رابطه ريزش مو و خودارضايي

جواب سوالاتدسته بندی: خود ارضاییرابطه ريزش مو و خودارضايي
? 2 سال قبل

سلام. من ١٦ سالمه و تقريبا ٤ ساله كه مبتلا به عمل خودارضايي هستم و الان دارم تمام سعيمو ميكنم تا اين كارو ترك كنم، با اين كه خيلي سخته. من تو دو سال اخير متوجه شدم كه موهام خيلي شديد ريزش داره و دارم هر روز موهامو از دست ميدم. الان دو ساله كه موهام خيلي ميريزه و خيلي خيلي كم پشت شده. اصلاًم نميخوام تو اين سن كم موهامو از دست بدم?ميخوايتم بدونم آيا ريزش موي من به خاطر خودارضاييه؟(فكر نكنم ارثي باشه چون پدرم موهاش زياد كم پشت نيست) و اگه به خاطر خودارضايي باشه، اگه اين عمل رو ترك كنم موهام دوباره رشد ميكنه؟ مث روز اول پرپشت ميشه؟ خواهشاً جواب

[تعداد: 3    میانگین: 3.3/5]
1 پاسخ
javad zareجواد زارع عضو سایت 2 سال قبل

سلام و تشکر از سؤال شما.
بله خودارضایی می تواند یکی از عوامل ریزش مو باشد. دلیل علمی آن این است که هنگام خودارضایی و رابطه جنسی، با افزایش سطح تستسترون،‌مقداری از آن تبدیل به ماده ای به نام دی هیدروتستسیرون یا DHT میشود. اگر پوست سر مرد نسبت به DHT حساسیت داشته باشد، باعث کوچک تر شدن فولیکولهای مو شده و در نتیجع باعث ریزش مو میشیود. الته همه دانشمندان نظر صد در صد قطعی روی این موضوع ندارند. ولی به خاطر سن کم شما و عدم ارثی بودن ریزش مو، یکی از دلایل ریختن موی شما میتوانید خودارضایی باشد. به شما توصیه میکنیم که هر چه سریعتر این عمل را ترک کنید و به بدن خود اجازه دهید تا تعادل هورمونی خود را به دست آورد.
تغذیه مناسب و ورزش منظم را نیز فراموش نکنید. برای اطلاعات تخصصی در مورد رشد مو، بهتر است به متخصصان پوست و مو رجوع کنید .


دوست عزیزی که این سوال رو خوندی، اگه تجربه ای در این زمینه داری حتما در زیر همین سوال ، نظرت رو درج کن تا همه بتونند استفاده کنن. نظر و تجربه شما میتونیه به خیلی ها کمک کنه. ممنون از بیان نظرتون .

[تعداد: 2    میانگین: 2.5/5]
elnazelnaz پاسخ داده شده 12 ماه قبل

بله دقیقا خود ارضایی باعث ریزش مو میشه چون منم خودم گرفتار این موضوع هستم

محمدحسین سروریmoamed پاسخ داده شده 5 ماه قبل

من هم متاسفانه ۳ ساله درگیر این اعتیادم و موهام خیلی میریزه

بستن
بستن