از سالیتود تا بهشتمقالات

ارتباط سالیتود و استحاله و موانع راه

در این مقاله در رابطه با ارتباط بین دوران خلوت درون یا سالیتیود و موضوع استحاله نیروی جنسی صحبت می کنیم. همونطور که توی فایل های قبلی توی کانال گفتیم، دوران خلوت درون یا سالیتیود دورانی هستش که قبل از اینکه ما بخوایم وارد هر رابطه عاشقانه ای بشیم، یه مدتی رو باید با خودمون خلوت کنیم، به نوعی خودمون رو بشناسیم و بعد از اینکه خودمون رو شناختیم، رابطمون رو با خداوند قوی تر و شفاف تر کنیم و بتونیم با خداوند رابطه خیلی خوبی داشته باشیم و تموم تنهایی هایی هامون رو بتونیم با خداوند پر کنیم و بعد از اون در حالتی بسیار مسلط به خود و بسیار حالت روحانی و معنوی که آماده وارد شدن به یک رابطه هستیم، بتونیم اون راطه رو شروع کنیم.

مهم ترین بحثی که توی خلوت درون هست، اینه که ما قبل از اینکه بخوایم وارد هر رابطه ای بشیم، باید دلمون رو از هرگونه وابستگی دیگه، از هر معشوق دیگری غیر از خداوند خالی کنیم. که همین کار خودش فوق العاده کار بزرگیه. شاید این زمان ببره برای کسانی که واقعاً دلشون رو از غیر از خدا خالی کنن، خودش یک مسیر بسیار طولانی، روحانی و معنوی و عرفانی هستش که ما دلبستگی هامون رو از دلمون پاک کنیم. توی قرآن هم اشاره شده به چند تا از این وابستگی ها که واقعاً اون سطح های خیلی بالایی از ایمان هست که انسان حتی وابستگی به پدر و مادر و دیگران رو از دلش بیرون کنه. یعنی عشق اونها باشه، ولی وابستگی وجود نداشته نباشه. اینها رو بیرون کنه و فقط خداوند توی دلش باشه.

پس بزرگترین کاری که توی خلوت درون باید انجام داد اینه که: دل رو باید از هر گونه معشوقی غیر از خدا خالی کرد. حالا اون معشوق می تونه خونه، ماشین، یک فرد دیگری، یک انسان دیگری باشه. تموم اینها معشوق های زمینی و جلوه های محدود عشق هستند. و انسان چون ذاتاً بی نهایت رو دوست داره، برای همینه که باید توی ذات خودمون به خداوند عشق بورزیم. حالا این رابطه روحانی با خداوند خوب پیش میره و کسی که بخواد دوران سالیتیود رو طی کنه، حالش خیلی خوب میشه و حال روحانی خیلی خوبی پیدا می کنه و با خداوند رابطه خوبی پیدا می کنه.

ولی چیزی که هست، اینه که گاهی وقت ها فشار میل جنسی پیش میاد و اذیت می کنه. حالا نه تنها خود فشار میل جنسی، فشار فیزیکی و روحیش برای فردی که مجرد هست و می خواد خلوت درون رو تجربه کنه، فشار جنسی بهش وارد میشه، اینکه حرفای اطرافیان هم یکی از موانعی هست که سر راه میاد. فرض کنید کسی می خواد دلش رو از غیر خدا خالی کنه و رابطه خیلی خوبی با خداوند داشته باشه، حالش هم خیلی خوبه. اینجا دو تا مشکل سر راهش میاد: یکیش میل جنسیه که دلش می خواد یک رابطه جنسی داشته باشه، یکی حرفای دیگران؛ که کل موضوع و کل زندگی فرد رو احتمالاً زیر سؤال می برن. چون تا کسی ندونه ارزش دوران خلوت درون و شناختن خود یا همون خودشناسی چقدر زیاده، شاید درک نکنه و شاید ندونه که چرا فردی به چه علتی تنها مونده؟ به چه علتی نمی خواد وارد رابطه ای بشه؟ و این حرف های مردم مثل اینکه: تا کی می خوای عمرتو تلف کنی؟ پس چرا وارد رابطه ای نمیشی؟ پس چرا نمیری رابطه جنسی برقرار کنی؟ پس چرا نمیری یک دوستی، چیزی انتخاب کنی؟ یک رابطه ای، یک نامزدی و چرا اینقدر وقت تلف می کنی؟ همین حرف هایی که دائماً مردم به کسانی که توی خلوت درون هستن، می زنن.

این مطلب هم عالی و مفیده:  قدم اول در تعالی نیروی جنسی

حالا وقتی که نیاز جنسی به فرد فشار میاره، اونجاست که موضوع استحاله وارد میشه و اونجایی که فرد می خواد به تنهایی به زندگی خودش ادامه بده، اگر بتونه بر نیاز جنسی خودش اینجوری مسلط بشه که علم استحاله نیروی جنسی رو پیاده کنه و این نیروی بزرگ و عظیم رو بتونه هدایت کنه به سمت خلاقیت و موفقیت و ثروت، اونوقته که دیگه خلوت درونش به نوعی کامل شده و حتی حرف های دیگران هم روی او اثری نخواهد داشت. چون کسی که تونست دلش رو از غیر خدا خالی کنه و بر میل جنسی خودش هم اینجوری مسلط بشه و اجازه نده که میل جنسی افسار زندگیشو در دست بگیره و بر عکس خودش افسار میل جنسی رو محکم در دست خودش گرفته و مثل یک اسب وحشی بوده که حالا رام شده و به خدمت انسان در اومده، اونوقته که دیگه حرف مردم روش اثر خاصی نخواهد داشت.

چونکه اون فرد لذتی رو تجربه خواهد کرد با تجربه کردن خلوت درون و با تجربه کردن استحاله نیروی جنسی. دیگه اونوقت حرف های مردم هم اثر خاصی روی او نخواهد داشت. چونکه اون لذت رو درک کرده و اگر هم کسی نظری، کامنتی، چیزی هم بگه، ایشون هم میگه: بله بله… درست می فرمایید. در همین حد. و اصلاً انسان لازم نمی بینه با کسی بحث کنه. و این از زیبایی های خلوت درونه که کسانی که توی سالیتیود و خلوت درون هستن، اینقدر با خودشون راحت هستن، اینقدر خودشونو دوست دارن، اینقدر رابطه خودشون با خودشون عمیقه که دیگه نیاز ندارن چیزی رو برای کسی توضیح بدن و حتی از خودشون دفاع بکنن یا نکنن. اصلاً فرقی نمی کنه. سرشونو میندازن پایین و زندگیشونو می کنن و از رابطه بسیار عاشقانه و لذتبخشی که با خودشون و با خداوند دارن، لذت می برن.

و اونوقت دیگه فشارهای جنسی، وسوسه و چیزهایی که سراغ انسان میاد، با پرهیز کردن و به قول قرآن کریم تقوا پیشه کردن، کنترل چشم و کنترل ورودی های نفس که چشم و پرخوری هست، با همه اینها فرد می تونه حال بسیار خوبی رو تجربه کنه. و همونطور که توی محصول استحاله نیروی جنسی هم گفتیم، فصل های دوازده و سیزده که در مورد موفقیته؛ اونجا میگیم: با استحاله کردن تموم این انرزی ها و حال خوب میاد جاری میشه توی کار، تجارت، بیزینس، کارآفرینی و همه راه هایی که اون فرد می تونه نیروی جنسی رو توی اونها استفاده کنه.

[تعداد: 3    میانگین: 4.3/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

 1. درود و هزاران درود بر مرد پاک سرشرت این اب و خاک.
  استاد زارع این جلسه هم بی نظیر بود و استفاده فراوان بردم.
  خداروشکر من در سالیتودم با وجود اینکه اصلا اشنایی با مباحث سایت تون نداشتم اما تا حدودی موفق بودم وبه ذهن خودم ایمان اوردم. الان با علم و دانشی که شما به صورت رایگان در اختیار من قرار دادید ، من حس میکنم که تمام چاله های در مسیر راهم پر شدن و دیگه انچان مانعی نمی بینم.
  انشاالله که شفاعت اهل بیت نصیب تون بشه.
  من از ساعت هفت عصر دیروز توی سایت تون هستم و مشتاقانه دارم تک تک فایلاتونو مطالعه میکنم و لذت میبرم.
  والله که لایق بهترین هاهستید و مطمئنم که ارزشمند ترین دارایی تون قلب پاکیه که خداوند بهتون عطا کرده.
  شاد و رستگار باشید. بدرود.

 2. سلام. من از کودکی خودارضایی میکردم اما مشکلم اینه که هرگز ازین کار احساس گناه نداشتم، برعکس اگر استرس داشتم یا ناراحت بودم، حالم بهتر میشد. متاسفانه ازدواجی کردم که همسرم مشکلات زیاد شخصیتی و معنوی داشت، و در رابطه جنسی هم کمتر از ۱۰ تا ۱۵ ثانیه ارضا میشد، حتی گاهی در ۳،۴ ثانیه، با اینکه در اینترنت راههای درمان زود انزالی رو هم پیدا کرده بودیم، هیچ تلاشی نمیکرد که این مشکل رو رفع کنه و من در سه سال زندگی مشترک حتی یکبار هم به ارگاسم نرسیدم!! به دلایل زیادی (مثل بچه ننه بودنش) از اون آقا جدا شدم. والان با خودم میگم، من که نجابتم رو همیشه حفظ کردم و هرگز دوست پسر نداشتم، حتی از راه ازدواج هم نتونستم امیال جنسیم رو ارضا کنم، حالا چرا باید خودارضایی رو کنار بذارم؟!

  1. سلام دوست عزیز…
   با همسر ارضا نشدین بدلیل خودارضایی بوده چون جسم وذهن عادت داشتن که از این راه ارضا شوند پس در این مسئله هم شما نقش داشتید، اینکه خودارضایی را کنار بگذارید چون خودارضایی عمل اعتیاد آوری هست و همانند داروی رونگردان بر مغز عمل میکند یکی از عوارض ان همینکه در رابطه جنسی طبیعی که خداوند آن را گذاشته به ارضا نمی رسید حالا بماند عوارض روحی و…
   اون حال خوب که از خودارضایی بدست می آوردین فقط یک حس کاذب خوب بود چون کلا خودارضایی یک عمل جنسی غیرطبیعی وناسالم هست پس چگونه میتواند باعث ایجاد حس خوب در انسان شود؟

پاسخی بگذارید

بستن
بستن