخرید و با کمی تعمیر و بازسازی، آن را به قیمت بالاتر بفروشید؟ مثلا یکی از دوستان من، متوجه شد که بسیاری از خانواده ها، هر چند سال یکبار مبلمان خانه خود را به صورت کامل تعویض می کنند. این دوست من، مبلهای تقریبا سالم را می خرید و روکش آنها را عوض می کرد و بعد از رفع ایرادات و نوسازی مبلها، آنها را به قیمت بیشتر می فروخت. مثلا بعضی استارت آپها هستند که لباس و جواهرات دست دوم را می خرند و سپس می فروشند. چطوری پولمو دو برابر کنم؟ به عنوان واسطه بین خریدار و فروشنده باشید و از طریق واسطه گری پول دربیاورید.

 

 1. سرمایه گذاری در بورس:

یکی دیگر از روشهای عالی برای دو برابر کردن پول در ایران، سرمایه گذاری در بازار بورس و سهام است. اگر مقداری پول دارید و می خواهید آن را بیشتر کنید، بهتر است اصول سرمایه گذاری در بازار بورس را یاد بگیرید و هرچه زودتر وارد این کار شوید. برای وارد شدن به بازار بورس، نیازی نیست میلیونها تومان پول داشته باشید، حتی می توانید با 100 هزار تومان نیز کارتان را در بورس شروع کنید. فقط نکته مهم این است که اصول کار در بورس را بلد باشید تا ضرر نکنید.

 1. فروش خوراکی ها و غذاهای فست فودی:

اگر آشپزی شما خوب و حرفه ای است و می توانید غذاهای خوشمزه ای درست کنید، سرمایه خود را می توانید به کار بیندازید و با فروش غذاهای فست فودی و سریع، پول خود را دو برابر کنید. اگر پولتان به اندازه کافی هست، به سراغ غذاهای فست فودی محبوب مثل ساندویچ و پیتزا بروید. در غیر این صورت، لازم نیست که حتما کارتان را با فروش پیتزا و هات داگ شروع کنید، می توانید تجهیزات ذرت مکزیکی را خریداری کنید و با فروش ذرت مکزیکی های داغ و خوشمزه، خیلی سریع پولتان را رشد دهید و سرمایه بیشتری داشته باشید.

 1. انجام کارهای مناسبتی:

یکی دیگر از روشهای دو برابر کردن پول در ایران، انجام کارهای مناسبتی است. مثلا شما می توانید در تابستان و بهار، باغچه افراد را تمیز کرده و علفهای هرز را بچینید، در پاییز، برگهای حیاط یا باغ مردم را جارو کنید، فصل زمستان، برف روی سقف خانه ها را با برف روب، جمع کنید، خانه های مردم را برای عید نقاشی کنید، لامپهای خانه دیگران را تعویض کنید و… . زمانی که این سوال در ذهن شما به وجود آمد که چطوری پولمو دو برابر کنم ؟ به این فکر کنید که چه کارهایی را می توانید برای دیگران به خوبی انجام دهید. اگر خوب فکر کنید، می بینید کارهای مناسبتی زیادی وجود دارند که می توانید آنها را انجام دهید و پول داخل جیبتان را دو برابر کنید. این روش، یک راهکار عالی برای درآمدزایی جوانان و دانشجویان است.

 1. نوشتن کتاب آشپزی محلی:

یکی دیگر از روشهای دو یا چند برابر پول، تهیه یک کتاب آشپزی محلی و فروش آن است. انجام این کار هم آسان است. فقط کافی است رسپی ها و دستور غذایی های یک شهر یا شهرستان را جمع آوری کنید و آنها را به صورت یک کتابچه آشپزی محلی دربیاورید. حتی می توانید این کتاب را به صورت آنلاین نیز بفروشید و با این کار، پول درآورید.

 1. عکاسی از مردم در مکانهای دیدنی:

اگر مقداری پول دارید و به حوزه عکاسی نیز علاقه مند هستید، می توانید یک دوربین عکاسی خریداری کنید و از طریق عکاسی پول دربیاورید. برای این کار، به مکانهای دیدنی شهر خود بروید و یک تابلو یا بنر نصب کنید. با این روش، مردم متوجه می شوند که شما می توانید از آنها عکس بگیرید. با همین کار، شما می توانید در تعطیلات و فصلهای شلوغ گردشگری، حسابی کار کنید و پول خود را چندین برابر کنید.

 1. همکاری در فروش:

خیلی از وب سایتها و فروشگاه های اینترنتی مثل دیجی کالا به افراد این امکان را می دهند که از طریق همکاری در فروش، برای خودشان درآمدزایی کنند. برای همکاری در فروش، کافی است پیج یا وب سایتی راه اندازی کنید و محصولات فروشگاه اصلی را در آن قرار دهید. حالا باید با جذب مخاطب و تبلیغات، کالاهای موجود در وب سایت یا پیج خود را بفروشید. با این کار، درصدی از فروش آن کالا به شما اختصاص پیدا می کند. هرچه بیشتر بتوانید کالاهای دیگران را بفروشید، درآمد شما نیز بیشتر خواهد شد.

 1. نگهداری از بچه های کوچک:

بسیاری از والدین، در تعطیلات و آخر هفته ها به مهمانی و رستوران می روند و در این مدت، دوست دارند کودک یا نوزاد خود را در خانه بگذارند تا اذیت نشود و برنامه خوابش به هم نریزد. این یک فرصت خوب برای کسب درآمد سریع و افزایش پول شماست. شما می توانید بچه ها را برای چند ساعت یا حتی یک نصفه روز نگه دارید تا والدینشان به مهمانی، سینما، رستوران و… بروند و برگردند. در این زمان، شما باید به بچه ها غذا بدهید، با بازی کردن آنها را سرگرم کنید و سر ساعت، آنها را به رختخواب ببرید و با همین کار، پول درآورید.

 1. ساخت اسباب بازی:

اگر شما می توانید با ساده ترین چیزها، اسباب بازی و وسایل تفریحی درست کنید، این کار را انجام دهید و پول درآورید. مثلا بعضی از افراد هستند که بلدند با چوب، اسباب بازی چوبی بسازند یا اینکه با کمک نمد، پنبه و تریکو، عروسک درست کنند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، به پول درآوردن با ساخت اسباب بازی فکر کنید.

 1. برگزاری تور تفریحی:

چطوری پولمو دو برابر کنم؟ با سفر و طبیعت گردی! بسیاری از افراد، عاشق طبیعت و سفر هستند؛ در نتیجه شما می توانید با برگزاری تورهای گردشگری و تفریحی، از دیگران پول بگیرید و آنها را به یک سفر نیم روزه یا یک روزه ببرید. مثلا می توانید آنها را صبح زود به روستاهای اطراف تهران، جاده چالوس، گیلان، مازندران و… ببرید و عصر آنها را به شهرشان برگردانید. فقط نکته مهم این است که باید هزینه ها را به خوبی محاسبه کنید. حواستان باشد که دخل شما با خرجتان جور دربیاید و پولی که برای بنزین، کرایه اتوبوس، تهیه غذا، میان وعده و… می دهید، بیشتر از هزینه ای که از مردم می گیرید باشد تا ضرر نکنید. در تعطیلات و فصل بهار و تابستان، شما می توانید تورهای طبیعت گردی برگزار کنید و با این روش، پول درآورید.

 1. کاشت و پرورش گل و گیاهان:

اگر به گل و گیاه علاقه مند هستید، می توانید آنها را در منزل بکارید، پرورش دهید و با فروش آنها، پول دربیاورید. سرمایه اولیه خود را برای خرید خاک خوب، کود، بذر یا گل، سنگهای تزئینی و… خرج کنید. بعد از فروش گلدانها، خواهید دید که سرمایه اولیه شما چندین برابر شده و به سمت شما باز می گردد. برای خرید ارزان تر گلها و بذرها هم می توانید به بازارهای محلی فروش گل و گیاه یا گلخانه ها مراجعه کنید.

 1. فروش کیک یا شیرینی های خانگی و محلی:

شما می توانید از طریق فروش شیرینی های محلی و خانگی پول دربیاورید. حتی اگر خودتان این کار را بلد نیستید، با خانمهای هنرمند خانه دار صحبت کنید و از آنها بخواهید که شیرینی های خانگی درست کنند و فروش آنها را به شما بسپارند. اگر قصد دارید خاص تر شوید، شیرینی هایی به شکلهای متنوع و جذاب درست کنید. شیرینی های شبیه به اموجی ها، کاپ کیک، شیرینی های کوچک رنگی رنگی از جمله چیزهایی هستند که کسب و کار شما را خاص تر می کند. همچنین می توانید در خانه کیک درست کنید و آنها را به کافی شاپها بفروشید تا چای و قهوه مشتریانشان را در کنار یک برش کیک تازه سرو کنند. از آنجایی که در ایران بسیاری از افراد به کیک و شیرینی محلی و خانگی علاقه دارند، کسب و کار شیرینی فروشی بسیار سودآور خواهد بود و می تواند خیلی زود، پول شما را دو یا سه برابر کند.

 1. مراقبت از حیوانات خانگی:

افراد شاغل، معمولا دوست دارند که برای مراقبت از حیوان خانگی خود، از فرد دیگری کمک بگیرند. شما می توانید در ساعتهای کاری، قبول کنید که مراقب حیوانات خانگی افراد پرمشغله باشید. مثلا می توانید سگها و گربه ها را برای پیاده روی و هواخوری به بیرون ببرید، به آنها غذا بدهید و تا پایان ساعت کاری صاحبشان، از آنها مواظبت کنید. مزیت این روش درآمدزایی این است که می توانید در یک ساعت، مراقب چندین سگ یا گربه باشید و پول بیشتری دربیاورید.

 1. دیزاین فضاها و مکانهای مختلف:

یکی دیگر از کارهای عالی برای کسب درآمد زیاد، این است که با گل آرایی، بادکنک آرایی، دیزاین با شمع و… بتوانید فضای جشن، جایگاه تولد، جایگاه عروس و داماد، جایگاه سخنران و… را زیباسازی کنید. این کار هم از جمله روشهای پرطرفدار برای کسب درآمد و افزایش پول است.

 1. آموزش خصوصی کامپیوتر و اپلیکیشنهای موبایل:

بسیاری از افراد با اصول کار با کامپیوتر و گوشی موبایل آشنا نیستند و از این موضوع خجالت می کشند! مخصوصا افراد مسن که خود را از جوانها عقب می دانند؛ زیرا نمی توانند با کامپیوتر و گوشی های هوشمند به خوبی کار کنند. کارمندان زیادی هم هستند که کار با نرم افزارهایی مثل ورد و اکسل را بلد نیستند. شما می توانید به کارمندان و افراد مسن کامپیوتر آموزش خصوصی بدهید و از این طریق پول خوبی به دست آورید.

 1. آماده کردن میان وعده برای افراد شاغل:

بسیاری از کارمندان و مدیران، به قدری کار دارند که فرصت نمی کنند برای خوردن میان وعده به خانه بروند! حالا شما می توانید از این موضوع به نفع جیبتان استفاده کنید و برای افراد پرمشغله، میان وعده های سالم مثل انواع اسنکها، لقمه های نان و پنیر به همراه سبزی، گردو، خرما یا گوجه و خیار، شیرینی یا کیک خانگی، ساندویچ الویه، انواع فینگرفودها و… را درست کنید و به آنها بفروشید. وقتی شناخته شوید و مردم از کیفیت کارتان راضی باشند، ناگهان خواهید دید که مشتریان شما چندین برابر می شوند و پول شما خیلی سریع چند برابر می شود. چطوری پولمو دو برابر کنم ؟ اول باید مواد غذایی بخرید و در خانه، مشغول درست کردن انواع میان وعده ها شوید، بعد با فروش این میان وعده ها، سرمایه شما + سود کارتان به شما برمی گردد و پول شما چند برابر می شود.

 1. تعمیر کردن ماشینهای خاص و گران قیمت:

یکی از کارهایی که می توانید برای پولدار شدن انجام بدهید، تعمیر ماشینهای گران قیمت و شاسی بلند است. اگر به تعمیرکاری ماشین و مکانیکی علاقه دارید، بروید و نحوه تعمیر ماشینهای گران قیمت را یاد بگیرید. تعمیر کردن ماشین های لوکس و گران قیمت درآمد بسیار خوبی دارد و به شما این اجازه را می دهد که خیلی زود سرمایه اولیه خود را دو و چند برابر کنید. این ایده در شهرهای بزرگ و پرمسافر ایران مثل مازندران، گیلان، شیراز، تهران، اصفهان، تبریز و… نتیجه بسیار خوبی دارد و می تواند شما را واقعا پولدار کند.

 1. پاک کردن سبزی یا خرد کردن آنها:

یکی از کارهای پرسود، خرید سبزی و پاک کردن آن است. شما می توانید سبزی را با قیمت خیلی پایین بخرید و بعد از پاک کردن و شستن آنها، سبزی ها را با قیمت بیشتر بفروشید. حتی بعضی ها می توانند با دستگاه های مخصوص خرد کردن سبزی، سبزی پلویی، سبزی خورشت قورمه سبزی، سبزی کوکو، سبزی آش و… را خرد کنند و بعد از بسته بندی کردن، آنها را بفروشند. اگر مقداری پول دارید و به این حوزه هم علاقه مند هستید، می توانید سبزی و دستگاه مخصوص سبزی خردکن بخرید. سبزی ها را پاک کنید، آنها را شستشو دهید، خردشان کنید و بعد از سرخ کردن و بسته بندی آنها، با قیمت خوبی آنها را بفروشید و پول داخل جیبتان را چند برابر کنید.

 1. برنامه ریزی برای مراسمها و جشنها:

شما می توانید برای مراسم های رسمی و جشن های مختلف مثل مراسم عروسی، جشن فارغ التحصیلی، جشن تولد، نامزدی و جشنهای کودکانه نیز برنامه ریزی کنید. با اجرای این ایده، همیشه در حال شادی و لذت هستید و می توانید پول خوبی هم به دست بیاورید. این کار، به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارد و فقط باید تلاش کنید که به خوبی خود را پرزنت کنید و مشتری جذب کنید.

 1. فروش چای، قهوه و انواع نوشیدنی:

یکی دیگر از روشهای دو برابر کردن پول در ایران، فروش انواع آبمیوه های گرم و سرد است. شما می توانید یک ایستگاه برای نوشیدن چای، قهوه و آبمیوه راه اندازی کنید و نوشیدنی های پرطرفدار را برای مردم سرو کنید. اگر به این حوزه علاقه دارید، ابتدا در کلاسهای آموزش درست کردن و سرو قهوه و نوشیدنی شرکت کنید و این کار را به صورت کامل یاد بگیرید.

 1. درست کردن سبد سورپرایز و سبد هدیه:

اگر سلیقه خوبی دارید و می توانید به خوبی وسایل را تزئین کنید، می توانید با درست کردن سبد سورپرایز و سبد هدیه، پول خوبی به دست بیاورید. برای درآمدزایی با این روش، باید مجموعه ای از هدایای جذاب و زیبا درست کنید و سبد هدیه را به زیبایی تزئین کنید. این سبدهای هدیه را می توانید با توجه به مناسبتهای مختلف درست کنید و آنها را در روزهایی مثل ولنتاین، روز زن، روز پزشک، روز مهندس، سالگرد ازدواج، روز مرد، جشن زایمان و… بفروشید.

 1. خرید نان تازه برای دیگران:

خیلی از مردم دوست دارند که اول صبح، نان گرم و تازه بخورند. شما می توانید از این علاقه مردم استفاده کنید و برایشان نان بخرید. هماهنگی با نانوا برای پخت به موقع نان و داشتن یک دوچرخه یا موتور باعث می شود خیلی سریع نان های تازه و داغ را به دست صاحبشان برسانید و خوش قول باشید. اگر به گرفتن نان علاقه مند هستید، این روش به شما کمک می کند تا موجودی حساب بانکی خود را به راحتی بیشتر کنید.

 1. فروش ماشینهای دست دوم:

یکی دیگر از روشهای عالی برای دو برابر کردن پول و سرمایه، فروش ماشینهای دست دوم است. این روزها بازار ماشین دست دوم بسیار داغ شده است؛ زیرا قدرت خرید مردم پایین آمده و نمی توانند ماشین نو بخرند. شما می توانید ماشینهای کار کرده را بخرید و با فروش ماشین های دست دوم سود خوبی به دست بیاورید. برای پیدا کردن این ماشین ها می توانید به مکانهای مختلفی مراجعه کنید، مثلا به فروشگاه های مخصوص فروش ماشین بروید که ماشین های قدیمی تر را با قیمت مناسبی می فروشند. با انتخاب هوشمندانه ماشین ها می توانید به سود خوبی دست پیدا کنید.

 1. راه اندازی بنگاه مسکن:

یکی دیگر از روشهای دو برابر کردن پول در ایران، واسطه شدن برای خرید یا اجاره خانه است. اگر سرمایه اولیه دارید، یک مغازه اجاره کنید و سعی کنید کار خود را به عنوان یک مشاور املاک گسترش دهید.

 1. درست کردن و بسته بندی چیپس میوه:

چیپس میوه، یکی از تنقلات سالم و خوشمزه است. چیپس میوه، جایگزین تنقلات مضر برای کودکان و بزرگسالان است. از چیپس میوه می توان برای پذیرایی از مهمانان نیز استفاده کرد. افرادی که به میوه های خام و دردسرهای خوردن آن علاقه ندارند، اصلی ترین طرفداران چیپس میوه هستند. شما می توانید با درست کردن چیپس میوه و فروش آن، پول خود را به سرعت بیشتر کنید. تجهیزات خشک کردن میوه شامل دو دستگاه خشک کن و خردکن میوه است که انواع ایرانی آن با کیفیت مناسب و قیمت پایین در بازار وجود دارد و شما می توانید آنها را خریداری کرده و کارتان را شروع کنید.

 1. واردات و صادرات انواع کالاها:

یکی از بهترین روشها برای افرادی که می پرسند چطوری پولمو دو برابر کنم ، واردات و صادرات انواع کالاها است. شما می توانید کالاهایی مثل انواع روغنهای گیاهی، لوازم آرایشی، وسایل خانه و… را از خارج از ایران خریداری کنید و آنها را برای تجارت به ایران بیاورید. هم چنین می توانید محصولات ایرانی مثل زعفران، مرکبات، خرما و… را به خارج از ایران صادر کنید و پول دربیاورید. واردات و صادرات یکی از راه های عالی برای رشد و افزایش پول است. برای افزایش پول با این روش، کالاهایی با قیمت های مناسب را در سراسر دنیا پیدا کنید و آنها را برای فروش به کشور خودتان بیاورید یا راه درست برای صادر کردن کالاها و محصولات ایرانی را پیدا کنید.

 1. بازسازی و تعمیر ساختمان:

یکی از ایده هایی که سود خوبی برای شما به همراه دارد، بازسازی و تعمیر ساختمان های قدیمی است. تیم سازی در این ایده باعث می شود پول بیشتری به دست بیاورید. در این ایده، شما باید با افرادی که تخصص های لازم برای تعمیر و بازسازی یک ساختمان را دارند صحبت کنید و یک قرارداد ببندید. بعد از این، کار شما این است که پروژه های بازسازی و تعمیر ساختمان را پیدا کنید و به افراد تیم خود واگذار کنید تا بتوانید درآمد خوبی از این راه داشته باشید.

 1. انجام کارهای هنری:

یکی دیگر از روشهای مناسب برای افزایش پول و سرمایه، انجام کارهای هنری مثل قلاب بافی، نمدبافی، نقاشی، ساخت زیورآلات، ساخت صنایع دستی، چوب و رزین و… است. شما می توانید این کارها را خودتان انجام دهید و با فروش آثار خود پول دربیاورید. هم چنین می توانید هر هنری که بلد هستید را به افراد مبتدی و تازه کار هم یاد بدهید و از طریق آموزش این هنرهای زیبا هم کسب درآمد کنید.

 1. خرید برای سالمندان و تحویل آنها درب منزل:

یکی دیگر از کارهای مفید و خیرخواهانه برای افزایش پول و کسب درآمد، کمک رساندن به افراد مسن، بیمار و سالمندان است. سالمندان زیادی هستند که در روز خریدهایی دارند؛ اما برایشان سخت است که به مغازه یا فروشگاه بروند و این خرید را انجام بدهند. شما می توانید در سطح شهر خودتان تبلیغات کنید تا افراد سالخورده، خریدهای خودشان را به شما بسپارند و با قیمتی مناسب و جلوی درب منزلشان، خریدهای خود را تحویل بگیرند.

 1. درست کردن کارت تبریک و کارت پستال:

اگر با نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ آشنایی دارید و می توانید طرحهای زیبا را روی انواع کاغذها چاپ کنید، به درآمدزایی با کمک درست کردن کارت تبریک و کارت پستال فکر کنید. درست کردن هر کدام از این کارت تبریکها، حدود 2000 تومان خرج برمی دارد؛ اما شما می توانید آن را به قیمت 5000 تومان بفروشید و از فروش هر کارت، 3000 تومان سود کنید. با همین روش اگر پول فعلی شما 1 میلیون تومان باشد، با فروش 350 عدد کارت تبریک، 2 میلیون تومان پول به دست می آورید و با فروش این تعداد کارت، پول شما دو برابر خواهد شد!

 1. تهیه و بسته بندی انواع گیاهان دارویی:

گیاهان دارویی در ایران بسیار پرطرفدار است. شما می توانید گیاهان دارویی مثل گل گاو زبان، چای سبز، چوب دارچین، بابونه و… را به صورت فله ای و عمده از عطاری بخرید و خودتان در خانه بسته بندی کنید و بفروشید. همین کار باعث می شود که از فروش هر یک از این بسته ها، سود خوبی به دست بیاورید و بتوانید پول و سرمایه خود را رشد دهید. چطوری پولمو دو برابر کنم ؟ با کمک گیاهان دارویی!

 1. طراحی بنرهای تبلیغاتی:

اگر با نرم افزارهایی مثل کورل و فتوشاپ آشنایی دارید، می توانید برای کسب و کارهای دیگران تراکت و بنرهای زیبا درست کنید و با این روش پول دربیاورید. برای درآمدزایی با این روش، به یک کامیپوتر و ارتباط برقرار کردن با صاحبان دیگر کسب و کارها نیاز دارید تا برای طراحی بنرهای خودشان به شما مراجعه کنند.

 1. آوردن لباس از دوبی و ترکیه:

بیشتر مردم و مخصوصا خانمها به لباسهای ترکیه ای علاقه زیادی دارند؛ زیرا لباسهای ترکیه ای جنس و طرح بسیار خوبی دارد و ماندگاریشان نیز بالا است. اگر مقداری سرمایه اولیه دارید و به دنبال راهی هستید تا این پول را بیشتر کنید، می توانید با آوردن لباس از ترکیه و دبی و فروش آنها به مشتریانتان سود کنید. البته حواستان باشد که باید مقداری مبلغ را بالاتر ببرید تا پول بلیط رفت و برگشت و اقامت در آن کشور دربیاید و ضرر نکنید. من خودم خانمی را می شناسم که هر ماه، یکبار به ترکیه می رود و با چمدانی بزرگ از لباس و گیره سر و لباس شب به ایران برمیگردد و از فروش و سود کارش هم بسیار راضی است.

 1. راه اندازی کسب و کار اینترنتی:

یکی از روشهای عالی برای افزایش پول و رشد پول، این است که یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید. اگر علمی دارید، می توانید علم و دانش خود را از طریق اینترنت به مردم ارائه دهید و پول دربیاورید. اگر خدماتی مثل تایپ، ترجمه، طراحی سایت، تبلیغات گوگل، سئو و… را بلد هستید، می توانید از طریق اینترنت برای خودتان مشتری پیدا کنید. اگر هم محصولات خاصی را در اختیار دارید، می توانید آنها را برای فروش در اینترنت بگذارید و از این طریق، درآمدزایی کنید.

 1. تولید و بسته بندی جوانه ماش و جوانه گندم:

تولید جوانه گندم و جوانه ماش و فروش آنها، یکی دیگر از روشهای رشد پول و دو برابر کردن پول است. شما می توانید خیلی راحت و در حیاط منزلتان، جوانه ها را تولید کنید و بعد از بسته بندی آنها را بفروشید. فقط حواستان باشد که اصول بهداشتی را به صورت کامل رعایت کنید. اگر به این فکر می کنید که چطوری پولمو دو برابر کنم ، به این روش فکر کنید.

 1. درست کردن انواع غذاهای رژیمی و سالم برای ورزشکاران:

اگر به باشگاه های بدنسازی و سالنهای ورزشی مراجعه کرده باشید، می بینید که در این مراکز بخشی برای خرید غذا و خوراکی وجود دارد. تغذیه سالم ورزشکاران اهمیت زیادی دارد؛ اما متاسفانه بوفه غذایی باشگاه ها و سالنهای ورزشی از نوشابه و بیسکوییت و کیک پر شده است. این یک فرصت خوب برای درآمدزایی شما است. تنها کاری که باید انجام دهید این هست که رسپی های سالم و مقوی را از اینترنت پیدا کنید و برای مراکز ورزشی، خوراکی های سالم درست کنید. تهیه و توزیع انواع غذاهای رژیمی مثل اسموتی ها، معجونهای بدنسازی، سالادهای پروتئینی و… برای باشگاه ها می توانید از این فرصت برای درآمدزایی خود استفاده کنید.

 1. فروش چای میوه ای و دمنوش:

هیچ چیز مثل یک لیوان چای تازه و دمنوش طبیعی، ما را سرحال و باانرژی نخواهد کرد. خیلی از مردم، عاشق خوردن چای های میوه ای و دمنوش هستند. شما می توانید این چای میوه ای و دمنوش های طبیعی را خودتان درست کنید و با فروششان، پول دربیاورید. با سود حاصل از این کار، سرمایه اولیه شما خیلی زود چندین برابر می شود.

 1. ادمین شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام:

اگر به شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام سر زده باشید، حتما می بینید که چقدر پیج های بیزینسی در این اپلیکیشن راه اندازی شده است. بسیاری از افراد وقت کافی برای تولید محتوا و مدیریت پیج اینستاگرام خود را ندارند. پس اگر به دنبال راهی برای کسب پول بیشتر هستید، می توانید ادمین چند پیج اینستاگرام شوید و با تولید عکس نوشته، ویدئو و… برای پیج های دیگران از آنها پول بگیرید.

 1. تولید سرمدادی و سرخودکاری:

نوجوانها به سرمدادی علاقه دارند. حتی بسیاری از دانشجوها و بزرگسالان نیز سرمدادی و سرخودکاری را دوست دارند. شما می توانید با عروسکهای کوچک سرمدادی و سرخودکاری درست کنید و آن را در وب سایت، لوازم التحریری های محله یا پیج اینستاگرام خود بفروشید.

 1. اسپا و ماساژ پا در منزل:

ماساژ پا باعث از بین رفتن خستگی و فشار روانی افراد می شود؛ اما همه وقت ندارند تا برای انجام این کار به سالن های زیبایی بروند؛ شما می توانید در منزل ماساژ پا و اسپا را برای افراد انجام دهید و از این طریق پول خوبی دربیاورید. برای این کار به موادی مثل نمک دریایی، انواع لوسیونها و صابونهای معطر نیاز دارید و باید آنها را همیشه به همراه داشته باشید. در هنگام ماساژ پاها، یک موسیقی ملایم نیز پخش کنید تا افراد حس بهتری داشته باشند و از این کار واقعا لذت ببرند. چطوری پولمو دو برابر کنم ؟ با ارائه خدمات ماساژ به دیگران.

 1. پرورش و نگهداری پرندگان زینتی:

اگر به دنیای پرندگان علاقه دارید، می توانید از طریق پرورش و نگهداری پرندگان زینتی به ثروت زیادی دست پیدا کنید. پرندگانی مانند قناری، بلبل، فنچ و مرغ مینا از جمله پرندگان زینتی پرطرفدار هستند. افرادی زیادی هستند که بابت خرید یک پرنده، میلیونها تومان پول می پردازند!

 1. ساخت اپلیکیشن موبایلی:

یکی دیگر از روشهای دو برابر کردن پول در ایران، ساخت اپلیکیشنهای جذاب است. برای این کار باید با اصول برنامه نویسی اندروید و برنامه نویسی تحت وب آشنایی داشته باشید و بتوانید یک اپلیکیشن عالی و جذاب تولید کنید. با نصب و پرداخت درون برنامه ای، خواهید دید که پول زیادی به سمت شما باز می گردد و سرمایه اولیه شما چندین برابر می شود.

 1. تبلیغات در اینستاگرام:

یکی از راه های پولدار شدن در عصر اینترنت، استفاده از اینستاگرام برای معرفی سایر کسب و کارها و تبلیغات آنها است. برای این کار کافی است یک پیج اینستاگرام داشته باشید، فالوئرهای زیاد را به پیج خود بیاورید و سپس با سایر کسب و کارها قرارداد ببندید تا برندشان را به مخاطبین خود معرفی کنید و برایشان مشتری بفرستید.

 1. رزومه نویسی:

بسیاری از افراد و فارغ التحصیلان برای استخدام و مصاحبه های کاری به یک رزومه قوی نیاز دارند؛ اما با اصول رزومه نویسی حرفه ای آشنایی ندارند. شما می توانید این حوزه را یاد بگیرید و با نوشتن رزومه برای دیگران کسب درآمد کنید.

 1. بررسی کردن محصولات دیگران:

آخرین روش دو برابر کردن پول، بررسی کردن محصولات سایر برندها و کسب و کارها است. شما می توانید به عنوان بررسی کننده محصولات دیگران پول خوبی در آورید. برای این کار لازم است که پیجی در اینستاگرام راه اندازی کرده و محصولات کسب و کارهای مختلف را بررسی کنید. یادتان باشد که باید نظرات دقیق و درستی درباره محصولات داشته باشید. بعد از مدتی فعالیت، خواهید دید که شرکتهای بزرگ و معروف به سراغ شما می آیند و برای تبلیغ محصولاتشان به شما پول می دهند تا آنها را نیز در پیج خود معرفی کنید.

در این نوشته، شما با 50 روش عالی برای درآمدزایی آشنا شدید که به شما کمک می کند تا پول خود را دو برابر کنید و از افزایش پولتان لذت ببرید. حالا شما روشهای زیادی برای پول درآوردن دارید و جواب سوال: چطوری پولمو دو برابر کنم را به خوبی می دانید.

یادتان باشد که برای انتخاب بهترین و مناسب ترین روش برای رشد پولتان، باید به تخصص و علائق خود توجه داشته باشید و کاری را انجام بدهید که واقعا در آن توانایی دارید و به آن علاقه مند هستید. با انجام دادن چنین کاری، روز به روز موفق تر می شوید و می توانید خیلی زود سرمایه اولیه خود را چندین برابر کنید.

از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 88

دیدگاهتان را بنویسید