زودانزالی در مردان

زودانزالی-در-مردان
3
(2)

در این مقاله موضوع زود انزالی (در اثر خودارضایی)  رو مورد بحث قرار می‏دیم.
زود انزالی به این معناست که مردان در رابطه زناشویی با همسرشون خیلی زودتر از اون موعدی که لازم هست رابطه جنسی رو ادامه بدن که همسرشون به ارگاسم برسه، مرد به ارضا یا همون انزال می‏رسه و قادر نیست که رابطه رو به اندازه کافی کش بده و طولانی کنه.

زود انزالی عوامل و ریشه‏ های مختلفی می‏تونه داشته باشه، اولاً اینکه در یک شرایط کاملاً طبیعی بخواهیم در نظر بگیریم، فرض کنیم که مردی نه مشکل خودارضایی داره و نه تا به حال رابطه جنسی با کسی داشته و برای اولین بار با همسر خودش می‏خواد رابطه جنسی برقرار کنه، به قول معروف مرد باکره باشه، داشتن زود انزالی در اوایل ازدواج کاملاً طبیعی هست. چون‏که تجربه ‏ای نداره، بدنش عادت نداره، رابطه‏ جنسی براش چیز جدیدی هست و اون هیجان جنسی خیلی بالا کاملاً طبیعی هست که باعث بشه خیلی زود به ارضا برسه و یک مدتی چند ماهی طول می‏کشه که به تعادل برسه. بستگی به فیزیولوژی بدن داره. این در حالت نرمال هست و معمولاً اگر کسی سلامت کامل جنسی داشته باشه در اوایل ازدواج که چند وقتی می‏گذره اون هیجان جنسی به تعادل می‏رسه و کلاً یاد می‏گیره که چطور رابطه زناشویی رو هندل کنه و کم کم روز به روز تجربش بیشتر می‏شه و این مشکل به آرامی برطرف می‏شه.

ولی در حالتی که اگر فردی دچار خودارضایی هست و این سؤال پیش می‏آد (که سؤال چندین نفر از کاربرهای ما هم بوده) که خودارضایی ربطی به زودانزالی داره یا نه؟ %100. عمل خودارضایی مرد رو از داشتن رابطه زناشویی سالم محروم می‏کنه و زودانزالی رو برای مرد به وجود می‏یاره. که هم دلیل فیزیکی و هم دلیل روحی روانی داره. چون اول اینکه خودارضایی دریک شرایطی انجام می‏شه که خودارضایی معمولاً این پیام رو به سیستم ناخودآگاه انسان ارسال می‏کنه که شما خیلی سریع می‏تونی به برون ریزی و انزال دسترسی پیدا کنی. یعنی بدن ما طوری هست که هر طوری ما اون رو آموزش بدیم، طبق آموزش ما عمل می‏کنه. مثل ورزشکاران وزنه برداری و دوندگی هر طور که بدن رو آموزش بدیم، بدن همونطور عمل می‏کنه.

بنابراین در روابط جنسی هم همینطوره. اگر کسی زیاد خودارضایی انجام بده، کلاً مکانیسم فیزیکی، جنسی و روحی و همه این مکانیسم‏ ها با هم این پیام بهشون منتقل می‏شه و این درس رو یاد می‏گیرن که شما از اون وقتی که تصمیم میگیری که خودت رو ارضا کنی تا وقتی که انزال صورت می‏گیره یک زمان کوتاهی نیاز داره که شما سریعاً به انزال برسی. این پیام هم از لحاظ روحی و فیزیکی به کل بدن انسان می‏شینه که این‏ها از بعد ناخودآگاه بود.

از بعد فیزیکی که بخوایم در نظر بگیریم به علت حساسیت زیادی که روز به روز در قسمت‏های آلت مرد انجام می‏شه، عصب‏های اون ناحیه اون حالت Sensitivity یا حساسیت طبیعی خودشون رو از دست می‏دن و از حالت طبیعی خودشون خارج می‏شن. چون‏ تماسی که فرد برای این کار برقرار می‏کنه، باعث می‏شه اون عصب‏ها بیش از حد تحریک بشن و جوریبشه که در کوچک‏ترین تماس و کمترین زمانی عمل ارضا یا عمل برون ریزی انجام بشه. و این هم از بعد فیزیکی بود که روی عصب‏ها و حساسیت عصب‏ها رو از اون حالت طبیعی خودش خارج می‏کنه.

از بعد روانی یکی دیگر از دلایل زودانزالی اینه که مرد اضطراب داشته باشه از اینکه توی رابطه زناشویی با همسرش که بخواد خیلی رابطه رو طولانی کنه و این اضطراب باعث می‏شه که بدتر اون اتفاقی که نمی‏خواد، بیفته. و اینکه میگن: از هر چی بترسی سرت می‏آد همینه. چون اگه مرد در رابطه زناشویی این اضطراب رو داشته باشه که نکنه من زودتر از موعد لازم ارضا بشم! نکنه من جلوی همسرم ضایع بشم! جلوی همسرم این اتفاق نیفته که آبروم بره! این ترس‏ رو اگه با خودش داشته باشه، خیلی بدتر این بلا سرش می‏آد.

چونکه دربحث قانون جذب و ناخودآگاه می‏آیم می‏گیم که: به هر چیزی که فکر کنی حتی اگر اون چیز رو نخواهی و فکر کنی که من این رو نمی‏خوام، برای ناخودآگاه فرقی نمی‏کنه ناخودآگاه همون رو جذب می‏کنه. مثلاً اگه شما بگید که: من نمی‏خوام مریض بشم و صدام گرفته بشه، صدام می‏گیره! چون به گرفته شدن صدا فکر کردم. و برای زودانزالی هم همینطوره. اگه من بگم: من دوست ندارم زودانزالی داشته باشم، دوست ندارم جلوی همسرم کم بیارم همین اتفاق می‏افته.

حالا راهکارش چیه؟ ما در جلسه ششم استحاله نیروی جنسی کاملاً در مورد زودانزالی و تقویت جنسی و درمان زودانزالی توضیح دادیم. Kegel exercises(تمرینات لگنی) رو آموزش دادیم و گفتیم که چطور مرد و زن اینقدر با هم صمیمی و خودمونی باشن که در رابطه بااین موضوع خیلی راحت صحبت کنن که هیچ جای ترس و نگرانی وجود نداشته باشه. این عامل روانی اضطراب که از این موضوع برداشته بشه، باعث می‏شه که تا حدود بسیار زیادی زودانزالی مرد برطرف بشه. و این وظیفه زن هست که بیاد به مردش بگه که من تو رو بخاطر خودت می‏خوام. اصلاً مهم نیست توی رابطه جنسی زود ارضا بشی یا دیر. من تو رو می‏خوام. من عاشق تو هستم. تو مرد زندگی من هستی. این یکی از روش‏ها بود که از بعد روانیش بود و حالا بقیه روش‏ها رو هم توی جلسه ششم استحاله نیروی جنسی کامل آموزش دادیم.

بنابراین خودارضایی روی زودانزالی کاملاً اثر مستقیم داره و مردها رو از داشتن یک رابطه زناشویی کاملاً مدیریت شده به هر تعداد دقایقی که خود مرد بخواد باشه، ناتوان می‏کنه. یعنی مرد رو از موضع کنترل می‏اره پایین و مرد کنترل رو از دست می‏ده و در این رابطه که بتونه خودش رو کنترل کنه خیلی زود ضعیف می‏شه. خب از بعد روانی باید در موردش صحبت بشه. تمریناتی که ما گفتیم مثل exercises Kegel رو باید همیشه تا آخر عمر انجام بده و اینکه توی بازار انواع و اقسام اسپری و دارو و… هست که اصلاً من خودم شخصاً توصیه نمی‏کنم. چونکه همه این مواد شیمیایی هستن که از بعد روانی می‏آد مرد رو وابسته می‏کنه به یک چیز خارجی و اینکه می‏گن: اگر اون ماده خارجی (حالا قرص، اسپری یا هر چیزی که هست) نباشه من نمی‏تونم، این ترس نباید باشه. مثل کسی می‏مونه که می‏خواد دوچرخه سواری یاد بگیره. در گذشته یادمه بچه که بودیم دوچرخه ما دو تا چرخ خیلی کوچیک هم کنار چرخ عقبش می‏بستن که تعادل رو در دو طرف حفظ کنه و حتی اگر شما روی چرخ می‏نشستی، دوچرخه سرجاش می‏ایستاد. حالا این دو تا چرخ کوچیک به بچه این اطمینان خاطر رو می‏داد که اگه حتی تو بایستی، پا هم نزنی و هیچ‏کاری هم نکنی، دوچرخه سرجای خودش ایستاده و نگران نباش. ولی بعد از یک مدت که یاد می‏گرفتیم، پدرمون برامون بازش کرد و گفت که: دیگه باید خودت بتونی رکاب بزنی و بری.

حالا در روابط جنسی هم همینطوره. اگر مرد خودش رو متکی به هر چیزی کنه، مثل قرص، اسپری و ویاگرا یا به هر چیزی که بخواد وابسته بشه، هنوز یه جورایی به یه چیزی وابسته شده و حالا مثلا یک شب می‏خواد با همسرش رابطه داشته باشه و اون چیز خارجی نباشه، اضطراب تمام وجود مرد رو میگیره. اما اگه از همون اول سراغ هیچ چیزی نره، نخره و استفاده نکنه، این پیام به ناخودآگاهش می‏ره که من باید این کار رو یاد بگیرم. حتی اگه شده صد بار تمرین کنم و همه این موارد رو رعایت کنم، این کار رو می‏کنم، اما این دوچرخه رو بدون وجود اون دو تا چرخ کوچیک راه خواهم انداخت و یادمی‏گیرم. با ترک خودارضایی فوق ‏العاده اون حساسیت ایجاد شده در عصب‏های آلتجنسی مرد تا حدود خیلی زیادی کاهش پیدا می‏کنه و هر چه قدر مدت زمان پاکی و پرهیز جنسی (پرهیز از خودارضایی و ..)بیشتر باشه، اون عصب‏ها زودتر به حالت نرمال خودشون بر می‏گردن.
به خدای بزرگ می‏سپارمتون. خدانگهدار.

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 2

18 دیدگاه برای “زودانزالی در مردان

 1. Masoudazar
  Masoudazar گفته:

  سلام،یکی ازنگرانی های مجرد ها وخودمن یه نمونش همینه که ایامیتونم رابطه جنسی سالم وباکیفیتی داشته باشم!باوجود خودارضای ها،،باوجودونستن تقریبی اثرات مخربش امابازهم ،،،،ژ
  ممنونم ازاقای زارع ووبسایت مس به طلا

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام

   بله حتما و با یاری خداوند، پس از ترک خودارضایی، میتوانید دوباره تواناییهای خودتون رو بازگردانید.

   به خدا توکل داشته باشید و به تواناییهای خودتان ایمان.

   رابطه جنسی صحیح، فقط دیر انزال شدن نیست . خیلی زیبا و پیچیده هست و زنها بیشتر نوازش و عشقی که در رابطه هست را دوست دارند نه لزوما دخول . اینها را در دوره تعالی میل جنسی آموزش داده ایم.

 2. reza99
  reza99 گفته:

  سلام
  این موردی هست که به شدت برای خودم مهم هست که وقتی ازدواج کردم نکنه اونقدر زود به بیرون ریزی برسم که زنم اذیت بشه
  نیاز نیست واقعا این همه نگرانی چون هر چی بیشتر نگران باشیم همون اتفاقات میوفته

 3. beh nazar
  beh nazar گفته:

  سلام
  ضمن تشکر از استاد زارع، به نظر من این مسئله یکی از مسائل بسیار مهم و از تبعات اصلی خودارضایی و پورن بینی هست که ریشه بسیاری از نارضایتی های جنسی در خانم ها (ناشی از زودانزالی در مردان و عدم ارضا جنسی خانم ها) و در نتیجه طلاق نیز همین مسئله است که نیاز هست بیشتر در موردش بحث بشه لطفا اگر مطالب بیشتری در خصوص درمان این عارضه دارید ارائه بدید .
  با تشکر از سایت و کانال تلگرامی خوبتون

 4. اقا رضا
  اقا رضا گفته:

  متاسفانه این سم خود ارضایی همه چیز یه مردو زنو درگیر میکنه و چه بسا از کار می اندازه …….خود ارضایی سبب انزال زود رس و از ان بد تر مشکلات روحی روانی است که در پی دارد …یکی از مشکلات روحی ان هنگام رابطه جنسی با همسر است که ان زود انزالی هست ایم مشکل که گاهی بحران بزرگی برای زندگی زناشویی ایجاد میکند هیچ راهی جز خویشتن داری و ایجاد تمرینات بازگشت به قبل سلول های لمس کننده روی الت ندارد….شادو پیروز باشید

  • سلمانی
   سلمانی گفته:

   سلام دوست عزیز
   اگر اصول ترک خودارضایی به درستی رعایت بشه بله زمان بر هست اما امکان آن وجود دارد در این رابطه در دوره استحاله نیروی جنسی صحبت شده .

 5. محمدجواد
  محمدجواد گفته:

  سلام و خسته نباشید…
  زود انزالی معضل خیلی بزرگیه که باعث سردی میشه و در موارد حاد طلاق.
  خودارضایی تاثیر خیلی مستقیمی داره روی زود انزالی چون توی خودارضایی فقط صرفا شهوته و عاطفه نیست و فرد دوست داره فقط زودتر تخلیه بشه و لذت اش رو ببره.
  اولین گام زودانزالی ترک تودارضاییه و برای اونایی که متاهل ان قبل از انجام رابطه ملاعبه و عشق بازی کنن واقعا عالیه و از غذاهایی استفاده کنن که نیروی جنسی رو افزایش میده که مثلا توی یک رابطه بتونه مرد دوبار بعد از خروج منی رابطه رو ادامه بده و ورزش هم خیلی مفیده.

  • سلمانی
   سلمانی گفته:

   سلام دوست عزیز…
   بسیار ممنون از نصایحی که گذاشتین بله خودارضایی ارتباط مستقیمی با زود انزالی دارد اما طی دوره ترک و رعایت اصول بهبودی این مسئله قابل درمان هست در دوره استحاله نیروی جنسی هم در این رابطه صحبت شده است.

 6. علیرضا معینی
  علیرضا معینی گفته:

  واقعا چه صحبت هاي گرانبهايي كه رايگان در دسترس همه ما هست از اين بابت از اقاي زارع و تيمشون و اسم مس به طلا متشكرم .
  بنظر ميرسه يكي از علت هاي أصلي زود انزالي تصوير با كيفيت ،تحريك كننده و شهوت تميزي هست كه فرد در ذهن خودش ميسازه و قبل از دخول يا حتي در اوايل معاشقه شخص أرضا ميشه و اين قضيه براي زنان خيلي بي جذابيت و زننده هست و راه حلش هم تسلط بر ذهن هست

  • سلمانی
   سلمانی گفته:

   سلام دوست عزیز
   بله یکی از عوامل اصلی زود انزالی خودارضایی هست که ناشی از مشاهده کردن به تصاویر و فیلم های زننده هست…
   با کنار گذاشتن این فیلم و تصاویر قدرت تسلط بر ذهن بیشتر میشود و تقویت روحیه ی معنوی بالاتر

 7. omid98
  omid98 گفته:

  به نظر من که بهترین تصمیم ممکن برای امثال ما انتخاب زندگی مجردی هستس. اینجوری فقط به خودمون ضرر میزنیم و خدایی ناکرده حق الناسی به گردنمون نیس. اینجوری خودمونو از استرس و فشارای مهلک مربوط به عوارض جنسی خودارضایی رها میکنیم و دیگه از این بابت که توی مسائل زناشویی ناموفقیم و ممکنه به خاطر همین نارضایتی بعدش دچار کلی مشکل ریز و درشت بشیم و حتی کارمون به طلاق بکشه و متحمل خسارتای روحی و روانی و مالی زیادی بشیم خلاص میشیم. نظر من اینکه ازدواج برای امثال ما حرامه و هیچ نفعی برامون نداره که هیچ سراسرش ضرر و مصیبته. آدم تو همون فشارای روحی روانی و جنسی دوران مجردی بمونه کم تر ضرر میکنه.

  • سلمانی
   سلمانی گفته:

   سلام دوست عزیز …
   توجه داشته باشید شما بجای اینکه دنبال درمان روحی وجسمی خود باشید فقط اوضاع را بدتر میکنید یعنی مشکل را با مشکل حل میکنید
   مجردان میتوانند روی خودشون کار کنند نواقص خودشون را بشناسند با خدا ارتباط بگیرند استحاله کنند و بعد وارد زندگی زناشویی شوند البته همه اینها زمان وسختی خود را دارد ولی بعدها آرامتر خواهید بود لازم به سرکوب وانتقام از خود نیست.

   • omid98
    omid98 گفته:

    متاسفانه درمانی برای مشکلات روحی و جسمی ناشی از خودارضایی وجود نداره که بشه بهش اطمینان کرد. بنا بر این اینجا انتخاب بین بد و بدتره که خوب آدم عاقل بد رو انتخاب میکنه. منظورتون رو هم راجع به اینکه افرادی مثه من میتونن روی خودشون کار کنن و استحاله کنن متوجه نشدم.
    یکی از مواردی که خودتون هم بهش اشاره کردین زمان گیر بودن دوره ی درمان هست. مثلا منی که ۲۲ سالمه و ۶ ساله به این کار اعتیاد دارم حداقل زمان لازم برای بهبودیم ۶ سال هستش که اون موقع قطعا به اندازه امروز احساس نیاز به ازدواج نخواهم داشت. به هر حال به نظرم سرکوب امیال بهترین گزینه ممکن باشه

دیدگاهتان را بنویسید