راهنمای جامع ترک خود ارضایی

ترک خودارضایی یکی از بزرگترین دغدغه‌های خیلی از جوانان امروز است. خود ارضایی یا استمنا (و در زنان استشها)، یکی از مشکلاتی است که خیلی از افراد جامعه به علت نداشتن آگاهی کافی،‌ به آن گرفتار هستند. خیلی‌ها خود ارضایی را انجام می‌دهند بدون اینکه حتی اطلاع داشته باشند که این عمل دارای چه عواقب و ضررهایی است. با توجه به مطالعات و تجربه خودم در این زمینه و دسترسی به اطلاعات روز دنیا به زبان‌ اصلی، بر آن شدم تا این راهنمای جامع ترک خودارضایی را آماده کرده و در خدمت هم‌وطنان عزیزمان قرار دهم. در این راهنما به جنبه‌های مختلف خود ارضایی پرداخته و لینک اطلاعات جامع‌تر راجع به هر بخش را نیز ارائه می‌کنیم تا شما عزیزان بتوانید در هر بخشی که بیشتر موردنیاز شماست،‌ اطلاعات کامل‌تری را کسب کنید.

لطفا ابتدا ویدیوی زیر را ببینید و سپس این راهنما را تا انتها مطالعه کنید و نظرات، پیشنهاد‌ها و تجربیات خود را نیز در انتهای همین صفحه با ما در میان بگذارید تا دیگر کاربران هم بتوانند از تجربیات شما استفاده کنند.
 
راهنمای جامع ترک خودارضایی

خودارضایی چیست و چرا ترک خودارضایی ضروری است؟

خود ارضایی به معنای انجام هرگونه عمل یا افکار جنسی با خود و بدون دخالت همسر یا فرد دیگر است. این عمل منجر به برون‌ریزی (مخصوصاً در مردان) و احساس ارضای جنسی می‌شود. البته داشتن برون‌ریزی شرط لازم برای انجام عمل خود ارضایی نیست. در بخش‌های بعدی این مقاله بیشتر در مورد خود ارضایی پسران و دختران و نحوه ترک استمنا صحبت خواهیم کرد.

آنچه در عمل خود ارضایی اتفاق می‌افتد، تحریکات جنسی،‌ هجوم افکار و تخیلات جنسی و افزایش هورمون‌های جنسی در خون است که همگی پیش‌نیازهای انجام عمل فیزیکی خود ارضایی هستند. بعد از تحریک کامل جنسی، فرد با روش‌های مختلف مانند لمس کردن اندام تناسلی، باعث رسیدن به لذت جنسی و برون‌ریزی می‌شود .

نکته مهمی که شاید بهترین مشوق شما برای ترک خودارضایی باشد این است که خود ارضایی هیچ‌گاه منجر به ارگاسم نمی‌شود و فقط به برون‌ریزی منجر می‌شود. تفاوت زیادی بین ارگاسم و برون‌ریزی وجود دارد. ارگاسم حالتی از ارضای واقعی و طبیعی جنسی است که بین انسان و همسر خود و در شرایط بسیار آرام‌بخش و بدون احساس گناه یا پشیمانی، اتفاق می‌افتد.

اشخاص پس از ارگاسم،‌به علت ترشح زیاد هورمون دوپامین (هورمون عشق)، احساس بسیار خوبی از صمیمیت و عشق تجربه می‌کنند و سطح انرژی بالاتری نسبت به قبل خواهند داشت؛ در حالی‌ که برون‌ریزی از طریق خود ارضایی، صرفاً باعث تخلیه انرژی روحی و فیزیکی،‌ ایجاد حس پشیمانی، افسردگی، احساس گناه،‌ نفرت از خود و احساس حقارت می‌شود. این نوع برون‌ریزی نه‌ تنها نیاز جنسی انسان را برآورده نمی‌کند،‌ بلکه به علت ایجاد حالت‌های منفی ذکر شده، انسان را بیشتر حریص می‌کند تا مجددا به انجام این عمل بپردازد.

خود ارضایی هیچ‌گاه منجر به ارگاسم نمی‌شود و فقط به برون‌ریزی منجر می‌شود. تفاوت زیادی بین ارگاسم و برون‌ریزی وجود دارد.

حال که متوجه شدید خودارضایی چیست، و چرا ترک اعتیاد به خود ارضایی بسیار اهمیت دارد، بیایید کمی علمی تر به این موضوع بپردازیم و با چرخه اعتیاد زای خود ارضایی آشنا شویم.

چرخه اعتیاد به خود ارضایی

شاید مهم‌ترین مطلبی که برای ترک خودارضایی باید بدانید این است که خود ارضایی، یکی از زیرشاخه‌های اعتیاد بسیار قدرتمندی به نام اعتیاد جنسی است. خود ارضایی، فرد را وارد یک چرخه نامحدود اعتیاد گونه می‌کند که بسیار مخرب بوده و اگر فرد نسبت به آن آگاهی نداشته باشد، می‌تواند انسان را تا سرحد افسردگی مزمن و حتی فکر خودکشی پیش ببرد. در ادامه چگونگی این چرخه مخرب را شرح می‌دهیم:

چرخه اعتیاد به خودارضایی

در اکثر مواقع، خود ارضایی برای فرار از احساساتی مانند خشم، نگرانی، نارضایتی، ناامیدی، اضطراب و غم انجام می‌شود. فرد مبتلا به خود ارضایی،‌ این عمل را به‌عنوان یک مُسکن استفاده می‌کند تا از این‌ گونه احساسات رها شود (بدون اینکه اقدامی اصولی در جهت رفع آن‌ها انجام بدهد).

پس از مدتی، فرد به این عمل اعتیاد پیدا می‌کند و مغز وی شرطی می‌شود؛ به‌نحوی‌ که به شکل ناخودآگاه، وقتی استرس یا نگرانی دارد،‌ دست به عمل خود ارضایی میزند تا آرام شود. ولی با انجام این عمل یک آرامش کاذب مقطعی به دست می‌آورد ولی بلافاصله آن آرامش از بین رفته و احساسات منفی جای آن را می‌گیرند. مجددا فرد مبتلا به این اعتیاد،‌ برای فرار از این احساسات، خود ارضایی می‌کند. یعنی فرد مدام در چرخه‌ای در حال تقلا کردن باقی می‌ماند.

چرخه اعتیاد جنسی و خصوصاً خود ارضایی، باعث می‌شود که رابطه فرد مبتلا کم‌ کم با اطرافیان و جامعه کمتر و کمتر شود و اوقات بیشتری را در انزوا و تنهایی خویش سپری کند. این روند ادامه خواهد داشت و انزوای بیشتر، افسردگی و ناامیدی بیشتری را به همراه خواهد داشت. غم‌انگیزتر اینکه رابطه فرد با خداوند و معنویت و هرگونه موضوع روحانی و معنوی نیز کمتر و کمتر و درنهایت قطع می‌شود.

شاید مهم ترین مطلبی که برای ترک خودارضایی باید بدانید این است که خود ارضایی، یکی از زیرشاخه‌های اعتیاد بسیار قدرتمندی به نام اعتیاد جنسی است. خود ارضایی، فرد را وارد یک چرخه نامحدود اعتیاد گونه می‌کند که بسیار مخرب بوده و اگر فرد نسبت به آن آگاهی نداشته باشد، می‌تواند انسان را تا سرحد افسردگی مزمن و حتی فکر خودکشی بیندازد. در اینجا چگونگی این چرخه مخرب را شرح می‌دهیم:

درعین‌حال که فرد مبتلابه اعتیاد جنسی، از اطرافیان و از خدای خود جدا و دور می‌شود، با پیشرفت بیشتر این اعتیاد، ارتباط فرد با خودش نیز کمتر می‌شود به‌نحوی‌که فرد با خودش نیز غریبه می‌شود. خود ارضایی تبدیل به عادتی مخرب و ابزاری برای مخفی شدن از همه می‌شود و فرد مبتلابه آن، مملو از احساس حقارت و دوست‌نداشتن خودش می‌شود. این احساس حقارت کم‌کم تبدیل به نفرت از خود می‌شود و باعث می‌شود فرد در این عالم تنها و بی‌کس باقی بماند.  حال بیایید مطالب مقاله ترک خودارضایی را از نظر متخصصان علم سکسولوژی و تراپیست های درمان اعتیاد به استمنا هم بررسی کنیم:

دکتر پاتریک کارنز بنیان گذار موسسه سلامت جنسی در آمریکا، چرخه اعتیاد جنسی را به مراحل زیر تقسیم میکند:

 1. اشتغال ذهنی
 2. مراسم آماده سازی برای لغزش جنسی
 3. ارتکاب عمل اعتیاد گونه جنسی ( مثل خودارضایی)
 4. نامیدی و احساس گناه
چرخه اعتیادجنسی
مراحل چرخه اعتیاد جنسی

مرحله اشتغال ذهنی به این معنا است که فرد مبتلا به خودارضایی، تمامی افکارش حول و حوش موضوع خود ارضایی میچرخد و ذهنش پر است از افکاری که مربوط به خود ارضایی و شهوت رانی و فیلم های پورنوگرافی است. علاوه بر این هنگامی که فرد تصمیم می گیرد که خود ارضایی انجام بدهد، از ساعت ها یا حتی روزها قبل از آن فکر او درگیر موضوع خودارضایی می شود و در ذهن خود این کار را برنامه‌ریزی می‌کند و خود را برای انجام این عمل مهیا می کند.

مرحله آماده سازی برای لغزش جنسی به این شکل است که فرد مبتلا،شرایط محیطی خود را برای انجام عمل خودارضایی یا شهوترانی آماده می سازند دقیقاً مانند فردی که می‌خواهد مثلاً تریاک مصرف کند و برای مصرف تریاک لوازم و چیزهای دیگری را آماده می کند فرد مبتلا به خود ارضایی نیز همین کار را انجام می دهد. انجام مراسم آماده سازی برای اکثر معتادان، خود نوعی لذت به همراه دارد: لذت آماده شدند برای انجام عمل جنسی. مثلا کسی که قصد انجام خود ارضایی دارد مراحل آماده‌سازی شامل خالی کردن خانه، پیدا کردن مکان مناسب، مهیا کردن فیلم یا چیز های تحریک کننده دیگر و غیره می‌تواند باشد. یا کسی که میخواهد رابطه جنسی با یک شریک جنسی پولی برقرار کند، آماده سازی شامل زنگ زدن، هماهنگی کردن پرداخت پول و غیره است.

مرحله سوم که ارتکاب عمل جنسی است مرحله ای است که در آن فرد خود ارضایی را انجام میدهد یا فیلم می‌بیند یا با شریک جنسی نامناسب رابطه برقرار میکند.

مرحله چهارم، مرحله نا امیدی و احساس گناه است که بلافاصله پس از مرحله دوم رخ می دهد و فرد مبتلا پس از انجام خود ارضایی یا گناه جنسی ، سریع احساس پشیمانی، ناامیدی و احساس گناه شدید را تجربه می کند. از آنجایی که این احساس گناه خیلی قدرتمند است و عموما رهایی از آن کار بسیار سختی است فرد معتاد راحت ترین راه ممکن را انتخاب میکند که برگشتن به مرحله یک و پر کردن افکار خود از خود ارضایی مجدد است. یعنی به جای اینکه فرد آگاه و هوشیار شود که چرا احساس گناه دارد و چرا به این کار مبتلا شده است فکر و ذهن و انرژی خود را مجددأ معطوف به خود ارضایی می کند تا کمی آرامش پیدا کند و احساس گناه رهایی گونه است که مرحله چهارم به مرحله اول وصل می‌شود و فرد در چرخه خود ارضایی گیر می‌افتد. این احساس گناه و نا امیدی است که باعث می شود ترک خودارضایی یا هر عمل اعتیاد زای دیگر، به تنهایی تقریبا غیر ممکن می شود.

شاید خواندن این مطالب برای شما متحیرکننده باشد وتا حالا نشنیده باشید که خود ارضایی چقدر اعتیادآور و مخرب است. ولی وقت آن است که باقدرت ویرانگر این بیماری قدرتمند، بیشتر آشنا شوید و اگر خودتان یا فردی از نزدیکان شما به آن مبتلا هستید، هر چه سریع‌تر برای ترک این عمل و شروع یک زندگی پاک و مملو از شادی و معنویت اقدام کنید.

این احساس گناه و نا امیدی است که باعث می شود ترک خودارضایی یا هر عمل اعتیاد زای دیگر، به تنهایی تقریبا غیر ممکن می شود.

مطالبی که تا اینجا خواندید، فقط یک اشاره بسیار اجمالی به عوارض این بیماری بود و بامطالعه و گوش دادن به کلیه مطالب آموزشی این سایت، دانش و آگاهی شما برای شناخت و درمان این اعتیاد بسیار بیشتر خواهد شد.

فراموش نکنید که خود ارضایی یکی از قویی‌ترین ابزارهایی است که شیطان رانده‌شده از درگاه خداوند، از آن استفاده می‌کند تا انسان‌ها را از خداوند دور و در دام خودش اسیر کند. اگر به وجود شیطان در جهان هستی اعتقاد ندارید، توصیه می‌کنم حتما مقاله “آیا شیطان واقعا وجود دارد” را مطالعه کنید. به امید و توکل به خداوند مهربان، در این وب‌سایت به افشاگری این دسیسه شیطان و رو کردن دست پلید او خواهیم پرداخت.

ترک خودارضایی در پسران

در ادامه پاسخ به سوال خودارضایی چیست، این بیماری را در پسران شرح می دهیم. پسران زیادی هستند که برای ترک خودارضایی تلاشهای زیادی می کنند ولی شکست می خورند.  خود ارضایی در پسران و مردان، با تحریک جنسی و سپس تماس با آلت تناسلی آن‌ها انجام می‌شود و درنهایت به برون‌ریزی اسپرم (منی) منجر می‌شود. نوع دیگری از خود ارضایی در پسران، خود ارضایی دمر (Prone Masturbation) است که فرد روی تخت قرارگرفته و با برقراری تماس آلت خویش با شیء خارجی مثل بالش،‌تشک و … باعث ایجاد انزال در خویش می‌شود. این نوع خود ارضایی به‌مراتب خطرات و مضرات بیشتری نسبت به خود ارضایی با دست دارد. عوارض این نوع خود ارضایی را در همین مقاله مطالعه نمایید.

با تکرار و مداومت بر انجام این عمل، مرد دچار اعتیاد و وابستگی شدید به این عمل می‌شود و فرد مبتلابه این عمل، حال‌ وروز غم‌انگیزی را تجربه می‌کند. دلیل این امر این است که مرد، مظهر توانایی و قدرت و اقتدار است؛ چه ازنظر فیزیکی و چه ازنظر روحی. ولی انجام عمل استمنا، به‌تدریج نه‌ تنها باعث تحلیل رفتن قوای فیزیکی مرد می‌شود ، بلکه ازنظر روحی نیز وی را تضعیف کرده و اعتمادبه‌نفس مرد را به‌شدت کاهش می‌دهد.

ریشه‌های خود ارضایی در پسران و مردان مجرد متفاوت است. ولی در خیلی از موارد، نداشتن آگاهی‌های لازم در رابطه با مسائل جنسی در سنین پایین، و وجود حس کنجکاوی زیاد نسبت به این مسائل ، باعث می‌شود که پسران در سنین نوجوانی و حتی کودکی، این مسائل را از طرق ناصحیح یاد بگیرند. مثلا از طریق دیدن فیلم‌های پورنو گرافی و مستهجن، و یا یادگیری عمل خود ارضایی از هم سن و سال‌های خود بدون اطلاع پدر و مادر. انجام عمل خود ارضایی بیشتر در خفا و پنهانی و بدون اطلاع پدر و مادر انجام می‌شود. بنابراین فرد از نوجوانی شروع به داشتن یک زندگی دوگانه می‌کند. یک روی سکه، زندگی معمولی در کنار خانواده و دوستان و آشنایان است و روی دیگر آن، خلوت و انزوا و انجام عمل خود ارضایی.

هر بار خود ارضایی کردن، باعث هجوم افکار و احساسات منفی مانند احساس پشیمانی و گناه، خودکم‌بینی و حقارت و … می‌شود
خودارضایی و حس پشیمانی

مدیریت کردن این زندگی دوگانه کار بسیار سختی است. زیرا حتی اگر فرد در پنهان کردن عمل خود ارضایی موفق باشد، ولی پنهان کردن آثار و عواقب آن کار بسیار سختی است. هر بار خود ارضایی کردن، باعث هجوم افکار و احساسات منفی مانند احساس پشیمانی و گناه، خودکم‌بینی و حقارت و می‌شود که وجود این احساسات در فرد، به‌راحتی قابل‌ تشخیص است. این روند ادامه پیدا می‌کند و نوجوان داستان ما، سال‌های سال با این اعتیاد زندگی می‌کند و به تخریب روح و جسم خود ادامه می‌دهد و روز به روز ترک خودارضایی برایش سخت تر می شود (برای آگاهی از عوارض خود ارضایی، ادامه همین مقاله را مطالعه کنید).

با بیشتر شدن سن و ایجاد نیاز به داشتن یک همدم، یک همسر و یک معشوقه، مرد مبتلابه خود ارضایی سعی در پیدا کردن نامزد و همسر می‌کند. این کار به شهامت زیاد و اعتمادبه‌نفس بالایی نیاز دارد. در خیلی از موارد، سال‌ها خود ارضایی کردن، باعث تضعیف اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس شده و انزوای حاصل از عمل خود ارضایی، مرد را از برقراری ارتباطی سالم و مؤثر با جنس مخالف محروم می‌کند.

سال‌ها خود ارضایی کردن، باعث تضعیف اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس شده و انزوای حاصل از عمل خود ارضایی، مرد را از برقراری ارتباطی سالم و مؤثر با جنس مخالف محروم می‌کند.

شکست در روابط و حقارت کاذب پسرها

شکست در روابط با خانم‌ها، باعث سرخوردگی بیشتر مرد و پناه بردن بیشتر به خود ارضایی و پورن می‌شود. این فرآیند ادامه پیدا می‌کند تا جایی که فرد مجرد، ساعات زیادی را صرف دیدن فیلم‌های مستهجن و خود ارضایی می‌کند و روزبه‌روز ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود. نداشتن همسر و شریک جنسی ، معضل بسیار بزرگی برای فرد می‌شود و فرد را از فکر کردن برای درمان این اعتیاد به دور می‌دارد. فرد معتاد به خود ارضایی، فکر می‌کند که مشکل او ازدواج و نداشتن همسر است و اگر ازدواج کند، این عادت را ترک خواهد کرد. نکته مهمی که در اینجا مطرح است این است که خود ارضایی یک اعتیاد مانند بقیه انواع اعتیادها است مانند مواد مخدر، الکل و غیره. و این تصور که با ازدواج کردن، این مشکل برطرف خواهد شد، در اکثر اوقات اشتباه است .

شکست در روابط و حقارت کاذب پسرها
شکست عشقی و احساس حقارت، زمینه انجام خودارضایی

حتی اگر فردی که دچار این اعتیاد است ازدواج کند، روابط زناشویی موفقی را تجربه نخواهد کرد. مردان متأهلی که از جوانی و پیش از ازدواج خود ارضایی انجام می‌دهند، عموماً به زود انزالی مبتلا می‌شوند و اعتمادبه‌نفس کمی در برقراری رابطه جنسی با همسرشان دارند.خصوصاً اگر اعتیاد به خود ارضایی به همراه اعتیاد به پورنو گرافی باشد،‌ مرد در تحریک شدن ، تحریک ماندن و دوام نعوظ ، مشکلات زیادی خواهد داشت. خیلی از مردان به علت دیدن بیش‌ازحد فیلم‌های مستهجن،‌ توانایی تحریک شدن طبیعی از طریق همسرشان را از دست می‌دهند و هنگام برقراری رابطه جنسی با همسر،‌باید حتما به فیلم یا عکس‌های مستهجن نگاه کنند تا قادر

به ادامه رابطه جنسی باشند. این امر باعث می‌شود که نه‌تنها خود آن مرد از رابطه جنسی با همسرش لذت نبرد، بلکه همسرش هم به ارگاسم نرسیده و ارضای صحیح جنسی را تجربه نکند. وقتی اوضاع روابط جنسی زوجین تا به این حد خراب می شود، اهمیت ترک خودارضایی خود را نشان می دهد. در ادامه این مقاله ،‌عوارض خود ارضایی را بیشتر توضیح خواهیم داد و در بخش‌های مختلف این سایت ، می‌توانید اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با انواع زیرمجموعه‌های اعتیاد جنسی مشاهده نمایید.

خودارضایی باعث زود انزالی می شود

علاوه بر موضوع ارضا و لذت جنسی زن و شوهر ، وجود مشکل خود ارضایی و زود انزالی در مرد باعث می‌شود رابطه احساسی بین زن و مرد نیز خدشه‌دار شود. زیرا در اصل، رابطه صحیح جنسی باعث ایجاد مهر و محبت بیشتر بین زن و مرد می‌شود و همان‌طور که در دوره آموزشی تبدیل نیروی جنسی به ثروت آموزش دادیم، زن و شوهر در لحظه ارگاسم حتی می‌توانند حس و حال معنوی بسیار خاصی را تجربه کنند و در آن لحظه، از خالق خویش به خاطر آن لحظه زیبا سپاسگزاری کنند. ضمناً ارگاسم صحیح باعث ترشح مقادیر زیادی آکسی توسین می‌شود که هورمونی است که باعث ایجاد دل‌بستگی و محبت بیشتر بین زن و شوهر می‌شود. ولی وقتی‌که به علت زود انزالی یا عدم توانایی در تحریک شدن مرد،‌رابطه جنسی با ارگاسم به پایان نمی‌رسد، از این‌همه حالات و منافع خوب خبری نیست و مرد سرخورده می‌شود که چرا نتوانسته است وظیفه خودش را درست انجام دهد. زن نیز اگر ارضا نشود، ازنظر هورمونی و روحی نامتعادل می‌شود و حس خوبی را تجربه نخواهد کرد.

ارگاسم صحیح باعث ترشح مقادیر زیادی آکسی توسین می‌شود که هورمونی است که باعث ایجاد دل‌بستگی و محبت بیشتر بین زن و شوهر می‌شود.

بنابراین اگر شما مردی هستید که مبتلابه خود ارضایی است، فارغ از اینکه مجرد یا متأهل باشید، به شما توصیه می‌کنم هرچه سریع قاطع برای ترک این عادت مخرب بگیرید. آموزش‌های این سایت می‌تواند مرجع خوبی برای کسب اطلاعات بیشتر و کمک به ترک این اعتیاد در شما باشد.

خود ارضایی در دختران چگونه است؟

عمل خود ارضایی در دختران نیز مانند پسران ، بسیار مضر و اعتیادآوراست و ترک خودارضایی در دختران هم به اندازه پسران اهمیت دارد. از آنجایی‌که زن‌ها ساختار جنسی و روحی بسیار پیچیده‌ای دارند، مبتلا شدن به خود ارضایی در آن‌ها بسیار پیچیده است و دارای عوارض مختلفی است. معمولا خود ارضایی در دختران وزنان این‌گونه انجام می‌شود که در ابتدا فرد خود را توسط عوامل تحریک‌آمیز مختلف برانگیخته می‌کند. این عوامل می‌تواند دیدن عکس‌ها یا فیلم‌های مستهجن، خواندن مطالب و داستان‌های تحریک‌کننده، گوش دادن به مطالب محرک جنسی، لمس کردن قسمت‌های حساس بدن و یا ترکیبی از این عوامل باشد. پس از تحریک کامل، فرد با تماس برقرار کردن بااندام تناسلی خویش با استفاده از دست یا ابزارهای خارجی، باعث رساندن خود به ارگاسم می‌شود.

شهوت به جای عشق!

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات عمل خود ارضایی در دختران این است که تحریکات اولیه که باعث رساندن فرد به سطح بالای تحریک می‌شوند، همگی بر مبنای شهوت هستند و نه بر مبنای عشق. فرد مبتلا، با دیدن فیلم‌ها و تصاویر مستهجن و یا استفاده از دیگر عوامل تحریک زا، میل جنسی خود را به شکل غیرطبیعی و بدون حضور فرد دیگری مانند همسر خویش، تحریک و سپس ارضا می‌کند. تکرار این فرآیند باعث می‌شود که مغز و سیستم تحریک جنسی وی، فقط به عوامل تحریک زای مبتنی بر شهوت واکنش نشان دهد و این الگوی غلط در ذهن و فیزیک وی تشکیل شود که رابطه جنسی مساوی است با شهوت‌رانی. ذهن فرد شرطی می‌شود و این خانم فقط وقتی می‌تواند ازلحاظ جنسی تحریک و ارضا شود که مقادیر زیادی عوامل شهوت زا را تجربه کرده و خود را برانگیخته کند.

تکرار خودارضایی باعث می‌شود که مغز و سیستم تحریک جنسی وی، فقط به عوامل تحریک زای مبتنی بر شهوت واکنش نشان دهد و این الگوی غلط در ذهن و فیزیک وی تشکیل شود که رابطه جنسی مساوی است با شهوت‌رانی.
شهوت یا عشق؟

مسلماً تشکیل این الگو و شرطی شدن به کیفیتی که گفتیم، اثرات مخربی بر زندگی زناشویی و روابط جنسی این خانم با شوهرش خواهد داشت. هنگام برقراری رابطه جنسی با شوهر، تحریکاتی طبیعی مثل عشق‌بازی و نوازش‌های همسر، صحبت‌های رمانتیک و زیبا، لمس کردن‌های ظریف و پیش نوازی قبل از رابطه جنسی نقش بسیار مهمی در آماده‌سازی زن برای یک رابطه زناشویی رضایت‌بخش دارد. ولی تکرار عمل خود ارضایی، مخصوصاً اگر به همراه دیدن فیلم‌های مستهجن باشد، اثر تحریک‌کنندگی این‌گونه اعمال را از بین می‌برد، به‌طوری‌که این تحریکات به‌اندازه کافی، قوی نیستند و زن را تحریک نمی‌کنند؛ و حتما باید در کنار آن‌ها، فیلم‌ها و دیگر اشکال شهوت هم وجود داشته باشند تا آن خانم به‌اندازه کافی تحریک شود.

عدم ترک خودارضایی باعث نارضایتی جنسی زوجین می شود

داستان به اینجا نیز ختم نمی‌شود. در خیلی از موارد، هنگام برقراری رابطه جنسی نیز، خانمی که دچار عادت خودارضایی هست، با انجام عمل دخول توسط همسرش ارضا نشده و به ارگاسم نمی‌رسد؛ مگر آنکه به همراه عمل دخول، هم‌زمان عمل خود ارضایی نیز انجام شود. این امر به علت کاسته شدن حساسیت جنسی اندام تناسلی خانم است که فقط به محرک مستقیم تماس دست (یا ابزار دیگر) با آن ، وی را به ارگاسم می‌رساند.

به ارگاسم نرسیدن این خانم با عمل دخول، باعث سرخوردگی هر دو طرف می‌شود. مرد، به علت اینکه نتوانسته است همسرش را به ارگاسم برساند، دچار ناراحتی و استرس می‌شود و در توانایی خویش در برقراری رابطه جنسی موفق، شک می‌کند و دچار شرم و خجالت می‌شود. زن نیز، چون به ارگاسم نرسیده، احتمال عصبی شدن و تجربه احساسات ناخوشایند را دارد.

مخصوصاً اگر زن سعی در پنهان نگاه‌داشتن این امر کند که به خود ارضایی مبتلا است و فقط با تماس دست با قسمت‌های حساس آلت تناسلی‌اش ارضا خواهد شد، لحظات لذت بخشی را تجربه نخواهد کرد. در طول رابطه جنسی، دائما فکر این موضوع که چطور می‌تواند به ارگاسم برسد، بدون اینکه همسرش متوجه شود که نیاز به خود ارضایی در کنار دخول دارد، ذهن او را مشغول به خود می‌کند. عدم رضایت زن و شوهر از رابطه جنسی، مقدمه مشکلات بعدی را فراهم می‌کند که اصلاً به نفع رابطه زناشویی نخواهد بود. پس ترک خودارضایی برای خانمهای متاهل امری بسیار حیاتی است چون پای زندگی مشترک آنها و از هم متلاشی نشدن آن در میان است.

در طول رابطه جنسی، دائما فکر این موضوع که چطور می‌تواند به ارگاسم برسد، بدون اینکه همسرش متوجه شود که نیاز به خود ارضایی در کنار دخول دارد، ذهن زن را به خود مشغول می‌کند.

البته شاید شنیده باشیم که در روابط جنسی همسران، تماس دست مرد با قسمت‌های حساس آلت تناسلی زن اشکالی ندارد، ولی بهترین نوع ارضا شدن برای خانم، ارضا شدن با دخول توسط شوهرش است که مبتلا بودن به خود ارضایی، این روش را عملاً غیرممکن می‌سازد.پس اگر شما خانم گرامی که این مطلب را می‌خوانید، به عادت یا اعتیاد خود ارضایی مبتلا هستید، به شما توصیه می‌کنم همین‌الان تصمیمی جدی برای ترک این اعتیاد بگیرید تا نه‌تنها عوارض این عمل را متوقف کنید و به جسم خود فرصت بازسازی خود را بدهید، بلکه حس و حال معنوی بسیار خوبی را نیز تجربه کنید.

خودارضایی عاملی برای لذت نبردن از رابطه است وشدیدا باعث سردی رابطه برای طرفین میشود
مضرات خودارضایی در سردشدن روابط زوجین.

خود ارضایی در اسلام

دین اسلام،آخرین دین خداوند برای انسان است و طبیعتاً دستورات این دین غنی در هر زمینه‌ای، حرف آخر را میزند. حتی اگر علم روز، خیلی از دستورات اسلام را درک نکند و برای آن‌ها توجیهی پیدا نکند، به این دلیل است که آن شاخه از علم هنوز تکمیل‌نشده است و دیر یا زود علم بشر نیز به درک دستورات اسلام و قرآن پی خواهد برد. به‌عنوان‌مثال، انسان تا سال‌ها فکر می‌کرد که زمین مسطح است و انتهایی ندارد. ولی دین اسلام در قرآن کریم، در آیه 17 سوره الرحمن، خداوند را پروردگار مغربین و مشرقین معرفی می‌کند که تنها در صورت کروی بودن زمین، این عبارت می‌تواند صحیح باشد. چون زمین کروی است و به دور خورشید حرکت می‌کند، هر نقطه از زمین دارای یک مغرب و یک مشرق است.

«رَبُّ الْمَشْرِقَیْنِ وَ رَبُّ الْمَغْرِبَیْنِ؛ (الرحمن/۱۷ ) او پروردگار دو مشرق و پروردگار دو مغرب است.

(تفاسیر دیگری هم برای این آیه شریف آورده شده از قبیل مغرب تابستان و زمستان ، مشرق و مغرب خورشید و ماه ، و اینکه مقصود از مشرقین پیامبر اكرم(ص) و امیرالمؤمنین(ع)و منظور از مغربین امام حسن(ع) و امام حسین(ع) هستند که خارج از بحث این مقاله است.)

در مورد خود ارضایی نیز اسلام صراحتاً این عمل را منع نموده ، خودراضایی را یکی از گناهان کبیره قلمداد کرده و انسان را از مضرات آن آگاه ساخته است.

در زمان امام علی (ع)، یک مرد جوان، مرتکب خودارضایی شده بود. وقتی امیر مومنان علی علیه السلام متوجه این کار او شد، دستور داد تا آنقدر بر دست او ضربه بزنند تا دست وی قرمز شد. سپس او را بخشید و دستور داد شرایط ازدواج را برای او مهیا کنند. این یعنی دین اسلام به هیچ عنوان استمنا یا همان خودارضایی را تایید نکرده و آن را از گناهان کبیره شمرده است.

ازدواج بهترین و مطمین ترین راه برای ترک خودارضایی است.
ازدواج آسان لازمه سلامت جامعه و بهترین راه برای جلوگیری از اعتیاد به خودارضایی

اسلام بهترین روش برای ترک خودارضایی را ازدواج معرفی کرده است. زیرا ازدواج باعث می شود که نیاز جنسی افراد از راه درست ، حلال و خداپسند ارضا شود. وقتی غریزه جنسی در چارچوب مقدس و الهی خودش ارضا شود، خطر ابتلا به انواع اعتیادهای جنسی بسیار کمتر می شود. زیرا جوانی که ازدواج می کند، دیگر وقت و انرژی برای چشم چرانی، دیدن فیلمهای پورنوگرافی و اعمال ناشاست دیگر ندارد (مگر اینکه در مجردی به این کارها معتاد شده باشد و این اعتیاد را با خودش به بعد از ازدواج هم آورده باشد). در حالت طبیعی، اگر جوانی در سن  پایین ازدواج کند، انرژی عظیم جنسی و جوانی او صرف همسر، کار و تلاش و ساختن زندگی جدیدش می شود. ولی متاسفانه، تدابیر غلط مدیریتی و فرهنگ های اشتباه باعث شده است که در کشور ما جوانها نتوانند زود ازدواج کنند و در نتیجه انرژی جوانی را در راه گناهان کبیره مثل خودارضایی تلف کنند. ما در این وب سایت، آموزشهای مفیدی در زمینه ازدواج آسان فراهم کرده ایم. من جواد زارع، از خودم شروع کردم و شخصا ازدواج آسان انجام دادم و بعد شروع به صحبت کردن در این زمینه کردم.  

چرا ترک خودارضایی در بارداری واجب است؟

میل جنسی زنان در دوران بارداری می‌تواند افزایش یا کاهش داشته باشد. افزایش میل جنسی در دوران بارداری ناشی از علل مختلفی است از قبیل تغییرات هورمونی زن یا رفع استرس و نگرانی‌های ناشی از حامله شدن . کاهش میل جنسی زنان در این دوران نیز می‌تواند به علت داشتن حالت تهوع (خصوصاً در سه‌ماهه اول) و سنگین شدن رحم و بزرگ‌تر شدن شکم و ایجاد نگرانی از آسیب دیدن به نوزاد باشد.

انجام خود ارضایی در بارداری ، علاوه بر داشتن مضرات این عمل در دوران غیر بارداری، عوارض بیشتری را می‌تواند داشته باشد. با انجام خود ارضایی، هنگام رسیدن به لذت جنسی، انقباضات رحمی می‌تواند برای نوزاد مضر باشد و خصوصاً در مواردی باعث زایمان زودرس و یا حتی سقط‌جنین شود.

علاوه بر عوارض فیزیکی و جسمی خود ارضایی در بارداری، عوارض روحی آن و اثراتی که بر جنین می‌گذارد نیز نباید نادیده گرفته شود. مادر وظیفه دارد نهایت تلاش خود را در نگه‌داشتن سلامت روحی روانی خویش در بالاترین سطح ممکن انجام دهد. هر چه حس و حال روحی معنوی مادر در دوران بارداری بهتر باشد و دارای نشاط و آرامش بیشتری باشد، فرزند وی نیز که همه هستی‌اش را از وجود مادر تغذیه می‌کند، تحت تأثیر حالات روحی مادرش قرار خواهد گرفت. خود ارضایی باعث ایجاد احساس گناه، پشیمانی، دوری از خداوند، احساس حقارت و نفرت از خود می‌شود.

ترک خودارضایی: یک مسئولیت بزرگ انسانی

از بعد دینی نیز خود ارضایی یک گناه کبیره است و نارضایتی خداوند و خوشحالی شیاطین را به همراه دارد. خداوند حتی در دوران مجردی که انسان همسری ندارد نیز عمل خود ارضایی را منع کرده و آن را از گناهان کبیره به‌حساب آورده است؛ چه رسد به دوران بارداری، زمانی که مادر، در حال پرورش دادن یک انسان جدید و متولد کردن او به این دنیا است. اهمیت پاکی معنوی و روحانی، داشتن احساسات لطیف ناشی از عشق به خود و خداوند و در نتیجه ترک خودارضایی و گناهان دیگر در دوران بارداری دوچندان می‌شود.  پدر و مادر در برابر کیفیت انسانی که قرار است به این دنیا متولد شود مسئول هستند و بهتر است که تمامی تلاش خود را برای آوردن بچه‌ای سالم‌تر به کاربندند. درست است که زن در دوران بارداری نیز نیاز جنسی دارد ولی نیاز جنسی به‌هیچ‌عنوان مجوزی برای انجام خود ارضایی نیست. اگر زن و شوهر بتوانند در دوران بارداری، تعداد دفعات رابطه جنسی را به حداقل برسانند و انجام آن را با مشورت با پزشک و در حالت‌های فیزیکی مناسبی که به جنین فشار نیاید انجام دهند، خیلی بهتر خواهد بود.

عوارض خودارضایی

در بخش‌های قبلی این مقاله، به برخی عوارض خود ارضایی اشاره کردیم. در اینجا، مرور کاملی بر کلیه عوارض این عمل در مردان وزنان می‌پردازیم. درست است که خیلی‌ها شاید مدعی باشند که خود ارضایی ضرری برای انسان ندارد و عملی طبیعی و نرمال است. این دسته از افراد، سایت‌ها و گروه‌ها، به‌محض اینکه شخصی در مورد عوارض خود ارضایی صحبت کند، او را متهم به فرد مذهبی بدون دانش روز، یا خرافاتی بودن می‌کنند، صرفاً به خاطر اینکه در ادیان نیز خود ارضایی منع شده است. آن‌ها از این ترفند استفاده می‌کنند تا خود ارضایی را طبیعی جلوه داده، خودشان و کسانی که خود ارضایی می‌کنند را انسان‌های تحصیل‌کرده و به‌روز جلوه دهند، و کسانی را که به افشاگری و آگاه‌سازی در مورد ترک خودارضایی همت گماشته‌اند، مذهبی بدون دانش، عقب‌افتاده یا خرافاتی قلمداد کنند.

آنان که میگویندخودارضایی عوارضی ندارد فقط ادعایی دروغ دارند.
عوارض جانبی خودارضایی

بخش عظیمی از اینگونه ادعاهای دروغین علمی، از یک موسسه تحقیقاتی منحرف به نام موسسه کینزی نشات گرفته شده است. این موسسه، طبق یک دسیسه سازمان یافته، اطلاعات علمی قلابی را منتشر کرده که طی آن ها، تمامی کارهایی که از نظر جنسی حرام و مخرب هستند را عادی و حتی مفید جلوه داده اند. شرح کامل افشاگری مس به طلا راجع به این موسسه شیطانی را در سری ویدیوهای موسسه کنیزی مشاهده کنید.

ترفند دیگری که این عزیزان برای دفاع از خود ارضایی استفاده می‌کنند، این است که «همه خود ارضایی می‌کنند. اگر خود ارضایی مشکل داشت، همه این کار را نمی‌کردند». در جواب این منطق بی‌منطق، تنها این جمله از سامرست موام کافی است : «حتی اگر 50 میلیون نفر هم حرف احمقانه‌ای بزنند، آن حرف همچنان احمقانه است.» بنابراین، هرچند شخصاً بر این باورم که آموزه‌های ادیان خصوصاً دین مبین اسلام و ائمه اطهار (ع) حرف آخر را در هر زمینه‌ای می‌زنند و هر چه این بزرگواران به ما آموخته‌اند، حجت است و باید آن را بدون چون‌وچرا پذیرفت، ولی برای اینکه بهانه‌ای در دست کسانی که به دفاع از خود ارضایی می‌پردازند نداده باشیم و آن‌ها را نیز از افکار اشتباه خودآگاه کرده باشیم، در این بخش، مضرات خود ارضایی را با مراجع علمی معتبر و بدون غرض و به روز دنیا برای شما عزیزان بیان می‌کنیم.

عوارض خود ارضایی در مردان

زودانزالی در مرد

یکی از مهم‌ترین عوارض خود ارضایی در مردان، ایجاد عارضه زودانزالی در آن‌ها است. در یک رابطه زناشویی موفق ،‌‌بهتر است که مرد تا همسرش به ارگاسم نرسیده است، خود را کنترل کند. و بهترین حالت این است که مرد و زن هم‌زمان باهم به ارگاسم برسند و در لحظه ارگاسم، علاوه بر لذت ارگاسم،‌حس و حال معنوی بسیار خوبی را نیز تجربه کنند.

حال اگر مرد به هر دلیلی ازجمله خود ارضایی ، زودتر از همسرش به انزال برسد، نه‌تنها همسرش را از رسیدن ارگاسم محروم کرده، بلکه خود نیز در درون احساس شرم و خجالت زیادی خواهد کرد. به ارگاسم نرسیدن زن، بسته به شرایط روحی و فیزیکی وی، آسیب‌های زیادی به وی می‌رساند. آسیبهایی مانند احساس دلسردی،‌عصبی شدن، کلافه شدن و بدتر از همه ایجاد زمینه‌های ابتلا به خود ارضایی یا حتی خیانت.

عدم ترک خودارضایی و انجام دائم این عمل باعث می‌شود که حساسیت جنسی مرد نسبت به همسرش به‌مرور کاسته شود و یک الگوی مخرب در مغز تشکیل شود. این الگو، مغز و سیستم عصبی و جنسی مرد را طوری شرطی می‌کند که فقط خود ارضایی باعث می‌شود که او به اوج لذت جنسی خود برسد. ازآنجایی‌که خود ارضایی معمولاً خیلی سریع اتفاق می‌افتد،‌ سیستم جنسی و عصبی عادت می‌کند که با برقراری تماس بااندام جنسی، بعد از چند دقیقه یا حتی چند ثانیه ، فرمان بروی ریزی را صادر کند. هر چه شدت اعتیاد به خود ارضایی بیشتر باشد،‌زودانزالی نیز شدیدتر خواهد شد. با تماس‌های مکرر با آلت تناسلی، اعصاب موجود در آلت تناسلی مرد،حساس‌ترمی‌شوندبه‌طوری‌که با کوچک‌ترین تماس و در کمترین زمان ، انزال در فرد اتفاق می‌افتد. در  دوره آموزشی استحاله نیروی جنسی، سه سطح مختلف رابطه جنسی را شرح می‌دهیم (فیزیکی،‌ذهنی و روحی) و توضیح می‌دهیم که رابطه زناشویی در سطح روح، بهترین نوع رابطه جنسی است که یک تجربه روحانی و معنوی بی‌نظیر در لحظات ارگاسم را برای زوجین رقم میزند. پس از ترک خودارضایی، زن و مرد میتوانند از رابطه جنسی برای رسیدن به حالت بی زمانی و بی مکانی استفاده کنند و در لحظه ارگاسم، با وحدت ایجاد شده بین روحشان، خداوند را درک کنند و ارتعاشات بسیار قدرتمندی از ثروت و سلامت و شادی را به کائنات ارسال کنند.

مشکل عدم انزال

در برخی موارد، برخلاف زودانزالی، انجام بیش‌ازحدخود ارضایی باعث می‌شود که مرد در رابطه جنسی با همسرش هیچ‌گاه ارضا نشود و به حد انزال نرسد.این عارضه نیز در بین مردانی که به خود ارضایی مبتلا هستند گزارش‌شده است و باعث شده که این افراد نتوانند از رابطه زناشویی لذت ببرند.علت این امر در آن است که سیستم عصبی، جنسی و روحی در این افراد آن‌چنان به انزال از طریق خود ارضایی عادت کرده است که فقط و فقط این کار باعث رسیدن به انزال می‌شود. این مشکل شبیه مشکل عدم رسیدن به ارگاسم در زنان است که در همین مقاله به آن می‌پردازیم.

مشکل نعوظ مردان

از عوارض دیگر استمنا این است که باگذشت زمان،‌ توانایی مرد در نگه‌داری نعوظ کمتر می‌شود و باعث عدم موفقیت وی در برقراری یک رابطه صحیح جنسی می‌شود. این مشکل معمولاً به همراه مشکل زودانزالی است و بعدازاینکه مرد به انزال رسید، در رساندن آلت خود به حالت نعوظ مجدد، با مشکل مواجه می‌شود

ازآنجایی‌که خود ارضایی معمولاً خیلی سریع اتفاق می‌افتد،‌ سیستم جنسی و عصبی عادت می‌کند که با برقراری تماس بااندام جنسی، بعد از چند دقیقه یا حتی چند ثانیه ، فرمان بروی ریزی را صادر کند. هر چه شدت اعتیاد به خود ارضایی بیشتر باشد،‌زودانزالی نیز شدیدتر خواهد شد.

سندروم خود ارضایی همراه با درد (TRAUMATIC MASTURBATORY SYNDROME)

یکی از عوارض خود ارضایی ، که در بین 5 تا 10 درصد از مردان شایع است، سندروم خود ارضایی همراه با درد (Traumatic Masturbatory Syndrome) است که به‌اختصار به آن TMS میگوییم. آشنایی با این سندروم، اهمیت ترک خودارضایی را چندین برابر می کند.  این عارضه در مواقعی رخ می‌دهد که مرد، با دمر خوابیدن و تماس آلت خود با بالش، تشک و … خود ارضایی می‌کند (Prone Masturbation). آسیب‌های وارده به سیستم تناسلی مرد در این حالت بسیار بالاتر از حالتی است که فرد رابطه زناشویی با همسرش دارد یا زمانی که در حالت رو به بالا خود ارضایی می‌کند. علت این امر این است که هنگام برقراری رابطه زناشویی، واژن زن مقاومت خیلی بیشتری نسبت به بالش یا تشک از خود نشان می‌دهد و مانع این می‌شود که فشار زیادی به آلت مرد وارد شود. ولی در خود ارضایی دمر، این مقاومت وجود ندارد و فشار بسیار زیادی خصوصا به انتهای آلت و همچنین به قسمت‌های عصبی تحریک‌پذیر آن وارد می‌شود.

برای درک بیشتر این مشکل بیایید مثالی را باهم مرور کنیم. همان‌طور که میدانید، تایپ کردن در کامپیوتر با استفاده از صفحه‌کلید، بسیار راحت‌تر از تایپ کردن با دستگاه‌های تایپ قدیمی است. دکمه‌های صفحه‌کلید کامپیوتر، نرم هستند ولی دکمه‌های ماشین‌تحریر خیلی سفت هستند. برای کسی که تایپ کردن را با صفحه‌کلید کامپیوتر یاد گرفته است، خیلی مشکل است که بتواند به‌راحتی روی ماشین‌تحریر تایپ کند. اگر هم بتواند، با سرعت بسیار کمتری قادر به این کار خواهد بود. ولی کسی که تایپ کردن را با ماشین‌تحریر یاد گرفته است، خیلی راحت می‌تواند روی صفحه‌کلید کامپیوتر نیز تایپ کند. حال این مثال را در مورد خود ارضایی از نوع دمر استفاده می‌کنیم: مردی که به خود ارضایی دمر و سندروم TMS مبتلا است، مانند کسی است که فقط یاد گرفته با صفحه‌کلید کامپیوتر تایپ کند، و رابطه زناشویی برای او، مانند این است که صفحه‌کلید را از او بگیرند و از او بخواهند با ماشین‌تحریر تایپ کند. این کار برای وی بسیار سخت خواهد بود.

خودارضایی میتواند عامل هزاران مشکل در رابطه سالم با همسر شود.
تاثیرات خودارضایی

همان‌طور که در بالا گفتیم، خود ارضایی در کل باعث ناتوانی جنسی در مردان می‌شود و این نوع خاص از خود ارضایی( در حالت دمر)، این ناتوانی را تشدید می‌کند. به این معنا که مردان مبتلابه سندروم TMS ، دچار تأخیر شدید در ارگاسم و حتی عارضه عدم ارگاسم (آنورگاسمیا) هستند و ترک خودارضایی برای آنها از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است. آنورگاسمیا یعنی این مردان در رابطه با همسرشان، حتی بعد از نیم ساعت رابطه، قادر به رسیدن به ارگاسم نیستند. زیرا اعصاب دستگاه تناسلی آن‌ها، به فشار بسیار زیادی که از بالش یا تخت دریافت می‌کند عادت کرده است، و فشار واژن همسرشان برای آن‌ها کافی نیست. این امر نه‌تنها باعث سرخوردگی خود مرد می‌شود، بلکه باعث ناراحتی و نگرانی همسر وی نیز می‌شود. نگرانی همسر ازاین‌جهت می‌تواند باشد که شاید او به‌عنوان زن، به‌اندازه کافی جذاب نیست و به‌این‌علت است که شوهرش نمی‌تواند ارضا شود.

از مشکلات دیگر مبتلایان TMS ، مشکل در نعوظ یا ED در هنگام رابطه زناشویی است. این عارضه، باعث می‌شود که هنگام رابطه با همسر، آلت مرد از سفتی و نعوظ مناسب برخوردار نباشد و مرد قادر به انجام دخول نباشد.

تحقیقی که از مردان مبتلابه این سندروم انجام‌شده است، نتایج غم‌انگیز دیگری را هم روشن ساخت:

مردانی که به TMS مبتلا نیستند بیش از 6 برابر مردان مبتلا، دارای رابطه زناشویی با همسرشان هستند. یعنی مبتلایان به TMS ترجیح می‌دهند خود ارضایی از نوع دمر داشته باشند تا اینکه با همسر خود رابطه زناشویی برقرار کنند. بیش از 60 درصد از مبتلایان به TMS ، به عارضه عدم ارگاسم مبتلا هستند درحالی‌که این مقدار در بقیه مردان تنها 4 درصد است. حدود یک‌سوم مبتلایان به TMS، دارای مشکل در نعوظ هستند درحالی‌که این آمار در بقیه مردان، فقط 5 درصد است.

پس اگر شما دوست عزیز مبتلابه خود ارضایی از نوع دمر هستید، بسیار مهم است که هر چه سریع‌تر این کار را متوقف کنید و به سیستم تناسلی خود اجازه دهید تا خود را درمان کند.

عوارض خود ارضایی در زنان

خود ارضایی در زنان نیز مشکلات متعددی را به وجود می آورد که در اینجا به برخی از آنها اشاره میکنیم:

خود ارضایی در زنان مشکلات متعددی را به وجود می آورد
خودارضایی در زنان

خطر از دست دادن بکارت در دختران

طبیعتا، اولین خطری که دختران را هنگام خودارضایی تهدید میکند، از دست دادن بکارت است. این موضوع خصوصا در کشور ما ایران بسیار حائز اهمیت است و هنوز طیف بسیار بزرگی از جامعه ایران، هنگام ازدواج، مساله بکارت را در نظر داشته و آن را جدی میگیرند. هنگام انجام خودارضایی، مخصوصا هنگام نزدیک شدن به ارگاسم، احتمال اینکه خانم، بکارت خویش را ناخواسته از دست بدهد بسیار زیاد است. پس اگر شما دختر خانمی هستید که به خودارضایی اعتیاد دارد، واجب است که با ترک خودارضایی، خودتان را از یک اشتباه غیر قابل  ترمیم نجات دهید.

عدم ارضای زنان در رابطه زناشویی

با ادامه عمل خودارضایی،‌ خانمها به ارضا شدن از طریق این عمل اعتیاد پیدا میکنند و به مرور زمان، سیستم عصبی و جنسی آنها طوری برنامه ریزی میشود که فقط تحت شرایط خودارضایی،‌ میتوانند به ارگاسم برسند. دلیل این امر آن است: با تکرار عمل خودارضایی، مخصوصا هنگامی که خودارضایی با تحریک و لمس کردن کلیتوریس انجام میشود، عصبهای بسیار حساسی که در این ناحیه قرار دارند، به علت تحریک مداوم توسط دست یا دیگر ابزار خودارضایی مانند لرزاننده ( ویبراتورها) حساسیت خود را از دست میدهند. هنگام رابطه زناشویی، دخول به هیچ عنوان آن اثر تحریک کنندگی را روی کلیتوریس ندارد ( در مقایسه با تحریک مستقیم توسط دست یا ویبراتور). به همین علت است که هنگام رابطه زناشویی، خانم با داشتن این رابطه با همسرش ارضا نمیشود.

این موضوع باعث مشکلات بسیار زیادی در روابط همسران میشود. زن، به خاطر ابتلا به خودارضایی ، هنگام رابطه با شوهرش ارضا نمیشود و به ارگاسم نمیرسد. و این امر باعث سرخوردگی و کاهش اعتماد به نفس مرد در رابطه میشود. از طرفی خود خانم هم چون به ارگاسم نرسیده، کلافه میشود و حس بسیار بدی را تجربه میکند، و باید مجددا در خلوت خود، خودارضایی کند تا آرام شود. مگر اینکه از شوهرش بخواهد که برای او عمل خودارضایی را انجام دهد. پس اگر رابطه زناشویی تان برایتان اهمیت دارد، باید بدانید که هیچ راهی جز توکل کردن به خداوند و ترک خودارضایی ندارید.

حال این نوع رابطه زناشویی که همراه با ناراحتی و نگرانی و عدم ارضای کامل طرفین است را با رابطه جنسی همسران در سطح روح مقایسه کنید! بله، رابطه جنسی در سطح روح. همانطور که در دوره آموزشی تبدیل میل جنسی به ثروت آموزش دادیم، مرد و زن میتوانند به نوعی رابطه زناشویی برقرار کنند که نه تنها نهایت لذت فیزیکی را از این رابطه ببرند، آنچنان از این میل مقدس به درستی بهره مند شوند، که در خلال رابطه، روح همدیگر را ملاقات کنند. ارگاسم میتواند لحظه ای ناب و بی نظیر، و قرار دادن روح انسان در حالت بی زمانی و بی مکانی باشد. دوره تبدیل میل جنسی به ثروت، این فرآیند را از به طور کامل شرح میدهد.

پس بهترین کار این است که هر چه سریعتر، این عادت مخرب را ترک نمایید میل جنسی و ارضای آن را به حالت طبیعی و الهی خود بازگردانیم.

مرد و زن میتوانند به نوعی رابطه زناشویی برقرار کنند که نه تنها نهایت لذت فیزیکی را از این رابطه ببرند، آنچنان از این میل مقدس به درستی بهره مند شوند، که در خلال رابطه، روح همدیگر را ملاقات کنند.

اثبات علمی مضرات خودارضایی

صحبتها و نظرات بسیار زیادی در رابطه با عوارض خودارضایی وجود دارد. کسانی که خودشان به خودارضایی مبتلا هستند، اکثرا از عوارض جسمی و روحی ان شکایت میکنند. عوارضی نظیر ضعف عمومی بدن، ضعف دید چشم، ضعف حافظه، سر درد، احساس گناه، افسردگی و … . وقتی صحبت از ترک خودارضایی می شود، این عزیزان هیچ گونه مخالفتی ندارند و می دانند که باید این کار را ترک کنند تا از این همه درد و رنج رها شوند. ولی از طرفی، بعضی از مراجع علمی قلابی، سعی در بی خطر و عادی جلوه دادن خودارضایی دارند که این گونه تحقیقات، در ادامه نقشه جهانی بردگی جنسی جهان است که توسط موسسه کینزی در دهه 1950 شروع شد و با قدرت تمام هنوز ادامه دارد. در مورد موسسه کینزی میتوانید ویدیوهای افشاگری موسسه کینزی را ببینید. برای اینکه مضرات و عوارض خودارضایی را از نظر علمی مرور کنیم، لیستی از مقالات که توسط یکی از سایتهای خارجی جمع اوری شده است را در اینجا ذکر میکنیم. هر کدام از این عوارض، توسط یک تحقیق علمی ثابت شده است که لینک مقاله آن را نیز در هر مورد آورده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله های علمی مربوطه را دانلود و مطالعه نمایید.

 • ارتباط خودارضایی با سطوح بالاتر آنتیژن مربوط به پروستات و وضعیت غیر عادی پروستات لینک مقاله
 • افزایش میزان افسردگی لینک مقاله
 • عامل ریسک برای سرطان سینه لینک مقاله
 • ارتباط خودارضایی با کاهش مقدار پلاسمای نطفه ای، تعداد اسپرم، تحرک اسپرم، و اسپرم سالم لینک مقاله
 • بدتر شدن عملکرد پروستات، حجم کمتر اسپرم، کیفیت پایین تر اسپرم، عدم زدوده شدن محصولات جانبی لینک مقاله
 • افزایش استفاده از مکانیسم های دفاعی روانی نابالغ لینک مقاله
 • ارتباط خودارضایی با واکنش بدتر فشار خون لینک مقاله
 • رضایت فیزیولوژیکی کمتر لینک مقاله
 • تداوم خودارضایی، با اختلال عملکرد جنسی در مردان ارتباط دارد لینک مقاله
 • تداوم خودارضایی، با اختلال عملکرد جنسی در زنان ارتباط دارد لینک مقاله
 • سلامت ضعیف تر فیزیکی و روانی،‌که شامل دلبستگی اضطرابی می شود لینک مقاله
 • کاهش برانگیختگی (تحریک) جنسی لینک مقاله
 • خودارضایی، سکس دهانی و سکس مقعدی از رضایت کمتردر روابط خبر میدهند. لینک مقاله
 • رضایت روانی کمتر لینک مقاله
 • عشق کمتر لینک مقاله
 • افزایش سرطان پروستات لینک مقاله
 • رابطه جنسی آلتی/واژنی، به ویژه در کاهش ریسک سرطان پروستات موثر است، در حالیکه تکرار خودارضایی غالبا با افزایش ریسک سرطان پروستات ارتباط دارد. لینک مقاله و لینگ مقاله 2
 • شادی کمتر لینک مقاله
 • خودارضایی با شیزوفرنی ( جنون جوانی) ارتباط دارد لینک مقاله و لینک مقاله 2
 • خواص ضد درد بسیار کمتر، در مقایسه با PVI لینک مقاله
 • خودارضایی با لیستی از شاخص های منفی سلامت، در ارتباط است لینک مقاله
 • ارتباط خودارضایی با کاهش شادی لینک مقاله
ارتباط خودارضایی با کاهش شادی
نمودار ارتباط خودارضایی با کاهش شادی – با افزایش میزان خودارضایی، شادی کمتر می شود و برعکس.

 

چگونه خودارضايي كنيم كه ضرر نداشته باشد!

یکی از سوالاتی که برای بعضی از ما پیش می آید، سوال بالاست که میپرسیم  چگونه خودارضايي كنيم كه ضرر نداشته باشد؟! قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم، بیایید با هم بررسی کنیم که چرا این سوال برای بعضی ها پیش میآید؟ چه اتفاقی می افتد که فردی چنین سوال عجیبی برایش پیش می آید؟ مگر همه نمی دانند که خود ارضایی چقدر ضرر دارد. پس این سوال دیگر چیست ؟ در اکثر موارد، فرد اطلاعی از مضرات  و عوارض خودارضایی ندارد. در برخی موارد دیگر، فرد در دو راهی باور کردن این امر قرار دارد. یعنی از طرفی آموزشهای سایت ما و سایتهای دیگر که خودارضایی را ممنوع میدانند گوش میکند؛ و از طرفی آموزشهای منحرف دیگر را که خودارضایی را ترویج میکنند مطالعه میکند. چنین فردی، هنوز نتوانسته به یک جمع بندی برسد. در نتیجه سوالی می پرسد که در بطن این سوال، هنوز امیدی به ادامه اعتیاد به خود ارضایی وجود دارد و امیدوار است از ترک خودارضایی فرار کند. به سوال دقت کنید: چگونه خودارضايي كنيم كه ضرر نداشته باشد؟ مثل این است که بپرسیم چطور میتوانم سیگار بکشم ولی هیچ ضرری به ریه ها و خون و مغز و اعصاب من نرسد! راه حل رسیدن به یک نتیجه قاطع و جامع در این زمینه چیست؟ اگر فرد به خداوند و ادیان ایمان داشته باشد، که مساله برای او حل شده است. زیرا همه ادیان این کار را منع کرده اند.

تنها راه ترک خودارضایی باور به اراده خداوند است.
ترک خودارضایی

ولی اگر کسی به دین اعتقادی نداشته باشد، راه حل ساده ای برایش وجود دارد: رجوع به قلب و روح پاک و الهی خود. هر کس با رجوع به قلب خود، متوجه میشود پاسخ این سوال چیست. البته اگر قلب فردی مملو از شهوت‌رانی شده باشد، راه دیگری برای او باقی نمی ماند جز اینکه با فرار از ترک خودارضایی، آنقدر از خداوند دور  شود، و آنقدر عوارض مختلف خودارضایی را تجربه کند تا خودش شخصا به این یقین برسد که این کار از اول بسیار اشتباه بوده است. حال به پاسخ این سوال بپردازیم: چگونه خودارضايي كنيم كه ضرر نداشته باشد؟ پاسخ ما بسیار ساده است. به هیچ عنوان نمیتوانید راهی پیدا کنید که از مضرات و عوارض خودارضایی فرار کنید. خودارضایی، حتی اگر 1 بار هم انجام شود، همان یک بار عوارض منفی خودش را روی روح و جسم ما دارد. این موصوع مثل خوردن سم است. آیا میشود تجویز کرد که کم سم بخوریم؟ مثلا تجویز کنیم که اگر شما کنترل شده و ماهی یک بار سم بخورید خوب است و بیشترش ضرر دارد؟ به هیچ عنوان. سم، سم است و همیشه ضرر دارد. خودارضایی، مضرات بسیار زیادی دارد حتی اگر یک بار انجام شود. انجام دادن یک بار این عمل، مانند مصرف یک بار هروئین است. شاید با یک بار مصرف، فرد معتاد نشود ولی همان یک بار تاثیر بسیار مخربی بر مغز و … او گذاشته است.

خودارضایی، حتی اگر ۱ بار هم انجام شود، همان یک بار عوارض منفی خودش را روی روح و جسم ما دارد. این موصوع مثل خوردن سم است. آیا میشود تجویز کرد که کم سم بخوریم؟

در نتیجه خودارضایی باید برای همیشه ترک شود. و پاسخ سوال بالا که می پرسد چگونه خودارضايي كنيم كه ضرر نداشته باشد، این است که هیچ راهی وجود ندارد که بتوان طوری خودارضایی کرد که ضرر نداشته باشد.

[lwptoc]

فایلهای صوتی ترک خود ارضایی

فایلهای صوتی زیر ، آموزش کامل ترک خود ارضایی هستند. مطالبی که احیانا در کمتر جایی شنیده اید. مطالبی که تحت عنوان این فایلهای صوتی بیان میکنیم،‌ تلفیقی از مطالب علمی روز دنیا، تطابق با آموزه های ادیان و تجربه های معنوی خودم می باشد. پس لطفا انها را بارها با دقت گوش کنید، نت برداری کنید و مهمتر از همه، اموزه های آنها را عمل کنید.

ترک خودارضایی

جلسات صوتی رایگان آموزش ترک خود ارضایی

جلسه صوتی اول ترک خود ارضایی: هفت قدم ضروری در ترک خود ارضایی دراین جلسه، هفت قدم ضروری و بسیار مهم برای ترک خودارضایی را معرفی میکنیم.اگر به این قدم ها با جدیت عمل کنید، مطمئن باشید خواهید توانست از شر گرگ درنده خودارضایی رهایی پیدا کنید و مجددا زندگی زیبایی را تجربه کنید. این قدمها عبارتند از : ۰ – تصور خودارضایی به عنوان گرگی درنده در وجودما ۱ – حساب نکردن روی اراده خود و حساب کردن روی اراده خداوند برای ترک خود ارضایی ۲ – پاکسازی کامل زندگی از عوامل تحریک کننده ( عکس، فیلم،‌شماره افراد نامناسب و …)‌ ۳ – خاموش کردن ماهواره برای همیشه ۴ – کنترل چشم . برای اطلاعات کاملتر راجع به ترک چشم چرانی، میتوانید به صفحه آموزش جامع ترک چشم چرانی مراجعه کنید. ۵ – عادت به آوردن نام خداوند هنگام هجوم وسوسه ۶ – پیدا کردن یک دوست و همیار صمیمی برای تماس گرفتن با اوف در زمانی که وسوسه بر ما غلبه کرده است ۷ – نا امید نشدن در صورت لغزش و ادامه مسیر با قدرت بیشتر  

دانلود جلسه اول


جلسه صوتی دوم ترک خود ارضایی: ترک خود ارضایی در خانم ها و آقایان در این جلسه، به برخی از سوالات کاربران در مورد خود ارضایی در خانم ها و آقایان پاسخ میدهیم. اگر خانمی شریک جنسی دارد ولی همچنان به عمل خود ارضایی مبتلا است،‌ بهتر است علاوه بر ترک خودارضایی، مدتی به هیچ عنوان با اندام تناسلی خود تماس برقرار نکند و همچنین مدتی پرهیز جنسی با همسر خویش داشته باشند. مانند روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان. گذاشتن پرهیز جنسی با همسر، نه تنها باعث بهبود بیماری خودارضایی می شود، بلکه فرصت مناسبی به طرفین رابطه می دهد که فارغ از دغدغه های جنسی، به شناخت همدیگر بپردازند. اگر خانمی مجرد است ولی رابطه جنسی پیش از ازدواج دارد،‌ قطعا بزرگترین اشتباه را در حق خود مرتکب شده است. در این فایل علت این امر را توضیح می دهیم.  

دانلود جلسه دوم


جلسه صوتی سوم ترک خود ارضایی: چرا خودارضایی باعث فقر می‏شود؟ شاید باور کردن اینکه یکی از عوارض خود ارضایی، فقر و فقدان در زندگی ماست، کمی مشکل به نظر برسد. ولی اگر با دقت به اعتیاد به خودارضایی نگاه کنیم،‌ متوجه میشیم که این اعتیاد نیز مانند بقیه اعتیادها، به ندریج همه داشته های انسان را در خود می بلعد. ادامه دادن به این اعتیاد، باعث میشود که روز به روز سطح هوشیاری ما کمتر شود و کیفیت کار و تلاش ما در کار، درس، کنکور و … کمتر و کمتر شود و بالطبع، از نظر مالی نیز زندگی ما افت کند . از طرفی، در بعد معنوی، خودارضایی شرک به خداوند است. یعنی شخصی که به این عمل مبتلا است، این پیام را به خداوند و کائنات میفرستد که خدایا، تو قادر نیستی میل جنسی که خودت در وجودم گذاشته ای را در راه درست هدایت کنی، تو قادر نیستی برای من شرایط ازدواج را فراهم کنی؛ بنابراین من خودم دست به کار میشوم و خودم را ارضا میکنم! و این شرک مطلق به خداوند و نداشتن ایمان و باور به توانایی آن قادر مطلق است. طبیعی است با رفتن ایمان به خدا و شرک بستن به خداوند، انسان در بعد معنوی نیزشدیدا افت میکند و از خداوند و رحمت او دور میشود.  

دانلود جلسه سوم


جلسه صوتی چهارم ترک خودارضایی: لغزش در راه ترک خود ارضایی

اگر آموزشهای فایل ترک خودارضایی در هفت قدم رو کامل اجرا کنیم، امکان لغزیدن تقریبا به صفر میرسه. ولی اگر به هر دلیلی، یکی از این هفت قدم رو خیلی محکم انجام ندیم، ممکنه پای ما بلغزه و ما خودارضایی کنیم. بعد از یک هفته، 10 روز، 20 روز، بعد از چند وقتی اگر پامون لغزید و خودارضایی کردیم، چکار کنیم؟ در این فایل صوتی ، چند نکته رو در این رابطه توضیح می‏دیم که واقعاً به ما کمک می‏کنه اگر ما خودارضایی کردیم، با وجود تلاش‏های بسیاری که کردیم باز هم خودارضایی کردیم، چکار کنیم وقتی که این اتفاق می‏افته؟

دانلود جلسه چهارم


جلسه صوتی پنجم ترک خود ارضایی: خود ارضایی و ضعف حافظه

در این فایل صوتی در رابطه با اثرات خودارضایی در ضعف حافظه صحبت می‏کنیم. کتاب‏های بسیار زیادی در رابطه با تقویت حافظه وجود داره که راه‏کارهایی رو برای افزایش حافظه ارائه می‏دن. قبل از اینکه بخواهیم به کتاب‏ها و روش‏های تقویت حافظه بپردازیم، بحثی که خیلی مهم‏تر هست، پی بردن به این موضوعه که خودارضایی و کلاً سکس بسیار زیاد در طی سالیان زیاد و مخصوصاً همون خودارضایی ضررهای بسیار زیادی رو به مغز انسان وارد می‏کنه، که باعث می‏شه انسان به ضعف حافظه دچار بشه.

دانلود جلسه پنجم


جلسه صوتی ششم ترک خود ارضایی: درمان بعد از خود ارضایی

در این فایل صوتی به بررسی و تحلیل در رابطه این سؤال می‏پردازیم که آیا پس از ترک خودارضایی عوارض و مشکلاتی که برای بدن، مغز، جسم و روح انسان به وجود اومده بود، برطرف می‏شه و انسان درمان می‏شه یا نه؟ جواب اینه که بله. درمان امکان‏پذیر هست. کمی زمان می‏بره و حتماً این اتفاق خواهد افتاد.

دانلود جلسه ششم


جلسه صوتی هفتم ترک خود ارضایی: برون ریزی در خواب در این فایل صوتی در رابطه با برون‏ ریزی در خواب صحبت می‏کنیم.

بخاطر سؤالاتی که در این چند روز خیلی پرسیده شد در رابطه با اینکه چکار کنیم در خواب برون ریزی نداشته باشیم و اصلاً چرا برون ریزی اتفاق می‏افته؟ بر این شدم که این فایل صوتی رو آماده کنم.

دانلود جلسه هفتم


جلسه صوتی هشتم ترک خودارضایی: پیش قدمهای خودارضایی

در این فایل صوتی در رابطه با خودارضایی کمی بیشتر صحبت می‏کنیم. درسته که خودارضایی یک مشکل حاد هست و برای کسی که دچار خودارضایی هست کنار گذاشتنش در اوایل کار خیلی سخته، ولی یک نکته‏ ای که در خیلی از پیام‏هایی که کاربران می‏فرستن وجود داره و من حس می‏کنم که باید بهش اشاره کنم، این هست که “خودارضایی به تنهایی مشکل اصلی نیست، این رازی هست که اگر ما بخوایم خودارضایی رو کنار بگذاریم، حتماً باید بهش توجه کنیم”. خودارضایی نتیجه یک بیماری یا یک وابستگی روحی و روانی هست که نتیجه اون وقتی که به بروز به منسه ظهور می‏رسه، می‏شه خودارضایی. این نیست که من فکر کنم من به خودارضایی دچار هستم. نه! لایه های بسیار عمیق‏تری درگیر هستند، که این لایه‏ ها اون کارها و اون اتفاقاتی که می‏افته در نهایت به نتیجه کار ختم می‏شن که “نتیجه کار خودارضایی کردن هست”.

دانلود جلسه هشتم


جلسه صوتی نهم ترک خودارضایی: افسردگی بعد از ترک شهوت

در این فایل صوتی افسردگی بعد از قطع مصرف شهوترانی رو مورد بحث قرار می‏دهیم.

شاید این سؤال و این مشکل برای خیلی از کاربرهای عزیز پیش اومده باشه که بعد از اینکه یکی از مصادیق شهوت رو که بهش دچار بودند رو کنار می‏گذارند، یک حس افسردگی و به قول معروف “حال بدی” سراغ انسان می‏آد.

دانلود جلسه نهم


جلسه صوتی دهم ترک خودارضایی: زودانزالی در مردان

در این فایل صوتی موضوع زود انزالی رو مورد بحث قرار می‏دیم. زود انزالی به این معناست که مردان در رابطه زناشویی با همسرشون خیلی زودتر از اون موعدی که لازم هست رابطه جنسی رو ادامه بدن که همسرشون به ارگاسم برسه، مرد به ارضا یا همون انزال می‏رسه و قادر نیست که رابطه رو به اندازه کافی کش بده و طولانی کنه.

دانلود جلسه دهم


جلسه صوتی یازدهم ترک خودارضایی: بردگی جنسی مردم جهان

در این فایل صوتی صوتی به افشاگری می‏پردازیم. افشاگری در مورد چی؟ در مورد علم روز دنیا. قبلاً هم گفته بودیم طیف گسترده‏ای از مقالات و آخرین کتاب‏هایی که در زمینه مسائل جنسی چاپ می‏شه و حتی در دانشگا‏ها هم تدریس می‏شه، همگی دروغ می‏گن که میان خودارضایی و کلاً اشکال عجیب غریب جنسی رو مثل همجنس‏گرایی، گی، لیزبین و خودارضایی و… رو میان میگن که اینها خیلی طبیعیه خیلی سالمه و هر آدم سالمی می‏تونه این کار رو انجام بده.

دانلود جلسه یازدهم


جلسه صوتی دوازدهم ترک خودارضایی: علم روز و ترویج شهوت در این فایل صوتی در رابطه با بعضی از مطالب علمی صحبت میکنیم که انسان را از راه درست منحرف میکنند و با فطرت انسان و آموزه های خداوند سازگار نیستند. داستان شخصی که سکس تراپیست بودند و وقتی ایشان جمله “چرا خود ارضایی باعث فقر میشود” را دیدند، با آن مخالفت کردند و ما نیز به ایشان جواب دادیم … و همچنین، این فایل جوابیه برخی ادعاهای علمی است که معتقدند خود ارضایی خوب است? چرا خود ارضایی باعث فقر میشود؟ زیرا هم سطح انرژی انسان را به شدت کاهش میدهد و هم برکت و نور الهی را از زندگی انسان میدزدد.  

دانلوذ جلسه دوازدهم


جلسه صوتی سیزدهم ترک خودارضایی: عوارض راز نگه داشتن خودارضایی در این فایل صوتی راز نگه داشتن شهوت رو مورد بحث قرار می‏دیم. اینکه اگر کسی که دچار هر گونه مؤلفه های شهوترانی مثل خودارضایی، چشم چرانی، مخصوصاً خودارضایی باشه، اگر این رو به شکل یک راز در وجود خودش نگه داره، این راز باعث می‏شه که هر چه بیشتر اون فرد رو به انزوا بکشونه و رها شدن و ترک شدن از این مسأله سخت‏تر می‏شه.  

دانلود جلسه سیزدهم


جلسه صوتی چهاردهم ترک خودارضایی: کنکوریها و خودارضایی 1

در این فایل صوتی در رابطه با مشکل خودارضایی در کنکوری‏ها صحبت می‏کنیم. چونکه هر روز یا هفته‏ای چند بار پیام‏هایی از عزیزانی که دارن برای کنکور می‏خونن که نوجوان و جوان‏های کنکوری هستند رو دریافت می‏کنیم و می‏گن که ما به خودارضایی دچار هستیم و چکار کنیم؟ پام می‏لغزه، چکار کنم خودارضایی رو ترک کنم؟

دانلود جلسه چهاردهم


جلسه صوتی پانزدهم ترک خودارضایی : کنکوریها و خودارضایی 2

در این فایل صوتی ادامه مبحث مشکل خودارضایی در کنکوری‏ها رو پی‏گیری می‏کنیم.

در مقاله قبلی گفتیم که یکی از دلایل خودارضایی در کنکوری‏ها استرس بسیار زیاد کنکور هست که باعث خودارضایی کردن اون‏ها می‏شه. توی اون سن بلوغ اتفاق افتاده، اوج جوانی، اوج تحولات جنسی و اوج کنجکاوی‏های جنسی هست. خوب معلومه توی 18 سالگی فشارهای جنسی فرد خیلی بالاست و چه کاری راحت‏تر و قابل دسترس‏تر از اینکه اون جوان که بخواد خودارضایی کنه و فشار جنسی خودش رو تخلیه کنه.

دانلود جلسه پانزدهم


جلسه صوتی شانزدهم ترک خودارضایی: خودارضایی و فن بیان

در این فایل صوتی یکی از عوارض خودارضایی با عنوان کاهش قدرت بیان یا کاهش اعتماد به نفس در صحبت کردن رو مورد بحث قرار می‏دیم. قبلاً هم اشاره‏ای بهش داشتیم، اما در این بحث بیشتر موضوع رو باز می‎‏کنیم.

دانلود جلسه شانزدهم


جلسه صوتی هفدهم ترک خودارضایی: اثبات علمی مضرات خودارضایی در این فایل صوتی، به منابع علمی اشاره میکنیم که ثابت میکنند خودارضایی دارای ضررهای زیادی است.  

دانلود جلسه هفدهم


جلسه صوتی هجدهم ترک خودارضایی: ارتباط تنهایی و خودارضایی در این فایل صوتی، به ارتباط بین تنها ماندن و خودارضایی اشاره میکنیم. در اوایل دوران ترک خودارضایی، فرد مبتلا بهتره که از تنها بودن پرهیز کنه. ولی بعد از مدت معینی که فرد کاملا پاک شد و ارتباطش با خداوند رو محکم تر کرد، دیگه حتی توی تنهایی هم حضور خداوند و نور اولیای خدا رو حس میکنه و چون اونها رو شاهد بر اعمال خودش میبینه، دست به خودارضایی یا گناهان دیگه نمیزنه.  

دانلود جلسه هجدهم


جلسه صوتی نوزدهم ترک خودارضایی: خودارضایی و هجوم وسوسه در این فایل صوتی در رابطه با سوال زیر صحبت میکنیم که توسط یکی از کاربران عزیز کانال پرسیده شده است: “من وقتی میخوام خودارضاییو ترک کنم تا ده یازده روز راحت بدون هیچ وسوسه ای یا وسوسه ی خیلی کم میگذرونم ولی وقتی از ده روز میگذره وسوسه هام شروع میشه خیلیم زیاده انگار که مغزم شرطی شده بعد دوباره انجامش میدم وقتی هم انجام میدم یکبار انجام نمیدم دو یا سه بار این مثل ی چرخست برام هر 10 11 روز”

دانلود جلسه نوزدهم


جلسه صوتی بیستم ترک خودارضایی: درمان پارافیلیا در این فایل صوتی در رابطه با پارافیلیا و انحراف جنسی بیشتر صحبت می کنیم و راه های رهایی از انحرافات جنسی رو بررسی می کنیم. قبلاً گفته بودیم که پارافیلیا یا انحرافات جنسی بیش از پانصد نوع بیماری انحراف جنسی داریم که تحت عنوان پارافیلیا قرار می گیرند. تعریف کلی پارافیلیا این هست: تحریک و ارضای جنسی از هر روشی به جز روش استاندارد و الهی خودش که رابطه زناشویی با همسر هست.

دانلود جلسه بیستم


جلسه صوتی بیست و یکم ترک خودارضایی: ترک ممکن است گاهاً بعضی از افراد میگن خودارضایی رو نمیشه کنار گذاشت و اصلاً امکان ندارد. ولی این تصور اشتباهی است و ترک خودارضایی و هرگونه اعتیاد دیگری، کاملا ممکن است. در این فایل صوتی، علت آن را بررسی میکنیم.

دانلود جلسه بیست و یکم


جلسه صوتی بیست و دوم ترک خودارضایی: تفاوت خودارضایی و زناشویی امروزه خیلی از متخصصان و سکسولوژیست هایی که از طریق آموزش های غربی و آلفرد کینزی آموزش دیده اند، میگویند: هیچ فرقی ندارد و خودارضایی هم یک نوع سکس است و سکس با خود انسان حساب میشه و فرقی نمی کنند با اینکه شما با همسرتون سکس داشته باشید!!! در حالیکه حقیقت چیز دیگری است و خودارضایی هیچ ربطی به رابطه جنسی با همسر نداره و از زمین تا آسمون اینها با هم فرق می کنند.

دانلود جلسه بیست و دوم


جلسه صوتی بیست و سوم ترک خودارضایی: نکنه برگردم به لغزش؟ در این فایل صوتی به این سوالات می پردازیم که نکنه من مثل دفعه قبلی برگردم به خودارضایی و این کارو انجام بدم؟ و نکنه دوباره برگردم به اون چرخه تاریک گذشته؟ چرا اینجور میشه و چیکار باید بکنیم؟

دانلود جلسه بست و سوم


جلسه صوتی بیست و چهارم ترک خودارضایی: ازدواج بعد از پاکی در این فایل صوتی در رابطه با این موضوع صحبت می کنیم که اگر ما چندین ماه هستش که شهوترانی ، خودارضایی و … رو کنار گذاشتیم ، مثلاً سه چهار ماه هست که ترک کردیم ، آیا می تونیم ازدواج کنیم؟ یا خیر؟ جواب قطعی به این سؤال نمیشه داد. این بستگی داره به نوع کیفیت دوران پرهیز و پاکی شما و همچنین مدت تخریبی که قبل از پاک شدنن داشتید ، مدت تخریبش هم شاید کمتر اهمیت داشته باشه.

دانلود جلسه بیست و چهارم


جلسه صوتی بیست و پنجم ترک خودارضایی: پرسشنامه ترک خودارضایی در این فایل صوتی در رابطه با یک پرسشنامه صحبت می کنیم که ما در مس به طلا آن را آمده کرده ایم. هدف از این پرسشنامه، ایجاد یک منبع معتبر علمی در زمینه خودارضایی است تا بتوانیم به دنیا ثابت کنیم که خودارضایی چقدر مضر است. خواهشی که از شما عزیزان داریم این است که چند دقیقه وقت بگذارید و این پرسشنامه را پر کنید.

دانلود جلسه بیست و پنجم


ویدیوهای آموزش ترک خود ارضایی

ویدیوی اول: قدم اول در ترک خود ارضایی: حساب کردن روی اراده خداوند برای دیدن ویدیوی ” حساب کردن روی اراده خداوند” کلیک کنید.

قدم-اول-از-هفت-قدم-ترک-خود-ارضایی-اراده

ویدیوی دوم: قدم دوم در ترک خود ارضایی: آشتی با خداوند برای دیدن ویدیوی ” آشتی با خداوند” کلیک کنید.

قدم-دوم-از-هفت-قدم-در-ترک-خودارضایی-آشتی با خدا

ویدیوی سوم: قدم سوم در ترک خود ارضایی: ندیدن ماهواره برای دیدن ویدیوی ” ندیدن ماهواره” کلیک کنید.

ندیدن-ماهواره-قدم-سوم-در-ترک-خودارضایی

ویدیوی چهارم : قدم چهارم در ترک خود ارضایی: کنترل چشم برای دیدن ویدیوی “کنترل چشم” کلیک کنید.

قدم-چهارم-در-ترک-خودارضایی-کنترل-چشم

ویدیوی پنجم : قدم پنجم در ترک خود ارضایی: صدا کردن اسم خداوند برای دیدن ویدیوی “صدا کردن اسم خداوند” کلیک کنید.

قدم پنجم ترک خود ارضایی
قدم پنجم ترک خود ارضایی

ویدیوی ششم : قدم ششم در ترک خود ارضایی: یافتن همیار برای دیدن ویدیوی “یافتن همیار” کلیک کنید.

قدم 6 ترک خودارضایی

ویدیوی هفتم: قدم هفتم در ترک خود ارضایی: عبور از لغزش برای دیدن ویدیوی “عبور از لغزش” کلیک کنید.

قدم-هفتم-ترک-خودارضایی-عبور-از-لغزش

ویدیوی هشتم: خودارضایی و بیکاری برای دیدن ویدیوی “خودارضایی و بیکاری” کلیک کنید.

خودارضایی و بیکاری

ویدیوی نهم: خودارضایی و عدم محبوبیت برای دیدن ویدیوی “خودارضایی و عدم محبوبیت” کلیک کنید.

خودارضایی-و-عدم-محبوبیت

ویدیوی دهم: چرخه اعتیاد جنسی برای دیدن ویدیوی “چرخه اعتیاد جنسی” کلیک کنید.

چرخه اعتیاد جنسی

ویدیوی یازدهم: پاکسازی برای ترک خودارضایی برای دیدن ویدیوی “پاکسازی برای ترک خودارضایی” کلیک کنید.

پاکسازی-برای-ترک-خودارضایی

ویدیوی دوازدهم: تصویر پاکی (مراقبه) خودارضایی برای دیدن ویدیوی “مراقبه خودارضایی” کلیک کنید.

تصویر پاکی از خودارضایی

ویدیوی سیزدهم: ضعف حافظه و خودارضایی برای دیدن ویدیوی “ضعف حافظه و خودارضایی” کلیک کنید.

خودارضایی و ضعف حافظه

ویدیوی چهاردهم : آیا میتوان در اوج ابتلا به خودارضایی ازدواج کرد؟ برای دیدن ویدیوی “خودارضایی و ازدواج” کلیک کنید.

آیا میتوان در اوج ابتلا به خودارضایی ازدواج کرد

ویدیوی پانزدهم: مراقبت از پاکی برای دیدن ویدیوی “مراقبت از پاکی” کلیک کنید.

مراقبت از پاکی

ویدیوی شانزدهم: ترک خودارضایی یعنی رهایی برای دیدن ویدیوی “ترک خودارضایی یعنی رهایی” کلیک کنید.

ترک خودارضایی یعنی رهایی

ویدیوی هفدهم: چرا خودارضایی باعث فقر و ترک آن باعث ثروت میشود؟ برای دیدن ویدیوی “خودارضایی و فقر” کلیک کنید.

خودارضایی-فقر-ثروت

ویدیوی هجدهم: پیشگیری از انحرافات جنسی برای دیدن ویدیوی “پیشگیری از انحرافات جنسی” کلیک کنید.

پیشگیری از انحرافات جنسی

ویدیوی نوزدهم: وسوسه را ضربه فنی کنبرای دیدن ویدیوی “وسوسه را ضربه فنی کن” کلیک کنید.

مقابله با وسوسه های شهوترانی

ویدیوی بیستم: نقش خودارضایی در خواب برای دیدن ویدیوی “نقش خودارضایی” در خواب کلیک کنید.

نقش خودارضایی در خواب

ویدیوی بیست و یکم: پاسخ به ویدیوی دکتر سارا ناصرزاده – قسمت اول برای دیدن ویدیوی “پاسخ به ویدیوی دکتر سارا ناصرزاده – قسمت اول” کلیک کنید.

پاسخ به ویدیوی دکتر سارا ناصرزاده – قسمت اول

ویدیوی بیست و دوم: پاسخ به ویدیوی دکتر سارا ناصرزاده – قسمت دوم برای دیدن ویدیوی “پاسخ به ویدیوی دکتر سارا ناصرزاده – قسمت دوم” کلیک کنید.

پاسخ به ویدیوی دکتر سارا ناصرزاده - قسمت دوم

ویدیوی بیست و سوم: پاسخ به ویدیوی دکتر سارا ناصرزاده – قسمت سوم برای دیدن ویدیوی “پاسخ به ویدیوی دکتر سارا ناصرزاده – قسمت سوم” کلیک کنید.

پاسخ به ویدیوی دکتر سارا ناصرزاده - قسمت سوم

ویدیوی بیست و چهارم: پاسخ به ویدیوی دکتر سارا ناصرزاده – قسمت چهارم برای دیدن ویدیوی “پاسخ به ویدیوی دکتر سارا ناصرزاده – قسمت چهارم” کلیک کنید.

پاسخ به ویدیوی دکتر سارا ناصرزاده - قسمت 4

ویدیوی بیست و پنجم: لغزش و احساس گناه برای دیدن ویدیوی “لغزش و احساس گناه” کلیک کنید.

لغزش و احساس گناه

ویدیوی بیست و ششم : ترمیم زندگی گذشته بعد از ترک خود ارضایی برای دانلود ویدیوی ” ترمیم زندگی گذشته بعد از ترک خود ارضایی” کلیک کنید.

ترمیم زندگی بعد از ترک

ویدیوی بیست و هفتم: لغزش و احساس گناه برای دانلود ویدیوی “لغزش و احساس گناه” کلیک کنید.

لغزش و احساس گناه

اثرات خودارضایی در مردان چیست؟

خود ارضایی کردن، باعث تضعیف اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس شده و انزوای حاصل از عمل خود ارضایی، مرد را از برقراری ارتباطی سالم و مؤثر با جنس مخالف محروم می‌کند.

اثرات خودارضایی در زنان چیست؟

طبیعتا، اولین خطری که دختران را هنگام خودارضایی تهدید میکند، از دست دادن بکارت است.با ادامه عمل خودارضایی،‌ خانمها به ارضا شدن از طریق این عمل اعتیاد پیدا میکنند و به مرور زمان، سیستم عصبی و جنسی آنها طوری برنامه ریزی میشود که فقط تحت شرایط خودارضایی،‌ میتوانند به ارگاسم برسند.