درمان احساس حقارت

درمان احساس حقارت
4.6
(13)

در این فایل صوتی در رابطه با احساس حقارتی که پس از خودارضایی سراغ انسان میاد، صحبت می کنیم. کاربری این سؤال رو پرسیده بودن که من سی روزه که خودارضایی رو کنار گذاشته بودم و قبلاً هیچ مشکلی در جمع نداشتم نداشتم، احساس اعتماد به نفس داشتم وخیلی راحت حرفمو می زدم و ولی الان با اینکه سی روز هست که خودارضایی رو کنار گذاشتم، احساس حقارت دارم و مثل قبل نیستم.

قبل از اینکه وارد پاسخ بشیم، به نکته ای باید اشاره کنم. قابل توجه کسانی که روانشناس هستن و یا هر کسی توی هر پوزیشنی قرار داره، پزشک یا هر کسی که میاد توصیه می کنه، طبق آموزش های غربی این صحبت رو می کنه و میگه: خودارضایی خیلی خوبه و هفته ای یک یا دو بار باید انجام بدی! دقت بکنن این صحبت هایی که میشه، افرادی که درگیر خودارضایی بودن، یکی از بارزترین عارضه ای که بهش مبتلا میشن و خودشون از زبون خودشون میگن، همین احساس عدم اعتماد به نفس، احساس حقارت، احساس گناه، احساس دوست نداشتن خودشونه و کاملاً هم واقعی هست. چیز خیالی و پوشالی نیستش که اینا میان توجیه می کنن. و توی پرسشنامه ای که قرار دادیم، کاملاً دارن پاسخ میدن.

این نکته رو به شما گفتم که اگر شما توی سایتی رفتید و گفتن: نه! اینها چیزهای طبیعی هست، اینها همش تأثیر گرفته از آموزش های منحرف آلفرد کینزی هستن که ما داریم توی سایتمون کاملاً افشاگری می کنیم. با ویدیو اینها رو میگیم که اصلاً از کجا نشأت گرفت. دقیقاً مثل داستان امروز که دیوانه ای مثل ترامپ میاد و کل دولت و ملت ایران رو زیر سؤال می بره و چرت و پرت میگه و اینقدر نیروهای قوی پشتش هست و رسانه های قوی که ازش حمایت می کنن، شاید کشورهای دیگه که نمی دونن حقیقت چیه، حرفاشو باور می کنن. دقیقاً این هم همینجوره. گول این حرف ها رو نخورید.

بحث رو کوتاه کنیم بریم سراغ راه حل. اگر کسی دچار احساس حقارت پس از خودارضایی شده، باید اینو بدونه اولین دلیلی که باعث میشه انسان احساس حقارت پیدا کنه، داشتن احساس گناه هست. انسان چون یک کار ممنوعی رو انجام داده و از طرفی خودارضایی باعث میشه که سطح انرژی روحی انسان تخلیه بشه و چند بار تلاش کرده که ترک کنه و نتونسته یا هر چیزی، روح تاریک میشه و احساس گناه میاد. احساس گناه باعث میشه که انسان خودشو دوست نداشته باشه.

وقتی کسی خودشو دوست نداشته باشه، کم کم توی جمع هم نمی تونه درست صحبت کنه. یعنی خودشو در اون حد نمی بینه چیزی رو تعریف کنه که برای کسی جالب توجه باشه. احساس گناه و دوست نداشتن خود و کم کم شروع می کنه به سرزنش کردن خودش، جملات منفی به خودش گفتن، برچسب های منفی به خودش زدن. مثلاً وای بر تو! تو نمی تونی! عرضه نداشتی! چزا این کارو کردی؟ اینها همه از سمت شیطان میاد. به خاطر اینه که انسان احساس حقارت پیدا می کنه. پس ما بریم روی اینها کار کنیم.

یکی از کارهایی که شما اول از همه باید انجام بدید، اینه که توبه کنید و فایل توبه رو که در کانال گذاشتیم، گوش کنید و بدونید که هر چقدر هم که لغزش کردید و هر گذشته ای هم که داشتید، وقتی که شما توبه می کنید، پرونده قبلی شما کاملاً پاکسازی میشه. پاک پاک میشه. خداوند حتی میگه: من گناهان شما رو تبدیل به حسنات می کنم. دیگه شما پاک پاک میشید. پرونده گذشته خودتو نورانی در نظر بگیر. این خودش قدم اول برای عزت نفس هست. به این فکر کن که تو اشرف مخلوقات هستی، روح خداوند درون تو دمیده شده. مهم نیست. روح الهی تو با بیماری خودارضاییت دو چیز مختلف هستن. قبلاً زیاد در موردش صحبت کردیم. اون یک بیماری هست که باید برطرف بشه. شما وقتی که روی این کار کردید، دیگه خود به خود کم کم عزت نفس شما بر می گرده به وجودت.

از کارهای دیگه که می تونی بکنی اینه که روی جملات تأکیدی کار کن و هر روز به خودت بگو. مثلاً من خودم رو دوست دارم، من عاشق خودم هستم. من در مسیر ترک خودارضایی موفق عمل کرد. این جملات و جملاتی که واقعاً به شما انرژی میده و شما رو یه جورایی می بره بالا، باید روی اونها کار کنید. در جلسه بیست و چهارم دوره استحاله میل جنسی، کامل بحث عزت نفس رو یکساعت در رابطه باهاش صحبت کردم. تکنیک ها، راهکارهاشو گفتم.

اصلاً چرا میگیم ما انسان ها اشرف مخلوقات هستیم؟ از ریشه توضیح دادم. چرا هستیم؟ ما چه جوری هستیم؟ اینها رو کامل آموزش دادم و اوی این فایل کئتاه نمیشه با اونها دسترسی پیدا کرد. می تونید روی جلسه بیست و چهار خیلی کار کنید و تمریناتش رو انجام بدید. ولی چیزهایی که توی این فایل میگم هم خیلی مهمه و خیلی می تونه به شما کمک کنه. یه کار دیگه هم که می تونید بکنید، کار کردن روی پاکسازی احساس گناه و تبدیل اون به احساس عشق به خود.

یه کار دیگه که می تونید بکنید اینه: پیش قدم هایی که توی فایل های قبلی گفته بودیم که باعث میشن انسان به خودارضایی دچار بشن، روی اونها کار کنیم. اون پیش قدم ها چیه؟ کینه، نفرت، اضطراب، استرس، خستگی و نا امیدی، اینها همشون می تونن پیش قدم هایی باشن که باعث بشن ما خودارضایی کنیم. وقتی که شروع به کار کردن روی اینها کنیم، باعث میشه که عزت نفس شما به صورت واقعی می بره بالا. کسی که به عنوان مثال روی خشم خودش کار کرده، روی کینه هاش کار کرده و کینه هاشو بخشیده، اینها فنداسیون وجودی انسان رو خیلی محکم میاره بالا.

و اونجاست که شما وقتی که توی یک جمع می شینی، می بینی که حتی کسانی که خودارضایی نداشتن، هیچ مشکلی جنسی هم نداشتن، می بینی که اون طرف پر از غضبه، پر از قضاوته، پر از خشمه، پر از نا امیدیه، پر از استرسه. وقتی که اینها رو می بینی، می بینی که خود به خود شما با اینکه از منفی و زیر صفر هم شروع کردی، ولی اونها رو در سطح صفر می بینی و خودت رو بالاتر از اونها می بینی. خودبخود انسان می بینه وقتی که داره روی اینها کار می کنه، از همه با اعتماد به نفس تر هست و خودشو یه جورایی از نظر عزت نفس قدرتمندتر می بینه.

ولی کلاً در جلسات قبلی هم آموزش دادیم و گفتیم: ما نباید خودمون رو از هیچکس برتر ببینیم یا حس کنیم ما به خدا نزدیکتریم و… نه. اصلاً همچین چیزی نیست. ولی شما خودبخود می بینید که مثل یک کسی هستید که میره باشگاه و روی عضلات خودش کار می کنه. خودبخود می بینید وقتی که یه نفر کنارتون نشسته و بازوش صافه صافه و می بینه که بازوی شما خط داره و یه ذره گرده، یه چیز واضحیه دیگه، پز دادن نداره.

می بینید که اینجوریه. و مثلاً عضلات قسمت خوب نفس مثل کار کردن روی غضب و… رو می بینی دیگه، ولی هیچی نمی بینی. همین باعث میشه که شما اینقدر عزت نفس و قدرتتون بالا بره که واقعاً توی یک جمع دوست داشتی حرف می زنی، دوست نداشتی، نمی زنی و کاملاً با خودت راحتی. انگار توی خونه تنها هستی. یعنی این جمع هیچ اثری روی درون شما نداره. قدرتی نداره که بخواد اون فنداسیون عمیق و محکمی که توی وجود خودت ساختی رو بخواد زیر و بالا کنه. هر لباسی که دلت بخواد می پوشی، هر جوری که دوست داری، موهاتو آرایش و شونه می کنی. نمی دوی دنبال مد و دنبال اینکه هر چی دوستام می پوشن، منم بپوشم. با خودت راحتی. دوست داری ریشتو بزنی، دوست داری ریش بذاری. هر کاری که دوست داری می کنی. چرا؟ چون فنداسیون درونی شما قوی هست و از موضع قدرت داری زندگی می کنی.

حالا روش دقیق کار کردن روی غضب و خشم و … بخشی از دوران سالیتیود هست. محصول سالیتیوده که من خیلی وقته قولشو دادم، توی اون محصول به این موارد کامل می پردازیم. یه ذره آماده شدن این محصول طول کشید، چونکه من دوست دارم یه محصولی رو واقعاً ارائه بدم که وقتی کسی میاد وارد دوره سالیتیود میشه، حداقل تا چند ماه دستش بند باشه و شروع کنه روی خودش کار کردن و روی همه چیزهایی که ما گفتیم کار کنه و مثلاً ابزار دادیم دستش و فرستادیمش توی کارگاه و برو مثلاً یه چیزی رو بساز. لوازم زنقاشی دادیم دستش و گفتیم: برو شاهکار زندگی خودتو طراحی کن و بعد بیا بیرون ما پرده برداری می کنیم و یه چیز قشنگ بیاد بیرون که هم برای ازدواج چیز قشنگی باشه و هم شخصاً اگه بخواد مجرد بمونه، یه چیز استخوون دار و محکم و قوی با روح قوی و نتیجه خوب بده.

برای همین من دوست دارم این دوره رو خوب طراحیش کردم، ولی دوست دارم یه جوری ارائه بدم که خیلی قوی باشه و به قول معروف خیلی دستشون تا پنج یا شش ماه  به این بند باشه که فقط روی خودشون کار کنن. برلای همینه که ما گفتیم: دوران سالیتیود دوران خودسازی، خداشناسی و خودشناسی هست. یکی دیگه از کارها نوشتن روزانه هست. شما هر روز بنویسید. این جز تمرینات سالیتیود هست که گفتیم هر شب در رابطه با اتفاقات روزانه بنویسید و از توی این اتفاقات روزانه، چیزهایی که می نویسید، نکاتی رو بکشید بیرون. مثلاً من امروز از کدوم یک از رذیله های اخلاقیم استفاده کردم؟ از خشمم؟ از غضبم؟ از کینه ام؟ از توقع داشتن از دیگران؟ از خود کم بینی؟ از خود بزرگ بینی؟

وقتی که اینها رو می نویسی، حداقلش اینه که یک دید واضحی پیدا می کنی، نسبت به اینکه چه چیزی در درون تو داره حالت رو بد می کنه و عزت نفس شما رو کم می کنه؟ کلاً توی مس به طلا هم از همون روز اول هم گفتیم: همه آموزش هایی که ما میگیم، با نوشتن هست. از نوشتن سپاسگزاری روزانه گرفته تا نوشتن نامه روزانه به خدا که گفتیم: یه دفترچه ای داشته باشید که من خودم اینطور می نویسم: سمت راست لیست شکرگزاری روزانه ام رو می نویسم و دعای اون روز و دغدغه اول صبح رو می نویسم و می سپارم به خدا و هر روز اینطوری زندگیم رو پیش می برم.

یه کار دیگه هم اینه که نماز رو سر وقت بخونید، خیلی به عزت نفس کمک می کنه. وارد مکانیسم نمیشیم. نماز خیلی پیچیده هست. خیلی قدرتمنده. فوق العاده قدرتمنده. از هر چیزی قدرتمند تره. از گفتن ذکرهایی که چقدر انرژی بالایی دارن بگیر تا قطر چاکراه ها تا فواید فیزیکیش. یه سیستم بسیار قدرتمنده. اگر کسی بتونه نمازش رو سر وقت بخونه، مخصوصاً نماز صبح رو، این خودش توی بحث عزت نفس از هزاران نفر دیگه بسیار جلو می افته. قبلاً هم گفتیم: اوائلی که فعالیت کانال مس به طلا شروع شد، توی یک فایل صوتی من گفتم: اگر می خواید ختم روزگار باشید در زرنگی و هفت خط بودن، نماز بخونید. این در بحث احساس حقارت و درمان اون هم خیلی مؤثره.

فایل صوتی درمان احساس حقارت را دانلود کنید.

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 13

4 دیدگاه برای “درمان احساس حقارت

 1. Z A
  Z A گفته:

  سلام جناب زارع
  همش تاسف میخورم که چرا زودتر با مس به طلا و شما آشنا نشدم تا آلوده تر نمی شدم.. این حس تنفر و عدم اعتماد به نفس کاملا‌ وجود داره و ذره ذره توی آدم عمیق میشه همین چند روز پیش که دکتر رفته بودم دیدم اصلا روم نمیشه که صحبت کنم (چون کلا آدم خوش صحبتی بودم قبلا)قوز کرده بودم و کاملا یه شخص بی عرضه به نظر میرسیدم و احساس کردم دکتر هم متوجه شد
  این قد از خودم بدم اومد و بعد دکتر سردرد گرفتم
  دیگه نمیتونم مثل قبل توی جمع درست صحبت کنم جمله ها رو گم میکنم و قلبم تند تند میزنه
  با این که توی ترک هستم به لطف و امید خدا
  ولی این حس انزجار از بین نرفته احساس میکنم همه درون من میبینن‌ و احساس میکنم که پیش خدا بخشیده نشدم(با این که نا امیدی از بخشش خدا فکر درستی نیست) وقتایی که عصبانی بشم هم این حس انزجار چندبرابر میشه و من دیگه خودمو‌ اصلا دوست ندارم در نتیجه فکر میکنم که دیگران هم دیگه مثل قبل منو دوست ندارن‌
  فقط زمان هایی که توی نماز جماعت شرکت میکنم حال بهتری دارم احساس میکنم آدم بهتریم‌ و خدا منو میبخشه‌
  غیر از تمام این راه ها آیا راهی هست که این غم و اندوه شدید و حس انزجار منو از بین ببره؟چون جز نماز من از بقیه راه ها چون خودم قبلا امتحان کردم تاثیر چندانی نگرفتم

 2. گفته:

  سلام دوست عزیز…
  راه از بین بردن آنها توشتن آنها هست انها را بنویسید و برای هر کدام هر روز یک برنامه بزارین که روی انها کار کنید مثلا عبارت تاکیدی مثبت تکرار کنید (من انسان والایی هستم) یا اینکه آن نواقص و اشتباهات را برای یک شخص امین بخوانید و بگویید من در پیشگاه خدا و کنار تو اینها را میگویم تا خداوند انرا از من بگیرد
  کات مثبت ظاهری و باطنی خود را بنویسید و شکرگزاری کتید در ضمن خداوند ارحم الراحمین و عاشق این هست بنده اش خودشو بسازه شما هم با این کار خودسازی می کنید پس مدام این افکار منفی را ادامه دار نکنید و هر زمان فکر منفی اند به خدا پنه ببرید عبارات عالی همیشه تکرار کنید همیشه و در همه حال ذکر خدا توی دلتون باشه به خودتون عشق بدین و مطمئن باشید کم کم عشق بخودتون که بالا رفت احساستون خوب خواهد شد.

 3. insta.75
  insta.75 گفته:

  سلام استاد عزیز.
  اول سپاسگزارم بابت مقالات اینقدر دقیق درست و حساب شده..و برپایه دقیق قوانین جهان هستی.سپاس..سپاس..سپاس
  امیدوارم که پیام من به دستتون برسه چون واقعا به کمک تون نیاز دارم.
  من دچار یه نوع ترس شدم در مدت زمانی که درگیر این بیماری بودم اما اونموقع خودشو خیلی نشون نمیداد تا اینکه شروع کردم به کنار گذاشتنش..
  و الان تازه میفهمم با خودم چیکار کردم
  ترس از اظهار وجود
  ترس از گفتن نظر
  ترس از مخالفت با نظر شخصی
  آیا درمانی داره!؟

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام دوست عزیز

   ممنون از شما و متشکریم

   ترس ها ریشه در باورهای ضعیف شما دارند بایستی باورهاتون رو بررسی کنید
   چه باورهای بدی به شما القا شده ، کجا اعتماد به نفس شما گرفته شده کجا عزت نفس شما زیر سوال رفته

   و این ها رو تک به تک باید بررسی کنید
   و باورهای مثبت جایگزین کنید عبارات تاکیدی مثبت در رابطه با خودتون تکرار کنید و مرتب دعا کنید این ترس های منفی رو خدا از شما بگیره
   مسئله بعدی اینکه برای رهایی از این رذیله ها حتماً دوره سالیتود رو کار کنید متوجه خواهید شد دقیقا کجا مشکل داشتید که الان ادامه دار شده

دیدگاهتان را بنویسید