چرا قانون جذب کافی نیست؟

5
(2)

در این ویدیو در رابطه با این سوال صحبت می کنیم که چرا قانون جذب به تنهایی کافی نیست؟ یعنی اینکه مخصوصا در زمینه مسائل مالی و پول، شما اگر قانون جذب را استفاده کنید که قانون بسیار درستی هست، من به شدت موافق و طرفدار قانون جذب هستم و از قانون جذب استفاده کنید و پول های زیادی را به زندگی تان جذب کنید، این به تنهایی کافی نیست. به چه دلیل؟ در این ویدیو فقط در رابطه با پول صحبت می کنیم.

به این خاطر که پول به ذات خود، چیز بدی نیست. یک موجود خنثی هست. ولی خود من و همه ما انسان ها در درونمان یک سری مشکلات و رذیله های اخلاقی داریم که وقتی که پول وارد وجود ما و وارد زندگی ما می شود، پول آن رذیله های اخلاقی را آمپلی فایر می کند، آنها را بزرگ می کند. مثل یک کاتالیزور می ماند. برای مثال فرض کنید رذیله اخلاقی حسادت در وجود من هست. شاید وقتی که پول زیاد به سمت من بیاد، این پول پَرِش بگیرد به بخش حسادت وجود من و حسادت را شعله ور کند.
یا مخصوصا در رابطه با چیزهایی که مربوط به شهوترانی هست، اگر من آدم شهوترانی باشم، چشم چران باشم، دوست داشته باشم که رابطه های جنسی مختلفی داشته باشم، وقتی که پول وارد زندگی من می شود، قدرت به من می دهد، آزادی به من می دهد، آزادی عمل به من می دهد و می توانم بیشتر شهوترانی کنم. بیشتر چشم‌چرانی کنم.
شما می بینید که فردی که چشم چران هست، اصلا ربطی به این نداره که فقیر است یا ثروتمند، فقیر چشم چران داریم، ثروتمند چشم چران هم داریم. فقیر شهوتران داریم، ثروتمند شهوتران هم داریم. آن فقیری که شهوتران هست و چشم‌چرانی می کند، اگر مقدار زیادی پول به او بدهید چکار می کند؟ بیشتر شهوترانی می کند. بیشتر به انحراف کشیده می شود.

پس ما قبل از اینکه از قانون جذب استفاده کنیم و پول های زیادی را به زندگی خودمان جذب کنیم، قبلش باید یک سری کارهایی را روی روحمان انجام بدیم. بسترسازی کنیم. رذیله های اخلاقی و چاله چوله های روحمان را صاف کنیم. رذیلت ها را پاک کنیم. مثل ویروس می‌مانند. انگل‌ها یا بیماری‌های روحی هستند. اینها را باید درمان کنیم. روحمان را تا جایی که می توانیم پاک و تمیز شود و بعد روی این بستر پاک، پول بریز، روابط خوب جذب کن.

شما با قانون جذب می توانید بین مردم محبوب شوید، هر نعمتی که خداوند به شما می دهد، آنوقت چون که رذیلت های اخلاقی شما تحت کنترل هست، نمی گویم کلا حذف می شود. حذف کردن آن تلاش می برد. شاید یک سال، دو سال، بعضی چند سال روی بعضی رذیلت های اخلاقیشان کار می کنند. مشکل ندارد.
ولی همین که ما بدانیم این رذیلت ها را داریم خیلی فرق می کند تا اینکه اصلا ندانیم و فقط بگویم من می خواهم از این به بعد ثروتمند شوم، قانون جذب را یاد می گیرم، پول بیاید، پول بیاید؛ پول می آید، می بیند که فردی که مثلا وضع مالی‌اش خوب نبوده از قانون جذب استفاده می کند، در مدت زمان کمی پول زیادی را هم جذب می کند، می بیند که در مجموع وقتی که برایند می گیرید، برایند زندگی اش بدتر از روز اول شده است و وقتی از بیرون نگاه می کنید می گویید ای کاش این فرد ثروتمند نمی شد. ببینید چکار کرده با خودش!

دیدید آدم هایی که پولدار می شوند، می گویند نگاه کن شلوارش دو تا شده؛ طرف سر خانه زندگی، آرام، مظلوم، عاشق خانواده، حالا وضع مالی او، اجاره نشین بوده است. ولی حداقل خانواده اش را داشته. شلوارش دو تا می شود. خانه اش را می خرد، ماشین خوب، به خودش می رسد، عینک آفتابی، ادکلن گران‌قیمت، … می بینید که پس فردا دنبال دختربازی و زن بازی افتاده است و زنش آرزو می کند که ای کاش همان فقیری که بودی، بودی. ای کاش پول در نیاورده بودی. چرا؟

چون ایشان روی رذیلت های اخلاقی اش کار نکرده بود قبل از اینکه ثروتمند شود. خیلی مهم است. مشکل از پول نیست، باز هم می‌گویم پول عالی است. پول برکت خداوند است. من اگر روی زمین پول ببینم انگار نان دیده ام. دیده اید که قدیمی ها نان را بر می داشتند بوس می کردند می گذاشتند بالا، پول هم نعمت خداوند است. چه فرقی می کند. من پول را بوس می کنم. می گویم تو خیلی خوبی، تو برکت خدایی، خدا تویِ پول را به من داده که بتوانم با آن به خودم و خانواده ام و اگر بتوانم به دیگران خدمت کنم. پس هیچ فرقی با آن تکه نان ندارد که روی زمین افتاده است. این عقیده شخصی من است. پول مقدس است ولی پول کجا برود، پیش چه کسی برود، پیش چه روحی برود؛ این مهم است.

پس از ما شروع می شود. برای همین است که ما در دوره سالیتود ، مباحث مربوط به پول و همین قانون جذب، و جذب ثروت و پول و رازهای پول در آوردن ها را گذاشتیم در مقام هفتم دوره.
یعنی 6 مقام گفتیم که روی خودتان کار کنید. همه جوره بشناسید این روح از کجا آمده، داستان شما چیست، رذیلت هایتان را بشناسید و … و وقتی که حسابی خودتان را شناختید و آماده شدید برای جذب پول، آنوقت صد میلیارد پول هم به شما بدهند، شما می توانید درست استفاده کنید .

در مقام هفتم تازه کلی مسائل در رابطه با زهرگیری از پول یاد دادیم، زهرگیری از پول، در اصل از پول زهر نمی‌گیریم؛ زهرها را از وجود خودمان می گیریم، که آن پول ما را خراب نکند و این مباحث بسیار مهم است و مربوط به سعادت دنیوی و حتی اخروی انسان می شود. بیشتر به آخرت انسان بر می گردد که ما اینها را همه در دوره سالیتود در 6 مقام کار می کنیم، تازه در مقام هفتم در رابطه با پول صحبت می کنیم.

در مقام هشتم در رابطه کشف رسالت در زندگی صحبت می‌کنیم. به خاطر همین است که بعضی از عزیزانی که قانون جذب کار کردند، به ما می گویند که ما قانون جذب را کار کردیم، اتفاقاً پول هم به دست آوردیم، ولی حالمان خوب نیست. آن حال خوب، آن رضایت درونی، اینکه من الان اصلا برای چی اینها را به دست آوردم، اصلا برای چی پول به دست بیاورم. این سوالات را در این دوره به پاسخش می رسید، و ان شاءالله با یک زیربنای صحیح به سمت پولدار شدن و جذب همسر و هر چیزی که دلتان بخواهد حرکت کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

2 دیدگاه برای “چرا قانون جذب کافی نیست؟

 1. mes2tala mes2tala
  mes2tala mes2tala گفته:

  سلام چه خوب میشه اگه برای همه فیلمها ، فایل صوتیش رو هم قرار بدین اینجوری افراد بیشتر استفاده می کننتوی کانال هم اگه ممکنه با هشتگ مطالب مرتبط به هم بشن که راحتتر بشه پیداشون کرد
  ممنون

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…
   در کانال اسم فایل را که سرچ کنید فایل مورد نظر بالا می آید ..
   در مورد سایت هم این مسئله بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید