مقالات

حمایت از درختکاری

سلام خدمت کاربران عزیز مس به طلا. در این فایل صوتی خیلی کوتاه می خواستم یک پروژه ای رو معرفی کنم که این پروژه، پروژه کاشتن درخت هست. که یک فرد خیرخواه کشاورز اومدن یک روشی رو برای کاشت و پرورش درخت ابداع کردن که با این روش خیلی با هزینه کم و با تکنولوژی خیلی بالا درختکاری می کنن و یک پروژه عام المنفعه ای هست. هیچ برند و چیز مادی پشتش نیست. فقط هدف درختکاری هست و درخت هایی هم که کاشته میشه، درخت میوه هست. و برای اجرای این طرح یک مبلغی رو تعیین کردن که برسن به اون تارگت خودشون که فکر می کنم ده میلیون تومان باشه.

که وقتی به این تارگت و این هدف رسیدن، پروژه خودشون رو شروع کنن. و پایان این پروژه تا مدتی هستش که لینکش رو در انتهای این پست قرار خواهم داد، اینکه یک مدت زمانی داره و این مدت که زمان کاشت و نشاء درخت هست، که می خوان به نصف این مبلغ برسن که فکر کنم نصفش هم جور شده. و حامی رسانه ای این پروژه یکی از دوستان خودم هست که از اعضا و بنیانگذاران پروژه چگوارا هستن که اونها کسب و کارشون این هست که آب معدنی تولید می کنن توی کشور.

و اینها اومدن حمایت رسانه ای دارن انجام میدن و اسپانسر پروژه درختکاری شدن. و اینجور برآورد کردن که هر کسی با یک درخت در یک سال، طوری که اینها گفتن: هزینه اش در یک سال ده هزار تومان هست. و کسی که ده هزار تومان رو بپردازه و درخت بکاره، درخت به اسم خودش ثبت میشه. اصلاً شناسنامه برای اون درخت صادر میشه. و من هم این کارو کردم و سه تا درخت به اسم خودم خریدم و گفتم: این سه تا درخت می خوام به اسمم باشه. و یکی از کارهایی که خیلی به انسان کمک می کنه توی کسب دعا بعد از مرگش که کسی براش دعا کنه، اینه که درخت بکاره. ما باغی در بیرون از شهر داریم که وقتی میریم توی باغ، دم در باغ ما یک درخت گردویی هست که بسیار ضخیم و بزرگ هست و ما هر وقت که میشینیم زیر سایه اون، دعا می کنیم و فاتحه می فرستیم برای کسی که اومده این درخت رو کاشته و اصلاً معلوم نیست شاید دویست سال پیش این درخت کاشته شده و اون فردی که توی برزخ قرار داره، این فاتحه و طلب خیری که برای او می کنیم، به او می رسه.

و کلاً درخت کاشتن کار قشنگیه و این پروژه، پروژه ای هستش که خیلی چیزها رو عوض خواهد کرد. یعنی به نظر من استارت یک پروژه کاشتن درخت میوه در سر تا سر کشور هست. حالا توی پرانتز من نکته ای رو بگم: با دوستی که توی اون شرکت کار می کنه، صحبت می کردیم. ایشون خیلی قشنگ صحبت می کنه طبق مطالعاتی که داشتن می گفتن: تا حالا فکر کردید که توی خیابان های ما، سر تا سر خیابان های کل کشور ما پر از درخته و این درخت ها هیچکدوم هیچ میوه ای ندارن؟ آیا فکر نمی کنید که این یک چیزی پشتش هست؟ البته نمیشه خیلی محکم در این رابطه صحبت کرد، چون که جنجال زیاد ایجاد می کنه.

ولی روش فکر کنید و تصور کنید اگر خیابان های کل کشور ما به جای این درخت های بی ثمر، درخت های میوه دار بودن، چه اتفاقی می افتاد؟ حالا سریعاً ذهن انسان به این سمت میره که میگه: نه! دعوا می  شد، می خوردن! غارت می کردن! ولی اصلاً اینطور نیست. شما توی شهر نجف آباد برید، چون که من اصفهانی هستم، نجف آباد زیاد میرم، بعضی از خیابون هاش سر تا سر درخت های توت هست. و اینطور هم نیست برن تو سر و مغز خودشون بزنن برای توت ها. چشم اینقدر دیده که دیگه عادی شده. شما فرض کنید کل خیابان های تهران به جای این همه درخت بی ثمر، درخت هلو باشه، زردآلو باشه. ببینید چه اتفاق قشنگی می افته؟

حالا بعضی ها معتقدن یکی از نشانه های آخرالزمان این هستش که درخت های زیادی در سر تا سر این مملکت می بینی، که هیچکدوم ثمر و میوه ندارن! حالا اینو توی پرانتز گفتم. این درخت هایی که اینها می کارن، تا جایی که من می دونم درخت های میوه هست که خودش خیلی فرق می کنه درخت میوه. چونکه چه فرقی می کنه درخت باید سبری و قشنگی خودشو باید داشته باشه، چرا باید درخت میوه نباشه؟ چرا باید بی ثمر باشه؟ و من خودم خیلی خوشم اومد و خریدم و باز هم خواهم خرید. برای خودم دو سه تا درخت خریدم و برای عزیزانم هم به اسم اونها درخت خواهم خرید.

مگه ده هزار تومان چقدر پوله؟ و انشاالله از کاربرهای عزیزم دعوت می کنم که حتماً برن و این پروژه رو حمایت کنن. حتی اگه یک درخت ده هزار تومانی می خوان بخرن، بخرن که واقعاً کار قشنگیه که داره انجام میشه توی کشور ما. و برای این کار روی لینکی که در انتهای این پست قرار داره، کلیلک کنید و تعداد درختی که می خواید بخرید رو بنویسید و اسم و مشخصات و پرداخت انجام میشه.

فایل صوتی حمایت از درختکاری را دانلود کنید.

برای ثبت نام در طرح حمایت از درختکاری روی لینک زیر کلیک کنید.
۲nate.com/kahroba/planting-trees

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن