استحاله در اجتماع

se-x-ual-energy-transmutation-in-society
0
()

در این مقاله در رابطه با این سؤال صحبت خواهیم کرد که آیا استحاله نیروی جنسی باید در حالت انزوا، رهبانیت، گوشه نشینی و دوری از مردم اتفاق بیفته یا خیر؟

ببینید استحاله نیروی جنسی به این معنا هست که ما بیایم میل جنسی خودمون رو هدر ندیم و از این بسیار عظیم و مقدسی که خداوند در وجود ما گذاشته، در راه رسیدن به اهدافمون ازش استفاده کنیم و صرفاً به اون به جنبه فیزیکی نگاه نکنیم و بیایم این میل رو متعالیش کنیم و به کانال های رسیدن به موفقیت، روحانیت، حال خوب و ثروت هدایتش کنیم.

توی آموزش هامون ما گفتیم که پیش نیاز استحاله نیروی جنسی این هستش که ما شهوت رو بیایم یک جورایی روش کنترل پیدا کنیم و اگر دچار شهوترانی هستیم، شهوت رو بیایم از وجودمون بزداییم که بتونیم بحث استحاله نیروی جنسی رو قوی تر انجام بدیم. و گفتیم: اکر کسی دچار خودارضایی هست، اگر کسی دچار تماشای فیلم های پورن هست و اگر کسی دچار چشم چرانی هست، تموم این زمینه ها، زمینه هایی هستن که شهوت رو در وجود انسان فعال می کنن و آتیش شهوت رو سوزان می کنن و فرد رو از از یک زندگی سالم و شاد دور می کنن.

و ما گفتیم: اولین قدم اینه که ما این چیزها رو بیایم کنار بگذاریم و پورنوگرافی و خودارضایی و اینجور چیزها رو کنار بگذاریم. حالا جواب این سؤال این هستش که استحاله نیروی جنسی در معنای واقعی خودش به هیچ عنوان این نیست که ما بیایم رهبانیت رو پیشه کنیم و از همه مردم دنیا منزوی بشیم و بریم توی یک غار و نوک یک کوهی زندگی کنیم. نه اصلاً استحاله این رو نمیاد بگه. فقط و فقط در اوایل کار مخصوصاً برای کسانی که دچار به پورن و خودارضایی و روابط نا مشروع و روابط پنهانی هستن، برای اینها یک مدت پرهیز مطلق لازمه.

پرهیز مطلق لازمه که از شر این شهوت رها بشن به کمک خداوند و تموم این رفتارهای مخرب رو از وجودشون کات کنن که حال روحی درونیشون شروع کنه به خوب شدن. بعد که این مرحله رو گذروندن و می خوان واقعاً این میل جنسی رو که توی وجوشون ذخیره شده، استفاده کنن در راه های درست، اونوقت دیگه استحاله واقعی اونجا اتفاق می افته. که استحاله واقعی دقیقاً در متن اجتماع اتفاق می افته. در معاشرت با دیگران، در معاشرت با خانم ها، آقایان. و فرقی نمی کنه، جنس موافق، جنس مخالف.

هر کسی وقتی از شهوت رهایی پیدا کرد و تبدیل شد به یک انسان روحانی و انسانی که از درون حالش خوبه و از درون خداوند وجودش رو پر کرده، دیگه اونوقت خیلی راحت می تونه با همه افراد جامعه، چه جنس موافق و چه مخالف، تعاملات بسیار سالم و حتی معنوی داشته باشه. حتی می تونه در همون جامعه که انواع و اقسام ظاهرها، لباس ها و اندام ها دیده میشه، در هر جامعه ای؛ چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور، فرقی نمی کنه، فرد وقتی از درون پر باشه، وقتی از درون حالش خوب شد، وقتی خداوند و معنویت درونش رو پر کرد، دیگه خیلی ساده می تونه با هر نوع انسانی تعاملات بسیار سالمی داشته باشه.

این مطلب هم عالی و مفیده:  چگونه مس را به طلا تبدیل کنیم؟

یکی از دوستان من در مالزی که ایشون خیلی در بحث استحاله قوی بودن و خیلی من از ایشون چیز یاد می گرفتم، یک آقای ایرلندی بودن، یک مرد پنجاه و خورده ای ساله، دوست صمیمی من. ایشون زن و بچه دار بودن و ایرلندی بودن و در مالزی صاحب یک شرکت بسیار بزرگ ساختمانی بودن و سیصد تا چهارصد تا کارمند زیر دستشون بود. فوق العاده ثروتمند بودن. ولی ایشون توی بحث استحاله خیلی قدرتمند عمل می کرد و اصلاً و اصلاً هیچکدوم از کارهایی که اینجا ذکر کردیم رو اصلاً دنبالش نمی رفت. خودارضایی، پورن و چشم چرانی که هیچی؛ با اون پول زیادی که داشت، خیلی تفریحات می تونست بکنه. هیچوقت این کارو نمی کرد. فقط دنبال روحانیت بود و می گفت: حال روحی من باید خوب باشه و چقدر خوشحالم که حال روحی من خوبه. چقدر لذت می برم از زندگی.

این نمونه فردی هستش که موفق هست و با وجود اینکه اینقدر ثروتمنده، اینقدر پول داشت و اکثر مواقع این مرد در سفر بود. چونکه شرکتشون بین المللی بود و در اکثر دنیا پروژه انجام می دادن. پیدا کردنش خیلی سخت بود. می گفت من دارم میرم آمریکا، از آمریکا می اومد می رفت انگلیس، کلاً همش سفر می کرد. چونکه مدیر اون شرکت بود و باید به همه پروژه ها سر می کشید، ولی توی تموم این سفرها ببینید چقدر فرصت برای شهوترانی یک مرد می تونه وجود داشته باشه، که پروازها همه ای کلاس و در هتل های پنج ستاره. امکانات بسیار زیادی برای شهوترانی براش وجود داشت، ولی این کارو نمی کرد.

ما هم وقتی می خوایم میل جنسی رو استحاله کنیم، دیدگاهمون باید اینجوری باشه. ما قراره انسان های ثروتمند و موفقی بشیم در متن جامعه. در متن جامعه ای که انسان های مختلفی هستن. خانم ها با تیپ های مختلفی هستن. آقایون با تیپ ها، افکار و عقاید مختلفی هستن. انواع و اقسام محرک های زیادی در اطراف ما وجود داره، در همین جامعه، در متن همین جامعه ما قراره خدا رو پیدا کنیم. و به قول دکتر الهی قمشه ای: با اژدهای خفته نمیشه مبارزه کرد. اژدها وقتی بیدار شه، انسان باهاش مبارزه کنه، قدرتمند میشه. و اون هم همینه. اگر ما رهبانیت رو پیشه کنیم و از همه دوری کنیم و وارد جامعه نشیم دیگه چیزی در وجود ما تقویت نمیشه. اون عضلات غلبه بر شهوت توی وجود ما تقویت نمیشه.

و اینه که ما میگیم استحاله رو در درون خود این جامعه انجام بدیم. فرقی نمی کنه. توی آمریکا باشیم، توی ایران باشیم، توی آزادترین کشور دنیا باشیم. وقتی که انسان از درون نگرشش درست شد و خداوند در وجودش رفت، دیگه اصلاً هر جای دنیا می خواد باشه. می تونه خیلی راحت اون ارزش هایی که برای خودش تعیین کرده، بر اساس اونها زندگی کنه و میل جنسیش رو استحاله کنه و در راه رسیدن به موفقیت و ثروت استفاده کنه.

این فایل صوتی را از اینجا دانلود کنید.

????

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

1 دیدگاه برای “استحاله در اجتماع

 1. محمد کشوری غفار
  محمد کشوری غفار گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیزم اقای زارع.
  با حرفاتون کاملا موافقم.
  با حرفاتون یاد اون حکایت قدیمی افتادم که دوتا برادر بعد از مرگ پدرشون روی به سمت روحانیت و رهبانیت میارن و یکی شون میره توی غار در نوک قله و دیگری زرگر میشه و تقوا پیشه میکنه.
  بعد از چند سال برادری که در غار بوده قصد دیدن برادر شو میکنه و از کوه پایین میاد. وقتی که به مغازه برادرش میرسه میبینه که برادرش داره یه تیکه طلارو روی دست یه خانمی امتحان میکنه. مرغ خیال ایشون یه لحظه پر میکشه و تمام رشته های عبادتش فرو میریزه. از قضا برادر زرگر متوجه این حالی به حال شدن داداششو میفهمه و پند ارزشمندی بهش میده و میگه :همه توی غار میتونن پرهیزکار باشن اما مهم اینه که در میان اجتماع یا به قولی در میان فساد بتونی خودتو پرهیزکار نگه داری.
  امیدوارم ک تونسته باشم حق مطلبو ادا کرده باشم.
  شاد و پر انرژی باشید.

پاسخی بگذارید