renasrenas 4 سال قبل

با سلام, من هنوز کلیپ هاتون رو ندیدم اما در میان پیام هایی که از کاربران منتشر کردید به موردی برخورد کردم که خواستم پرسشم رو مطرح کنم. بنده ۳۱ سال دارم و دچار نوعی ضدیت با دین هستم, یعنی وقتی شما اگر دارید بحث علمی میکنید به محض اینکه در لابلای صحبت واژه ی امام و پیامبر و هر نوع موضوع مرتبط با دین و مذهب ببینم کل اون مبحث رو ناخودآگاه رجکت میکنم, پرسشم این بود که آیا با این شرایط توصیه میکنید کلیپ هاتون رو ببینم یا خیر؟ سپاس

1 پاسخ
javad zareجواد زارع عضو سایت 4 سال قبل

با سلام 

شما را میفهمم چون من هم زمانی ضد مذهب بودم. شما تنها نیستید و متاسفانه این اپیدمی امروز جامعه ماست. دشمنان حقیقت و راستی، خیلی عالی کار خودشون رو انجام دادند و بعضی مردم را از دین و مذهب رنجور و گریزان کردند.آنها در سطح ناخودآگاه انسانها کار کرده اند و مذهب گریزی را از آنجا ( یعنز از عمق ناخودآگاه) در نهاد انسانها مخصوصا ایرانیان، نشانده اند.

در مورد اینکه به مطالب ما گوش کنید یا نکنید، انتخاب با خود شماست ولی به نظر من موضوع مهمتری که میتونه در زندگی شما مطرح باشه این هست که فارغ از تبلیغات گسترده ضد دین و مذهب، خودتون به عنوان یک محقق آگاه برید و مطالعه کنید و این تضاد رو در ذهن خودتون حل کنید. 
چون اصلا زندگی در این حالت، خیلی سخت و عذاب آوره. نمیشه با نفرت یا انزجار نسبت به هر چیزی زندگی کرد. انسان باید با عشق زندگی کنه.

تجربه من که زمانی ضد مذهب و حتی بی خدا بودم، این است که من شخصا اول خداوند را صدا زدم و او جوابم را داد. عاشق خدا شدم و بعد؛ از خداوند به دین رسیدم و امروز باور و تجربه ام اینه که قشنگتر از مکتب اسلام نداریم در جهان. اگر عاشق شوید متوجه میشید که عمق این آموزه ها چقدر قوی هست . 

آموزشهای ما بر اساس علم هست، ولی مرجع نهایی، مکتب عظیم اسلام هست چون واقعا چیزهایی را تجربه کرده ام که در هیچ یک از برهه های زندگی که دنبال راههای مختلف بودم، آنها را تجربه نکرده ام.

موفق و آرام باشید.