استحاله هوس

se-x-ual-energy-transmutation-lust-transmutation
0
(0)

در این مقاله در رابطه یا استحاله خواستن زیاد یا هوس صحبت خواهیم کرد. دوستی داستان یکی از نزدیکان خودش رو برام تعریف کرد که خانمی هستن که از شوهرشون جدا شدن و یک آقایی که خودش زن و بچه داره، اصرارکرده که با این خانم وارد رابطه ای بشن و اینجور کار خودشون رو توجیه می کردن که این کار کاملاً در چهارچوب شرع هیچ اشکالی نداره و خواست مرد در انجام اون کار اونقدر زیاد بوده که این خانم هر چقدر مخالفت می کرده، هر چقدر ممانعت می کرده، باز هم اون مرد ادامه می داده.

تا جایی که اون خانم در مکانی که بوده، محل کارش بوده یا هر جایی، با دعوا اون مرد رو از اونجا بیرون انداخته و گفته برو نمی خوام ببینمت و باز اون مرد دوباره شروع کرده با پیام دادن و نزدیک شدن و اینکه خودش رو نزدیک کنه و این کار رو انجام بده.

گاهی اوقات شهوت جوری ذهن انسان رو تسخیر خودش می کنه که دیگه هیچ چیز برای انسان مهم نیست جز اینکه اون شهوترانی رو انجام بده؛ به هر قیمتی که شده. و این رفتار، رفتاری هستش که صد در صد از روی هوس هست. که نه تنها انجام این کار به خود اون مرد آسیب می زنه، بلکه به زن و بچه خودش هم آسیب می زنه و حتی به اون خانم هم آسیب بیشتری می زنه. چون اون خانم تمایل نداره و اینکه با پیگیری و سمج بودن خانمی رو با هر روشی، پیگیری، سماجت و اینکه کلافه اش کنی که بگه بابا ول کن خوب باشه، یک خانمی رو وارد یک رابطه بکنیم، بزرگترین ظلم در حق اون خانم میشه. و مرد بزرگترین ظلم رو در حق زن و بچه خودش می کنه. که به نوعی از شاخه های خیانت حساب میشه. چون که همسر فعلی این مرد خبر نداره که این مرد می خواد بره اون کار رو انجام بده.

وقتی همسر و فرزندان اون مرد راضی نیستن، دیگه پس چه روحانیتی توی این قضیه هست؟ و مطمئنم که شرع و دین هم هیچوقت مجوزی برای هیچکس در این مورد صادر نکرده. برداشت های ما اشتباه هست از بعضی قوانین که شهوترانی رو می خوایم توجیه کنیم با این قوانینی که تحت شرایط بسیار خاصی تو دین اسلام وجود داره. بحث رو نمی خوام به این سمت بکشونم که این قوانین رو روشون بحث کنیم. فقط این رو بگم: ببنید این مرد چقدر هوس توی وجودش هست، چقدر انرژی بسیار زیادی رو داره صرف می کنه که این کار رو انجام بده! تا جایی که از جایی بیرونش کردن و با زهم برگشته!

علم استحاله اصلاً میاد چیو میگه؟ میگه: اصلاً این خواستی که شما داری، اینقدر با تموم وجود می خوای بری و به این قضیه برسی، ای کاش این انرژی عظیم رو می اومدی توی ثروت آفرینی، توی اینکه توی جامعه یک کار درستی انجام بدی، خرجش می کردی! برای کسب رزق حلال، برای اینکه سطح زندگی خودت و خانواده ات رو بالا ببری. برای اینکه کارآفرین عالی بشی. اصلاً یک خط کاری رو بندازی، چند نفر بیان کار کنن برای تو. این مرد می تونه از این قدرت و این نیروی عظیم اینجوری استفاده کنه. مردی که رفته یک جایی و بهش جواب نه دادن و به نوعی بیرونش کردن و دوباره برگشته، این مرد مسیر رو اشتباه رفته.

ایشون می تونه همین رو بره توی تجارت به کار ببره. توی بیزینس و کارآفرینی. چون توی کارآفرینی یکی از خصوصیت های بسیار مهم و بسیار مفید اینه که آم از نه شنیدن اصلاً ناراحت نشه. و هزار تا نه هم بشنوه خم به ابروش نیاره. اون خواست، کشش و طلبی که زیربناش شهوته، می تونه اون طرف یک کششی باشه که زیر بناش کارآفرینی و موفقیت و خیر رساندن و کسب روزی حلال و خدمت کردن به مردم باشه.

فقط این انرژی داره به اشتباه هدر میره. دقیقاً مثل اون رودخونه ای که داره میره می ریزه به باتلاق. و اصلاً هم مهم نیست که این کار انجام بشه یا نه. اون آقایی که میاد اون خانم رو از هر طریقی راضی کنه، در هر دو حالت این آقا انرژیشو هدر میده. چه به این خانم برسه، چه نرسه.

من کلاً نمی خواستم وارد این بحث بشم. چون تخصص من نیست در این مورد صحبت کنم، ولی یک چیز خیلی کلی هست که اصلاً نیاز به تخصص خاصی نداره. اون این هستش که هیچوقت هیچ دینی نمیاد شهوترانی رو تجویز کنه برای پیروان دینش. امکان نداره دین بیاد بگه شهوترانی کنید با بگه شهوترانی برای شما خوبه. هیچوقت دین این رو تجویز نمی کنه. هر دینی، هر مکتبی، هر مرامی فقط بر اساس عشقه و فقط بر اساس نزدیک شدن به خداوند.

این فاکتور رو که دیگه ما می تونیم روش به توافق برسیم که آدم هر کاری بخواد بکنه باید رضای خداوند در اون باشه. لازم نیست اصلاً انسان وارد جزییات دیگه بشه. مردی که میره در خفا و بدون اینکه خانم و بچه هاش راضی باشن به اینکه هوسرانی خودش رو بخواد به این شکل توجیه کنه، رضای خدا در این نیست. دیگه حالا هر چی. هر توجیهی هم بیاره، وقتی که رضایت خداوند توی اون نباشه، چه فایده ای داره؟ چه ارزشی داره؟

و به جای اینکه این انرژی هدر بره و به سمت دیگه بره، آدم می تونه واقعاً برش گردونه به سمت موفقیت، برش گردونه به سمت اینکه بگه: من که اینقدر انرژی توی وجودم هست، بیام این انرژی رو توی راه درست استفاده کنم، که نه تنها به زن و بچه خودم و به یک خانم دیگه ظلم نکنم، بلکه در راستای مسیر خداوند حرکت کنم و از این انرژی استفاده بسیار مثبتی بکنم که حالم خوب بشه.

چون در اون مسیر در هر حال حال بدیه. چه این کارو بکنه، چه این کارو نکنه، حالش بده. احساس گناهه. چون هوسرانی و شهوترانی اصلاً زیر بناش درده. مثل یک چیزی می مونه که ده درصد روش لذته و نود درصدش درده. مثل یک ظرف غذایی می مونه که فقط اون لایه روییش قابل خوردنه و وقتی که اون لایه رو خوردی، زیرش فاسد شده. کل غذا فاسد شده. اینجوریه!

به جای اینکه انسان اون طرف انرژیشو خرج کنه، استحاله کنه، تعالی بده به این انرژی بزرگ توی وجودش. بحث استحاله همین رو میاد میگه. این انرژی رو هدرش ندیم. بیایم تبدیلش کنیم به انرژی خلاقیت، تبدیلش کنیم به انرژی موفقیت و کارآفرینی، ذهن باز، ایده های نو، هنر و هر زمینه ای.

و این خواست زیاد و این سمجی و قدرتمندی رو بیایم بندازیم توی تجارت و کاسبی ازش استفاده کنیم. و باعث بشیم که منبع تولید خیر و برکت توی این جامعه باشیم. نه منبع تولید هوسرانی و شهوت. چون هر کس می تونه خودش رو مسیری بدازه که یک چیزی رو به این عالم اضافه کنه و تولید کنه.

انسان می تونه منبع تولید خیر و برکت باشه، می تونه منبع تولید شهوت و هوس باشه. انتخاب واقعاً با خود انسانه. یه کم اگر فکر کنه، می بینه که من می خوام مولد خیر و برکت باشم، می تونم مولد خوبی ها باشم. نمی خوام مولد شهوترانی و هوسرانی باشم.

پس اگر ما هوس بزرگی در سرمون داریم، اون هوس رو می تونیم پالایش کنیم به سمت هوس های مثبت. هوسی که بیاد موفقیت رو برای ما رقم بزنه، شادی رو برای ما رقم بزنه. و بتونیم از این انرژی بزرگ در راه خیر و برکت و در راه مثبت استفاده کنیم.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

1 دیدگاه برای “استحاله هوس

 1. محمد کشوری غفار
  محمد کشوری غفار گفته:

  سلام و درود خدمت شما و بقیه کاربران عزیز.
  اقای زارع از دیشب ساعت هفت دارم توی سایت تون میچرخم و اموزش هارو مطالعه و گوش میکنم.
  بخدا اصلا گذر زمانو احساس نمی کنم. نمیدونم این چندمین کامنتمه اما اینو مطمئنم که اگه نظرمو نگم در حق تون ظلم کردم.
  از خداوند سمیع و بصیر براتون سلامتی و تندرستی میخام و ارزوی طول عمر با برکت دارم و خوشحالم که از دیشب تا حالا در راه درست قرار گرفتم.
  خدارو هزاران هزار بار شکر میکنم که انسان بزرگ و شریفی مثل شمارو سره راه من و بقیه کاربزان قرار داده…
  بنظرم دعایی بهتر از دعای عاقبت بخیری برای همه نیست.
  بی نهایت سپاسگزارم و ارزو میکنم که یه روز بتونم جبران زحمات بکنم.
  شاد و تندرست و پرانرژی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید