آموزش رابطه جنسی

آموزش رابطه جنسی
4.3
(125)


این مقاله در رابطه با آموزش رابطه جنسی به روشی بسیار متفاوت و انسانی است. حتما تا پایان مقاله را ببینید.

یک اشتباه رایج در آموزش رابطه جنسی چیست؟

وقتی صحبت از آموزش رابطه جنسی می‌شود، با یک اشتباه بزرگ مواجه می‌شویم. اشتباهی که متأسفانه درصد بسیار بالایی از مردم جهان و مردم کشور خودمان با آن مواجه هستند. آن اشتباه این است:

اشتباه یادگیری رابطه جنسی از فیلم‌های پورنو گرافی

یادگیری رابطه جنسی از فیلم‌های پورنو گرافی

این اشتباه، زندگی‌ها را تباه می‌کند، رابطه‌های زناشویی را به قهقرا می‌برد، لذت رابطه جنسی را از بین می‌برد و درنهایت، ازنظر جنسی، شأن و مقام انسان را از حیوانات هم پایین‌تر می‌برد. واقعاً جای تأسف است که اگر از خیلی از مردان سؤال کنید که رابطه جنسی چگونه انجام می‌شود، یک صحنه از فیلم‌های پورنو را برای شما تعریف می‌کنند. یعنی تنها درک و آگاهی خیلی از مردم از رابطه جنسی، صحنه‌های پورنو گرافی است.

چرا آموزش رابطه جنسی از پورنو گرافی اشتباه بزرگی است؟

دلیل اول این است که در پورنو، تنها چیزی که از رابطه جنسی نمایش داده می‌شود، عمل دخول است. پورنو ذهن انسان‌ها (مخصوصاً مردان) را طوری برنامه‌ریزی می‌کند که رابطه جنسی فقط یعنی دخول! یعنی در فیلم‌های پورنو، تنها چیزی که نمایش داده می‌شود دخول در موقعیت‌ها و مکان‌های مختلف است.

درصورتی‌که عمل دخول شاید 20% از رابطه جنسی باشد و 80% دیگر را “عشق” تشکیل می‌دهد. شاید ازنظر شما، عشق یک واژه کلیشه‌ای و نامفهوم به نظر برسد. ولی برای آموزش رابطه جنسی به روش صحیح و بردن لذت بسیار زیاد از این عمل مقدس، لازم است معنای عشق در رابطه جنسی را خوب درک کنید. به شما قول می‌دهم اگر تا آخر این مقاله را بخوانید، نگرش صحیح و عاشقانه‌ای در رابطه با مسائل جنسی پیدا می‌کنید. قرار است به یک آگاهی و روشن‌بینی درزمینهٔ مسائل جنسی برسید که احیاناً تابه‌حال هیچ کجا مشابه آن را نشنیده‌اید.

دلیل دوم این است که در پورنو، فقط رابطه جنسی در سطح فیزیکی و گاهی ذهنی (از نوع مخرب) نمایش  و آموزش داده می‌شود. ولی هیچ صحبتی از رابطه جنسی در  سطح معنوی و روح نمی‌شود. درحالی‌که در اصل، رابطه جنسی یک عمل معنوی و بسیار لذت‌بخش است

برای درک بیشتر رابطه جنسی در سطح روح و تفاوت آن با سطوح پایین‌تر، بخش زیر را مطالعه کنید.

آموزش رابطه جنسی در سه سطح

حتماً می‌دانید که تفاوت بسیار زیادی بین انسان و حیوانات دیگر وجود دارد. ما ازاین‌جهت انسان هستیم که دارای یک روح معنوی و الهی ( نفس) هستیم.  وقتی دو انسان رابطه جنسی برقرار می‌کنند، باید روح‌های آن‌ها در این امر دخیل باشند نه‌فقط جسم آن‌ها.  اگر انسان یاد بگیرد که در سطح روح رابطه جنسی انجام دهد، ده‌ها برابر بیشتر لذت می‌برد و اصلاً نیاز ندارد دست‌به‌کارهای شنیعی که در پورنو نمایش داده می‌شود بزند.

برای درک بیشتر، باید ابتدا تعریف رابطه جنسی در سه سطح فیزیکی، ذهنی و روحی را بدانید.

رابطه جنسی فیزیکی چیست؟

رابطه جنسی فیزیکیرابطه جنسی در سطح فیزیکی، یعنی انسان فقط به بعد فیزیکی این رابطه توجه کند. آموزش رابطه جنسی در پورنو گرافی بر همین مبنا است. یعنی اصلاً مهم نیست که طرف مقابل چه کسی هست؟ چه احساساتی دارد ؟ حالش خوب است یا خوب نیست؟ آیا طرفین همدیگر را دوست دارند یا خیر؟ آیا در هنگام رابطه جنسی به یکی از طرفین اجحاف یا ظلم می‌شود یا خیر؟ اصلاً آیا این رابطه فیزیکی جنسی هدفی هم دارد یا هدف فقط انزال  طرفین است؟ ( انزال با ارگاسم فرق دارد برای همین از واژه ارگاسم استفاده نکردیم). هیچ‌چیز در رابطه جنسی در سطح فیزیکی اهمیت ندارد جز دخول و سپس رسیدن به انزال.

شاید بتوان گفت رابطه جنسی فیزیکی و جسمی، مخصوص حیوانات است. با این تفاوت که حیوانات، بااینکه فقط در سطح فیزیکی رابطه جنسی برقرار می‌کنند، ولی همچنان یک هدف متعالی‌تر هم از این رابطه دارند: تولیدمثل.

درحالی‌که در فیلم‌های پورنو گرافی اعمالی انجام می‌شود که حتی هیچ حیوانی آن‌ها را انجام نمی‌دهد. این اعمال هیچ هدفی را هم دنبال نمی‌کنند جز جلب بیشتر مخاطب و معتاد کردن هر چه بیشتر مغز او به پورنو گرافی ( رجوع کنید به مقاله “اعتیاد جنسی چیست و چگونه درمان می‌شود؟” )

رابطه جنسی  ذهنی چگونه است؟

رابطه جنسی در سطح ذهنی، مخرب‌تر از این رابطه در سطح فیزیکی است. ذهن انسان، چموش و طمع‌کار است. رابطه جنسی در سطح ذهنی، یعنی انسان به ذهن طمع‌کار خویش اجازه دهد تصویرسازی‌های مختلف جنسی انجام دهد. به افراد مختلف فکر کند و انواع رابطه‌های مشروع و غیر مشروع را در ذهن خود بپروراند. ذهن انسان در این زمینه، سیری ندارد و دائماً دنبال تنوع، کارهای جدید و سناریوهای جدید است.

نمونه رابطه جنسی ذهنی، در سایت‌های داستان‌های سکسی وجود دارد. داستان‌هایی که فقط یک متن هستند ولی خواندن آن متن، چنان ذهن افراد را درگیر شهوت و مسائل جنسی می‌کند که خیلی از افرادی که این داستان‌ها را می‌خوانند، با خواندن داستان خود ارضایی می‌کنند. چطور ممکن است که چند سطر متن، باعث خود ارضایی کردن فردی شود؟  این به خاطر قدرت ذهن در تصویرسازی و شهوت‌رانی است.

رابطه جنسی  ذهنی

رابطه جنسی ذهنی ازاین‌جهت مخرب است: چون کل عمل جنسی در مجاز ( غیر واقعیت) انجام می‌شود، توانایی انسان در برقراری رابطه جنسی حقیقی با جنس مخالف تحلیل می‌رود. درعین‌حال، مدار  پاداش دهی مغز انسان (Reward Circuit) هم به دریافت دوپامین بسیار زیاد اعتیاد پیدا می‌کند. وقتی این روند ادامه پیدا می‌کند، گیرنده‌های دوپامین در نورون‌های مغزی کاهش پیدا می‌کنند. یعنی برای دریافت همان مقدار دوپامین، فعالیت ذهنی بسیار بیشتری لازم است. این همان چیزی است که در اعتیاد به آن افزایش دوز مصرف می‌گویند.

یعنی اگر در ابتدا فردی با خواندن یک داستان جنسی، یا چند دقیقه تصور رابطه جنسی تحریک و ارضا می‌شد، باگذشت زمان مقدار “مصرف” او باید افزایش پیدا کند. تا جایی که شاید ساعت‌ها باید داستان‌ها سکسی بخواند و تخیلات جنسی کند تا ارضا شود. هر چه بیشتر در این اعتیاد فرو می‌رود، توانایی و تمایل او برای برقراری رابطه جنسی حقیقی با جنس مخالف حقیقی کمتر می‌شود.

حال می‌توانید حدس بزنید که چرا مردانی که پورنو گرافی مشاهده می‌کنند، به‌شدت ناتوانی جنسی و زودانزالی دارند؟

رابطه جنسی معنوی به چه معناست؟

رابطه جنسی معنوی

رابطه جنسی در بعد معنوی و روحی، همان چیزی است که خداوند از ما انتظار دارد.در این بخش صحبت‌های مقدماتی درزمینهٔ آموزش رابطه جنسی در بعد روحی و معنوی را ارائه می‌دهیم. زیرا آموزش چنین علمی نیاز به تمرکز و وقت فراوان و بیان مطالب زیادی است که از حوصله این مقاله خارج است. ولی مهم‌ترین مطالب در این زمینه را اینجا بیان می‌کنم.

رابطه جنسی در بعد روحی و معنوی، یعنی اینکه اولاً انسان رابطه جنسی را یک امر الهی و مقدس بداند و نه یک عمل زشت و خجالت‌آور. مگر نه این است که همه انسان‌ها از پیامبران و امامان گرفته تا اولیای خدا و مردم عادی، همگی حاصل رابطه جنسی پدر و مادرشان  هستند؟ مگر می‌شود انسان با آن عظمت خلیفه‌اللهی خودش، محصول یک عمل زشت باشد؟

ثانیاً، برای درک رابطه جنسی در بعد معنوی، باید به سکس به‌عنوان یک ابزار برای نزدیک شدن به خداوند نگاه کرد. اگر زن و شوهر تمرین داشته باشند، می‌توانند طوری رابطه جنسی برقرار کنند که از شروع رابطه، نام و یاد خداوند را در ذهن داشته باشند، هنگام دخول با صدازدن نام خداوند و تشکر از او این کار را انجام دهند، و هنگام ارگاسم، از انرژی بسیار زیاد آن استفاده کنند.

هنگام ارگاسم، زن و شوهر در سطح ارتعاشی بسیار عالی و قدرتمندی قرار می‌گیرند و برای لحظاتی هرچند کوتاه، بی‌زمانی و بی‌مکانی را تجربه می‌کنند.  اگر انسان بداند که لحظه مقدس ارگاسم چقدر ارزشمند است، می‌تواند در آن سطح ارتعاشی قدرتمند، یک ارتباط عاشقانه با خداوند برقرار کند، تمامی خواسته‌های مادی و معنوی خویش را از خداوند بخواهد و یک انرژی قدرتمند به سمت اهداف خود بفرستد.

آموزش رابطه جنسی: رازهای یک رابطه موفق چه هستند؟

پس‌ازاین مقدمه و تغییر نگرش شما نسبت به رابطه جنسی و اینکه آن را یک عمل معنوی ببینید تا یک عمل فیزیکی یا ذهنی، وقت آن رسیده که نکات ارزشمندی را برای برقراری یک رابطه عالی زناشویی با شما مطرح کنم. دانستن . پیاده کردن این نکات، بخشی از آموزش رابطه جنسی در سطح روح است. پس حتماً آن‌ها را در رابطه با همسرتان پیاده‌سازی کنید.

مصاحبه جنسی با همسر

مصاحبه جنسی با همسر

اولین کاری که به‌عنوان یک زن و شوهر باید انجام دهید، داشتن یک مصاحبه جنسی با یکدیگر است. یعنی زمانی را اختصاص دهید (خارج از رختخواب و غیر از زمانی که رابطه جنسی دارید) و در مورد تمایلات جنسی خود صحبت کنید. یعنی به همسر خود بفهمانید که در رابطه جنسی از چه چیزی خوشتان می‌آید و از چه چیزی خوشتان نمی‌آید. تمایلات، نحوه تحریک خود، پازیشن های موردعلاقه و همگی را برای هم شرح دهید.

صرف وقت و پیش نوازی

صرف وقت و پیش نوازی در رابطه جنسی

هنگام رابطه جنسی، حداقل 40 دقیقه پیش نوازی داشته باشید. درک و رعایت این موضوع مخصوصاً برای آقایان خیلی سخت است. زیرا آقایان خیلی سریع تحریک می‌شوند و دوست دارند سریع “اصل مطلب” را شروع کنند. اصل مطلب برای آقایان یعنی عمل دخول.

درحالی‌که برای خانم‌ها اصلاً این‌طور نیست. برای یک زن،  پیش نوازی ، عشق‌بازی و  صرف وقت کافی قبل و هنگام رابطه، اهمیت بسیار بیشتری نسبت به عمل دخول دارد. یک مرد زیرک، باید همسر خودش را قبل از دخول آن‌قدر تحریک کند که تا 80% به ارگاسم خود نزدیک شود. 20% پایانی با عمل دخول انجام می‌شود. این مهم‌ترین تکنیک در آموزش رابطه جنسی است و دانستن همین یک راز می‌تواند تجربه رابطه جنسی شمارا متحول کند.

تنفس عمیق

یکی از تکنیک‌های قدرتمند در رابطه جنسی، داشتن تنفس عمیق است. درست است که هر چه به ارگاسم نزدیک‌تر می‌شوید، ضربان قلب تندتر و آهنگ نفس‌ها هم تندتر می‌شود، ولی باید بیاموزید که تا جای ممکن نفس‌های عمیقی بکشید. این کار اولاً باعث می‌شود  که انزال در مردان به تأخیر بیفتد و برای عزیزانی که مشکل زودانزالی دارند بسیار مفید است. ثانیاً به شما فرصت می‌دهد تا رابطه جنسی خود را معنوی کنید، باخدای خود راز و نیاز کنید و از رابطه جنسی خود لذت کافی ببرید.

چرخش انرژی جنسی

چرخش انرژی جنسی در بدن

یکی از رازهای جوانی، احیای مغز، کسب خلاقیت و نشاط بیشتر ، چرخاندن انرژی جنسی در بدن است. شناختن میل جنسی و کار کردن با آن، نیاز به‌صرف وقت و تمرین و مراقبه است. به‌طور خلاصه، شما در دو حالت می‌توانید انرژی جنسی خود را به چرخش درآورید: قبل از رابطه ( وقتی انرژی جنسی تحریک نشده است) و هنگام رابطه ( وقتی انرژی جنسی بیدار و تحریک‌شده است). نحوه چرخش انرژی جنسی در بدن، نیازمند آموزش رابطه جنسی از منظر انرژیکی و تحت نظر استاد است.

آموزش رابطه جنسی: تغذیه مناسب زوجین

آخرین رازی که در بهتر شدن رابطه جنسی با همسرتان باید بیاموزید، تغذیه صحیح است. برای داشتن یک تغذیه صحیح، باید ابتدا مزاج خود را بشناسید. آیا شما سردمزاج هستید یا گرم‌مزاج؟ در طب سنتی ایرانی و همچنین طب اسلامی، انسان‌ها به چهار دسته مزاج زیر تقسیم می‌شوند که در اینجا شرح بسیار مختصری از آن‌ها بیان می‌کنیم. ولی برای اطلاعات جامع‌تر، حتماً به کتاب‌های طب سنتی رجوع کنید.

 • مزاج دموی: غلبه خون در آن‌ها بالاست و طبع آن‌ها به‌اصطلاح گرم و تر هستند. رنگ چهره آن‌ها معمولاً متمایل به قرمز است و اندامی گوشتی و درشت دارند ( نه چربی).  خوردن بیش‌ازحد گرمی جات، آن‌ها را گرمازده می‌کند . برای تحریک جنسی نیازی به استفاده از گرمی جات زیادی ندارند. تمایلات جنسی آن‌ها غالباً و تقریباً همیشه بالا است. تغذیه آن‌ها باید خنک و سرد باشد. مانند آش انار، خیار، مرکبات، ماست و …
 • مزاج صفرائی: طبع آن‌ها گرم و خشک است و ظاهر آن‌ها به زردی گرایش دارد. معمولاً اندام قلمی دارند و اغلب زیر گلوی آن‌ها یک برجستگی تیز هست. اگر مراقب نحوه مصرف آب نباشند، زیاد عطش می‌کنند و برای رفع عطش باید آب را با خرما یا لیمو مصرف کنند. با خوردن گرمی جات گرمشان می‌شود و با خوردن سردی جات، سریعاً سردی شأن می‌شود. تمایلات جنسی آن‌ها نوسانی است. گاهی خیلی میل جنسی بالا و عطش برای رابطه جنسی دارند، ولی گاهی اوقات سرد و بدون میل هستند. خوردن گرمی جاتی مانند عسل، پودر زنجبیل، خرما، پیازچه، گوشت بره برای آن‌ها بسیار مفید است.
 • مزاج بلغمی: طبع آن‌ها سرد و تر است و غلبه آب در بدن آن‌ها زیاد است. اندامی چاق و سفید دارند. میل جنسی آن‌ها معمولاً پایین است. خوردن آب زیاد برای آن‌ها مناسب نیست. برای افزایش میل جنسی و همچنین حفظ تعادل در تغذیه، بهتر است غذاهای گرم و خشک مصرف کنند. مانند
 • مزاج سودائی: غلبه سودا در آن‌ها بالاست. سودا را می‌توانید به شکل ماده سیاه‌رنگی در نظر بگیرید که از سوختن مواد در بدن ایجادشده و وارد خون می‌شود. بنابراین سودائی‌ها، دارای چهره‌های تیره و سبزه هستند و معمولاً اندامی قلمه‌ای و صورتی استخوانی دارند. تمایلات جنسی آن‌ها پایین است و باید با مصرف گرمی‌ها و تقویت‌کننده‌های میل جنسی، خودشان را تعدیل کنند.

بسیار مهم و واجب است که شما طبع و مزاج خود و همسرتان را بشناسید و  تمایلات جنسی و تغذیه‌تان را بر اساس آن تنظیم کنید. اکیداً به شما توصیه می‌کنم که به‌اتفاق همسرتان،  به یک طبیب حاذق طب اسلامی مراجعه کنید و دستورالعمل‌های لازم را دریافت کنید.

آموزش رابطه جنسی: استحاله نیروی جنسی

پس از مطالعه این مقاله، شاید برایتان سؤالات زیادی پیش‌آمده باشد. مثلاً رابطه جنسی در سطح روحانی یعنی چه؟ تکنیک‌های تنفس عمیق در رابطه جنسی چه هستند؟ همه این سؤالات و کل مطالب این مقاله، تحت علمی به نام استحاله نیروی جنسی قرار می‌گیرند. این علم کهن، بیان می‌کند که از نیروی مقدس جنسی باید درراه‌های صحیح استفاده کرد.یعنی نه‌تنها رابطه جنسی ما با همسرمان باید در سطح معنوی و روحی باشد، بلکه باید بیاموزیم نیروی مقدس جنسی را کانالیزه و هدایت کنیم و از آن برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنیم.

شاید برایتان عجیب باشد که چطور می‌توان از نیروی جنسی برای کسب موفقیت استفاده کرد؟ این علم را ناپلئون هیل در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید در فصل یازدهم شرح داده است. او پس از 20 سال تحقیق و بررسی علت ثروتمند شدن افراد موفق، فهرستی از خصوصیات مشترک آن‌ها به دست آورد. یکی از آن‌ها، استحاله کردن نیروی جنسی شأن بود. یعنی همه ثروتمندان، می‌دانند چطور نیروی جنسی خود را استحاله و هدایت کنند.

اگر کنجکاو شده‌اید بیشتر در این مورد بدانید، دو هدیه رایگان برایتان دارم که خیلی به شما کمک خواهد کرد. یک فایل pdf رایگان به نام “پنج تکنیک تبدیل نیروی جنسی به ثروت” و یک ویدیوی رایگان که در آن صحبت‌هایی راجع به علم استحاله نیروی جنسی کرده‌ام که در هیچ کجا منتشرنشده است و فقط به لیست مخاطبان ایمیلی‌مان فرستاده می‌شود. برای دریافت این دو هدیه رایگان، از شما دعوت می‌کنم  نام و ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید  تا همین‌الان این هدایا را در ایمیل خود دریافت کنید.

 

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 125

7 دیدگاه برای “آموزش رابطه جنسی

  • مس به طلا گفته:

   سلام و وقت بخیر

   دوره ای که مربوط به مسائل جنسی هست، دوره استحاله نیروی جنسی هست. ( دوره سالیتود برای خودسازی پیش از ازدواج است).
   بله در این دوره در رابطه با تقویت نیروی جنسی آموزش داده شده است.
   موفق باشید

 1. nazi j گفته:

  سلام
  درایمیل اطلاع دادین که تخفیف ویژه داره محصولاتتون.
  میشه بیشترتوضیح بدین و قیمتها رو بفرمایید.تشکر

 2. علی حیدری گفته:

  سلام خداقوت بخاطر مطلب خوبتون یه سوال اینکه همه ی روابط جنسی رو میشه معنوی درنظر گرفت مثلا دوست دختر و دوست پسر هم میتونند این دیدگاه رو داشته باشند یا بهتر است ازدواج صورت گرفته باشد

  • مس به طلا گفته:

   سلام

   نه این رابطه خارج از محدوده ی سالم هست
   و برعکس معنویت شما را کم خواهد کرد ، رابطه جنسی فقط با همسر شرعی معنویت آن اوج می گیرد

دیدگاهتان را بنویسید