ترک شهوت در ماه رمضان

ترک شهوت در ماه رمضان
5
(2)

فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بر همه کاربران عزیز مس به طلا مبارک باشه. در این فایل صوتی در رابطه با استفاده از این ماه مبارک در راه ترک شهوترانی صحبت می کنیم. دوستان فرصت بسیار بسیار خوبی هستش که در این ماه از این فرصت استفاده کنیم و کسانی که به شهوترانی، خودارضایی، پورنوگرافی، چشم چرانی و هر گونه مصادیق شهوترانی دچار هستن، از این ماه استفاده کنن و برای همیشه این کارو کنار بگذارن.

چون که می دونیم در روانشناسی میگن: اگر یک عادتی رو بیست و یک روز کنار بگذاری و یک عادت دیگه رو جایگزینش کنی، می تونی اون عادت جدید رو توی زندگیت از این به بعد ادامه بدی. یعنی هر عادت جدیدی بیست و یک روز طول می کشه که در وجود ما بشینه. و حالا اینکه میگن: چهل روز، شما دو تا بیست و یک روز رو در نظر بگیرید، خیلیه. ولی شما همون بیست و یک روز رو در ماه رمضان در نظر بگیرید، این فوق العاده می تونه به شما کمک کنه.

چرا؟ اول از همه خداوند خودش گفته، چون روایت داریم که شیطان دراین ماه دست و پاش بسته میشه. یعنی اینقدر درهای رحمت خداوند بازه، اینقدر رحمت خداوند بیش از حد در این ماه جاری میشه که شیطان دست و پاش بسته میشه. فاصله شیطان با انسان خیلی دور میشه. چرا؟ چون انسان وقتی که روزه می گیره، اون بخش حیوانی و نفسانیت خودشو افسار می بنده یه گوشه ای و میگه: تو بشین اینجا و تکون نخور تا من به معنویت بپردازم. و این فوق العاده کمک می کنه. وقتی انسان در گرسنگی و اینکه روزه بگیره، کلاً شهوت رو کم می کنه.

یکی از راه های کنترل شهوت روزه گرفتن هست. حالا علاوه بر اینکه در بعد معنوی هم گفتیم: شیطان دست و پاش بسته میشه و روایت از پیامبر (ص) داریم که میگن توی این ماه شیطان دست و پاش بسته وقدرتش کمه و خداوند این فرصت رو به ما داده که از این ماه مبارک استفاده کنیم و واقعاً فرصت کمه. یکی از روزهای ماه رمضان گذشت! و بیست و نه روز دیگه فرصت داریم و هر دقیقه که می گذره، دقیقه ای هست که اگر استفاده نکنیم، این دقایق از دستمون رفته و خیلی میشه استفاده کرد.

حالا در عین حالی که ما خودارضایی و بقیه مصادیق شهوترانی رو کنار بگذاریم، در عین حال می تونیم از قانون خلأ هم استفاده کنیم. قانون خلأ میاد قانون جایگزینی رو بیان می کنه و ما توی دوره استحاله نیروی جنسی هم به اون پرداختیم. در جلسه آخر بود که گفتیم چطور از قانون خلأ اسفاده کنیم برای مجردها. ببینید وقتی که شما خودارضایی رو کنار می گذارید و توی ماه مقدسی مثل ماه رمضان هستی، می تونی از این ماه استفاده کنی و حالا که خودارضایی توی زندگی شما نیست، یک چیزی باید جایگزین بشه.

در این ماه خوشبختانه در تمامی مساجد در کل کشور، روزی یک جزء قرآن خونده میشه و این یکساعت طول می کشه و این فوق العاده انرژی بسیار بسیار بالایی داره. یعنی این یکساعت انسان می شینه توی جمعی و سینرژی برقرار میشه و قرآن خونده میشه، این یکساعت می تونه جایگزینی بشه برای اون افکار یا چیزهایی که انسان رو به خودارضایی و شهوترانی مبتلا می کنه. خیلی مهمه.

چرا؟ چون شما خودارضایی رو کنار گذاشتی، یک خلأیی در زندگی شما ایجاد میشه. و وقتی که میری جایگزین می گذاری. مثلاً توی مسجد در یک مراسم قرآن خوانی انسان شرکت می کنه، اون سینرژی جمع خیلی به انسان کمک می کنه. حالا بحث این نیست که ما اعتقاد داریم یا نداریم. بحث فرا تر از این حرف هاست که کسی اعتقاد داره یا نداره، اینقدر انرژی بالاست، اینقدر نور از اون فضایی که انسان ها نشستن و قرآن می خونن، اینقدر نور ساطع میشه و برکت و نور خداوند در اونجا هست که حتی فرشته ها میان دورشون طواف می کنن و لذت می برن.

و حالا بحث این نیست که من بیام ثابت کنم کی راست میگه… بحث اینها نیست! فرصت خیلی خیلی کمه. از این ماه باید استفاده کرد. اگر کسی بتونه این ماه رو استارتی قرار بده که خودارضایی و شهوترانی رو کنار بگذاره، دیگه بعد از این ماه اینقدر قوی شده که دیگه تا ابد می تونه پاکی و دوری از شهوت رو ادامه بده. پس این یک ماه رو بیایم واقعاً استفاده کنیم و از دست ندیم. خدا می دونه سال دیگه کی زنده است؟ کی مرده؟ آیا من که دارم این فایل رو ضبط می کنم، سال دیگه هستم؟ نیستم؟ زیر خروارها خاکم؟ یا زنده ام؟ خدا می دونه فقط!

همین الان توی همین فرصتی که توش هستیم، الان اول ماه مبارکه. خداوند چقدر وعده در این ماه داده: درهای آسمان بازه، دعای انسان ها مستجاب میشه. میگه: نفس انسان ها و خوابیدنشون هم عبادته! و چه بهتر که انسان استفاده کنه. خدا گفته: من دست و پای شیطان رو می بندم و میذارم کنار، که شما اگر در این یکسال نتونستید، توی این یک ماه دیگه شروع کنید و یه کاری برای خودتون بکنید. و به امید خدا برگردیم به سمت خدا. و بهترین راه برای توبه و نزدیک شدن به خدا، قرآن خوندنه. اصلاً انسان شروع کنه خودشو وصل کنه.

از این مهمانی که خداوند برگزار کرده و گفته: این مهمانی فقط برای روح شماست. جسم حیوانی شما رو کاری نداریم. با روح خودتون وارد این مهمانی بشید. و وقتی که میزبان خداوند باشه، ببینید چه سخاوتی، چه فضل و برکت و رحمتی خداوند داره توی مهمانیش میده. ای کاش ما بتونیم درک کنیم. بهترین فرصته. اگر شما عزیزی هستی که مبتلا به خودارضایی هستی، از همین الان که داری این فایل رو گوش می کنی، تصمیمتو بگیر. غسل توبه، نماز  توبه رو از همین امشب شروع کنید.

ببینید شب های ماه رمضان چقدر شب های پر برکت و چقدر شب هایی هستش که خدا فقط منتظره که بنده اش برگرده به سمتش و فضلشو بهش نشون بده. بنده اش رو در آغوشش بگیره و بگه: بیاید پیش من! بیاید شروع کنید، نماز بخونید، بیاید پیش من. شهوت رو کنار بگذارید. منخیلی بهترشو براتون دارم. اگر فکر می کردی که شهوترانی لذت داره، بیا تا من خدا لذت واقعی رو به شما نشون بدم و بهتون بچشونم. و باید که واقعاً استفاده کنیم از این ماه مبارک.

اینقدر توصیه ها شده در این ماه که چطور استفاده کنیم و نهایت استفاده رو ببریم. دعای هر روز، نماز هر روز. اینها رو همه می تونید برید توی اینترنت و مفاتیح سرچ کنید. به نظر من انسان در ماه رمضان که البته تنها نظر من نیست. خیلی جاها گفته شده:  شدت کسب و کار و تلاش کم بشه، البته اینها باشه، ولی انسان تمرکز ذهنیش رو بیشتر به سمت معنویات معطوف کنه. مثلاً اگر طرف روزی شانزده ساعت کار می کرد، الان روزی دوازده ساعت کار کنه. بقیه اش رو به این اخختصاص بده که روحشو پالایش کنه.

و در این یک ماه استراحت میدی به اندام های بدن و چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی پالایش انجام میدی در وجودت و خودتو به خدا وصل می کنی. و دوباره بعد از ماه رمضان شروع می کنی زندگی قبلی رو با قدرت فراوان و بالاتری ادامه میدی. و در این یک ماه من فایل هایی که هر شب در کانال می گذاریم، یکم زودتر می گذارم. شاید شش و نیم عصر می گذارم. که از اون به بعد دغدغه این رو نداشته باشم.

فایل صوتی ترک شهوت در ماه رمضان را دانلود کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

3 دیدگاه برای “ترک شهوت در ماه رمضان

 1. morteza1380
  morteza1380 گفته:

  سلام استاد بزرگ متشکرم از اینکه به ما یقین میدین
  هدیه ی من به شما که شاید زحماتتونو جبران کنه سایت های زیره
  ۱ سید حسین عباسمنش
  ۲ سید محمد عرشیانفر
  ۳ امیر شریفی

  راستی استحاله تو هر سنی انجام شه مشکلی نداره؟
  من ۱۷ سالمه پولا جمع کنم واسه خرید دوره؟

دیدگاهتان را بنویسید