قدم پنجم (از هفت قدم) ترک خودارضایی: صدا کردن اسم خدا

قدم 5 ترک خودارضایی
4.7
(15)

قدم پنجم در ترک خودارضایی این هستش که وقتی که وسوسه به ما هجوم می آره، ما اسم خداوند رو صدا بزنیم. یعنی صدا کردن اسم خدا واقعاً قدرتمنده و اصلاً نمی شه دست کم گرفت. هر کسی تونسته شهوترانی رو کنار بگذاره، لطف خداوند شامل حالش شده. چه اون فرد به این موضوع آگاهی داشته باشه، چه نداشته باشه؛ اولاً اینکه توی این عالم هر چی اتفاق می افته (نمی خوایم توی بحث جبر و اختیار وارد بشیم)، از نگاه بالاتر همه چیز تحت اراده خداوند هست و اگر ما تونستیم خودارضایی، شهوترانی و هر کدام از این ها رو کنار بگذاریم، فقط خداوند بوده که لطفش شامل حال ما شده، صدای ما و درخواست ما رو اجابت کرده و تونستیم این کار رو کنار بگذاریم.

این موضوع فوق العاده مهمه و فوق العاده قدرتمنده. من یادمه یک بار در نیمه های شب، اون زمانی که مالزی زندگی می کردم، وسوسه شهوترانی به من هجوم آورد و این تکنیک رو یاد گرفته بودم و شروع کردم به صدا زدن اسم خداوند. وسوسه ادامه پیدا کرد، دقیقاً مثل یک کسی که رگبار بسته یا همین جوری داره با تبر می کوبه، وسوسه داشت به وجود من ضربه می زد. ولی من همش می گفتم: خدایا کمکم کن، خدایا من می خوام تو رو انتخاب کنم. خدایا من تو رو انتخاب می کنم و همین طوری این جمله رو تکرار می کردم و می گفتم: خدایا من اون لذت زودگذر رو نمی خوام. خدایا من تو رو می خوام. خدایا من تو رو انتخاب می کنم و خدایا من عشق تو رو انتخاب می کنم. جوری شد که فشار وسوسه اینقدر زیاد شد که من یک بالشت رو توی بغلم گرفته بودم و زار زار گریه می کردم و بدنم می لرزید. ولی اون هجوم وسوسه بعد از اینکه گریه کردم و خدا رو صدا زدم، تموم شد و رفت.

می تونم بگم: شاید تو کل دورانی که من به کمک و لطف خداوند شهوترانی رو کنار گذاشتم، یک بار همچین وسوسه به این قدرتمندی هجوم آورد، اون اوایلش. ولی بعدش چونکه دیگه شما این و ردش کنین، بعدش اینقدر قدرتمند می شید که خدا رو صدا بزنید، دیگه انگار رابطت با خدا قوی تر می شه. اعتماد انسان به خداوند خیلی بیشتر می شه. یادش می آد که یک بار اونجا کمکم کرد؛ سه نصفه شب نه دوستی هست نه همیاری هست و نه کسی هست؛ سه نصفه شب چی هست؟ به غیر از خداوند کی می تونه به انسان کمک کنه؟ فقط ذکر خداوند.

و حالا کسانی که اعتقاد دارن،(که من توصیه می کنم اعتقاد چرا نداشته باشیم؟ خیلی هم خوبه)، به امام زمان، به ائمه ، توسل پیدا کردن به اون ها و به خداوند خیلی کمک می کنه. چون اون ها حی و حاضر هستن. روح ما از روح اون ها هست. و وقتی اینجوری به قضیه نگاه کنیم، می بینیم که تنها نیستیم. و دیگه سه نصفه شب می خواد باشه، هر موقع می خواد باشه، هر جا که باشه، دیگه می تونیم از پس اون وسوسه بر بیایم.

یک تکنیک دیگه در این راستا که خیلی به من کمک کرده و شما هم می تونید امتحان کنید: هر روز صبح بعد از نوشتن دعای روزانه و اون لیست سپاسگزاری که در فایل های دیگر به اون اشاره کردیم، یک درخواست هم با خداوند داشته باشیم، یک درخواست مردونه یا حالا اگر خانم هستید، یک درخواست صادقانه: خداوندا من شهوتم رو، وسوسه شهوتم رو به تو می سپارم. امروز رو کمک ما کن. دمت گرم خدایا. و این و که اول صبح به خدا بگی، فوق العاده مؤثره. حالا بعضی ها زانو می زنن، بعضی ها سجده می کنن. من خودم سجده کردن رو خیلی بهش اعتقاد دارم. سجده می کنم و می گم: خدایا امروز و کمکم کن امروز و شهوترانی نکنم. حالا تا فردا. و شب وقتی که خودارضایی نکردی، شب به خدا می گی: خدایا شکرت که امروز و به من کمک کردی که شهوترانی نکردم. تا فردا حالا ببینم چی می شه.

شب که می خوابی یک خواب آرام، راحت، پاک و رها ازهر گونه تفکرات و خواب های جنسی. چون که خدا رو وارد کردی. وقتی که نور وارد می شه، دیگه تاریکی وجود نداره. به قول معروف: تموم تاریکی های عالم نمی تونن در برابر نور یک شمع مقاومت کنن. وقتی که ظلمات می شه، به محض اینکه یک شمع روشن بشه، اون شمع خودنمایی می کنه، پس اون شمع رو اگر خداوند در نظر بگیریم، خدا که شمع نیست نور بی نهایته. حسابش رو بکنید. پس وقتی خدا هست دیگه ناراحتی و نگرانی نداره برای ترک شهوترانی، خودارضایی و هر گونه چیزی که ما بهش مبتلا هستیم.

این ویدیو را از آپارات دانلود کنید.

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 15

4 دیدگاه برای “قدم پنجم (از هفت قدم) ترک خودارضایی: صدا کردن اسم خدا

دیدگاهتان را بنویسید