استحاله تنبلی

laziness-transmutation
5
(1)

 

در این مقاله در رابطه با تنبلی صحبت خواهیم کرد. چند وقتی بود که ویدیو پر نکرده بودم و خیلی دوست داشتم که دوباره ویدیو ضبط رو شروع کنم. منتهاش تنبلی بهم اجازه نمی داد، صادقانه بخوام بگم. اینکه پیش خودم می گفتم همه شرایط باید جور باشه، من به یک استودیو نیاز دارم، یک پرده سبزی باید اینجا بزنم، بک گراندو باید درست کنم. همه اینها درست.

منتهاش وقتی  مقایسه می کنم فعالیت خودمو، اولین ویدیویی که پر کرده بودم توی اتاق کناری خونه ام، یک اتاق تاریک و یک موبایل قدیمی و… که اون ویدیو یادمه وقتی که گذاشتمش روی اینترنت و حوزه های کاری مس به طلا رو معرفی کردم، خیلی بازدید داشت و خیلی جذاب بود برام. الان دیدم بعد از چند ماه که فایل های صوتی بسیار زیادی رو آماده کردم، نسبت به ویدیو پر کردن تنبل شدم. خیلی جالبه. و گفتم الان که ساعت حدود یازده و خرده ای شبه و دیره و… گفتم: نه! ببین تنبلی یکی از چیزهایی هستش که خیلی ها حتی توی دین خودمون هم معتقدن که سر منشأ بسیاری از گناهان و مشکلات دیگه همش به تنبلی بر می گرده.

مثلاً توی بحث خودارضایی، حالا درسته عوامل دیگه ای رو توی فایل های قبلی گفتیم، ولی مهمترین چیزی که هست اینه که انسان به رخوت و تنبلی کشیده میشه. مثلاً اگر کسی که به خودارضایی دچاره، پاشه بره ورزش کنه، بدوه، بارفیکس بره، یه فعالیت فیزیکی انجام بده، اونوقت میبینه که انگار خیلی راحت می تونه از پس این بیماری بر بیاد.

بنابراین امشب این تنبلی که چند وقتی بود که توی وجود من جمع شده بود، حالا تنبلی که نه، شاید بشه بهش بگی تعویق. فرقی نمی کنه به تعویق انداختن و تنبلی کردن دستشون گردن همه. اینکه من ویدیو پر نمی کردم و توی پر کردن فایل های صوتی خیلی مسلط شده بودم، گفتم که نه! ببین اگر وایسی که شرایط یک روزی درست بشه که تو بخوای ویدیو پر کنی، اون روز هیچ وقت نخواهد اومد.

پیامی که توی این ویدیو هست اینه که: همین امشب پا شدم این ویدیو رو ضبط کردم و این حس تنبلی و حس فرار از اون کار رو استحاله کردم. گفتم: خوب می ترسی؟ با وجود ترس انجام بده! توی جلسه دوازده و سیزده دوره استحاله نیروی جنسی در رابطه با باورهای ثروت و در رابطه با اینکه ما چطور به حرکت در بیایم صحبت کردیم.

گفتیم: استادم در مالزی که سمینارش رو رفتم آقای Harv Eker، آموزش دادن و گفتن:

Act in spite of fear

Act in spite of anger

Act in spite of worry

می گفت: با وجود عصبانیت اون کارت رو انجام بده، با وجود نگرانی انجام بده، با وجود ترس انجام بده. یعنی فارغ از اینکه احساس تو در اون لحظه چی هست، اون کاری که توی برنامه کاریت نوشتی، باید انجامش بدی. همون ضرب المثلی که میگه: تو بدم، بمیر و بدم. اینکه خیلی مهمه که ما اصلاً احساستمون رو درگیر نکنیم که اصلاً من حالش رو ندارم، خسته ام! اصلاً خستگی هیچی، یک غمی تو دلمه، افسردگی دارم امشب، ناراحتم! و این کاری که توی این لیست نوشتم، بذارمش واسه فردا. نه! احساس هر چی می خواد باشه، اون کار رو انجام بده.

حالا کار ما ویدیو پر کردنه و پیام هایی که برای شما عزیزان آماده می کنیم، خوب حس من گوینده باید خوب باشه، ولی مهمترین کار اینه که من باید انجام بدم. حتی اگر حسم هم خوب نیست، میام به شما میگم: ببین امشب می خواستم تنبلی کنم، حسم این بود که تنبلی کنم. ولی به محض اینکه اومدم این پایه رو گذاشتم و این دوربین رو آماده کردم، دیدم که همه اون حس های بد رفت. یعنی قدم گذاشتن و شروع کردن اون کار باعث میشه که آدم تموم اون احساس های منفی از وجودش پاک بشه.

 

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید