پاسخ به خواستگار در دوران سالیتود

پاسخ به خواستگار در دوران سالیتود
0
(0)

سلام خدمت کاربران عزیز مس به طلا.

یکی از کاربران دوره سالیتیود از ما سؤال پرسیده بودن که گفته بودن: من خانمی هستم که دوره سالیتیود رو تازه شروع کردم و الان شروع شده برای من خواستگار اومدن و من چیکار کنم؟ من اصلاً این دوره رو تا آخرش اصلاً انجام بدم؟ انجام ندم؟ خواستگارهامو چیکار کنم؟ و کلاً سؤالاتی از این دست که افرادی که تازه می خوان دوره سالیتیود رو شروع کنن، براشون این سؤال پیش میاد که من از همین الان که سالیتیود رو شروع کردم، بحث ازدواجم رو چیکار کنم؟

چون دوره سالیتیود و خلوت درون در رابطه با خودسازی، خودشناسی و خدا شناسی و آمادگی پیش از ازدواجه. و خوب وقتی اولش هستیم و هنوز دوره تموم نشده، چیکار کنیم؟ ببینید دوستان دوره سالیتیود یک دوره هفت ماهه خودسازی هست. و من پاسخی که به پشتیبان هامون گفتم که به ایشون بدن، گفتم: من اگر جای شما بودم و دوره ای مثل سالیتیود رو داشتم کار می کردم، توی این هفت ماه خواستگار قبول نمی کردم! برای چی؟ برای اینکه اون فردی که من امروز هستم، با اون نگرش و شخصیت و فردی که هفت ماه آینده خواهد بود، زمین تا آسمون فرق داره. اصلاً من اون آدم هفت ماه آینده نخواهم بود!

بنابراین انتخاب های من، معیارهای من، درک من از زندگی، درک من از جنس مخالف همه اینها در هفت ماه آینده کن فیکون خواهد شد! و مطمئناً اگر امروز انتخاب کنم بر اساس آگاهی و دانش امروزم، بعد از هفت ماه من اصلاً شاید پشیمون بشم و بگم: ای داد! عجب انتخاب اشتباهی کردم! چطور مثلاً من فلان و فلان معیار رو در نظر نگرفتم؟ ای کاش صبر می کردم که بیشتر خودم رو بشناسم و بعد از اینکه خودم رو شناختم، می تونستم دیگران و جنس مخالف خودم رو بهتر بشناسم و ازدواج موفق تری داشته باشم.

پس خیلی مهمه عزیزان. این کارو نکنید. اگر شما وارد دوره سالیتیود شدید، یا تصمیم دارید وارد این دوره بشید، آموزش های این دوره روبه شدت و با قدرت تمام در این هفت ماه انجام بدید. ما در مقام دوم که چهل روز رابطه عاشقانه با خداوند، یک چله عاشقانه با خداوند داریم، تمریناتی رو دادیم و در طول دوره تمرینات بیشتری ور بهش اضافه می کنیم و همین چهل روز به نظرم شما رو آدم متفاوتی خواهد کرد. رابطه شما رو با خداوند قوی تر خواهد کرد و اعتمادسازی شما به خداوند رو هم همینطور. و بعد از این چهل روز کلی تفاوتشه!

و شما وقتی بحث هایی مثل سپردن رو کار می کنید، می بینیم که ای وای من خیلی ترس ها رو داشتم، وقتی می خواستم ازدواج کنم و بحث سپردن به خداوند رو بلد نبودم که چطور کارهامو به خداوند بسپارم و از روی ترس مثلاً انتخاب کردم و از روی نگرانی که ای وای مجرد نمونم! نکنه من بمونم و کسی منو نبره! از روی این ترس ها انتخاب کردم و بعد از این چهل روز می بینی که طرف کلی دیگاهش عوض شد و میگه: عجب اشتباهی کردم! حالا توی پرانتز این رو هم بگم: هر انتخابی، هر تصمیمی، هر اقدامی، هر عملی که زیر بنای اون ترس باشد، منجر به شکسته. مطمئن باشید.

و بر عکسش هر عملی که زیر بنای اون ایمان و اعتماد به خداوند باشه، مطمئناً به پیروزی منجر میشه. حالا هر نتیجه ظاهری می خواد داشته باشه، چون اولش زیربناش ایمان بوده، اون نتیجه پیروزی هست و نتیجه ای هستش که خدا برای ما خواسته. ولی اگر از روی ترس، فرض کنیم که دختر خانمی که براش خواستگار میاد و می ترسه و میگه: نکنه اگر اینو رد کنم، دیگه خواستگار نباشه؟! این زیربناش ترسه و زیربناش ایمان به خدا نیست. و این وقتی که از روی ترس ازدواج میکنه، بلافاصله بعد از اینکه ازدواج کرد، چند ماهی گذشت، می بینه که چقدر اشتباه کرده و مشکل بزرگتری نسبت به مشکل مجرد بودن توی زندگیش پیش میاد و آرزو می کنه و میگه: ای خدا کاش من مجرد بودم حداقل! وارد این مخمصه نمی شدم!

پس اگر می خواید دوره سالیتیود رو کار کنید که واقعاً یک همت بلند می خواد، یک یا علی قدرتمند بگید و این هفت ماه رو روی خودتون کار کنید و بعدش ازدواج یا هر کار دیگه ای که می خواید بکنید. و این دوره ای هستش که بسیار بسیار متفاوته و نگرش این دوره به انسان و روح ما و اصلاً اینکه در زندگی به دنبال چی باشیم، خیلی متفاوته و با خیلی از دوره ها فرق می کنه. پس این فرصت رو به خودتون بدید که هفت ماه از عمرتونو روی خودتون کار کنید.

 

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید