قدم ششم (از هفت قدم) در ترک خودارضایی: یافتن همیار

قدم 6 ترک خودارضایی
4.8
(8)

قدم ششم در ترک خودارضایی این هستش که ما کسی رو پیدا کنیم که به عنوان همیار یا دوست ما در مسیر پاک شدن به ما کمک کنه و وقت هایی که وسوسه شدید خودارضایی به ما هجوم می آره، یا وسوسه شدید دیدن فیلم های پورن به ما هجوم می آره، بتونیم با اون فرد تماس بگیریم و از چهارچوب ذهنی خودمون بیرون بیایم و بتونیم این وسوسه رو پیش اون افشا کنیم و فاش کنیم و بگیم: دوست من کمکم کن، من الان توی وسوسه قرار دارم و وقتی ما اون رو به فرد دیگه می گیم، در برابر اون وسوسه دو نفر می شیم و دو نفر وقتی با هم به خداوند وصل می شن، قدرتشون چندین و چند برابر می شه.

این قدم ششم سؤالات زیادی رو برای کاربران ما تا به حال پیش آورده. بعضی ها فکر می کنند که این کار معنیش این هست: که ما بیایم جار بندازیم توی همه دوستان. مثلاً توی یک کلاس وایسیم و بگیم: هااااای من خودارضایی می کنم، بیاین کمکم کنین!!! این نیست! این کار اصلاً مذموم شده. مخصوصاً توی دین خود ما گفته شده: وقتی گناه می کنی، صداشو در نیار، بین خودت و خدای خودت حلش کن. ولی یک نکته ریز اینجا وجود داره: وقتی انسان خودارضایی می کنه، چون که اون احساس حقارت و احساس گناهی که خودارضایی برای انسان می آره، اینقدر شدید هست که گاهاً یعنی در اکثر موارد باعث می شه که فرد رابطه اش با خدا ضعیف بشه و یه جورایی فکر می کنه که خدا دوستش نداره و حالا توی قدم هفتم در موردش کاملاً صحبت می کنیم. اینکه فکر می کنیم خدا دوستمون نداره.

ولی این اتفاق می افته. اگر یک فردی، انسانی که می تونیم باهاش حرف بزنیم، اون به ما امید بده و بگه: نه عزیزم، خدا دوستت داره، یک حالت قوت قلب پیدا می کنیم و با کمک همدیگه و حتی اگر اون هم توی این مسیر باشه که چه بهتر؛ با کمک همدیگه، قوت قلب و نیروی جمع و نیروی شورا که توی اسلام خیلی بهش اشاره شده، با این ابزار ما می تونیم خودارضایی رو راحت تر کنار بگذاریم. و این فوق العاده مهمه.

 یک وقت هایی می شه که انسان وقتی اون سیکل چرخه اعتیاد توی ذهنش شروع می کنه (سیکلش رو من در صفحه ترک خودارضایی به شکل تصویری خواهم گذاشت)، چه اتفاقی توی ذهن ما می افته؛ اول احساس خشم و یک سری چیزهای روحی پیش می آد. بعد اون خشم باعث می شه که ما فرار کنیم به خودارضایی. بعد خودارضایی باعث می شه که احساس گناه بیاد و احساس گناه باعث می شه که ما همه چیز و بزنیم خراب کنیم، رابطه و کار و… و بعد که همه چی خراب شد، دوباره برگردیم عصبانی بشیم و دوباره برگردیم خودارضایی کنیم. و این سیکل همین طوری ادامه داره.

ولی وقتی یک دوست یا همیار به ما کمک می کنه، اون می آد اون چرخه رو برای ما می شکنه. اون هم خودش ابزار دست خداونده. یعنی قراری که با اون دوستمون می گذاریم اینه: قراره که از این به بعد من و تو با هم خودمون رو به خداوند بسپاریم و وقت هایی که من با تو تماس می گیرم، یا به تو اقرار می کنم، دیگه حرفی که تو به من می زنی، حرف خودت نیست، حرف خداونده؛ این خیلی به انسان کمک می کنه. NGO هایی که کمک می کنن به کسانی که ترک اعتیاد می کنن، اعتیاد به مواد مخدر، اعتیاد جنسی، اعتیاد به سیگار یا به هر چیزی، از این مفهوم خیلی قشنگ استفاده می کنن و حالا کسانی که دوست دارن برن NGO ها رو بشناسن و تحقیق کنن، می بینن NGO هایی که بهشون می گن NGO های 12 قدمی، از همین مفهوم استفاده می کنن و فوق العاده قدرتمنده.

پس این نیست که ما فکر کنیم با داشتن همیار می خوایم گناهمون رو فاش کنیم. نه! من و اون فرد دیگه با هم یکی هستیم و جفتمون در برابر خداوند دست نیاز دراز می کنیم و می گیم: خدایا کمکم کن، ما درگیر شهوتیم. مثلاً ما درگیر چشم چرانی هستیم، ما درگیر پورنوگرافی هستیم. خدایا تو کمکم کن. این باعث می شه که دو نفر بودن به انسان کمک کنه و به خاطر حتی دلخوشی به هم بگیم: مثلاً من 10 روز، 20 روز، یک ماهه پاکیم و این کار رو نکردیم، این دلگرمی می شه.

و اگر کسی پیدا نشد و معمولاً هم خیلی سخته پیدا کردن همچین فردی، می تونیم چکار کنیم؟ رابطه مون رو با خدا قوی کنیم. قدم هفتم رو بعد از این قدمی که داریم توضیح می دیم گوش کنید که چطوری می تونیم رابطه مون رو با خدا پاک کنیم و از این احساس گناه رهایی پیدا کنیم و فرض کنیم که خداوند یک نفری هست که کنار ما نشسته و داره به حرف ما گوش می ده و بلافاصله می تونیم با او صحبت کنیم و بگیم: خدایا این وسوسه تقدیم به تو، من که نمی تونم، از پس این وسوسه ها که بر نمی آم، خودت کمکم کن. مثلاً تصاویری دیدم، اعصابم خرده، خدایا کمکم کن رها بشم از این وسوسه. و همون آوردن اسم خداوند فوق العاده به انسان کمک می کنه.

این ویدیو را از آپارات دانلود کنید.

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد آرا: 8

4 دیدگاه برای “قدم ششم (از هفت قدم) در ترک خودارضایی: یافتن همیار

 1. محمدرضا باتقوی
  محمدرضا باتقوی گفته:

  سلام 2 تا سوال در اصل 3 تا خخ
  اول اینکه هنوز فعاله سایتتون ؟

  دوم اینکه ممنونم بابت اموزشاتون (باید سوال میبود ولی حالا lol)

  سوم اینکه اون فرد همیار حتما باید کسی باشه که تو مسیر ترک خودارضایی هست؟ یعنی نمیشه کسی باشه که خود ارضایی نمیکنه در حال حاضر؟

  چهارم میشه اون فرد یک دختر باشه؟ من یه دوست صمیمی دختر دارم (دوست دخترم نیست فقط صمیمی هستم باهاش هیچ میل جنسی هم بهش ندارم حتی موقع حرف زدن باهاش یا دیدن عکسش) ایا دختر نباید همیار یه پسر باشه؟ تحریک کنندست؟

  ممنونم با بای (:

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   بله سایت ما فعال هست
   خواهش میکنم سلامت باشید :)
   و نه اصلا، دختر حتی اگر الان برای شما تحریک کننده نباشه، وقتی به که به عنوان همیار از مسائل جنسی باهاش صحبت کنید، کم کم باعث تحریک هر دوی شما میشه. همیار باید هم جنس باشه (اگر فردی هم جنس باز باشه که فرق میکنه و اول یاید همجنس بازی رو درمان کنه)

دیدگاهتان را بنویسید