حرف های خصوصی با مجردها

a few private word with single folksa few private word with single folks
3.5
(4)

در این ویدیو یک سری صحبت های خودمونی با جوان های مجرد خواهیم داشت. یا عزیزانی که متأهل بودند و به هر دلیلی جدا شدن و الان مجرد هستن. اولاً اگر شما الان دارید این ویدیو رو می بینید ، این رو به فال نیک بگیرید که الان این اگاهی داره به شما منتقل میشه و صحبت هایی هستش که شاید به دردتون بخوره. پس خواهشاً به دقت گوش کنید. الان در جامعه ای زندگی می کنیم که نرخ ازدواج در کشور ما خیلی پایین اومده. دلایل مختلفی داره. ولی یکی از بیزرگترین دلایلش ترس جوان ها هست ، از اینکه می ترسن ازدواج کنن. یا از بعد مالی و مشکلات اقتصادی می ترسن ، یا از این می ترسن که انتخابشون درست نباشه و به جدایی ختم بشه.

دلایل دیگری هم هست مثل کم سن بودن یا سن بالا بودن ، کیس مناسب پیدا نشه و… اینها همه دلایلی هستش که به هر دلیلی هست ، نرخ ازدواج در کشور ما خیلی پایین اومده و بر عکس نرخ طلاق خیلی بالا رفته متأسفانه. من توی این ویدیو می خواستم این پیام رو به مجردان بدم: عزیزان اگر شما هنوز ازدواج نکردید ، خیلی هم خوبه. چرا؟ چون شما هنوز این فرصت رو دارید که یک ازدواج آگاهانه رو انجام بدید. نه یک ازدواجی که به هر قیمتی که شده صرفاً برید ازدواج کنید و بعد بیفتید توی دامن یک سری مشکلاتی که اصلاً ندونید چطور اون مشکلات رو حل کنید! و متأسفانه منجر بشه به طلاق و جدایی و دادگاه و بیا و برو و… هیچی دیگه! انسان جوونیشو ببازه. اگر تا الان ازدواج نکردید و توی مجردی دارید این ویدیو رو می بینید ، این رو به فال نیک بگیرید.

هدف من از ازدواج چیست؟

چون ما توصیه می کنیم که اگر الان مجرد هستید ، همینجا استوپ کنید. این افکار مربوط به ازدواج رو بگذارید کنار و ببینید اگر میخواید ازدواج کنید ، اصلاً برای چی می خواید ازدواج کنید؟ اول خودتون رو خوب بشناسید ، اهداف خودتونو از ازدواج بشناسید و با خودتون بگید: من به عنوان یک مجرد اصلاً چرا باید ازدواج کنم؟ با خودم صادق باشم و بشینم بنویسم دلیل اینکه من می خوام ازدواج کنم ، چیه؟ آیا فقط می خوام دخترخاله و پسرخاله و دایی و عمه و … خوشحال بشن و دیگه اینقدر به من سرکوفت نزنن؟ جلوی دوستای متأهلم میخوام کم نیارم؟ آیا انگیزه من اینه از ازدواج؟

یا اینکه انگیزه من از ازدواج اینه که فقط و فقط به ارضای میل جنسیم دارم فکر می کنم و هیچ چیز دیگری رو نمی بینم؟ آیا فقط به خاطر حرف مردم یا مشکلاتی که توی خونه درم ، می خوام از خونه بزنم بیرون و توی این زندگی نباشم دیگه؟ دلیل ازدواج من چیه؟ این دلایلی که ذکر شد ، هیچکدوم دلایل محکمی برای ازدواج نیستن!

ازدواج یک تصمیم بسیار بزرگ در زندگی هست و ما همونطور که توی دوره سالیتود هم آموزش دادیم ، ازدواج یک حرکت بسیار بزرگ در زندگی هست که شما باید به دید ابدی به اون نگاه کنید ، نه به دید دنیوی و تا پایان عمری که ما داریم. حالا یک ازدواج درست با نگرش درست و صحیح چطوریه؟ که هم این دنیای این زندگی ما رو خیلی درست می چینه و لذتبخش می کنه ، هم بعد از اینکه روح ما از بدنمون جد شد و خواست زندگیشو بعد از مرگ ادامه بده و تا ابد هم زنده هست ، باید برای اونوقتش هم بسازه. دیدگاه ما به ازدواج باید اینطوری باشه.

قبل از ازدواج به خودشناسی و زدودن آفت های روحی بپردازیم

و مبحث بسیار بسیار مهمی هست که رسیدن به چنینی نگرشی نیاز داره که ما روی خودمون کار کنیم و خودمون رو بشناسیم و بدونیم که ما ابدی هستیم و اصلاً بدونیم که ما برای چی توی این دنیا اومدیم؟ پتانسیل روح خودمونو بشناسیم و بعد ازدواج کنیم. چون ازدواج الان با گذشته فرق کرده. در گذشته یه جورایی اون حسرت ازدواج کردن خیلی بیشتر بود تا اینکه الان بیشتر ترس از ازدواج بیشتر شده. اون وقت ها می گفت: فقط یکی باشه من باهاش ازدواج کنم! الان روابط گسترده تر شده ، تعامل دختر و پسر خیلی بیشتر شده و کافیه یک ذره از نظر مالی اوکی بشن و بتونن زندگی رو شروع کنن. راحت میشه ازدواج کرد.

چیه مگه؟ یک خطبه خوندن و یک امضا کردنه دیگه! به فرض که اینو انجام دادی به هر قیمتی که شده ، بدون مطالعه ، بدون کار کردن روی روح! که چی؟ بعدش میای توی زندگی می بینی که اصلاً دنیای دو نفر فرق می کنه ، اون دره ابدی نگاه می کنه ، این داره دنیوی نگاه می کنه! اون داره این وری میره ، این داره اونوری میره! اصلاً فرق دارید از نظر نوع آرزوها! و اینها تضاد پیش میاره و به مشکلات و جدایی و طلاق کشیده میشه.

پس اگر مجرد هستید ، خدا رو شکر. چرا؟ چون فرصت دارید که خودتون رو بسازید از نظر روحی ، حتی جسمی و از نظر اخلاقی. بسیار بسیار بحث های زیادی رو ما در دوره سالیتود دو مقام رو در رابطه با اخلاق در نظر گرفتیم. اخلاقت رو خوب کن ، بعد ازدواج کن! خیلی مهمه این قضیه. چون ما اخلاقمونو خوب نمی کنیم و انواع و اقسام ویروی ها و رذیلت های اخلاقی رو توی روحمون داریم و با اینهمه کلکسیون از ویروس های روحیمون ، میریم وارد ازدواج میشیم!

درصد بیشتری از طلاق ها به خاطر نشناختن بعد روحی و کار نکردن روی روح است

طرف مقابل هم به همین شکل! طمع و حسادت و … همه اینها که خیلی ریز هستن و شناختن اونها نیاز به تلاش داره و نیاز به نوشتن و تمرین داره که ما توی دوره سالیتود به همه اونها پرداختیم ، اینها نیاز داره که انسان روی خودش کار کنه ، تا حداقل جایی که می تونه این ویروس های روح رو پاکسازی کنه و با روح پاک وارد ازدواج بشه و همسرش هم به همین شکل. و اگر همسرش این کارو نکرده ، توی دوره آشنایی بهش بگه: من همچین دوره ای رو کار کردم. بیا با هم روی روحمون کار کنیم و دو تایی توی زندگیمون خیلی خیلی جلو بیفتیم.

و اون مشکلاتی که واقعاً مشکلاتی هستن که نود یا نود و پنج درصد از طلاق ها ، اشتباه هست و نباید اینها طلاق می گرفتن. و نداشتن آگاهی باعث میشه که اینها جدا بشن. خیلی جالبه آمارهایی که گرفته شده ، در قشر تحصیلکرده خیلی آمار طلاق بیشتره تا قشر کمتر تحصیلکرده. یعنی هر چه سطح تحصیلات بالا رفته ، طلاق هم بالا رفته. برای چی؟

برای اینکه اینها یک بعد از وجود خودشون هست رو که بعد عقلی هست ، دانش ، صفر و یک ، عدد ، رقم ، این رو خیلی روش کار کردن و توی مغزشون بزرگ کردن و به بقیه ابعاد وجودی خودشون نپرداختن. روح ، محبت ، عاطفه و همه این چیزهایی که با هم باید بیاد بالا و بعد فوق عقلی یعنی روح رو بهش نپرداختن. مثلاً اون دانشمند شیمی و این دانشمند فیزیک. با هم ازدواج می کنن و عقایدشون به هم می خوره و از هم جدا میشن. وقتی که سطح علمی خیلی بالا بره و سطح روحی پایین بمونه ، این باعث میشه که رذیله های اخلاقی بولد بشه توی وجود ما.

با دوره سالیتود از مشکلات بعدی در ازدواج جلوگیری کنید

مثل بخل ، غرور ، من می دونم و عقل کل عالم من هستم و هیچکی بهتر از من نمی دونه ، اینها میاد سراغ انسان. چون ما روی روحمون کار نمی کنیم. اگر ما روی روحمون کار کنیم ، علم ، روح و معنویت، جسم و همه چیز با هم باید بیاد بالا و دیگه هر چقدر هم طرف علم و دانش داشته باشه ، باز هم فرقی براش نمی کنه و اون فروتنی رو داره ، محبتشو می تونه ابراز کنه ، می تونه بشینه صحبت کنه ، می تونه نگرش های قشنگ داشته باشه. و اون علم آفت جون نمیشه.

پس اینها رو داریم توی دوره سالیتود به شما آموزش میدیم. و اگر شما مجرد هستید ، من همیشه به شما گفتم: واجبه که همچین دوره ای رو کار کنید و اصلاً مشابه این دوره هم توی کشورمون نداریم! کار کنید و بیاید اینقدر قوی روی روحمون کار کنیم و همه جنبه های روح رو کار کنیم و قدرتمند بشیم و بعد بریم ازدواج کنیم. واچبه. می دونید چرا؟

به خاطر اینکه اون مشکلاتی که در آینده می خواد گریبانگیر شما بشه و دادگاه و پاسگاه و برو و بیا و چندین میلیون پول وکیل و اینو بندازن زندان برای مهریه و بیاد بیرون و طلاق نده و درگیری و دعوا و… از همه اینها انسان راحت میشه. به خاطر اینکه برای روح خودش ارزش قائله و داره روی روح خودش کار می کنه از الان. پس از شما دعوت می کنم که حتماً حتماً این دوره رو تهیه کنید و روی روحتون کار کنید و یک جور متفاوتی به ازدواج نگاه کنید.

مجردی را به فال نیک بگیرید و سالیتود قدرتمندی را تجربه کنید

و کسانی که جدا شدن هم به همین شکل. بالاخره یک سیری ویروس هایی توی روح شما بوده که باعث شده الان جدا بشید. و همسرتون هم یک سری ویروس های روحی داشته و اینها باعث شده با هم تضاد پیدا کنه و حالا به اینجا رسیدید. اشکال نداره. به فال نیک بگیرید. خدا رو شکر که الان اینجا هستید ، سالم و زنده. و زندگی به قولی ما رومون به دنیاست و هنوز جوونیم و فرصت داریم. دوباره خودتون رو بسازید ، یک روح و یک ازدواج عالی رو برای خودتون رقم بزنید.

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد آرا: 4

4 دیدگاه برای “حرف های خصوصی با مجردها

 1. soheilsn76
  soheilsn76 گفته:

  تو رو خدا بگین اینو که اونایی که ازدواج های خوب و معنوی داشتن و اصلا ام نه با اقای زارع و نه مس به طلا و نه هیچ دوره ای اشنا بودن پس چی کارکردن؟واقعا بگین منابع اینا چی بوده و معرفی کنین یکی مث من نه وقتشو دارم نه پولشو که دوره تهیه کنم.تشکر

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   با سلام
   همه کسانی که در ازدواج موفق بودند، نگرش معنوی به ازدواج داشتند و از نگرش های منحرف دنیای امروز مثل مهریه سنگین و … دوری کردند. هر کس روی معنویت و رابطه با خداوند کار کنه، ازدواجش موفق میشه.
   منابع بسیار زیادی در این زمینه هست. مثلا ما همیشه آموزشهای استاد شجاعی رو معرفی کردیم. یا آموزه های استاد پناهیان . یا کلیه مطالب دینی که در مورد ازدواج هست. بی نهایت مطلب هست. اصلا واجب نیست فقط در دوره سالیتود شرکت کنید.

   دوره سالیتود، چکیده و برگزیده همه اون مطالب هست “باضافه تجربه شخصی و عملی خود شخص جواد زارع” . تجربه شخصی و عمل کردن به علم هست که یک دوره آموزشی رو جذاب میکنه. و اینکه دوره سالیتود توسط یک جوان امروزی خارج رفته، دنیا دیده، از جهنم برگشته تهیه شده و احتمالا مخاطب جوان بیشتر با آموزه های این دوره بتونن ارتباط برقرار کنن.

   وگرنه منبع همه آموزشها، حدا اقل در مس به طلا، دین اسلام و احادیث اهل بیت اطهار ع است .

   اگر پول ندارید در دوره سالیتود شرکت کنید، یا مبتونید در تخفیف ها اون رو تهیه کنید، یا مقام به مقام تهیه کنید یا کلا به جای اون، دوره های استاد محمد شجاعی رو کار کنید. ایشون برای شروع یک برنامه 6 ماهه جامع و کامل اعتقادی میدهند که سی دی ها و کتابهای ایشون رو در 6 ماه کار کنید. بعدش برنامه دوم را میدهند بعدش سوم و …

   ولی اینکه در کامنت بعدی فرمودید “وقت ندارم” این عذر پذیرفته نیست. اگر الان برای خودسازی وقت نگذارید؛ بعد از ازدواج مجبور میشید وقت بگذارید تا زندگی زناشوییتون رو از آشفتگی نجات بدهید. ( تازه اگر اون موقع درگیر دادگاه و پاسگاه و بحث مهریه و … نباشید)

   به هر حال عزیزم، اگر کسی طالب علم باشه، خداوند علم رو بهش میرسونه چه از طریق مس به طلا چه از هر طریقی . شما طالب باش و تصمیم بگیر روی خودت کارکنی، بقیه اش رو بسپار به دست خداوند .

   موفق باشی هموطن عزیزم

 2. soheilsn76
  soheilsn76 گفته:

  اقای زارع خدا براتون خوش بخواد ی فایل مث همین هفت قدم ترک خودارضایی بسازین توش چندتا تکنیک بگین از کار کردن رویه روح تویه مجردی خواهش ازتون میکنم،و اینو بگین به ما جوونا که اونایی که اصلا هیچ دوره ای مثل سالیتودو ازش اطلاع ندارن یا نمیتونن بخرن پس چیکار کنن ؟

دیدگاهتان را بنویسید