2 دیدگاه برای “ثروت همیشه هست!

 1. سید صدرا حسینی
  سید صدرا حسینی گفته:

  با سلام. ممنون از وقتی که میگذارید و می دونم قصد خیر دارید. این کار شما بسیار ارزنده هست. اما صحبتهایی که می کنید در این باره منطبق با واقعیت نیست. شما دائم میگید نباید منتظر باشیم یکی ما رو استخدام کنه. خب درست. من و بسیاری دیگه از جوانهای همین مملکت ها همین تفکر رو داریم. اما مشکل رکود که در مملکت ما حاکم شده باعث میشه کارآفرینی هم به مشکل بخوره. مشکل بزرگ کارآفرینی پیدا نشدن مشتریه. یا مشتری تا یه مدتی هست و بعد در اون بخش رکود حاکم میشه و کل سرمایه گذاری که کرده بودی و با زحمت به دست آورده بودی برباد میره. این دیگه ربطی به استخدام نداره. بارها شده دست به تولید چیزهای مختلف بر حسبِ نیاز افراد زدیم (همونی که مثالشو زدید) اما رکودِ شدید در کشور هیچ مشتری ئی برای ما نگذاشته. این مشکلیه که میلیونها جوانِ کارآفرین دارند. پس اینجور نیست که اونهایی که از رکود و اقتصادِ ضعیف می نالند فقط به دنبال پشت میز نشینی و استخدام باشند.وقتی اقتصاد ضعیف باشه و درآمدها پایین و قیمتها بالا باشه، طبیعتاً مردم فقط به مایجتاج اولیه شون بسنده می کنند و خیلی به ندرت دنبال خرید چیزهایی غیر از نان و برنج و روغن و خانه و … میرن.
  ضمناً همین دست فروشی که بارها مثال زدید رو هم دولت جلوشو میگیره. یعنی اگر ما هم هیچ کاری به دولت و سازمانها نداشته باشیم اونها هستند که در کارِ جوانها اختلال ایجاد می کنند و مانع درآمدزایی می شن. چطور ممکنه شما از این واقعیتها بی خبر باشید؟ لطفاً بر اساسِ واقعیات حرف بزنید و فقط دیدِ خودتون رو محدود به شغل خودتون و اطرافیانتون که الحمدلله گرفته نکنید.

  • سلمانی
   سلمانی گفته:

   سلام دوست عزیز…
   نه این واقعیت ها دور از چشم ما نیست ولی در عین حال ما می گوییم اگر مدام بخواهید به این مسائل توجه نشان دهید و مدام بگین مشتری کم هست همین گونه برای شما خواهد شد چرا به قول شما کار ما واطرافیان گرفته مر ما از همین مملکت نیستم مگر ما جوانان این مملکت نیستیم پس باز هم به افکار ذهنتون برگردین ..من دست فروشی را مثال زدم چون افراد زیادی گفتم ما سرمایه زیادی برای شروع نداریم و من هم گفتم از طریق دست فروشی یا عرضه محصولات خودتون در کانال اختصاصی که درست می کنییا در گروه هایی که هستین در کل از فضای مجازی استفاده کنید و بارها دیده ام چگونه افرادی که از دست فروشی شروع کردند بعدها به درامد بیشتری رسیدند در ضمن همیشه یکسری مکان های خاص برای این مسئله فروش ( دست فروشی) وجود دارد ..بنده به شهری سفر کردم که در آن شهر فروشگاه های لوازم خانگی مرتب کنار هم چیده شدند گفتم چگونه در این شهر کوچک اینهمه فروشگاه لوازم خانگی هست به من گفته شد از جاهای مختلف برای خرید می آیند و فروش هم دارند چون قیمت ها هم مناسب تر هست .

دیدگاهتان را بنویسید