هجوم وسوسه خودارضایی

هجوم وسوسه خودارضایی
4.2
(44)

در این فایل صوتی در رابطه با لغزیدن هنگام وسوسه صحبت می کنیم. در رابطه با لغزش خیلی زیاد صحبت کردیم، ولی هر چقدر در این زمینه صحبت کنیم، باز هم کمه. مثلاً کربری گفته بود: من تا ده یازده روز می تونم خودارضایی رو کنار بگذارم و حالم خوبه. روز یازدهم که وسوسه خودارضایی سراغم میاد، دیگه نمی تونم جلوی خودمو بگیرم و نمی دونم چی میشه که خودارضایی می کنم.

ببینید دوستان مهم ترین و سخت ترین بخش کار، وقتی هستش که وسوسه هجوم میاره. تمام این آموزش های که میدیم و میگیم مثلاً همیار داشته باشید، بنویسید، خدا رو صدا بزنید، هفت قدم ترک خودارضایی رو انجام بدید، تموم اینها کی به کار میاد؟ همون وقتی که وسوسه هجوم میاره. وقتی که وسوسه ای نیست که مشکلی که نیست. همه چی خوب پیش میره. به آموزشی نیاز نیست و انسان داره زندگیشو می کنه.

تموم این آموزش هایی که ما میگیم، دقیقاً برای موقع وسوسه هست. اونجاست که باید خداوند رو صدا بزنید. اونجاست که باید هر چی نیرو توی وجودت هست، خودت و خدا و دوست و همیار و همه و همه دست به دست هم بدید که اجازه ندید اون وسوسه بر شما پیروز بشه. یک یا دوبار یا هر چند بار که این کارو انجام بدید، انسان قدرت می گیره و هر پرهیزی باعث افزایش قدرت انسان میشه. هر یک باری که به این وسوسه نه میگی، قدرتت بیشتر میشه.

محمدعلی کلی بوکسور معروف آمریکایی یک جمله ای قشنگ یه جا ازش خوندم. ازش پرسیده بودن که شما روزانه چند تا شنا میرید؟ ایشون جواب داده بود: من نمی شمارم که چند تا شنا میرم. من اینقدر شنا میرم تا برسم به جایی که خسته بشم. از اون جایی که خسته شدم به بعد می تونم بشمارم شاید چند تا رفتم. مثلاً شاید هر صد تایی که شنا میره، مشکلی نداره و راحت میره. ولی از صد تا صد و ده خیلی بهش فشار میاد. یعنی میگه: من اصلاً قبلش رو نمی شمارم. چون قبلش که هنری نیست. بدن من به صد تا شنا رفتن عادت داره. هنر اونه که از صد تا صد و ده رو بدونم چند تا میرم یا صد و بیست یا هر چی بیشتر.

مثلاً فردی که به راحتی می تونه تا ده روز خودارضایی رو کنار بگذاره، این ده روز که هنری نکرده. دیگه بدنش عادت کرده که تا ده روز وسوسه خاصی سراغش نمیاد و همه چی خوبه. اینکه هنری نیست. هنر اون وقتی هست بعد از روز یازدهم وقتی که وسوسه خودارضایی با تمام قدرت حمله می کنه و حملاتش آغاز میشه، اونجا هنره که از آموزش هایی که ما دادیم و تجریبات خودش و تموم کارهایی که تا حالا گفتیم، اونجا استفاده کنه. تموم اینها برای روز مبارزه هست.

مثل کسی می مونه که مدت زیادی ورزش رزمی تمرین کرده و توی مسابقه شرکت نمی کنه. خوب این به چه دردی می خوره؟ حالا بالفرض برای کسی که داره برای المپیک تمرین می کنه، فرض کنید این همه تمرین کرده و روز المپیک بگه: نه من نمی تونم. اینجوری که نمیشه! با تمام این آموزش ها انسان باید خودشو ورزیده کنه و آماده بشه وقتی وسوسه هجوم آورد، اونجا رو کنه هر چی که توی چنته داره. هر چی که یاد گرفته و هر چی که آموزش دیده. اونجاست که باید هنر خودشو به کار ببنده.

این که میگید ده روز تونستم و روز یازدهم لغزیدم، شما تمام تمرکزتو باید بذاری روی این که روز یازدهم چه اتفاقی افتاد؟ روز مسابقه چی شد که من باختم به حریفم؟ مهم تمرینات باشگاه نیست. مهم تمرینیه که میری توی زمین و به حریفت می بازی. آموزش اصلی اونجاست که باید ببینی چرا من باختم؟ چرا وقتی که من و شهوت رفتیم روی رینک، اون من رو مغلوب کرد؟ البته من نباید مثال جنگدن رو بزنم. میل جنسی و وسوسه رو ما نباید باهاش بجنگیم. اتفاقاً توی بحث استحاله هم کامل در رابطه باهاش صحبت کردیم که میل جنسی یک میل مقدسه و اصلاً ما باید به سمتی بریم که نگرشمون نسبت به میل جنسی نگرشی باشه که خیلی دوستش داشته باشیم. خیلی خدا رو شکر کنیم به خاطر این غریزه زیبای الهی که در وجودمون هست. نباید باهاش مبارزه کنیم.

این مثال جنگ رو که زدم به خاطر اینه که وسوسه هجوم میاره و شیطان میاد هنرشو رو می کنه و اونجاست که ما هم باید خدا رو صدا بزنیم، خدا رو رو می کنیم و با خداوند و معنویت وارد این کارزار میشیم. ولی در بعد کلی ما با شهوت از نوع سالم خودش، یعنی میل جنسی و غریزه جنسی مشکلی نداریم. ما به میل جنسی خیلی هم احترام می گذاریم. چرا؟ چون ما از طریق یک رابطه جنسی توسط پدر و مادرمون به دنیا اومدیم. اینقدر این رابطه مقدسه. خلق و خالق بودن انسان رو به نمایش می گذاره که انسان خالق میشه و نسل جدید رو به وجود میاره. اینقدر که نیرو مقدسه.

ولی غریزه جنسی رو متعالی می کنیم و به دید والا بهش نگاه می کنیم. نه یک نیروی پست زبون، نیرویی که زشته، عیبه، سرکوبش کن و هیچی نگو و بزن تو سرش! نخیر. اصلاً اینطور نیست. بحث استحاله و تعالی نیروی جنسی میاد میگه: میل جنسی رو در راه درست استفاده کن. در راه مقدس و الهی خودش استفاده کن. پرهیز بگذارو مغزت رو احیا کن. خلاقیت و چراغ های خلاقیت مغزت روشن میشه. این نگرش جدیده.

ولی توی بحث ترک خودارضایی چون این میل از مسیر درست و الهی خودش منحرف شده و رفته توی جاده خاکی، باید اول برش گردونیم و بیاریم توی مسیر الهی خودش. برای برگردوندنش اونجاست که باید تلاش کنیم. حالا اسم این تلاش رو می خوایم مبارزه بگذاریم، می خوایم تحول کردن بذاریم یا پرهیز بگذاریم. پس خیلی مهمه که وقتی وسوسه میاد، ببینیم که چه کاره ایم. قبلاً هم گفتیم: یادداشت کنیم. اشکال داره. ده روز اوکی بود و روز یازدهم خودارضایی کردم، چرا خودارضایی کردم؟ چی شد؟

از روز قبل بنویسم. تاریخچه رو بنویسم که مثلاً این اتفاق افتاد و با رئیسم دعوام شد، عصبی شدم و با این خشم و عصبی شدنم اومدم خونه، اعصابم خورد بود، عصبیتمو سکشوالایز کردم. یعنی تبدیل به رابطه جنسی با خودم کردم. افسرده بودم که اینطور شد. توی خیابون نگاه کردم، یک خانم از خیابون داشت رد میشد که من نگاه کردم، تصویر سازی کردم، اون تصویر موند توی ذهنم، شب که رفتم توی خونه، تصویر توی ذهنم بازی می کرد و اینطور شد. پس دفعه بعد که می نویسی، دیگه به اون خانم نگاه نمی کنی.

اگر می نویسی یاد می گیری که از خشم به خودارضایی رسیدی، دیگه وقتی که خشمگین میشی، حواست هست که مستعد خودارضایی شدی. چون بیماری اعتیاد به خودارضایی خیلی پیچیده هست. از طریق خشم، نا امیدی، بیکاری وارد میشه، وقتی که شما اینها رو شناختی و شناختی، سریعاً میری و روی خشمت کار می کنی. دعا می کنی، دوش سرد می گیری، با دوستی درد دل می کنی، گری می کنی یا هر کاری که می کنی، اون خشم رو درمان می کنی. خشم رو آروم می کنی و دیگه اونوقت خودارضایی نمی کنی، چشم چرانی نمی کنی.

تموم اینها رو وقتی شناسایی کردی، یک لیستی در میاد بعد از چند ماه که می بینی من از بیست سی طریق خودارضایی می کردم. مثلاً ترس از آینده اومده سراغم که نکنه من در آینده نتونم پول خوبی برای زندگیم جمع کنم و همین ترس از آینده باعث خودارضایی میشه. غصه گذشته. مثلاً دیدی که فلانی پارسال منو چطور جلوی جمع ضایع کرد؟ سبکم رد؟ ای خدا بگم چیکارش کنه! غصه گذشته باعث میشه که خودارضایی کنی. وقتی که اینها رو بنویسی، لحظات وسوسه دیگه انسان قدرت کافی داره و همه نوع حملات، همه نوع راه هایی که خودارضایی می خواد بر انسان غلبه کنه رو شناخته و خیلی احتمالش کمه که انسان دوباره بخواد خودارضایی کنه.

فایل صوتی هجوم وسوسه خودارضایی را دانلود کنید.

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 44

3 دیدگاه برای “هجوم وسوسه خودارضایی

 1. fereydun rafat
  fereydun rafat گفته:

  سلام و خسته نباشید
  آقای زارع واقعا صدای گیرا و تاثیرگذاری دارید تشکر ویژه میکنم به خاطر وبسایت عالی تون که همتا نداره چون واقعا هیچ کس این قدر واضح و بدون پرده به این مسائل نمیپردازه
  من حدودا 2 3 ماهه به کاروان شما ملحق شدم و فایل های صوتی ترک خودارضایی رو گوش میکنم .
  تا الان چندبار شکست خوردم و به لطف خدا و فایل های صوتی شما الان دوباره از اول شروع کردم .
  در ضمن کنکوری هم هستم خواهشا دعا کنید به لطف همین ماه رمضان بتونم کامل ترک کنم
  من همیشه تاآزنده ام یکی از کاربران پروپاقرص وبسایت شما خواهم بود.
  با تشکر

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…
   به جمع ما خوش آمدین خدا را شکر برای وجود شما در کنار ما
   از خداوند برای شما لحظات پاکی و هوشیاری مستمر خواهانیم خوشحالیم که در مسیر ترک شهوت و بازگشت به سوی خدای عزیز در حال قدم برداشتن هستین.پایدار باشید

دیدگاهتان را بنویسید