قدم اول (از هفت قدم) ترک خود ارضایی: اراده خداوند

قدم-اول-از-هفت-قدم-ترک-خود-ارضایی-اراده
5
(2)

این ویدیو اولین ویدیو از سری ویدیوهایی هستش که توی اون ها هفت قدم ترک خودارضایی رو یه کم عمیق تر روشون صحبت می کنیم. در یک سری فایل های صوتی در وبسایت مس به طلا اومدیم هفت قدم رو گفته بودیم، ولی در این سری ویدیوها اون هفت قدم رو یه کم عمیق تر با جزییات بیشتری باز می کنیم تا کاربرای عزیز بیشتر متوجه بشن و بتونن این هفت قدم رو توی زندگیشون اجرا کنن و بتونن به امید خداوند از این غول خودارضایی نجات پیدا کنن.

قدم صفر: ما خودارضایی رو به صورت یک اژدها و یک گرگ درنده در وجود خودمون تصورش کنیم و واقعاً باور کنیم که این گرگی هستش که در درون ما نشسته، یک گرگ وحشی و درنده که هر لحظه منتظره که ما به اون غذا بدیم و وقتی که بهش غذا می دیم، انرژی می گیره، سر حال می شه و می پره خود ما رو به قول معروف می دره. حالا دیدید مثلاً کسانی که حیوانات رو نگهداری می کنن، کسانی که سگ دارن، وقتی به سگشون غذا می دن، اون سگ اینقدر با وفا هست که صاحب خودش رو، کسی که بهش غذا داده رو نگیره و کاری باهاش نداشته باشه و باهاش دوست می شه و احساس قدردانی داره. ولی گرگ خودارضایی که در درون ما هست، مثل اینه که ما یک گرگی رو توی خونه خودمون نگهداریم و هر وقت که بهش غذا می دیم، بدتر می پره اول خودمون رو تکه پاره می کنه، بعد می شینه یک گوشه و منتظره می گه: وعده بعدی رو بده. و واقعاً این اتفاق می افته. بعد از هر وعده خودارضایی احساس بسیار بد حقارت، احساس تنفر از خود، احساس افسردگی، احساس نا امیدی، احساس اینکه تموم انرژی ما تخلیه شده و واقعاً از خودمون، از خدا و از هر چی معنویت هست دور شدیم، این احساسات به انسان هجوم میآرن و دقیقاً مثل اون گرگی می مونن که به انسان حمله کرده و همه انرژی ما رو ازمون گرفته و ما رو دریده واقعاً.

قدم اول: بخاطر اینکه خودارضایی یک اعتیاد بسیار قدرتمند هست، اراده شخصی ما در اکثر موارد و یا می تونم بگم در همه موارد کافی نیست برای اینکه بتونیم از پس این گرگ خودارضایی بر بیایم. فوق العاده مهمه که ما بجای اینکه اراده شخصی خودمون رو دخیل کنیم و بخوایم با اراده شخصی خودمون وارد مبارزه با این گرگ درندخ بشیم، بیایم اراده خداوند رو جایگزینش کنیم. حالا در قدم های بعدی هم کمی بیشتر توضیح می دیم، ولی همین جا بیایم یه کم بیشتر روی این قضیه فکر کنیم که: اراده خداوند یعنی چه؟ آیا واقعاً خداوند می تونه به ما کمک کنه که خودارضایی رو کنار بگذاریم؟ خدا کجا من کجا؟ اصلاً خودارضایی چه ربطی داره؟

واقعاً شاید این سؤال پیش بیاد که: من الان درگیرم، من الان وسوسه شدم، وسوسه دیدن فیلم های پورن و همین اصلاً تو ذهنم کاشتم که می خوام فیلم پورن ببینم و بعدش خودارضایی کنم. و وقتی که اون وسوسه می آد و اون برنامه ریزی که من توی ذهن خودم می ریزم و می خوام برم این کارها رو انجام بدم، آیا خدا می تونه کمک کنه به ما؟ صد درصد مطمئن باشید که دوستان فقط و فقط خداوند می تونه به ما کمک کنه.

ببینید خودارضایی همونطور که من در اون فایل صوتی گفته بودم: یک چیز خارجی توهمی نیست که ما فکر کنیم: اگر خودارضایی رو تونستم کنار بگذارم که خوب، اگه نتونستم که دیگه زندگیم رو ادامه می دم. واقعاً یکی از ابزارهای دست شیطان پلیده. شیطان این خودارضایی رو از همون اول تاریخ و نمی دونم تاریخش به کی بر می گرده، اصلاً شیطان برنامه اش رو ریخته بود برای ما انسان ها و پیش خودش می گفت: من اگر بتونم انسان ها رو راضی کنم که با خودشون رابطه جنسی برقرار کنن و خودشون خودشون رو ارضا کنن، خیلی در مسیر گمراه کردن اون ها بسیار موفقم؛ چرا؟ چونکه هم انرژی رو از فرد می گیره، هم اینکه اون فرد رو از خداوند فوق العاده دور می کنه.

چونکه ما انسان ها جوری آفریده شدیم که در رابطه زناشویی هست که به اون اوج معنویت خودمون می رسیم، به کمال می رسیم و بعد از هر رابطه زناشویی که در چهارچوب پیوند مقدس ازدواج انجام شده باشه، فوق العاده حال خوبی رو تجربه می کنیم. ولی وقتی با خودمون رابطه برقرار می کنیم، دیگه اون تبادل انرژی بین ما و یک همسر وجود نداره. از بعد انرژی که بخوایم بهش نگاه کنیم: وقتی که ما خودارضایی می کنیم انرژی خودمون رو تخلیه کردیم. کسی نیست که اون انرژی رو باهاش رد و بدل کنیم. حالا کسانی که توی بحث هاله انرژی خیلی متخصص هستند، این و خیلی خوب می تونن باز کنن که وقتی یک زن و شوهر رابطه جنسی برقرار می کنن، در چهارچوب مقدس ازدواج، دقیقاً این ها با هم تبادل انرژی می کنن با همدیگه. یعنی انرژی هاشون با هم مبادله می شه و در مجموع انرژی کل اون ها بالا می ره و این فوق العاده مهمه.

حالا ما چرا خدا رو دخیل می کنیم و می گیم: اراده شخصی ما کافی نیست؟ چون وقتی که ما خودارضایی رو می خوایم انجام بدیم، به نوعی ما پشت کردیم به خداوند و می گیم: خدایا اون چیزهایی که برای من در نظر گرفتی، من کاری باهاش ندارم و خودم می خوام از پس این نیازم بر بیام. وهمیشه من توی فایل هام گفتم: خودارضایی شرک به خداونده. چرا؟ بخاطر اینکه من بجای اینکه خدا رو در نظر بگیرم و از او بخوام که این میل جنسی رو که در وجودم گذاشته در چهارچوب درست برام ارضا کنه، من خواستم خودم این و هندل کنم، خودم در دست بگیرم و خودم مثلاً با خودم کاری کنم که ارضا بشم؛ و برای اینه که خودارضایی واقعاً پشت کردن به خداوند و شرک ورزیدن به خداوند محسوب می شه.

حالا وقتی که ما وسوسه میآد سراغمون و تصمیم می گیریم که روی اراده شخصی خودمون زیاد کار نکنیم، یعنی زیاد بهش اطمینان نکنیم، اونجاست که به خدا بگیم: خدایا تو بیا بهم کمکم کن، تویی که منو آفریدی و میل جنسی رو تو در وجود من آفریدی، و اون شیطان پلیدی که خودارضایی رو به جان انسان های این دوره زمانه انداخته، اون شیطان هم مخلوق توئه؛ در برابر قدرت تو شیطان عددی نیست. یک مخلوقی هست که تازه  از درگاه تو رانده شده و اصلاً قدرتی نداره؛ وقتی که من بیام به تو وصل بشم. ولی اگر من خدا رو در نظر نگیرم و خدا رو نخوام توی این جدال بیارم و فقط بخوام خودم وارد این جدال بشم، احتمال زیاد این هست که شیطان منو گول می زنه. و شیطان بلده چطور من و از راه به در کنه؛ فوق العاده مهم که ما توی این قدمی که می گیم روی اراده خودمون حساب نکنیم، روی اراده خداوند حساب کنیم.

hamster

حالا من نمی خوام اینجا بگم: ما انسان های ضعیف النفسی هستیم، ما انسان هایی هستیم که اصلاً اراده نداریم. نه اینطور نیست. ببینید خودارضایی یک مکانیسم اعتیادی در ذهن و کلاً سیستم وجودی انسان به وجود می آره و این چرخه یک چرخه ای هستش که دقیقاً می دونید مثل چی می مونه؟ مثل همستر و اگه دیده باشید، وقتی که همستر رو توی یک چرخ و همینطوری می دوه و هر چی که می دوه به هیچ جایی نمی رسه و یک چرخه باطله؛ و خودارضایی هم همینطوره. فقط کی می تونه این و نجات بده از این چرخه؟ مثلاً اگه همستر و در نظر بگیریم، صاحبش می تونه اون و بگیره و بیرونش بیاره و اون چرخه بچرخه و این نجات پیدا کنه. و ما هم فقط خداوند می تونه به ما کمک کنه و بگیم: خداوندا به من کمک کن از این چرخه خودارضایی بیرون بیام و یک جا که واقعاً از خدا از ته دل بخوایم، خدا دست ما رو می گیره و از اون چرخه می آره بیرون و اون چرخه دیگه روی ما اثر نداره. یعنی او سیکل رو خدا برای ما می شکنه. و برای همینه که می گم: خیلی روی خداوند حساب کنیم و واقعاً از او کمک بخوایم. حالا توی کانال ما و وبسایت مس به طلا توی بخش مقاله ها یا فایل های صوتی که در زیرمجموعه خدا و معنویت هستف ما چندین فایل داریم که چطوری اصلاً با خداوند آشتی کنیم؟ چطور خدا رو بشناسیم و بتونیم رابطه بهتری با او داشته باشیم. اون فایل ها رو حتماً گوش کنید و توی زندگیتون اجرا کنید. در ویدیوی بعدی قدم دوم ترک خودارضایی رو با هم مرور می کنیم.

آموزش صوتی قدم اول

ما علاوه بر آموزش های ویدیویی 7 قدم، هر قدم را در یک فایل صوتی موثر، شرح داده ایم.  فایلهای  صوتی  و ویدیویی  قدم های هفت گانه ترک خودارضایی، مکمل یکدیگر هستند و لازم است که برای هر قدم، ابتدا فایل صوتی گوش داده شده و سپس فایل ویدیویی مشاهده گردد.

برای شنیدن فایل صوتی قدم اول، به صفحه جامع ترک خودارضایی که در پاراگراف بعدی به آن اشاره کرده ایم رجوع نمایید.

قدم های دوم تا هفتم

برای دریافت قدمهای دوم به بعد، لطفا در دوره رایگان آنلاین “ترک خودارضایی در 7 قدم” شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این دوره کاملا رایگان و 100% موثر، کافی است به صفحه آموزش جامع ترک خودارضایی رجوع کنید و در انتهای مقاله، توضیحات راجع به این دوره، زمان بندی دریافت جلسات از طریق ایمیل و … را مطالعه کنید. سپس در انتهای آن صفحه، فرم ساده ثبت نام ( شامل نام و آدرس ایمیل) را وارد کنید.

عزیزان، آموزشهای ترک خودارضایی در 7 قدم، زندگی صدها کاربر ما را نجات داده و به آنها کمک کرده که خودارضایی و شهوترانی را ترک کنند. پس لطفا آنها را جدی بگیرید و آموزه های آنها را در زندگی خود پیاده کنید.

در دوره آنلاین ترک خودارضایی در هفت قدم، منتظر شما هستیم.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

5 دیدگاه برای “قدم اول (از هفت قدم) ترک خود ارضایی: اراده خداوند

 1. Mehdig
  Mehdig گفته:

  سلام خدمت استاد گرامی ام جناب زارع
  پنج ماه پیش بود خیلی دوست داشتم که قبل از اون این عادت زشت دیدن پورن و خودارضایی رو ترک کنم چون که خیلی به من ضربه زده بود، از بی خوابی و کم انرژی بودن تا رسیدن به اهدافم. واقا یک مانع بزرگ بود برای من برای رسیدن به اهدافم. انگار که هیچ کاری نمیکردم و نمیتونستم بکنم. و روند رشد من بسیار کند بود.
  خلاصه یک روز، روز 6 بهمن بود (اگه اشتباه نکنم.) با این سایت آشنا شدم و توی همون یک شب 90 درصد فایل ها رو گوش کردم، انگار که مسیری بود که خدا برام باز کرده بود پس با ایمان اونا رو گوش دادم و به خودم قول دادم که تک تک تمامی تمرین ها و چیزایی که استاد میگوید را عملی کنم.
  من فیلم پورن رو گوشیم خوشبختانه هیچ وقت نگه نمیداشتم ولی همون شب تمامی عکس ها و موزیک ویدئو های خواننده های معروف رو پاک کردم. یک ماه بعدش دوستی رو پیدا کردم که به صورت همیار باشه و بعدش یه گروه پیدا کردم توی تلگرام که برای ساپورت ساخته شده بود و کلی اتفاق های خوب دیگه افتاد.
  خوشبختانه از روزی که فایل ها رو گوش دادم تا امروز 5 ماهی میشه که پاک هستم و این باعث خوشحالی من هست که با اولین تجربه آشنایی با این سایت تونستنم به این موفقیت برسم. الان ذهن من هیچ تمایلی نسبت به دیدن پورن نداره.
  در واقع هیچ urge وجود نداره
  خواب هایم بهتر شده راحت تر میخوابم
  انرژی ام بیشتر شده
  ایمانم به خدا خیلی بیشتر شده واقعا احساس خیلی خوبی دارم
  احساس اعتماد به نفس خیلی بیشتری میکنم چون که یک موفقیت خیلی بزرگ بوده برای من. بعد از هفت سال تونستم 5 ماه از دیدن فیلم پورن و خودارضایی دوری کنم. و الان فکر میکنم که خودمو پاک کردم. هرچند هنوز عواقب دیدن پورن رو دارم ولی واقعا بهتر شدن و ایمان دارم طی ماه های آینده به سلامتی کامل برسم.
  پوستم زیبا تر شده دیگه خبری از جوش های قبلی نیست
  دیگه شرمنده خودم نیستم احساس شرمندگی ازم دور شده
  و حس آزادی که از همه مهم تره رو دارم تجربه میکنم
  اول بی نهایت از خدا متشکرم و بعد از جناب زارع عزیز.
  چیزی که دوست داشتم به شما عزیزی که میخوای از الان شروع کنی اینه که علاوه بر این فایل ها بشین بنویس که چرا میخوای از این اعتیاد رهایی پیدا کنی. باید هر روز سوال های مختلفی از خودت بپرسی
  مثل این که
  چرا میخوای از این اعتیاد رهایی پیدا کنی؟
  یک یا 3 ماه آینده چه اتفاق هایی میوفته اگه تو این اعتیاد رو ترک کنی؟
  و از این قبیل سوال ها رو هر روز حداقل نیم ساعت از خودت بپرس و جواب هایی که میاد از ذهن و قلبت رو یادداشت کن. و هر روز اونا رو نیم ساعت الی یک ساعت در روز مرور کن. واسه من بیش از 30 صفحه شد) و تهدی بنویس که هر زمان و هر کاری که لازم بود برای رسیدن به رهایی از این اعتیاد بپردازی.(به قول یه بزرگی بهشت را به بها دهند نه به بهانه. به نظر من اگه حاضر نیستی بهاشو بپردازی بهتره که همین الان بیخیالش بشی و حرکت نکنی.)
  و نکته دوم اینه که باید ایمان و باورت رو افزایش بدی نسبت به توانایی هات و این که میتونی این کار رو انجام بدی. یکی از روش ها که من انجام میدادم این بود و پیشنهاد میکنم انجام بدی اینه که داستان افرادی که تونستن از اعتیادشون رهایی پیدا کنن رو بخون و اینو بگو که اگه اون تونسته من هم میتونم و این قدر این کارو بکن و اینقدر بگو تا باور کنی و ایمان داشته باشی که میشود. یا این که میتونی فایل های استاد رو چندین بار گوش کنی هر روز یک بار تا شکل فکر کردنت تغییر کنه.
  یا این که روزانه یک ساعت یا بیشتر تصور کن که تونستی موفق بشی و داری به دوستت میگی که این کار رو انجام دادی.
  در کل باید کاری کنی که ایمان و باورت افزایش پیدا کنه که میتونی این کارو انجام بدی و خداوند همیشه همراه تو خواهد بود.
  بهترین ها رو براتون آرزومند هستم
  بویژه برای جناب زارع عزیز.

  • سلمانی
   سلمانی گفته:

   سلام دوست عزیز
   بسیار عالی وممنون از حسن نظر شما؛ خیلی خوشحالیم که این صحبت ها رو میخونیم…
   دقیقا درست گفتین در این مسیر ترک ما باید بها بپردازیم ووقتی خدا می بینه ما داریم تلاش میکنیم یقینا او چندین برابر کمکمون میکنه.
   ممنون از تجربیات خوبتون که در اختیار ما وسایرین گذاشتین.
   ان شاءالله همچنان در این مسیر پاکی ثابت قدم باشین.

دیدگاهتان را بنویسید