تنهایی و خودارضایی

تنهایی و خودارضایی
5
(7)

در این فایل صوتی در رابطه با موضوع تنهایی و اثر اون بر روی خودارضایی صحبت می کنیم. خیلی واضحه فردی ک مبتلا به عمل خودارضایی هست، این عمل رو همیشه توی تنهایی خودش انجام میده که کسی اونو نبینه و در شرایطی باشه که کس متوجه نشه و در تنهایی خودش این عمل رو انجام میده. یکی از توصیه های بسیار مهمی که میشه این هست: شما وقتی که عمل خودارضایی رو کنار می گذارید، بهتره که از تنهایی تا می تونید پرهیز کنید و شرایطی رو فراهم نکنید که تنها باشید.

مثلاً اگر خانواده می خوان جایی برن، پارک، پیک نیک، مهمانی می خوان برن، اون فرد میگه: نه! من می خوام توی خونه بمونم، شما برید، این یکی از راه هایی هستش که فرد استفاده می کنه برای اینکه مکان خونه آماده باشه که خودارضایی کنن. یا کسانی که توی خونه اتاق شخصی دارن و توی اتاق خودشون کسی بهشون کاری نداره، این کارو می کنن. خوب کسی که اتاق شخصی داره، باید عادت کنه در اتاقشو باز بگذاره و در اتاقشو هیچوقت قفل نکنه، حتی کلید در اتاقش رو هم دور بندازه. لزومی نداره کسی در اتاقشو قفل کنه، اگر می خواد خودارضایی رو کنار بگذاره.

یا اگر خانواده می خوان بیرون برن، از این فرصت استفاده نکنه که یک فضای خلوتی توی خونه ایجاد بشه و بگه: من می خوام توی خونه بشینم، شما برید. من هستم. اصلاً به هر بهانه ای که شده، بره بیرون با دوستان با خانواده و بره بیرون به فعالیت های تفریحی، باشگاه، ورزش بپردازه. این فوق العاده مؤثره. اینکه انسان بدونه هفت ای سه شب باید بره باشگاه، پس اصلاً کلاً اون سیکل زندگی انسان عوض میشه و وارد چرخه ای میشه که همش تفریح و ورزش و سلامتی و استراحته و کم کم از چرخه خودارضایی خارج میشه.

حالا یک نکته و در اصل یک مژده ای که می خواستم در این رابطه بگم اینه که بعد از اینکه فرد کلاً خودارضایی رو کنار گذاشت و روی خودش مسلط شد، دیگه اصلاً تنها بودن در اون موقع به انسان ضرر نمی زنه. چرا؟ چون وقتی که فرد رابطه اش رو با خداوند تقویت کرد و وری اون رابطه کنه و هر روز بیشتر این رابطه رو قوی تر کنه، به جایی می رسه که اصلاً تنهایی براش معنی نداره. این کلمه تنهایی کلمه ای هستش که انگار نباید توی دیکشنری باشه. هیچ کس در این عالم تنها نیست. اگر انسان های اطراف ما نباشن و خونه ما خالی باشه، این دلیل میشه که ما تنها باشیم؟ به هیچ عنوان.

خداوند همیشه و همه جا حی و حاضره و ما در همه حال در محضر پروردگار هستیم. در محضر ائمه اطهار هستیم. اونوقت انسان به جایی می رسه که حتی اگر ده روز هم که تو خونه بمونه، احساس تنهایی نمی کنه. احساس می کنه که اطرافش خداوند هست، بزرگان هستن، روح مطهر بزرگان هستن. اونوقت دیگه جلوی اون عزیزان به خودش اجاز نمیده که همچین کاری رو انجام بد. من چون خودم در حال حاضر تنها زندگی می کنم و به لطف خداوند دارم روی رابطه خودم با خداوند کار می کنم و هر روز رابطه ام رو با خداوند قوی می کنم که همه می تونن این کارو بکنن.

اینجا یک تکنیک که می تونید استفاده کنید اینه که روی در و دیوار خونه یا اتاق یک نوشته مقدس، عکسی، پرچمی رو نصب کنید و اون رو نشون این بگیرید که خداوند ناظر بر منه. مثلاً من یه تسبیح سی و سه تایی که از خاک خود کربلا درست شده دارم که به دیوار خونه خودم همیشه آویزونه. و توی هال و پذیرایی خونه من نه تابلویی وجود داره، تلویزیون هم که نیست، چیزهایی تزیینی هم نیست، یک پرچم یا حسین زدم که تزیین خونه من نام مقدس امام حسین علیه السلام باشه. و خیلی ازش راضی ام. خیلی. پرچمی هست که جنسش از مخمل هست و پدر و مادر من هفته پیش از کربلا برای من آوردن. و برای من این خونه مزین شده با اسماء مقدس. کسانی که مقدس هستن.

قبلش هم خدا رو شکر جوری نبود که وسوسه شهوت سراغم بیاد. خداوند لطف بهم کرده که ماه ها و مدت هاست که وسوسه شهوت در من وجود نداره. ولی باز این کارو کردم. همین جور که راه میرم توی این خونه و به این پرچم نگاه می کنم، دلم آروم میشه و حس می کنم یک نگاه خاص و ویژه ای به این خونه میشه از طرف خداوند و اولیای خداوند. و شما هم می تونید این کارو بکنید، به جای اینکه عکس هنرپیشه ها و خواننده های معروف رو روی دیوار اتاق نصب کنید، اسماء مقدس رو نصب کنید.

قبلاً من یادمه تی شرتی می پوشیدم که عکس مایکل جکسون روش بود، ولی الان اینها برای من مهم و سمبل نیستن. اصلاً هیچی نیستن برای من. به جای اینکه عکس خواننده ها رو بزنیم به دیوار، مخصوصاً خواننده های خارجی، جوری عکس می گیرن که شهوت ما رو بر می انگیزن که طرفدار اونها باشیم. حالا منظورم از ما، طرفدارهاشون هست که توی آمریکا این خواننده ها جوری عکس می گیرن که طرفدارهاشون برن سی دی و عکس هاشونو بگیرن.

کسی که می خواد خودارضایی رو کنار بگذاره، باید همه ایها رو کنار بگذاره. یک عکس، حالا نمی خوام بگم حتماً یه عکس مشخص باشه. هر چیزی که به خودتون جواب میده. یک شعر حافظ، یک متنی که شما رو یاد معنویت بندازه و به عنوان چشم خداوند بهش نگاه کنید که این عکس یا نوشته داره به من نگاه می کنه. باور کنید دوستان به یک جایی می رسه انسان که می تونه روزها، هفته ها تنها زندگی کنه، ولی اصلاً و ابداً فکر شهوترانی حتی به ذهنش هم خطور نکنه.

انسان می تونه یه اینجا برسه. این کار سختی نیست. سخت ترین قسمت کار همون چند روز اوله. همون بیست سی چهل روز اول ترک هست. بعدش که انسان این کارو کنار بگذاره، بعدش دیگه اینقدر رابطه انسان با خدا قوی و قشنگ میشه و معنویت قشنگ میشه توی زندگی انسان، مخصوصاً اگر کسی نمازهاشو سر وقت بخونه، هم نمازهاشو بخونه، هم سروقت بخونه، این خیلی کمک می کنه. دیگه بعد از چهل روز حضور خداوند رو حس می کنه توی زندگیش. و واقعاً خداوند رو حاضر و ناظر بر خودش می بینه که دیگه اصلاً احتیاجی نداره که به زور خودشو توی جمع جا بده. ولی برای شروع کار خوبه که از تنهایی دوری کنه و توی جمع های سالم مثل خانواده، جمع ورزشی، جمع کتابخونه قرار بگیره.

فایل صوتی تنهایی و خودارضایی را دانلود کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 7

دیدگاهتان را بنویسید