سکس و ارتباط آن با معنویت

sex-and-its-relation-to-sprituality
0
()

آیا سکس یک امر زشت، دون و کثیف است یا امری معنوی و الهی؟ اگر همه چیز را خداوند آفریده، پس انسان و میل شهوت او را هم خداوند آفریده است. اصلا چرا خداوند این میل را در انسان گذاشته است؟ آیا خداوند میخواسته که ما انسانها غرق شهوترانی شویم و زندگی خود را تباه کنیم؟ یا خداوند قصد دیگری از خلقت میل جنسی و شهوت در وجود انسان داشته است؟

در این مقاله، در رابطه با موضوع بسیار مهم و البته بحث بر انگیزی صحبت میکنیم که دانستن آن می تواند زندگی شما را مطمئنا دگرگون کند. پاسخ تمامی سوالات فوق را میتوانید در این مقاله و هچنین در مطالب آموزشی سایت ما پیدا کنید.

چرا ما از سکس هیچ نمیدانیم؟

مگر از بچگی به ما نگفتند که “این کارها زشته، عیبه؟ حرفش رو نزن زشته!” و مگر همیشه ما را از صحبت کردن و فکر کردن در این رابطه منع نکرده اند؟ مگر ملاک محجوب و با حیا بودن را صحبت نکردن در رابطه با سکس و مسائل زناشویی برایمان تعریف نکردند؟ آیا اینها میتواند دلایلی باشد بر اینکه دانش جنسی ما بسیار کم است؟

واقعیت این است که پدران و مادران ما اشتباه نمی کردند. آنها ما را از صحبت و تفکر در این باره منع میکردند زیرا نگران بودند که ما منحرف نشویم. نگران بودند که چشم و گوش ما باز نشود و خدای ناکرده مرتکب گناهان کبیره ای که در این حوزه وجود دارد نشویم. نیت آنها پاک، و تربیت آنها صحیح بود. ما بچه های خوبی بودیم، ماخوذ به حیا بودیم و در رابطه با سکس صحبت نمیکردیم.

ولی مشکلی بزرگی در دنیای مدرن امروز پیش آمد. تکنولوژی بر تربیت صحیح پدران ما غالب شد. فیلمهای پورن و سکسی از در و دیوار بر نسل ما باریدن گرفت. در مدرسه، کوچه و خیابان، روی موبایلها و همه جا پر شد از فیلمهای مستهجن. حتی اگر ما بچه خوبی بودیم و پاک ماندن را دوست داشتیم، نمیتوانستیم از آماج حمله های غرب و تهاجم فرهنگی در امان باشیم.

کودک پاک و معصومی را در نظر بگیرید که مثلا دبستانی یا راهنمایی است. طبق تربیت صحیح پدر و مادر پرورش یافته و چشم و گوش بسته و پاک وارد فضای مدرسه میشود. ناگهان روزی میبیند چند نفر از همکلاسی هایش دور هم چمع شده اند. آنها پنهانی دارند کلیپی را روی یک گوشی موبایل نگاه میکنند. او کنجکاو میشود نگاهی بیندازد. با دیدن صحنه های فیلمهای مستهجن و پورن، در ابتدا احتمالا به شدت شوکه میشود. ولی همان چند صحنه کافی است تا ذهن وی را درگیر کند و دائما با خودش کلنجار برود که آن فیلم چه بود و آن افراد چه کار میکردند. حیا و تربیت صحیح او هم اجازه نمیدهد این راز را با پدر مادرش هم در میان نمیگذارد. این راز، واقعا روح این کودک معصوم را آلوده و درگیر میکند. بعد از مدتی، متوجه میشود همکلاسی هایش در مدرسه در رابطه با آن فیلمی که دیده است صحبت میکنند. او هم گوش میدهد. او گناهی ندارد، فقط میخواهد کنجکاوی اش در رابطه با سکس ارضا شود و به پاسخ سوالاتش برسد.

داستان را کوتاه کنیم، بعد از مدتی، او هم به دیدن این گونه تصاویر و فیلمهای مستهجن و پورن مبتلا میشود. و همین است که امروزه نگرانی های جدی در این زمینه به وجود آمده است. نگرانی از اینکه سن دیدن فیلمهای مستهجن بسیار پایین آمده است. نوجوانان در سطح جهان، دچار بلوغ زود رس شده اند و معصومانه روحهای خود را به اسارت پورن در می آورند.

بله،امروز اتفاق ناگواری در جامعه ما افتاده است .این فیلمها و تصاویر مستهجن، به تنها مرجع آموزش سکس و روابط زناشویی تبدیل شده اند. خیلی ها وقتی میخواهند در رابطه با مسائل جنسی خصوصا نحوه ارتباط زن و شوهر اطلاعات به دست بیاورند، راحت ترین و دم دست ترین مرجع را فیلمهای مستهجن می دانند. به همین دلیل است که خیلی از مردم و جوانان کشور عزیزمان، اطلاعات و دانش جامع و کافی در رابطه با سکس و مسائل زناشویی ندارند.

سکس یک امر معنوی است

شاید شنیدن این ادعا شما را متعجب کند. چطور ممکن است سکس یک کار معنوی باشد؟ این مقاله را تا انتها بخوانید تا به این حقیقت پی ببرید.

این مطلب هم عالی و مفیده:  پنج قدم استحاله نیروی جنسی برای مطلقه ها

همانطور که گفتیم، دانش و ایده اکثر ما راجع به سکس، افراطی یا تفریطی است. افراطی از آن جهت که با دیدن فیلمهای پورن، دیدگاه ما نسبت به رابطه جنسی، جایگاه زن و … کلا معیوب شده است. در این فیلمها زن را یک موجود بی ارزش، و رابطه جنسی را عملی وحشیانه معرفی میکنند. دیدگاه تفریطی نسبت به سکس هم همان دیدگاه سنتی و محجوب نسل های گذشته ماست. آنها اعتقاد داشتند به هیچ عنوان نباید در این رابطه حرف زد یا مطالعه کرد.

پس نگرش صحیح نسبت به سکس چیست؟ همانطور که پیامبر اسلام ص فرموده اند: خیر الامور اوسطها . بهترین کارها، میانه روی است. ما نه باید در مورد مسائل جنسی دیدگاه افراطی داشته باشیم نه تفریطی. دیدگاه میانه رو نسبت به سکس این است که آن را یک عمل الهی و معنوی بدانیم. چرا؟

دلایل زیادی برای این نگرش وجود دارد. مهمترین آن ها این است که در خلال سکس بین زن و شوهر است که نطفه یک نوزاد بسته میشود. یعنی خداوند متعال، خلقت نسل های بعدی را با استفاده از نیروی جنسی، شهوت و رابطه زناشویی به انجام می رساند. خلقت یک انسان جدید امری بسیار معنوی و الهی است. مگر نه این است که پس از 4 ماه، روح خداوند در کالبد نوزاد در رحم مادر دمیده میشود؟ چه امری معنوی تر از رابطه زن و شوهر برای تولید نسل بعدی است؟ حتی اگر سکس بین زن و شوهر به منظور تولید فرزند هم نباشد، باز این عمل نزد خداوند مقدس است. خداوند ثوابهای بسیار زیاد اخروی برای این کار در نظر گرفته است. همچنین، این عمل باعث عمیق تر شدن رابطه بین زن و شوهر، ایجاد مودت و دوستی بیشتر و دوام خانواده میشود. خداوند در قرآن در سوره روم آِیه 21 میفرماید:

وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ
و از نشانه‏ هاى او اينكه از [نوع] خودتان همسرانى براى شما آفريد تا بدانها آرام گيريد و ميانتان دوستى و رحمت نهاد آرى در اين [نعمت] براى مردمى كه مى‏ انديشند قطعا نشانه‏ هايى است .

پس بسیار مهم است که به این باور برسیم که نفس عمل رابطه جنسی اگر حلال باشد، امری بسیار مقدس و معنوی است. هیچ گونه بی حیایی یا عیب نیست اگر ما قبل از ازدواج در این رابطه به اندازه کافی مطالعه داشته باشیم. شناختن نیروی جنسی، شهوت، آناتومی جنسی زن و مرد و دستورات خداوند متعال در زمینه روابط زناشویی و سکس برای همه واجب است.

البته این موضوع نباید دستاویزی شود برای کسانی که مغرضانه سعی دارند خردسالان و کودکان را از سنین پایین با مسائل جنسی آشنا کنند و آموزش این مطالب را به مدارس بکشانند. کودکان در سنین پایین فقط باید تحت مراقبت پدر و مادر باشند تا محتوای فاسد مانند فیلمهای مستهجن به دست آنها نرسد. در عین حال، پدر و مادر باید با فرهنگ سازی صحیح و کار علمی روی تربیت فرزندان، آنها را از افتادن به دام انحرافات جنسی مصون نگه دارند.

چطور میتوان از سکس استفاده معنوی برد؟

این مبحث، زیر بنای علم استحاله نیروی جنسی است که ما در مجموعه مس به طلا به شکل جامع و کامل آن را آموزش میدهیم. نه تنها میتوان از رابطه جنسی استفاده معنوی برد، بلکه میتوان از آن استفاده های دیگری هم برد. انرژی جنسی در انسان آنقدر قدرتمند است که میتوان مانند یک نیروی محرکه بسیار قدرتمند در همه زمینه ها از آن استفاده کرد. کافی است این نیرو را بشناسیم، آن را تقویت کنیم و سپس آن را از راههای غیر فیزیکی متجلی کنیم.

همانطور که در دوره استحاله نیروی جنسی آموزش داده ایم، رابطه جنسی میتواند در سه سطح انجام شود که سطح روحی، بهترین و قدرتمندترین آنهاست. زن و شوهر میتوانند به چنان درکی از سکس معنوی برسند، که هنگام برقراری رابطه و خصوصا در لحظه ارگاسم، حالتی از بی زمانی و بی مکانی را تجربه کنند. در آن حالت، که سطح انرژی زوجین بسیار بالا رفته، احساس آنها بهترین و زیباترین احساس است، دعا خیلی به استجابت نزدیک تر است. شکرگزاری واقعی در لحظه ارگاسم، میتواند قدرتمندترین ارتعاش مثبت برای جذب سلامتی، ثروت و عشق باشد.

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

پاسخی بگذارید